Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKUP SAMOCHODU PRZEZ POŚREDNIKA
Autor Wiadomość
bro

Wysłany: 2019-11-11, 10:13   

gratuluję serdecznie! mam nadzieję, że uśmiech długo nie będzie schodzić i będziesz swobodnie wybierał się na dalekie podróże bez range anxiety.

Bronek napisał/a:
Szybciej bym chyba nie załatwił, chyba że ze zwrotów?

czy mógłbyś proszę napisać coś więcej o zwrotach?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-11, 10:34   

Nie, bo tak se palnąłem :mrgreen:

Ps No właśnie skąd są te na stocku?
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-11, 23:26   

Walczę dalej, tym razem ze zgłoszeniem do TESLI samochodu, bo inaczej nie będzie działać aplikacja.
Niby po założeniu konta w "Other Europe" powinno się kliknąć na link do przekazania danych.
To na stronie dla tych co są jeszcze gorsi, nie działa prawidłowo i tu nie dogadamy się z TESLĄ.

Spróbowałem więc po założeniu konta, zrobić to jako Niemiec, wiadomość chyba poszła. Teraz mam czekac na maila zwrotnego? Ma tam być informacja gdzie przesłać skany dowodu tożsamości i rejestracyjnego.
Pośrednik życzliwy ale nie bardzo się orientuje. Zobaczymy czy to moje zgłoszenie zadziała? Czy On bedzie atakował od strony dostawcy.

Ps Sentry Mode działa m in Bethowenem na caly regulator gdy sie walnie pięścią w dach na przykład :mrgreen: :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

bro

Wysłany: 2019-11-12, 07:51   

myślałem, że to załatwiają tak, że aplikację przypisują do jakiejś nowej skrzynki mailowej i w momencie transakcji przekazują auto z działającym dostępem i ta skrzynkę - doraźnie można używać, a jak się załatwi wszystkie papiery w Tesli to można przepisać na swoją..

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-12, 08:11   

bro napisał/a:
myślałem, że to załatwiają tak, że aplikację przypisują do jakiejś nowej skrzynki mailowej i w momencie transakcji przekazują auto z działającym dostępem i ta skrzynkę - doraźnie można używać, a jak się załatwi wszystkie papiery w Tesli to można przepisać na swoją..

Pośrednik a właściwie ten co wydawał. Relacje ich nie są dla mnie jasne do końca
Dal mi link, ale ten link to link do supportu.
Chyba nie aktywowali.? Bo adres mailowy musi być...

Tesla ze swoim bałaganem, plus te nasze spooby handlu obwoźnego, daja ciekawy efekt. :mrgreen:
Niemniej Tesla jest.
Ciekawe jak sie potoczy proces zakupu via strona? Myślę ze ogarną temat na tyle, by nie bylo, tak mrocznie jak jest teraz i tak kuriozalnie jak ja kupowałem.

Apolonia 

Wysłany: 2019-11-12, 08:21   

Pośrednik Pan Kamil też jeździ Model 3 to powinien wiedzieć.
Jak nie wie, to ma kontakt do Roberta z Tesla i się dowie.
Jak nie ma chęci, to dam Ci namiar, bo Robert mówi po polsku.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-12, 09:53   

Robert chyba wydawał . Tak że kontakt mamy . Czekam bo dopiero wczoraj wysłałem maila. Nie ma problemu z komunikatywnością itd ...
Ja wiem jak ten opis tego wygląda ale generalnie jest OK.
Klient w krawacie jest mniej awanturujący sie i tyle . Ale nie będę udawał ,że było i jest cudownie .

Obaj Panowie w porządku ale organizacyjnie gorzej , tak jak pan Robert powiedział ich to przerosło , popyt itd.

PS Przed chwilą rozmawiałem z Panem Robertem czekamy na odpowiedź z TESLI , a brakujące evse jedzie . Zaświadczenie o akcyzie też ma być ..
Sprawy się prostują

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-13, 15:21   

Prostuje się wszystko
Wymagane dane poszły na maila do Holandii (odezwali sie z Tesli) . Czekam. Nawet szybka reakcja
..........
Dzisiaj też byla najnowsza aktualizacja i ten mail. Do tego jeszcze przyszła orginalna "zgubiona" evse. Robi siE miło :mrgreen:
Tylko te bzdurne zaświadczenie o zwolnieniu z akcyzy jeszcze zostało.

zeb PL 

Wysłany: 2019-11-13, 21:16   

Twoją opowieść czyta się jak dobry kryminał. Mnie do samodzielnego kupowania za granica przekonała ilosć oglądanych aut powypadkowych. Ja rozumiem ćwiartkę wspawać, ale Mercedes CLS spawany za siedzeniami, albo Fiesta na gwarancji z dachem wstawionym w 2/3 wysokości słupków?
Tą patologię generują klienci oczekujący tzw igły w połowie ceny w europie. W europie sa sprzedawcy tzw. samochodów exportowych czyli takich które są wycofane albo z powodu wypadku albo stanu technicznego.
Od dwóch tygodni cieszę się lekko przepłaconym (na polskie warunki) BMW i3. Gratuluje wytrwałości.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-13, 22:11   

Mam 60 lati mieszkałem w Szczecinie, więc rejony mi znane, czasy podobnego handlu "szwedkami" - to kurtki :mrgreen: pamiętam. Miekkim nie jestem zrobiony i mam wiele empatii i tolerancji. Dlatego rozumiem dlaczego tak to czasem wygląda.

