Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2019-12-08, 18:13
Zielone tablice
Autor Wiadomość
Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-14, 14:21   

Toż to pisałem wyżej , że nie dajmy się idźmy wyżej . Szansa na to , iż wraz z wyższym "szczeblem drabiny awansów urzędniczych " bedzie mozliwość spotkania "kumatego" , rośnie .
O ile nie dotarło do Urzędu partyjne kolesiostwo tylko aktualne ... Stare kolesiostwo może byc , bo czasem taki stary koleś juz sie przyuczył do zawodu np Naczelnika i wie.
Czyli najlepszy jest taki co pamięta Stalina . :mrgreen:

Dziwie się 30sto latkom wykształconym , znajacym jezyki , pięknym i zdrowym , że tu jeszcze siedzą .? Chyba lepsza nawet spalona Australia??
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-14, 15:21   

Bronek napisał/a:
Dziwie się 30sto latkom wykształconym , znajacym jezyki , pięknym i zdrowym , że tu jeszcze siedzą .? Chyba lepsza nawet spalona Australia??
W Polsce mieszka całkiem sporo Polaków - ludzi, dla których Polska jest najlepszym na świecie miejscem do życia. Może to właśnie im się dziwisz?

Apolonia 

Wysłany: 2020-01-14, 15:45   

W moim WK też brak jaj, chcą przerejestrować, bo maja tablice, więc odpowiedziałem, że to ja składam wniosek
i to o wtórnik i nie dam się sterować w maliny (a pomyślałem że dupa jest od srania*), no i czekam na odpowiedz.
*
nie dotyczy: myślących inaczej, kochających inaczej, możliwe że i naczelnika (jego poglądy
na LBGT mnie nie interesują), tu pomyślałem, że niech przekona żonę do sikania na stojąco
P.S.
Bronek wiem, że wyjaśnisz to medycznie

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-14, 18:03   

Taaaa w pewnym wieku nie ufa sie pierdnieciom i siada do sikania lub "Tena...."
A jako kamperowiec też to zalecam .
Ad me zdziwienie : :mrgreen:
Zawsze gdy stykam sie z Krajem via jego Organy ( to a propos czynności fizjologicznych i tych ostanich nie obrażając porównaniem do państwowych ) nachodzi mnie refleksja i zdziwienie , ze ludzie normalni moga tu jeszce wytrzymac . A że ja wytrzymałem to już mi sie w pale ....
I to dlatego tak ci 30sto latkowie mi sie nasuwają . Bo ponizej tego wieku powinni się uczyć i rozmnażać a powyżej juz się nie chce lub nie może . ...

Ja przegapilem i w sumie nie żałuję, ale jestem spakowany , na wszelki wypadek :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

krawcu 

Wysłany: 2020-01-14, 22:13   

Bronek napisał/a:
Taaaa w pewnym wieku nie ufa sie pierdnieciom i siada do sikania lub "Tena...."
A jako kamperowiec też to zalecam .
Ad me zdziwienie : :mrgreen:
Zawsze gdy stykam sie z Krajem via jego Organy ( to a propos czynności fizjologicznych i tych ostanich nie obrażając porównaniem do państwowych ) nachodzi mnie refleksja i zdziwienie , ze ludzie normalni moga tu jeszce wytrzymac . A że ja wytrzymałem to już mi sie w pale ....
I to dlatego tak ci 30sto latkowie mi sie nasuwają . Bo ponizej tego wieku powinni się uczyć i rozmnażać a powyżej juz się nie chce lub nie może . ...

Ja przegapilem i w sumie nie żałuję, ale jestem spakowany , na wszelki wypadek :mrgreen:

Doceniam Twoje opisy samochodów niemniej ciągłe obrażanie obywateli tego kraju jest bardzo nie na miejscu!

