Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leaf I vs Leaf II
Autor Wiadomość
vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-02, 22:13   Leaf I vs Leaf II

Różne tu już się pojawiały porównania, ale takiego jeszcze chyba nie ma, a wydaje się być najbardziej oczywiste ;)

Leafa I 24kWh mam od 3 lat, leafa II 40kWh od 3 miesięcy. To już wystarczająco długo, żeby mieć jakieś spostrzeżenia.

To co było lepsze w leafie I i moim zdaniem skopali to w leafie II:
- podłokietnik. W I jest wystarczająco długi i można z niego normalnie korzystać. W II jest tak krótki, że nie sposób na nim trzymać łokieć.
- ergonomia przycisków na kierownicy. W I te 'łopatki' do zmiany stacji radiowej są genialne i obsługuje się je bezwzrokowo. W II jest stado przycisków i nie ma szans żeby znaleźć ten właściwy bez popatrzenia na kierownicę (i to dłuższą chwilę, bo trochę ich tam jest).
- schowek na okulary i podświetlenie wnętrza. W I jest całkiem ok, a w II schowka na okulary nie mam wcale, a podświetlenie wnętrza przypomina mi auta z lat dziewięćdziesiątych. Przy czym to chyba zależy od rynku lub wersji, bo widziałem filmiki z leafem II z takim schowkiem i podświetleniem jakie mam w leafie I.
- bryła boczna przodu auta. O ile w I te wystające światła są mocno dyskusyjne i na pewno ładniejszy jest II, o tyle maska schodząca klinem w dół w I wygląda dużo lepiej, niż wysoko poprowadzona maska w II. Przez to II wydaje się być taka nadmuchana, a I wydaje się być mniejsza niż w rzeczywistości, taka 'lekka'.
- wycieraczki. W I mam zwykłe czasowe wycieraczki z regulacją częstotliwości. Wiem, że były leafy I z automatycznymi wycieraczkami, na szczęście ja ich nie mam. Za to mam je w II i są fatalne. Miałem automatyczne wycieraczki w citroenie i działały świetnie. Te w leafie są naprawdę słabe i ich pseudo regulacja czułości wiele nie pomaga.
- prędkościomierz. Rozwiązanie z I jest dużo bardziej czytelne, do tego prędkościomierz nad kołem kierownicy jest dużo bardziej ergonomiczny.
- ładowanie baterii do 80%.

Co jest lepsze w leafie II.
- większy zasięg
- większa moc
- e-pedal
- kształt koła kierownicy
- android auto
- większy bagażnik
- dużo lepsze wyciszenie
- plastikowe nadkole nad tylnymi kołami
- ładniejszy wygląd
- adaptacyjny tempomat
- świetnie działające automatyczne światła drogowe
- dużo bajerów związanych z bezpieczeństwem, niektóre bardzo przydatne

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę.

Hermes 

Wysłany: 2020-05-02, 22:56   

Ja Leafa 1 nigdy nie miałem, ale potwierdzam, że podłokietnik jest do d.py (a wystarczyłaby opcja przesuwania go do przodu, jest tak w wielu autach) i zero schowków oraz tylko 1 gniazdko zapalniczki.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-05-03, 07:30   Re: Leaf I vs Leaf II

vwir napisał/a:
Wiem, że były leafy I z automatycznymi wycieraczkami, na szczęście ja ich nie mam. Za to mam je w II i są fatalne. Miałem automatyczne wycieraczki w citroenie i działały świetnie.

To chyba dotyczy wszystkich aut koncernu Nissan Renault.
Miałem Megane w roku 2004, działały fatalnie i do dzisiaj działają podobnie, jakiego ich modelu by nie spróbować.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-03, 08:37   

Kamery 360 ! Tylko ekran za mały w tym najnowszy ponoc lekko powiekszyli ale bez szału.

Ta z przodu jest wg bardzo przydatna . Slupki , latarnie krawezniki wysokie !!!! Czy nawet wlasny garaż

Ja jak zwykle :oops: z Teslą , ta tez tu przegrywa :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-03, 09:45   

Bronek napisał/a:
Kamery 360 ! Tylko ekran za mały w tym najnowszy ponoc lekko powiekszyli ale bez szału.

Ta z przodu jest wg bardzo przydatna . Slupki , latarnie krawezniki wysokie !!!! Czy nawet wlasny garaż

Ja jak zwykle :oops: z Teslą , ta tez tu przegrywa :mrgreen:

W leafie I też były wersje z kamerami 360 stopni. Tutaj nie ma różnicy.

Natomiast jeśli chodzi o gniazdo 12V - w leafie I też było jedno, ale leaf II ma tutaj pewną przewagę: gniazdo USB ładuje smartfona z dużą mocą, nie ma potrzeby podłączania ładowarki do telefonu. W leafie I jest znacznie mniejsze natężenie prądu w USB.

Odpowiedz do tematu