Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf II (2018) Tekna w Polsce
Autor Wiadomość
jas_pik

Wysłany: 2020-01-17, 23:39   

Przestań używać Yanoska i Sygica.
Dlaczego ?
Bo Yanosik ( bez twojej wiedzy - i za Twoją zgodą - nieświadomie im podaną wykorzystuje Twój telefon jako skaner przestrzeni dookoła Twojego telefonu - uruchamia maksymalną moc BT i WiFi) i skanuje istniejące tzw beacony .
A co to takiego - otóż matczyna firma Yanosika świadczy innym podmiotom usługę wyszukiwania skradzionych przedmiotów/zagubionych zwierząt które wyposaża się w miniaturowe becaony. A sieć wszystkich użytkowników Yanoska tworzy za darmo sieć wyszukiwania tych beaconów.
Ad rem .
Nawigacją która łączy w sobie aktualność map Google, traffic od Google jest zakupiona przez Google nawigacja pod nazwą WAZE.
Może nie ma 100k użytkonwinków - jak raportuje Y. ALe przy uruchamianiu podaje ile jest aktywnych uzytkowników w promieniu 5 km . Zawzwyczaj jest ich kilkudzisięciu . A to jest ważne bo zgłoszenia radarów/policji/wypadków działają tak jak w Yanosiku.
Przy ostatnim wyjeżzie do Francji uratował mi portfel bo polcja zrobiła kaskadową kontrolę ( 4 ukryte radiowozy z radarami na prostym odcinku 2 pasmówki o długości 10 km) a tam niestety prędkośc max to aż 80 km/h poza miastami .
Szczerze polecam .
Działa w trybie android Auto /Car Play czyli będzie dobrze działała w Leafie.
Dodatkowa funkcjonalność .
Jeśli jednocześnie uruchamiasz ją na AA/CP i na telefonie to na Ekranie wbudowanej nawigacji masz główny ekran , zaś na ekranie telefonu wybierasz albo następne manewry albo następne ostrzeżenia( o radarach/policja) oraz inne utrudnienia .
Ciekawa funkcjonalność - idealnie działa wybranie głosowe adresu w języku polskim . Doprowadzi Cię zawsze na miejsce .
Działa tez na całym świecie bez problemu . Jedyne dwa kraje gdzie odradzam stosowanie nawigacji online to Szwajcaria i Norwegia ( chyba wiecie dlaczego )
I bez problemu da się teraz zamontować MediaNav od Renault najnowszy wypusk jest na Linuxie z obsługa AAi CP i ma niesamowita szybkość . A kosztuje w okolicach 600 zł

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-18, 04:59   

BT używam , bo Tesla musi mnie rozpoznać , po to by wsiąć i jechać i ruki swabodnyje.
A do tego w pracy noszę sluchawkę .
Yanosik : , ależ ja to wiem... i co z tego ??/ Nie jestem zlodziejem , przestępcą . A że za darmo ktos znajdzie psa kota czy zagarek z moją pomocą to mi nie przeszkadza.
Yanosik uruchamia sie tylko gdy ja chcę ..Jest w trybie uśpienia i w tle nie mam prawa ruszyć , bo blokuje go inna apka , która trzyma telefon w ryzach . itd Uprawnienia do funkcji dostaje tylko w chwili uruchomienia .

Nie mam mentalności Kalego . I sam chcialbym aby mi inni pamagali znaleśź mojego Wacika itd .

Np Jabra - taka sluchawka BT ma lokalizacje i kilka razy zaoszczędziłem ok 3stówek znajdując ją . Też cholera sledzi ...A że za darmo ???
Waze używam w kamperze za granicą .Jednak moim zdaniem Yanosik jest lepszy u nas i tyle . MÓWI O FUNCJI ostrzegania !!!!!!

Z nawigacjami to co Cyryl to Metody . Kazdy ma swoją i to się zmienia ...Bo nawigacje sie zmieniają .
Yanosik nie do nawigowaania !!!! Yanosik tylko do ostrzegania . CB radio juz sie kończy i jest chamskie i upierdliwe . czasem jednak się przydaje ( kamper).. idt .