Nie mam jeszcze 40 lat i nie zamierzam się nigdzie przeprowadzać pomimo tego że miałem propozycje i mogłem za granicą zarabiać wielokrotność tego co tu. Pomimo tego chcę mieszkać w Polsce bo jestem Polakiem tak jak moi przodkowie którzy ginęli za wolność tego kraju, za to żebyś dziś mógł tu po polsku wyrażać swoje opinie.
Jak Ci się nie podoba tu to się zwyczajnie przeprowadź. Widać że synowi też słabo doradziłeś skoro buduje się w Polsce - troszkę wychodzi tu hipokryzja.

Tymczasem bardzo Cię proszę ocenzuruj swoje wypowiedzi z niepotrzebnych epitetów itp.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-14, 22:41   

krawcu napisał/a:
Jak Ci się nie podoba tu to się zwyczajnie przeprowadź.
Eh, pewnie się znowu skończy interwencją moderatora :-) Czytając tu Bronka uważam, że Twoja reakcja jest lekko przesadzona - on słusznie krytykuje wiele złych rzeczy u nas, ale nie wydaje mi się, żeby mu tak źle tu było :-) Niemniej cieszę się, że nie brakuje tu ludzi takich jak Ty :-)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-14, 22:44   

No widzisz , różnimy się choćby dystansem do siebie i otoczenia ....
Ja widzę te świat taki jakim jest , Ty masz "różowe okulary".

Obrażanie ?? Tak nazwywanie niekompetencji u przedstawicieli Władzy tego Kraju ( równiez mojej Ojczyzny) jest obraźliwe?
Jaka Władza takiej jej instytucje i Narodowość niczego nie usprawiedliwia , a szczególnie głupoty , niewiedzy , okrucieństwa , braku tolerancji i Itp
I nie wyjeżdzaj mi tu ... górnolotnie z historią , bo zajedziemy do Mieszka Pierwszego I Ziem Pistowskich i Polski od morza do morza. .

W taki sposób wyrażam swoje zniesmaczenie nie Obywatelami a tymi co im maja służyc i którym za to i Ty i ja płacimy. Nie myl patriotyzmu z piętnowaniem idiotyzmów.

zbyniot

Wysłany: 2020-01-15, 07:20   

Spotkałem znajomą z WK w Kaliszu i jest widzę jak wszędzie też tylko przerejestrowanie mówią, ma iść do naczelnika wyjaśniać sprawę zobaczymy jak będzie :) Jak ktoś już otrzyma nowe wtórniki to niech da znać.

Apolonia 

Wysłany: 2020-01-15, 08:23   

Może naczelnicy tak tuszują swój błąd, bo zamówili zestawy i chcą
je konievznie komuś wydać. Nie doczytali, że zamawia się wtorniki.
U mnie się pochwalony, że mają też zestawy dla wodorowych.
Zapytałem czy powiat taki pojazd zakupić planuje. (ze stacja w zestawie)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-15, 11:12   

WIĘC TAK !!! Chyba spakuję majtki i dodatkowe skarpetki. , a chatę syna zburzę

Poszła żona umówiona internetowo na 10.00 .

Miła Pani przekonała ją ,że SYSTEM jest niewydolny i na razie można tylko wziąć nowe tablice ( Cena ok 183 zł ). I Wg tej Urzędniczki nie da się operacji wydania wtórników przeprowadzić .!!!

Do tego nie da się nawet wydać nowych tablic , bo nie ma nalepek :idea:

Ale niedługo powinny być .????

Gdy się o tym dowiedziałem , aby nie hodować " TROLI" urzędniczych , odwołałem całą procedurę . W Kraju bylejakości nie będę przykładał reki do jeszcze większego ignorowania obowiązującego Prawa , zgadzając się na jego olewanie i przyklaskiwanie kombinatorstwu tak by wilk był syty i owca cała .

