Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leaf 2: Listwy ochronne na drzwi
Autor Wiadomość
Hermes 

Wysłany: 2020-04-16, 13:37   Leaf 2: Listwy ochronne na drzwi

Jak w temacie: w ASO "nie ma", na allegro "nie ma" itp.
W ogóle nie ma, czy źle szukam?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-16, 13:44   

:-D Nastepny przewrazliwiony ale OK . :lol: ... Bo nie ma , są jakies gówniane drogie chromowane wpakiecie dla szalonych ale to raczej ozdoba na progi itp ...
. Kup na All jak chcesz uniwersalne itd... ale, to i tak g..o da . Bo Ci inni poobijają tradycyjnie ....i nie przewidzisz na jakiej wysokości przywali ktos swoimi drzwiami w Twoje .
ja mam na kazdym slady po parkingach ....
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-04-16, 13:55   

Ej, bez jaj. Takie czarne listwy sobie chcesz zapodać na drzwi? Coś w ten deseń:

No ja bym się trzy razy zastanowił, co gorzej wygląda - poobijane auto, czy te listwy ;) Albo inaczej - raz na kilka lat jedź do gościa wyciągającego wgniotki bez lakierowania i po sprawie. Wyjdzie pewnie taniej niż te listwy. A przynajmniej nie oszpecisz auta.

Hermes 

Wysłany: 2020-04-16, 14:02   

Do każdego auta montowałem i spełniały swoje zadanie, a jednocześnie nie szpeciły auta. Tylko muszą być dedykowane do konkretnego modelu, a nie jakieś beznadziejne, uniwersalne.
Nigdy się wszystkiego nie przewidzi, ale można skutecznie minimalizowac ryzyko obicia przez bezmyślnych egoistów.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-04-16, 14:53   

Każdy ma swój gust. Są do starego leafa: https://www.amazon.com/Da...e/dp/B01N5YE614

W sumie biorąc pod uwagę niewielkie różnice w kształcie drzwi pomiędzy starym a nowym leafem, można by zaryzykować. Ale kolor już może nie pasować.

Edit: Są i do nowego leafa: https://www.shopsar.com/n...p/fe-leaf18.htm

Tak, wyglądają tragicznie. Ale co kto lubi.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-16, 17:32   

Moim zdaniem ...moim podkreślam...lepiej zabezpieczyć krawędź drzwi .Te na bokach to raczej szpetna i ograniczona metoda ..
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-04-16, 17:35   

Fajnie to rozwiązali w skodzie: https://www.youtube.com/watch?v=QDe9P-wtrtU

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-16, 20:35   

Fakt ..
Ja mam na ścianie w garażu przyklejoną piankę z jakiegos opakowania .

Niestety wszystkie samochody po czasie maja posiekane drzwi i inaczej przywali SUV inaczej osobówka inaczej BUS itd .
A sami musimy uważać , zawsze otwierając w tłoku chwytam swoje drzwi za brzeg.

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-04-16, 20:41   

Temat rozwiązują drzwi przesuwne, ale do "bezszkodowości" wszyscy takie musieliby mieć :-)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-16, 20:43   

Kotara też :mrgreen:

Hermes 

Wysłany: 2020-04-16, 21:10   

vwir napisał/a:
Edit: Są i do nowego leafa: https://www.shopsar.com/n...p/fe-leaf18.htm

Tak, wyglądają tragicznie. Ale co kto lubi.

Rzeczywiście - te konkretnie wyglądają naprawdę tragicznie. :-? Nie dość, że jakieś dziwnie cienkie, to jeszcze... pomalowane. Malowanie listew które mają chronić - jest bez sensu, bo jak ktoś obije lakier na listwie to będzie widać bardziej niż na drzwiach. :oops:

Bronek napisał/a:
Moim zdaniem ...moim podkreślam...lepiej zabezpieczyć krawędź drzwi

Bronek! Ale... PO CO?? :shock: Ja nigdy, podkreślam: NIGDY nie obijam nikomu drzwi. IMHO właśnie krawędzie wyglądają... tragicznie. Tym niemniej - nic to nie ma do ochrony mojego auta. Chroni czyjeś przed głupotą - ale nie moje auto.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-16, 22:15   

Ròb po swojemu, kto Ci broni ...

Są ludzie co zakładają badziewiate z Lidla pokrowce i sprzedają z czyściutką tapicerką .Sami jeżdżąc na lipnych pokrowcach .

Na marginesie sam w Tesli założyłem białą pod tyłek za parę stówek, bo wybrałem głupek czarną tapicerkę , ta mi się nie podoba

Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-04-17, 13:01   

Bronek napisał/a:
....i nie przewidzisz na jakiej wysokości przywali ktos swoimi drzwiami w Twoje .
ja mam na kazdym slady po parkingach ....

Dlatego ja zawsze parkuje na koncu parkingu :)
O dziwo zazwyczaj jak wracam to mimo 200 innych miejsc ktoś stoi obok mnie...

Hermes 

Wysłany: 2020-04-17, 13:13   

Ja też tak robię: parkuję na drugim końcu parkingu, gdzie nikogo nie ma ani obok ani w najbliższym sąsiedztwie. :kufel I zawsze się wkurzam, jak przychodzę, a obok 5 aut stoi. :evil:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-17, 13:19   

:lol: O ja Cie p... Ale ludzie mają ..... Zaraza jest akurat w odpowiednim czasie ... Pozwoli nam troche przewartościować ten Swiat .