Konkluzja dla mnie jest taka ,ż e dedykowane mnie nigdy nie rajcowały . To zawsze jest kompromis ( google potrafi tez robic jaja)
Czego ja nie uywałem :lol: Chyba minimum z dziesięć w tym w/w . Najgorzej mieć dwie naraz plus żóńę obok :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

Paren1 

Wysłany: 2020-01-18, 07:35   

Zamiast Yanosika (za dużo reklam), w Polsce używam świetnej i bezproblemowej nakładki Rysiek do map Google. Dodaje na ekran aktualne ograniczenie prędkości, ostrzega przed radarami/kontrolami + użytkownicy mogą zgłaszać zdarzenia na trasie (tak samo jak w Waze, którego używam za granicą). Ikonka z prędkością jest stale widoczna na ekranie, nawet gdy jadę z włączonym Car Scanner ELM OBD2.

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-18, 07:59   

jas_pik napisał/a:
Przestań używać Yanoska i Sygica.
Dlaczego ?
Bo Yanosik ( bez twojej wiedzy - i za Twoją zgodą - nieświadomie im podaną wykorzystuje Twój telefon jako skaner przestrzeni dookoła Twojego telefonu - uruchamia maksymalną moc BT i WiFi)

Jeśli to do mnie - to na razie nie używam Yanosika na telefonie, a o breloczkach wiem.

Co do Waze - podczas ostatniej podróży po Bałkanach używałem (dla porównania) wszystkich dostępnych sensownych nawigacji tj. Sygica, I-go, Yanosika i Waze właśnie (jak już się skończył promocyjny okres na Sygica).
No i z omijaniem korków Waze miał konkretny kłopot, co prawda próbował wyznaczyć trasę ze Słowenii z pominięciem autostrady w Austrii, ale korka nie sygnalizował, mimo że prawdopodobnie o nim wiedział.
Nie posłuchałem go, pojechałem autostradą i o korku nie ostrzegł w ogóle.
Tzn. ostrzegł, gdy już się w niego wpakowałem.
Do tego częste zwiechy typu: brak połączenia z serwerem, a w Polsce praktycznie zupełny brak informacji o suszarkach.

Program ma potencjał, ale musiałby mieć tylu userów co yanosik, żeby sensownie działał.
A niestety nie ma i w Polsce pewnie już miał nie będzie, o ile nie zintegrują zgłaszania suszarek z GM.
Sygic z kolei ma inny problem - uparcie kieruje o drogi o najwyższym standardzie, nawet kosztem nadkładania drogi i czasu.
Może na dłuższym wyjeździe ma to sens, ale w mieście żadnego.
Zamiast omijać korki i minimalizować czas dojazdu z pracy i do pracy, potrafi go wydłużyć.
Jego odwrotnością jest Naviexpert, gdzie działa to b. dobrze, ale on z kolei źle się wyświetla na mojej wbudowanej nawigacji - nie skaluje napisów i innych symboli (np. manewrów) na dużej rozdzielczości ekranu, więc są tam nieczytelne.
I-go ma podobnie, ale tam idzie wymusić mniejszą rozdzielczość i zdecydowanie poprawić wielkość napisów - NE tego nie potrafi.

P.S.
Media Nav na Linux to dalej I-go?
Jeśli tak, to niestety - przez brak sensownego traffica użyteczność tego programu jest coraz mniejsza.
A szkoda bo go lubiłem.

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-18, 08:05   

Paren1 napisał/a:
Zamiast Yanosika (za dużo reklam), w Polsce używam świetnej i bezproblemowej nakładki Rysiek do map Google. Dodaje na ekran aktualne ograniczenie prędkości, ostrzega przed radarami/kontrolami

Testowałem kiedyś Ryśka i podobnie jak NE ma poważny problem z informowaniem o suszarkach - rzadko kiedy pokazuje gdy stoją, do Yanosika się nie umywa.
Yanosik byłby ideałem do ostrzegania, gdyby nie ogromna ilość fałszywych alarmów - powinni karać ujemnymi punktami za fałszywe zgłoszenia, a nie tylko nagradzać za każde.

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-18, 08:31   

CZYLI ??? JAK Z KOBIETAMI !!!!

Nawet kilka nie jest w stanie nas zadowolić
Testujesz , testujesz i musisz sie w końcu podgodzić....że czasem wyjedziesz na manowce i jeszcze jakie koszty!!!! :mrgreen:

Ad rem : Miarą wartości ostrzegania przed nie stałymi kontrolami itp jest ilość użytkowników . I tym samym wiadomo ... Tylko kwestia , czy lepiej kilka razy zwolnić , niepotrzebnie ???? Czy raz nie zostać poinformowanym , bo np Waze u nas cienko...???

Wywalam w yanosiku powiadomienia o duperelach , dziala w tle i tylko radary patrole inspekcje..
czasem nawet nie wiem ,że dziala . Komunikaty albo via BT do ucha albo Via kanał np media do systemu auta .

