Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2012-08-23, 08:05
Opel Ampera
Autor Wiadomość
Maxi 

Wysłany: 2020-03-11, 22:55   

Marek napisał/a:
czesc,
kupiłem sobie rejestrator z tylna kamerą i tu moje pytanie, czy ktoś przeciągał juz w Amperze kabel z tylnej szyby(kamery) do rejestratora na przedniej szybie? która "droga" najlepsza?
proszę o pomoc

Podsufitką albo progiem... jak wolisz. Kabel od kamerki jest tak cienki, że wciśniesz go bez demontażu listew. Ja będę ciągnął górą... krótsza droga.

Marek
marhal

Wysłany: 2020-03-12, 07:49   

Maxi napisał/a:
Marek napisał/a:
czesc,
kupiłem sobie rejestrator z tylna kamerą i tu moje pytanie, czy ktoś przeciągał juz w Amperze kabel z tylnej szyby(kamery) do rejestratora na przedniej szybie? która "droga" najlepsza?
proszę o pomoc

Podsufitką albo progiem... jak wolisz. Kabel od kamerki jest tak cienki, że wciśniesz go bez demontażu listew. Ja będę ciągnął górą... krótsza droga.

dzieki za odp, ale czy podsufitką się wcisnę? czy muszę coś odklejac, odginać i czy nie ma ryzyka ,że pozniej podsufitka będzie odpadać?

Maxi 

Wysłany: 2020-03-15, 14:32   

dzieki za odp, ale czy podsufitką się wcisnę? czy muszę coś odklejac, odginać i czy nie ma ryzyka ,że pozniej podsufitka będzie odpadać?[/quote

Wciskasz kabel przy samej krawędzi. Nic ni musisz odginać.

KilleR.racer 

Wysłany: 2020-03-19, 11:17   

PatrykS napisał/a:
KilleR.racer napisał/a:
Moim zdaniem dzielicie włos na 2. Ewidętnie widać że i Jatko i Patryk dorośli do pure EV .
Żona ma EV. Rzadko jadę z rodziną w trasę dłuższą niż 60km, ale gdybym miał się wtedy wybrać elektrykiem poniżej 300km zasięgu @120km/h to pierwsza zajęta albo zepsuta stacja skończyłaby się dla mnie bardzo niewesoło :-) Liczę że w końcu moja Amperka doczeka się rozszerzenia do 30kWh, CHAdeMO i 22kW AC, docelowo droższego ~50kWh, wtedy będzie można myśleć o pozbyciu się silnika, chociaż jak on jest tak dobrze zintegrowany z samochodem to jest to jednak wygodna polisa w razie draki :-) I jaki unikat - nawet i3 REX nie oferuje takiego komfortu :-)

granit napisał/a:
Ale co w takim ecotecu ma niszczeć? Konserwacja jest zaprogramowana, aby silnik się uruchomił co jakiś czas.
Dokładnie.

Wystarczy że bedziesz miał auto z odpowiednią duża baterią : e-NIRO , kona 64kwh , TESLA , nawet OPEL AMPERA-e czy BOLT. I konieczna polisa w postaci dorobienia ładowania AC 22kw i masz spokojną głowę . Nawet od "rolnika" z siły w 3,5 godziny naładujesz do pełna furę. A płatne jak ci sie mega spieszy to GREENWAY raczej rzadko przyklęka ale sam się złapałem raz i musiałem holować auto pod Warszawą do następnej stacji. A jak juz gra idzie o koszta to raczej opcja Marka "MARAS" Ampera/volt + LPG jest ekologiczniej i bez zbędnych kilogramów a ECOTEC uwielbia LPG :) Dokładanie aku i wożenie silnika to paranoja I3 rex ma silniczek od skuterka to jeszcze mogę uznać za kompromis. Ale i tak bezsens. Co do autka Twojej żony jest to idealne wozidełko do miasta i to tyle.

Odpowiedz do tematu