Najfajniejsze jest to "entuzjastyczne" stwierdzenie PANI URZĘDNICZKI na naszą rezygnacje z nowych tablic ..." : :shock: Poczekacie sobie przynajmniej pół roku a nawet rok !!! :!: :!: :idea:
Radośnie stwierdziła , tym samym oddalając od siebie sprawę kłopotliwego Marudnego Obywatela
Tyle w temacie ! :mrgreen: :!:

czerwonyszlak

Wysłany: 2020-01-15, 12:11   

Mnie spławili w Nysie ,na razie do końca miesiąca ;)
O nalepkach podobno nie ma info w rozporządzeniu ?

jas_pik

Wysłany: 2020-01-15, 12:59   

Bronek napisał/a:
W Kraju bylejakości nie będę przykładał reki do jeszcze większego ignorowania obowiązującego Prawa , zgadzając się na jego olewanie i przyklaskiwanie kombinatorstwu tak by wilk był syty i owca cała .

Pamiętaj że to nie kraj - bo rzad wydał ustawę obowiązującą w całej Polsce tylko udzielne księstwa ( jakimi sa Samorządy które cały czas stoją w okopach ) robią Cię w bambuko

Bronek napisał/a:
Najfajniejsze jest to "entuzjastyczne" stwierdzenie PANI URZĘDNICZKI na naszą rezygnacje z nowych tablic ..." : :shock: Poczekacie sobie przynajmniej pół roku a nawet rok !!! :!: :!: :idea:
Radośnie stwierdziła , tym samym oddalając od siebie sprawę kłopotliwego Marudnego Obywatela
Tyle w temacie ! :mrgreen: :!:

Ja miałem nie zmieniać tablic ale jak wczoraj przez godzinę przeciskałem się przez miasto ( a taxi znów zajeżdzały mi drogę i tabiły /zwlaniały na buspasie) doszedłem do wniosku że jednak zmienię .
Byłem dziś w Urzedzie Dzielnicy . Złozyłem wniosk o wydanie wtórników. System kasowy bez problemy przyjął opłatę za 2 wtórniki w kwocie 93 zł .
Zostałwiłem telefon - panienka z okienka zadzwoni jak odjadą tablice i nowe naklejki ( z obwódkami)
I juz
Czyli niech żona złozy wniosek o wydanie dwóch wtóników , opłaci 93 zł . I czeka aż tablice dojadą .
Wtedy wystarczy się pojawić z książką samochodu/DR oraz starymi tablicami i po sprawie.

czerwonyszlak

Wysłany: 2020-01-15, 13:36   

https://elektrowoz.pl/porady/jak-wygladaja-zielone-tablice-rejestracyjne-oto-zdjecie-na-drogach-sa-juz-pierwsze-samochody-z-nimi/

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-15, 13:58   

Mogę znowu dzwonić , ale kumple z miasta i roku ,akurat walczą o ważniejsze sprawy . :-D

Wyszło na moje ,ze Tesla ładniej wygląda z bialymi . A do tego istnieje mozliwość zabawnego tłumaczenia iż ta marka produkuje tylko EV , czyli kaganek wiedzy pójdzie do Straży miejskiej.
Faktem jest ,że nie Naród, a jego przdstawiciele są do kitu . I to chyba niezależnie od opcji politycznej.

Bo kto normalny pcha sie do takich instytucji?? Albo karierowicz , albo naiwny optymista ,że jest w stanie cos z kims itd ... :mrgreen: Wychodzi to niewielu , reszta zaczyna krakac jak inni .

Zauważcie jedną rzecz , gdy chodzi o sprawy niepolityczne, zwykłe ludzkie , prozaiczne - to malo co dobrze działa . Jak trzeba załatwic coś swoim , to o piątej rano są w stanie uchwalić co trzeba .

A propos dzwonienia ... to normalka w dojrzałych demokracjach , że ma się "swoich" co mają coś nam załatwić, zgodnie z prawem lub uchwalić coś dla dobra ogólnego . U nas to niewyobrażałne i podejrzane . !!