Nikogo nikt tu nie przekona , bo kazdy z nas to samiec Alfa i tyle :lol:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR /FSD

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-18, 09:16   

Bronek napisał/a:

Ad rem : Miarą wartości ostrzegania przed nie stałymi kontrolami itp jest ilość użytkowników . I tym samym wiadomo ... Tylko kwestia , czy lepiej kilka razy zwolnić , niepotrzebnie ???? Czy raz nie zostać poinformowanym , bo np Waze u nas cienko...???

Zgadza się - dlatego mimo wszystko na razie najlepszy jest yanosik.
Do nawigacji też (na razie) go używam, bo jednak o korkach wie.
Tylko ostatnio coś zaczął źle oceniać czas przejazdu niektórymi ulicami, zwłaszcza rano.
Tak jakby do wyliczania czasu korzystał z danych historycznych z okresu międzyświątecznego, a nie z danych bieżących.
Wcześniej działał prawidłowo.

jas_pik

Wysłany: 2020-01-18, 10:34   

Yanosikiem przejechał w PL około 100 kkm przez ostatnie 4 lata.
Zbyt wiele fake ostrzeżeń jak dla mnie.
Od roku jeżdżę już tylko na Waze . Dla mnie ważne jest że idealnie działa w Niemczech i we Francji ( bo zazwyczaj tam jeżdżę najczęściej) . W Polsce zazwyczaj jeżdżę przepisowo . We Francji to naprawdę jest trudne do zobienia przepisowo ze względu na Macronowy przepis o prędkości max na drogach ograniczony do 80 km/h ( prędkość optymalna dla EV - i naprawdę sporo tesli jeżdzi tam nacionalkami a nie autostradami . Fotoradary ukryte w przydrożnych głazach , oznaczenie tylko takie że na drodze długości 100 km sa fotoradary.
Dobrze że chociaż zółte kamizelki zamalowują jaskrawymi sprayami szyby tych fotoradarów lub owojają je taśmami odblaskowymi . Ale najbardziej wkurzające są videorejestratory włożone do cywilnych samochodów rodzaju starawych Peugeotów 307 , Dacia Snadero czy Renault Clio które nadjeżdzą z tyłu i popędzają Cię światłami ( gdyby nie Waze już kilka razy by nie podpuścili) . Ale i tak zdarzyło mi się dostać taki mandat.
Medianav ma nawet logo Nissana jako logo startowe :)
Tan wbudowana nawigacja jest iGo , działa traffic ale Reanult do samochodów w PL nie daje licencji na TMC ( ale to już zostało rozgryzion) można sobie wybrać z których danych TMC ma to działać.
Jednak wbudowana nawigacja zawsze będzie o-óźniona. Waze mapy aktualizuje szybciej niż Google - zazwycaj po 1 dniu od otwarcia nowej drogi prowadzi już nowymi trasamai .

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-18, 12:36   

Ciekawe informacje Dzieki .

Google u nas wiadomo po kilku miesiacach dopiero poprawia i to nie zawsze idealnie . Ale my somm zadupie ...
S6 czy ograniczenia miejskie w Kolobrzegu są do kitu .

I to niestety Tesla odczuwa . Np jadąc do domu , gdybym włączył autopilota, to owszem pojedzie , da radę sama . Po drodze bez pobocza i lichym pasem srodkowym . Tylko ,że bedzie zapierniczać 90km/h a nie 50 . I tu można mieć pełne gacie.

To ta droga na tym moim filmiku . Tu gdyby włączył autonimię z nawigacją daje 90 jak nic. Pelna autonomia i auto prowadzenie ,to gdy jest jeden niebieski pasek środkowy. Tu bez nawigacji tylko samodzielna jazda ( dwa niebieskie paski)
https://youtu.be/AK4sBfaY7BE

Cav 
Nissan Leaf I 2017

Wysłany: 2020-01-18, 15:20   

jas_pik napisał/a:
Yanosikiem przejechał w PL około 100 kkm przez ostatnie 4 lata.
Zbyt wiele fake ostrzeżeń jak dla mnie.

Dla mnie też.
Ale wolę zwolnić 10 razy, zamiast raz, za to nie być złapanym.
Zwłaszcza że elektrykiem jeżdżę powoli i wpaść przy jakichś śmiesznych prędkościach byłoby po prostu dyshonorem

jas_pik napisał/a:

Od roku jeżdżę już tylko na Waze .

j.w.

jas_pik napisał/a:

Tan wbudowana nawigacja jest iGo , działa traffic ale Reanult do samochodów w PL nie daje licencji na TMC ( ale to już zostało rozgryzion) można sobie wybrać z których danych TMC ma to działać.

