Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2019-12-08, 18:13
Zielone tablice
Autor Wiadomość
Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-20, 13:59   

To że ludzie mają w hybrydach EE w DR , to wiemy . Ciemniogród jak ze wszystkim bywa ale z czasem nadchodzi oświecenie...
tak bylo swego czasu refletorami itd ..
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2020-01-20, 18:29   

Bronek napisał/a:
To że ludzie mają w hybrydach EE w DR , to wiemy . Ciemniogród jak ze wszystkim bywa ale z czasem nadchodzi oświecenie...
tak bylo swego czasu refletorami itd ..

W hybrydach nie widziałem, żeby komuś przyklepali EE. Ampera to nie jest jednak typowa hybryda, taki trochę problemowy stwór, który był nawet we Francji początkowo homologowany na EE, więc po tłumaczeniu dokumentów ktoś może tak zarejestrować, ja miałem co prawda P/EE, jednak diagnosta na badaniu technicznym wklepał EE, a ja jako osoba nie znająca się na motoryzacji :mrgreen: nie dyskutuję z osobą, która zajmuje się zawodowo badaniam technicznymi. On bierze za to przecież odpowiedzialność.

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-20, 18:40   

No Ok nikt Cie nie wsadzi za to ... ale nieznajomość itd . Do tego małoprawdopodobne ale mozliwe , że sie przyp ... Kolizja na BUSpasie ?? . Mozna widziec czarno , albo nie . Niemniej dla mnie to "januszowanie" i tyle .
To takie cienkie , jak stawanie na miejscu do ładowania , dla inwalidy itd ...
Na tej zasadzie bez prawka też moż na jeździć i najwyżej 500 zł i kłopot z transportem . RAZ NA ZYCIE ALBO WCALE >>>

Nie moralizuję , lecz źle bym sie czuł , dlatego też zrezygnowałem z rozważań : czy aby nie brać BMW I3 REX, jak do mnie dotarło że to niby hybryda.

sam Świety nie jestem bo czasem przeginam z DMC w kamperze ale tak by była jeno kara . I na mandacik mam przygotowane i "Greka" nie udaję . Bo prostu tam sie czasem nie da ( inna bajka). Podobnie jak w EV Prawo nie nadąża za postępem .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2020-01-20, 23:28   

Bronek napisał/a:
Niemniej dla mnie to "januszowanie" i tyle .
To takie cienkie , jak stawanie na miejscu do ładowania , dla inwalidy itd ...

trochę co innego, bo tu ewidentnie łamiemy przepisy, świadomie i samodzielnie, a przeginanie z DMC to jednak poważniejsze wykroczenie niż jazda buspasem, bo za buspas jeśli się nie mylę 2 pkt i 100 zł, za DMC można mieć już problem, zwłaszcza przy kolizji. A kolizja na buspasie no to zależnie czyja wina, jeśli nie moja to sklejam mandat za jazdę po buspasie (ale zaraz, w dowodzie mam EE, więc nie, ok, mogą mnie skierować na badanie techniczne, ale w zasadzie co ma zrobić diagnosta? nie mam pewności czy wymontować spalinówkę czy zmienić wpis... tutaj ktoś musiałby bardzo kompetentny się wypowiedzieć, bo pamiętam jak duży był problem ze zmianą błędnie wpisanej kiedyś pojemności silnika w aucie z 1987 roku,chodziło o pojęcie drobnych zmian i znaczących, w WK za wszelką cenę nie chcieli uznać, że kiedyś ktoś źle wystawił papier i upierali się, że musi zostać jak było i nie można zmienić pojemności silnika jeśli go nie wymieniałem. Koniec końców się udało, ale chyba po 3 wizytach w SKP i korygowaniu wystawianego pisma.

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-21, 00:05   

Wiedziałem ,że jestem gorszy :-(

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2020-01-21, 07:50   

Mielec : Można rejestrować nowe pojazdy EE, wtórników póki co system nie puszcza ... :roll:
Czekam dalej ...

adam83 

Wysłany: 2020-01-21, 14:14   

mmazi napisał/a:
Mielec : Można rejestrować nowe pojazdy EE, wtórników póki co system nie puszcza ... :roll:
Czekam dalej ...

Na to wygląda że, zoe które widziałem było nowe ....

Maxxc 
MIA Electric L

Wysłany: 2020-01-21, 15:47   

Dzień dobry,

nie chciałbym Kolegów zachęcać do złośliwości, lecz przy odmowie otrzymania zielonego wtórnika poprosiłbym o pisemne uzasadnienie.
Tudzież zgubił jedną czy obie tablice rejestracyjne (co za pech, pewnie ramki słabo trzymały, słońce im zaszkodziło czy coś...) i zgłosił się po wtórniki.