Ja nie ma oporów , jesli to zgodne z prawem . Gdybym tego nie zrobil pewnie Tesla stala by w garażu czekajac na decyzję ? Póki jest wielu tam " nowych" to jest szansa że maja jesze odrobinę empatii ?

jas_pik

Wysłany: 2020-01-15, 14:15   

Pamietaj o tym że w samorządzie lokalnym zawsze rządzą układy i układziki. Zatrudniani sa pociotkowie.

Tylko znajomi maja szanse być obsłużeni szybko po znajomości.
Ja niestety często muszę współpracować z tym poziomem samorządu i mimo że on w całości jest opłacany wyłącznie z naszych podatków ( lokalnych) to niestety tego nie widać .
Przecież im burmistrz/starosta płaci - a nie ja podatnik.
oni wciąż tego nie pojmują że sa dla nas a nie dla burmistrza/starosty.
A to że nie wiedza o ustawach - no skąd mają wiedzieć?
Dopóki nie zostaną wysłani na szkolenia ( bardzo wyoko płatne) to nie będą niczego wiedzieć - bo oni prawo znają dopiero wtedy jak sa po szkoleniu .

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-15, 14:24   

Generalnie u nas nie jest źle . Jak rejestrowalem Tesle to sie starali itd . A że nie mieli odwagi postapić zgodnie z porabanym prawem i wziąć odpowidzialność na swoje barki , tylko uwalic klienta to inna sprawa. Musiałem ... szukac poparcia i kogos kto poklepie po ramieniu i powie Nie lekaj się !
Podobnie jest tu .
Ja ich nie winie personalnie . Bo z g... bata nie ukrecą .
Skoro nie ma nalepek a zrobienie tablicy z blachy przerasta logistcznie i technicznie mozliwości tego państwa . To panienka nic nie zrobi . Do tego nie maja szkoleń i to temat raczej niszowy .
Ja to rozumiem , ale uprzedziłem, poruszając sprawę kilka tyg temu , mieli czas i obiecali byc czujni .
A tu 6-12 mcy jak to ogarną . Mysle ,że to też asekuracyjne przegięcie i nacisk bysmy brali ten nowe .
U naszych historycznych wrogów zza Odry maszyna wypluwa tabliće na miejscu . :-/
No w razie wojny lezymy , beda karabiny produkować ,oczywiście po przetargu . :mrgreen:

PS Dodam ,że nawet i pomimo kasy 2x więcej i czasu krótszego mogłem sie zgodzić ( zona sie zgodziła) , tylko dla zasady kazałem /poprosiłem o wycofanie sprawy . Inaczej będą dalej mieć nas w .... . za miesiąć złożę ponaglenie i skargę na opieszaość urzędniczą . Jak mnie poniesie i o ile nie wyjadę z Kraju Węgla i Stali Wódy i Konwalii... :mrgreen: No i nie zapomnę Języka ... którym wyrażam swoje oburzenie .
Żyję ponad 60 lat i jak simusoida powraca teraz faza ujemna idziemy do "limes inferior" . Mam nadzieje,że znów bedziemy się wkrótce wznosić. Tylko to od nas zależy .

Znajdźcie jeden argument na obrone tej sytuacji ?? Rozporzadzenie z lipca ! ub roku . Dotyczy kawalka blachy farby i hologramu . I nie za darmo ! I sztandarowa sprawa ...miliony elektrykow itd ...

jas_pik

Wysłany: 2020-01-15, 14:52   

Dlatego napisałem abyś zrobił to tak jak Ci podałem - ścieżkę masz wyznaczoną .
A panienka z okienaka mając papier wpisany do EDOK-u zrobi to tak jak trzeba - tzn samo się zrobi.
W Warszaie wniosek jest taki : do pobrania

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-15, 15:16   

Nie noooo Wniosek Stosowny i pobrany z Naszej Strony opatrzony Podpisem i wypisany DUZYMI literami zlozylismy , całym błogosławieństwem....