Problem w tym, że wszystkie do luftu, po nie działają w czasie rzeczywistym i nie zbiera info od userów.
Specjalnie przed zeszłorocznym wyjazdem doktoryzowałem się z I-go i zmieniałem wersję (chyba na Gift), ale i tak to niewiele dało.
O korkach stworzonych godzinę temu się z tego nie dowiesz, podobnie jak o suszarkach.
Czyli faktycznie program nie wie, ile aktualnie trwa przejazd i jaką trasą.
To już nawet Waze lepsze.
A I-go na miejsca poza UE, gdzie internet kosztuje krocie (np. większość Bałkanów).

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-30, 07:19   

Bronek, mam pytanie o przyciski po lewej stronie kierownicy (tam, gdzie jest włączanie podgrzewania kierownicy). Do czego służy ten przycisk:

Wydawało mi się, że to symbol ProPilota. Ale czy ProPilota nie uruchamia się przypadkiem na kierownicy?

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-30, 08:01   

vwir napisał/a:
Bronek, mam pytanie o przyciski po lewej stronie kierownicy (tam, gdzie jest włączanie podgrzewania kierownicy). Do czego służy ten przycisk:

Obrazek

Wydawało mi się, że to symbol ProPilota. Ale czy ProPilota nie uruchamia się przypadkiem na kierownicy?

Ja mam TEKNę i u mnie jest inaczej . I fakt na kierownicy ale
I na kierownicy mam podobny piktogram do autopilota
:!:
Znalazłem To w wersji bez AUTOPILOTA str 5-32 wyłączenie tzw . ILI czyli Inteligentnego Trzymania linii :idea:
U mnie nie ma bo mam autopilota i wyłącza go ale zostawia tempomat i właśnie asystenta . Czyli nie ma samodzielnego wtedy prowadzenia podobnie jak u TESLI

Nie mam też regulacji reflektorów bo to są ledy i się same coś tam ustawiają . Długie itp .

20200130_075747-800x450.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 99,12 KB

20200130_075735-800x450.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 126,01 KB

Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-01-30, 08:46, w całości zmieniany 5 razy  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-30, 08:06   

Ok, czyli to jest coś innego. Szukałem instrukcji obsługi na sieci, ale jest tylko w wersji na amerykę północną i tam nie było takiej opcji. Jeśli masz gdzieś pod ręką instrukcję to byłbym wdzięczny, gdybyś zerknął.

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-01-30, 08:40   

U mnie (KIEROWNICZKA ) wyłącza autopilota zostawiając aktywny tempomat i tego asystenta ILI co u Ciebie jest tym Twoim pstryczkiem wyłączany .

. U Ciebie wyłącza asystenta pasa ruchu
Napisałem wyżej ILI Czyli trzymanie pasa

Poedytowałem swój post wyżej przeczytaj . :idea:

Pisze chaotycznie ( jak zwykle ) bo wykonuje kilka czynności na raz :mrgreen:

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-30, 09:06   

Dzięki!

Sebol_pl 

Wysłany: 2020-02-05, 20:10   

vwir napisał/a:

Obrazek

To po prostu funkcja która informuje Cie o przekroczeniu linii bocznej, bez używania kierunkowskazów będzie interwencja w postaci brzęczka i drgania na kierownicy.

Bronek 
Leaf40/Tesla3LR

Wysłany: 2020-02-05, 20:41   

U mnie skubany dodatkowo gdy wykryje inne auto przyhamowuje i lekko jak gdyby chce wrocić . czasem pojawa sie czerwone ostrzeżenie .

Sebol_pl 

Wysłany: 2020-02-05, 21:01   

Bronek napisał/a:
U mnie skubany dodatkowo gdy wykryje inne auto przyhamowuje i lekko jak gdyby chce wrocić . czasem pojawa sie czerwone ostrzeżenie .

przy pro pilocie rzeczywiście ingeruje w tor jazdy. Odnoszę wrażenie że im dalej na pas zajęty przez inny pojazd, tym większa ingerencja.
Ja ma u siebie AVM (wszystkie te czujniki które używa pro pilot) zastanawia mnie czy uruchomienie pro pilota to nie kwestia odpalenie funkcji w trybie serwisowym.

Odpowiedz do tematu