Z poważaniem
Maxxc

Apolonia 

Wysłany: 2020-01-21, 16:04   

adam83 napisał/a:
mmazi napisał/a:
Czekam dalej ...

Na to wygląda że, zoe które widziałem było nowe ....

Adam zapomniałeś sloganu: bo Zoe .....

wojtek9300 
wojtek9300

Wysłany: 2020-01-22, 12:20   

No to już mam zielone tablice. Wybicie numerów trwało może 3 dni, odebrałem po tygodniu (godziny otwarcia urzędu). Bez problemu wtórnik z pierwotnym numerem rejestracyjnym. WK w Otwocku.
Pozdrawiam

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-22, 13:25   

wojtek9300 napisał/a:
No to już mam zielone tablice. Wybicie numerów trwało może 3 dni, odebrałem po tygodniu (godziny otwarcia urzędu). Bez problemu wtórnik z pierwotnym numerem rejestracyjnym. WK w Otwocku.
Pozdrawiam

A nalepki z jaką obwódką masz?

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2020-01-22, 14:05   

Mielec : nie ma możliwości wydania wtórnika na chwilę obecną , czekam dalej ... :roll: :shock:

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2020-01-23, 11:23   

wojtek9300 napisał/a:
Pozdrawiam

Na Volcie? Nikt się nic nie zająknął?

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-23, 12:20   

Oby nie było tak jak w przypadku "malych tablic" tez otrzymanych z Urzędu , a zakladanych do samochodów z miejscem na normalne .

Kumaty Policjant lub kolizja ....
Wadliwy wpis w DR co najwyżej usprawiedliwia do czasu ... Czasu wymiany na zielone .
Bo tu już sie nia da powiedziec iż nie wiezialem co mi tam wpisali !!!

Tu sami występujemy z wnioskiem wiedzac ,że mamy hybryde z wpisem że to EE !!

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/591783,male-tablice-rejestracyjne-policja-mandat-kierowca-dowod-rejestracyjny-samochod.html

wojtek9300 
wojtek9300

Wysłany: 2020-01-23, 14:56   

Cav napisał/a:
wojtek9300 napisał/a:
Pozdrawiam

Czerwoną.
granit napisał/a:

Nie. W papierach figuruje wyłącznie paliwo EE i "Właściciel nie zgłaszał do tego uwag" :)
Jestem informatykiem i nie znam się na samochodach. Wiem, że mają dwa pedały (w moim poprzednim były trzy) i kierownicę. ;)
Badania techniczne przechodzi co roku bez uwag, a tam się chyba znajo...

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-23, 15:04   

wojtek9300 napisał/a:
Cav napisał/a:
wojtek9300 napisał/a:
Pozdrawiam

Czerwoną.
granit napisał/a:

Nie. W papierach figuruje wyłącznie paliwo EE i "Właściciel nie zgłaszał do tego uwag" :)
Jestem informatykiem i nie znam się na samochodach. Wiem, że mają dwa pedały (w moim poprzednim były trzy) i kierownicę. ;)

Takie rżnięcie idioty nie przejdzie przy żadnej kontroli.
Jak lejesz do niego benzynę, to raczej tyle wiesz, że to nie jest auto stricte elektryczne?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-23, 15:11   

Cav napisał/a:
Jak lejesz do niego benzynę, to raczej tyle wiesz, że to nie jest auto stricte elektryczne?
Może nie leje? Ale raz na miesiąc czy dwa włącza się konserwacja silnika :-)

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2020-01-23, 18:36   

Cav napisał/a:
wojtek9300 napisał/a:
Cav napisał/a:
wojtek9300 napisał/a:
Pozdrawiam

Czerwoną.
granit napisał/a:

Dlaczego idioty? Musi się znać? Ampery/Volta nie musi tankować. Przecież to diagnosta jest odpowiedzialny za dokonanie przeglądu i zgodność wszelkich danych w dowodzie.

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-23, 19:53   

Nie no :mrgreen: Wyciągam wnioski ...I mam pomysła

Wyrobię sobie " żłóte papiery" , i narobię sąsiadowi na wycieraczkę . A co tam ... :mrgreen:

Jak to sie mówi jest cos takiego nie zawsze związane z Prawem , zapomniane ................nazywa sie przyzwoitość

wojtek9300 
wojtek9300

Wysłany: 2020-01-23, 20:43   

Cav napisał/a:

Witam.
Już to opisywałem. Sumienie ruszyło mnie jak zdobywałem naklejkę EE rok temu. Powiedziałem, że to hybryda. Urzędniczka wstrzymała wydanie, wysłała zapytanie do WK. Po miesiącu otrzymała odpowiedź, że w dokumentach widnieje paliwo - prąd i „właściciel nie zgłaszał zastrzeżeń”. Teraz siedziałem cicho. Sam dowodu rejestracyjnego sobie nie wydrukowałem. Tablic na zielono też farbami córki nie malowałem, więc korzystam.
Teraz jak jest chłodno to autko mi spala 0,5 litra dziennie na trasie dom praca. Latem tylko prąd.