Tylko co z tego ?? Zrobi sie wiem ... wg Panienki za ......jw :mrgreen:
Wg mnie wczesniej , tylko to pokazuje gdzie aktualnie sie znajdujemy i dokąd zmierzamy . jest jak było a nawet gorzej . Dobrze ,że to u nas "zbytek i fanaberia" ale w Warszawie czy innym wiekszym misecie mozna sie wkur...

jas_pik

Wysłany: 2020-01-15, 16:17   

Masz rację .
Własnie przed chwila moja panienka z okienka zadzwoniła i powiedziała że tablice będą za miesiąc :) .
Bo musza je dopiero zamówić .
Ale jak bym chciał przerejestrować na nowe numery ( i opłacić dużo więcej) to nowe już sa i czekają :)
Przywykłem do powolnego działania urzędników. Skoro na zaświadczenie o tzw przekształceniu użytkowania wieczystego ( wniosek złożyłem ponad rok temu i stosowanie opłaciłem) z prośbą o szybkie wydanie wciąż się nie doczekałem to miesiąc to jest szybkość światła wręcz.
( Wg ustaw UM Warszawa miał to zrobić nie później niż do 31/12/2019 a ustawa została opublikowana w połowie 2018 roku.
Mnie to wisi ale jeśli ktoś ze względu na brak tego dokumentu nie może sprzedać/kupić mieszkania to robi się poważny kłopot - nieprawdaż?

Maxxc 
MIA Electric L

Wysłany: 2020-01-15, 16:40   

Dzień dobry,

Zastanawiam się, czy przy takim "podejściu" urzędników, nie warto zadać im prostego pytania.
Co by zrobili, gdyby przyszedł petent, że zgubił tablice rejestracyjne i prosi o wtórniki. A że to się stało w samochodzie elektrycznym (co za pech!), wedle ustawy muszą wydać zielone. Też miesiąc/pół roku/rok czekania?
Mają obowiązek w takiej sytuacji wydać wtórniki, bez wymyślania i odwlekania.

Odnoszę wrażenie, że w tej chwili "wymianę na zielone" traktują jako naszą fanaberię - i mają przez to nas w głębokim poważaniu. Bo przychodzi taki bogacz (bo stać go na taki wymyślny i drogi samochód), głowę zawraca, nie można wypić kawy w spokoju i poplotkować.
A tak - to przecież zdarzenie losowe - i może inaczej by spojrzeli...

Z poważaniem
Maxxc

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-15, 16:45   

No ale możesz odwołania pisać po polsku. Powinno Ci to wystarczyć w XXI wieku .
I właściwie o Ci chodzi . Taka polityką historyczną można sobie buraki i kartofle sadzić ale nie wchodzić w nowoczesną rzeczywistość.
Ciągłe patrzenie wstecz g . daje tylko konflikty i podziały . Musimy mieć tzw społeczeństwo obywatelskie , czyli świadome swoich praw ..

marekp 

Wysłany: 2020-01-15, 21:26   

Tak trzeba dochodzic swoich praw. Wlasnie wrocielm od strazy miejskiej. Zaparkowalem samochod na skrzyzowaniu Lowcka - Dabrowskiego w Warszawie. Czesc na pewno wie o co chodzi. Tam na srodku jest taka wysepka. I to cos ma nazwe Rondo kogos-tam. Nie pamietam kogo. Ale wedlug oznaczen to nie jest skrzyzowanie o ruchu okreznym (tak sie to poprawnie nazywa w prawie o ruchu drogowym - tam nie ma slowa rondo). Bo nie ma stosownych znakow. Wiec jesli nie staje na skrzyzowaniu to moge parkowac na stodku bo nie ma zakazu. Poswiecilem sie i odstalem 2 godziny zeby wyjasnic ze nie zaplace. Rozmowa dosc prosta. Tak mam racje jest to zle oznaczone. Oni wiedza ze tak jest. Podobno (!) wystapili do ZDM o zmiane oznaczen zgodnie z logika i stanem faktycznym. Wiec dobrze. Mam racje. Ale mi mowia ze w takim razie to mam dac 50zl i bez punktow karnych..... oczywiscie sie nie zgodzilem. Albo popelnilem wykroczenie i nalezy mnie ukarac zgodnie z prawem albo nie to nalezy mnie przeprosic ze zabieranie czasu. Bo jesli dostane jakikolwiek mandat to dalszy ciag bedzie w sadzie i tam zazadam dowodow ze straz miejska zrobila cokolwiek w celu prawidlowego oznaczenia. Wiec jako swiadomy obywatel nie zaplacilem nic. Co prawda przeprosin sie nie doczekalem. Ale powiedz co masz na mysli mowiac swiadomy obywatel? Mnie tez nie zawsze sie chce uzerac z urzedolami. Mam racje mowi panienka ze to jest zle oznaczone. Ale moze zaplace z 50zl? Troche na zasadzie: Ty! badz czlowiek i daj sie "karnac" ! Czytam o tych tablicach choc mnie to nie dotyczy. Rozpacz mnie ogarnia powiem szczerze.