Nawet bylo by to jeszcze sprawniej , gdyby tej jednej zwykłej oczywistej rzeczy nie zabrakło - informacji.
Wystarczylo uprzedzić i bym nie musiał niepokoić Parlamentarzystów tuż po wyborach. :-(

Oczywiście "bardziej przejmujący się " mógłby sie sfajdać, lądując bez kasy i samochodu w ślepej uliczce i to po upewnieniu sie kilkakrotnie gdzie ma się udać.
A do tego widząc na stronie internetowej pośrednika Wspaniały Salon :!:

Ps PECH CHCIAŁ że akrat trafiłem ponoc na przeprowadzkę? Tylko trzeba było o tym powiedzieć!

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2019-11-25, 14:53   

Wszystko ma szczęśliwy finał. Aplikacja działa , zaświadczenie o zwolnieniu z akcyzy jest, DR staly czeka do odebrania.
Cel uświeca środki .
Dlatego mogę polecić Firme Centrumcars24 , tylko trzeba znać wszystkie aspekty takiej decyzji wynikające z tego , że żyjemy tu w tym Kraju , a nie tam i w Raju.
Procedura do 100% załatwienia czyli "Twardego DR" i trwała 3 miesiące , samochód zaś otrzymałem po 9 tyg.
Ps.
I tak po prawdzie , to może i lepiej , że wcześniej nie znałem tych meandrow biurokratyczno organizacyjnych całego tego przedsięwzięcia , bo może bym zrezygnował ze jednak coś tam trzeba załatwiać bez sensu jak choćby to zasw o zw z akcyzy?? :mrgreen:

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-02-24, 20:57   

Też kupuję od pośrednika i mam taką zagwozdkę:

Przy rejestracji urzędnik (w Poznaniu) sobie zażyczył informacji gdzie i kiedy auto przeszło odprawę celną jak przypłynęło z USA do Holandii. Samochód oczywiście nowy, z Berlina, więc nikt takich kwitów nie wydawał przy zakupie (po zakup w Niemczech, rejestracja w Polsce). Niemniej jednak urzędnik najwyraźniej zwietrzył spisek, że Tesla importuje na czarno tysiące samochodów do Europy i postanowił wstrzymać rejestrację aż nie dojdzie do sedna sprawy.

Miał ktoś do czynienia z podobną… kwestią? Może jakąś poradę skąd i jakim papierem można rozładować tą sytuację?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-02-24, 21:18   

Może chodzi to co u mnie ?? Czyli kwit z Urzedu celnego/Skarbowego o zwolnieniu z akcyzy??? To ta kwadratura koła . Ustawa zwalnia elektryki , homologagcja pokazuje ,ze to elektryk a Urzednik swoje kwity musi miec ???

Apolonia 

Wysłany: 2020-02-24, 21:29   

Urzednik jest od rejestracji nie szukanie dziury.
Jest faktura zakupu, zapewne dokument COC i to wszystko.
Jak jest COC, to znaczy, że auto jest z dystrybucji EU.
Jak ma wątpliwości to niech zgłosi do prokuratury
czy odpowiednich urzędów.
Podstawa to:
Ty składasz wniosek i dokumenty, a on ma dokonać czynności
lub rownież pisemnie uzasadnić odmowę.

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-02-25, 07:53   

Bronek napisał/a:
Może chodzi to co u mnie ?? Czyli kwit z Urzedu celnego/Skarbowego o zwolnieniu z akcyzy??? To ta kwadratura koła . Ustawa zwalnia elektryki , homologagcja pokazuje ,ze to elektryk a Urzednik swoje kwity musi miec ???

Nie, to z akcyzą to wiedziałem od początku i kwit miałem.
Potem miałem przeboje z danymi z przeglądu nie zgadzającymi się z homologacją producenta, ale to też ogarnięte.

Teraz wyszło coś nowego z tym importem do Europy.

Apolonia napisał/a:
rownież pisemnie uzasadnić odmowę.