Pozdrawiam

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-23, 21:45   

wojtek9300 napisał/a:
Cav napisał/a:

Witam.
Już to opisywałem. Sumienie ruszyło mnie jak zdobywałem naklejkę EE rok temu.

Chyba nie bardzo Cię ruszyło, skoro w ogóle o nią występowałeś.

wojtek9300 napisał/a:

Powiedziałem, że to hybryda. Urzędniczka wstrzymała wydanie, wysłała zapytanie do WK. Po miesiącu otrzymała odpowiedź, że w dokumentach widnieje paliwo - prąd i „właściciel nie zgłaszał zastrzeżeń”. Teraz siedziałem cicho. Sam dowodu rejestracyjnego sobie nie wydrukowałem. Tablic na zielono też

Ale wystąpiłeś o nie, mając pełną świadomość, że nie masz auta elektrycznego.
Trafisz na kumatą kontrolę i nie wytłumaczysz się w ten sposób, zabiorą Ci dowód i tyle będzie w temacie.

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-23, 21:47   

granit napisał/a:

Przecież to diagnosta jest odpowiedzialny za dokonanie przeglądu i zgodność wszelkich danych w dowodzie.

Niby tak - ale skąd wiesz jak się ten przegląd na którym wpisano "elektryk" odbywał?
Może ten diagnosta w ogóle tego auta nie widział?

Nie takie rzeczy diagności robili - Iveco na bliźniakach rejestrowane na 3,5 tony było normą, mimo że samo prawie tyle ważyło.

Ekolega 
ekolega

Wysłany: 2020-01-24, 01:01   

Gorzej jak mu cofna rejestracje w zwiazku z niezgodnoscia... znajomemu po 2 latach kazali oddac tablice i papiery, co prawda z powodow papierowych i auto nie elektryczne ale tez uwazam ze to „cfaniakowanie”

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-24, 10:09   

https://warszawa19115.pl/-/pojazdy-elektryczne-i-hybrydowe
To Warszawa ale w Kolobrzegu Straż MIEJSKA ma Nissana EV i jest kumata .
Widzialem jak w strefie spisywali BMW I3 Rex na - ale bez kwitka za parkowanie . Pewnie przez złosliwość , bo od tego są też ludzie pilnujacy oplat ??? Albo przypadek bo to akurat pod ich siedzibą .( maja własne evse,)

Z racji ,że mam tego Leafa, bez nalepek i tablic , to umieszcam informującą kartkę na podszybiu . Zagadnąłem kiedyś kontrolera czy wie o co chodzi z elektrykami ... wiedzial .
natomiast kontrolerce pod Hla Milenium/ szpitalem musiałem tłumaczyć . Przyjela fakt bez dyskusji . Ciekawe czy gdyby mnie nie było , dostal bym zawiadomienie pomimo kartki ???

Ad Zdjęcie . jest napisane samochody posiadajace zarówno silnik spalinowy jak i elektryczny nie mogą ..........
Tym samym posiadając silnik spalinowy na pokladzie ( nie dotyczy piły łańcuchowej w bagażniku), nie powinien bus pasem jechać.
Mija już kilka lat od podjecia tematu elktromobilniości , prawie tyle co wyksztalcenie inżyniera , mechanika czy innego fachowca ... A tu ciemnigród urzędniczy , nikt nikogo nie szkoli . Bo to dotyczy grupki zwariowanych fanów jazdy na prądzie .

tempFileForShare_20200124-095507-600x750.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 92,5 KB

kuba9449

Wysłany: 2020-01-24, 11:32   

Cav napisał/a:
wojtek9300 napisał/a:
Cav napisał/a:

Witam.
Już to opisywałem. Sumienie ruszyło mnie jak zdobywałem naklejkę EE rok temu.

Chyba nie bardzo Cię ruszyło, skoro w ogóle o nią występowałeś.

wojtek9300 napisał/a:

Powiedziałem, że to hybryda. Urzędniczka wstrzymała wydanie, wysłała zapytanie do WK. Po miesiącu otrzymała odpowiedź, że w dokumentach widnieje paliwo - prąd i „właściciel nie zgłaszał zastrzeżeń”. Teraz siedziałem cicho. Sam dowodu rejestracyjnego sobie nie wydrukowałem. Tablic na zielono też

Ale wystąpiłeś o nie, mając pełną świadomość, że nie masz auta elektrycznego.
Trafisz na kumatą kontrolę i nie wytłumaczysz się w ten sposób, zabiorą Ci dowód i tyle będzie w temacie.

Czy jak teslą będę przewoził agregat to na ten czas zostanie hybrydą?

Odpowiedz do tematu