MarekP

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-15, 21:48   

Ma to (ten balagan) czasem swoje zalety i to niekiedy powoduje ,że przymykamy oko na brak przestrzegania zasad.
Np u mnie panowie co zabierają śmieci wchodząc okolo 5 m po kosz na posesję !!!!
A nie powinni , bo im prawo zabrania . Oj nie nie , zbrodnia niemal ...
A ja udaje wtedy Nieświadomego Obywatela , gdyż to dla mnie wygodne . :oops: I łamanie Prawa ( idiotycznego co prawda) , mi w tym faryzejsko nie przeszkadza .
Nie muszę wystawiać koszy przed granicę działki .
Goście po prostu są NORMALNI, a to to wszystkim ułatwia i wiatr np nie wypierdzieli wystawionego kosza itp .

Tak to jest , grzeszę i spać nie mogę . dlatego jeszcze nie wyjechalem , bo musze to odpokutować . Śpiewając Bogurodzicę , po staropolsku. :oops:

PS. Pytasz kto to "Świadomy Obywatel" ??/ Chyba taki co jak się daje się robić w trąbę, to o tym wie i się na to godzi bo mu to pasuje , a jak nie chce się dać, to nie popuszcza . Mamy wybor i to jest przekleństwo .
Reszta robi jaki im , mama.tata . ksiądz , czy TVP powie. :mrgreen: bo jest niekumata swych praw itd . Ale to tez bywa wygodne . Niektórzy kochaja za to np .wojsko lub lubią nawet siedzieć w pierdlu . Tam jeść dadzą , obudzą itd...

Skowron 
BMW i3S 2018 93Ah

Wysłany: 2020-01-16, 09:46   

U mnie po małej awanturze w urzędzie szybko się znalazły zielone tablice, ale tak jak pisałem wcześniej ja miałem termin na przerejestrowanie po zakupie 30 dni. Nie chciałem białych i WK miał problem co zrobić, bo od tego roku jest już określona kara za nieprzerejestrowanie auta w terminie. Aby uniknąć kary WK byłby zmuszony mi na piśmie odmówić rejestracji auta na zielonych tablicach - i tu pojawił się płacz i zgrzytanie zębami bo mają obowiązek prawny wydania mi takich tablic.

No nic, ale udało się. tylko 3 wizyty i parę telefonów i problem z głowy. Pechowo taki okres - koniec roku, urlopy, dużo wolnego wypadło - takie coś zawsze wprowadza bajzel i problem z terminami, bo ktoś te tablice musi zamówić, wyprodukować i dostarczyć.

EVgarage 

Wysłany: 2020-01-16, 12:40   

A w Poznaniu szlaki przetarte. Załatwiłem wszystko w 3min, żadnych problemów. Tzn czy żadnych to się okaże przy odbiorze ;)

Podziękowania dla Maxxc za instrukcję obsługi urzędu.

Odpowiedz do tematu