Wolałbym, żeby mi pisemnie nie odmawiał, bo zrobiłem już tym samochodem 4600km i ciężko by mi się było rozstawać ;)

Apolonia 

Wysłany: 2020-02-25, 08:13   

Rozwinę Ci temat COC, to ten dokument z logo Tesla, w którym zawarte
są dane techniczne auta. Powinien być z VIN-em Twojego auta. To on
oznacza, że to auto na Europę, czyli legalnie sprowadzone do dystrybucji
przez Tesla. Tu pytanie urzednika o celnie jest oznaką jego niewiedzy.

TeslacertificateofconformityCOC.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 469,26 KB

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-02-25, 08:20   

ken-wywietrznik napisał/a:

Wolałbym, żeby mi pisemnie nie odmawiał, bo zrobiłem już tym samochodem 4600km i ciężko by mi się było rozstawać ;)

To znaczy, że masz czasową rejestrację i zażądali od Ciebie dodatkowych papierków już po jej dokonaniu?

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-02-25, 15:56   

Apolonia napisał/a:
Rozwinę Ci temat COC, to ten dokument z logo Tesla, w którym zawarte
są dane techniczne auta. Powinien być z VIN-em Twojego auta. To on
oznacza, że to auto na Europę, czyli legalnie sprowadzone do dystrybucji
przez Tesla. Tu pytanie urzednika o celnie jest oznaką jego niewiedzy.

COC mówi o stanie technicznym auta (parametry, waga, etc.), a nie o jego stanie prawnym, więc w tej sytuacji raczej nie pomoże. Ten dokument jest wystawiany w Stanach *zanim* samochód trafi do Europy.

Jak się nad tym zastanowić, to pytanie urzędnika ma trochę sensu, bo taka kontrola faktycznie może powinna być przeprowadzona na etapie rejestracji, tylko że powinna się odbyć bez mojego udziału. Tak jak piszesz, jak ma wątpliwości może to sobie sam wyjaśnić z odpowiednim urzędem w Holandii 🤷‍♂️

Cav napisał/a:
To znaczy, że masz czasową rejestrację i zażądali od Ciebie dodatkowych papierków już po jej dokonaniu?

Dokładnie tak. Jeżdżę na pozwolniu czasowym (musiałem czekać tydzień, bo był bałagan z zielonymi tablicami), które zostało warunkowo przedłużone. Czekam na Kartę pojazdu i stały dowód rejestracyjny.

Apolonia 

Wysłany: 2020-02-25, 16:12   

COC mówi o stanie technicznym auta (parametry, waga, etc.), a nie o jego stanie prawnym, więc w tej sytuacji raczej nie pomoże. Ten dokument jest wystawiany w Stanach *zanim* samochód trafi do Europy.

COC nie mówi o stanie technicznym. Powyższa grafika, to tylko przykład co powinno być w papierach.
COC to certyfikat mówiący o zgodności auta z normami unijnymi i powołuje się na homologacje EU.
Zauważ też, że wskazuje się w nim w polu 0.9 Tesla Tilburg NL, czyli podmiot reprezentujący producenta
w europie, a to też coś powinno sugerować urzędnikowi. Auto z dystrybucji Europejskiej i podmiot odpowiedzialny.
W powyżej formie są wystawiane tylko dla aut przeznaczonych i dostarczanych na rynek europejski
i są podstawą do wystawienia Karty Pojazdu lub Fahrzeugbrief'u dla aut przeznaczonych przez producenta
do dystrybucji w Europie, a to oznacza, że to Tesla Europa stoi za importem, dystrybucją i sprzedażą.
Dokument ten nie powinien być ogólnym dla modelu, ale zawierać VIN danego egzemplarza.
W przeciwnym razie przy imporcie np do Niemiec musisz zrobić tzw Datenblatt u certyfikowanego
diagnosty np. Dekra i wykazać, że auto spełnia wymogi.
Tu jest pytanie czy kolega dobrze zrobił stacje diagnostyczną?
Na stacji diagnostycznej powinni tylko ustalić że: auto całe, VIN zgodny i przepisać dane z COC
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-02-25, 18:58, w całości zmieniany 3 razy  

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-02-25, 16:29   

Cav napisał/a:

Dokładnie tak. Jeżdżę na pozwolniu czasowym (musiałem czekać tydzień, bo był bałagan z zielonymi tablicami), które zostało warunkowo przedłużone. Czekam na Kartę pojazdu i stały dowód rejestracyjny.

A na etapie wydawania pozwolenia czasowego nie potrzebowali tego papierka?
Co się zmieniło od tego czasu, stan prawny jest inny?
Z jakiego w ogóle przepisu wynika konieczność donoszenia przez Ciebie jakichkolwiek dokumentów, dotyczących wcześniejszych transakcji, których nie byłeś stroną?

Kupiłeś auto w UE, od legalnego dealera, jako nowe - a jak sobie je kupuje dealer, to już nie Twój problem, polskiego wydziału komunikacji również nie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-02-25, 18:03   

ja mialem badnie tech oprócz zaswiadczenia akcyzowego takie cuś dałem plus faktura

Apolonia 

Wysłany: 2020-02-25, 18:52   

Bronek napisał/a:
ja mialem badnie tech oprócz zaswiadczenia akcyzowego takie cuś dałem plus faktura

I to wystarczy aby otrzymać Kartę Pojazdu, wszystko ponad to, to urzędnicza niewiedza lub polityka.
Jak urzędnik politykuje, to trzeba polityka do załatwienia sprawy. Bronek wie.

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-02-25, 19:28   

Cav napisał/a:
A na etapie wydawania pozwolenia czasowego nie potrzebowali tego papierka?
Co się zmieniło od tego czasu, stan prawny jest inny?
Z jakiego w ogóle przepisu wynika konieczność donoszenia przez Ciebie jakichkolwiek dokumentów, dotyczących wcześniejszych transakcji, których nie byłeś stroną?

Zmieniła się tylko osoba, która przekłada te papiery w urzędzie 🤦‍♂️
Z tego co słyszę nieoficjalnie, wiele interpretacji wedle rejestracji samochodów zależy od tego gdzie zapytasz. Tak samo jako z wtórnikami zielonych tablic.

Obowiązku donoszenia dalszych dokumentów (chyba) nie mam, ale to jest jak Apolonia pisał: urzędnik nie ma obowiązku załatwić sprawy pozytywnie. Mogę dostać pisemną odmowę z uzasadnieniem, od którego się będę musiał odwoływać, a samochód w międzyczasie w garażu w prawniczym limbo.

Apolonia napisał/a:
COC to certyfikat mówiący o zgodności auta z normami unijnymi i powołuje się na homologacje EU.

Tak, ale to jest certyfikat wystawiony w Stanach, przez Teslę z Kalifornii, w czasie jak samochód był w Stanach. Czyli nie jest w stanie nic urzędnikowi odpowiedzieć na pytanie gdzie i kiedy dokonano odprawy celnej. A to konkretnie by chciał urzędnik widzieć w papierach.

Apolonia napisał/a:
Na stacji diagnostycznej powinni tylko ustalić że: auto całe, VIN zgodny i przepisać dane z COC

Tutaj ciekawostka jakby ktoś kupował: dane, które Tesla podaje w COC dla Model 3 ponoć nie mieszczą się w normach homologacji producenta. Dlaczego? Nie mam pojęcia, nie mam wglądu do homologacji. Może to się zmieni jak (kiedyś Tesla) zacznie faktycznie w Polsce sprzedawać to poprawi swoje papiery.

Oczywiście, to jest coś co można poprawić (dla swojego egzemplarza) na etapie badań na stacji diagnostycznej.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-02-25, 19:45   

Obowiązku donoszenia dalszych dokumentów (chyba) nie mam, ale to jest jak Apolonia pisał: urzędnik nie ma obowiązku załatwić sprawy pozytywnie. Mogę dostać pisemną odmowę

Żebyś dostał odmowę, to urzędnik musiałby znaleźć podstawę prawną do takiej odmowy.
A że takowej na 99,99% nie posiada, to i odmowy na piśmie Ci nie da, bo by kręcił bat na własne tyłki, a tego mu naczelnik wydziału nie podpisze.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-02-25, 20:01   

Dodam co opisalem ,ze u mnie czasowy DR był spowodowany kwitem akcyzowym .
Ale to po interwencji czynników...
tak to bym czekal na opinię.
Przecieramy szlaki , a urzednicy sa niedouczeni z różnych powodów . TEN GENERALNY TO JAKOŚĆ STANOWIONEGO PRAWA. Do tego maja stracha przed kontrolą "banasiową" . Obywateli ma się w dupie , bo my możemy im skoczyć, wolą nie ryzykować. Niemniej gdy ktos wyżej powie : zróbcie tak i tak - zrobią .

Jeżeli nie ma karty pojazdu , to niczego innego nie żądano żadnych briefów itp . . Apolonia wie, że ja wiem co powinienem wiedzieć ... :mrgreen:

Nie fatygowałem co prawda samego Marszalka Senatu , sam Senator wystarczył ...i po to Oni są . To nic zdrożnego , niestosownego , aby wyborca zadzwonił do swego przedstawiciela . U nas to dziwne , a dla mnie normalne , tak po amerykańsku . W końcu chodzi o auto z USA !. :-D Prawa nikt nie zlamal , tylko strach przezwyciężył

Ps Obaj to moi ..... :mrgreen: Ale wstyd sie przyznać , bo bycie politykiem splendoru raczej nie przynosi ale znajomość z nimi czasem sie przydaje. :roll:

Odpowiedz do tematu