Ja zawsze parkuje tam gdzie najblizej koszyków . I wkurza mnie tylko burak co zaparkowal nie w wyznaczonym polu .
Czasem jednak wiem , iz takie parkowanie konsekwencja dzialania innego buraka który już odjechał ...
I ten niewiniatko staje sie mimowolie "burakiem" :mrgreen:

Hermes 

Wysłany: 2020-04-17, 13:29   

Ale im bliżej koszyków, tym prawdopodobieństwo że Twoje auto "spotka" koszyk kogoś innego - wzrasta. ;)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-04-17, 13:38   

Może po prostu niektórzy traktują swoje auta jak... auta? ;) Czyli narzędzie służące do przemieszczania się. Nie powiem, też mnie wkurza gdy ktoś mi obije czy zarysuje auto, ale nie mam zamiaru z tego powodu drzeć szat. Wsiadam, jadę i cieszę się jazdą. Trochę współczuję tym, którzy nie potrafią (nie mogą?) się cieszyć autem, tylko na każdym kroku martwią się czy im go ktoś nie ukradnie, nie zarysuje, nie obtłucze, czy co tam jeszcze. No ale każdy jest inny.

Miałem kiedyś znajomą, która dywany w domu miała przykryte folią. Na moje pytanie 'masz remont?' odpowiedziała, że nie i że u niej tak po prostu robią, żeby się dywany nie zniszczyły :D

Hermes 

Wysłany: 2020-04-17, 13:48   

Auto traktuję... jak każdy inny przedmiot, który posiadam: DBAM o niego. Przed chwilą odkamieniłem ekspres automatyczny, bo DBAM o niego, chcę, aby długo służył - i nie traktuję jako tylko "narzędzia do robienia kawy". :mrgreen: Jakbym chciał "tylko narzędzie" do przemieszczania się, to jeździłbym autobusem. :lol: :mrgreen:
Potem się kupuje auto używane od kogoś takiego, co to "Panie, nic nigdy nie trzeba było robić z autem" - bo "jeździło" i "nie stanęło". I okazuje się, że to złom totalny. Bo ktoś tylko "jako narzędzie" traktował. Możecie się obrażać - ale równie dobrze ktoś dbający, też mógłby się obrazić na takie słowa. Więc niech każdy zostanie przy swoim: samochodzie albo "tylko narzędziu". :lol:
Dlatego np. aktualnie posiadane 9-letnie auto wygląda jak nówka. 8-) I NIE jest poobijane, lakier błyszczy, podwozie na bieżąco konserwowane, bezpieczne.
I proszę nie mylić pojęć: To jest CO INNEGO niż jeżdżenie na zafoliowanych fotelach. :-/

...ale każdy jest inny: nie każdy chce, umie albo i chce i umie dbać. Bo to wysiłek, a często jakieś koszty. ;)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-04-17, 13:54   

Obklejanie auta paskudnymi listwami to JEST to samo co jeżdżenie na zafoliowanych fotelach. Też dbam o samochód i dlatego go nie oszpecam takimi dodatkami. Woskuję lakier, żeby się nie niszczył, ale nie mam zamiaru do niego niczego przyklejać. Właśnie dlatego, że o niego dbam ;)

Ale co kto lubi.

Hermes 

Wysłany: 2020-04-17, 14:16   

Bzdura: jeśli tylko listwy pasują do wyglądu auta, to nie jest to ani szpecenie ani nie ma nic wspólnego z zafoliowaniem czegokolwiek. A jak ktoś obije czarną listwę, to nic na niej nie będzie widać - w przeciwieństwie do lakieru, który obity... o właśnie! On będzie dopiero szpecił, bo właściciel nie dba. :mrgreen:
Nie wiem, ale jedno z przypuszczeń może nasuwać czytelnikowi myśl, że jak ktoś lekką ręką wydaje 150-250 tys. zł i nie dba o ten przedmiot, to... pewnie ma za dużo kasy albo za łatwo mu przychodzi. :mrgreen:
U mnie tak niestety nie jest - dlatego dbam. :-P

I apeluję: niech każdy zostanie przy swoim. Wszak zawsze tak było - i jest nadal - że jedni dbają, a inni nie dbają o swoje. ;)
A jeśli ktoś będzie bagatelizował i deprymował fakt, że ktoś inny dba o swoje auto - to niech się nie dziwi, że ktoś się odpłaci tym samym. :lol:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-04-17, 15:19   

Ja to mam tak ... Dbam dbam aż coś sie zdarzy co mnie wkurzy obcierka itd Wtedy mięknę i olewam .. Samochód myje m/w raz w miesiacu . Najchetniej bym dał komus ale są do recznych kolejki .

Nigdy myjac samoobsługowo sie dobrze nie umyje .

Pod domem mi sie czesto nie chce i tak średnio raz na rok umyje sam . :idea: Po czym jestem wkurzony bo się narobilem a ono się zaraz pobrudzilo . :evil:

Eeeee...... nie lubie mieć poobijanego/brudnego auta :!: ale bardziej nie lubię BYĆ JEGO NIEWOLNIKIEM .

Hermes 

Wysłany: 2020-04-17, 15:23   

Ja myję... jak jest brudny. Czasem co 2 tygodnie a czasem co 3 miesiące: przy czym wtedy jest szampon z koncentratem z woskiem, więc wolno się brudzi. A poza tym zarówno obecny jak i przyszły kolor (Leafa) mam wybitnie taki, że brud nie będzie się rzucał w oczy od razu: Leaf będzie szary. Więc - wracając do listew - też jeśli będą (a nie wiadomo póki co), to również nie będą się rzucać w oczy i odznaczać.
Do myjni samoobsługowych jeździłem daaawno temu, jak... byłem młody. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu