Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2019-07-28, 12:12
Witam koleżanki i kolegów. Volt/Ampera PHEV?
Autor Wiadomość
EVOLT 

Wysłany: 2019-07-15, 22:41   Witam koleżanki i kolegów. Volt/Ampera PHEV?

Witam.
Chciałbym się przywitać i zarazem dołączyć do grona posiadaczy i zwolenników aut z napędami elektrycznymi i hybrydowymi. Obecnie posiadam samochód hybrydowy starszej generacji, jakim jest Ford Escape Hybrid z 2006 r. Auto posiadam, a raczej posiada go żona od ponad roku. Poza drobnymi problemami natury blacharskiej (które zostały już zrobione) nie ma z nim jak na razie żadnego problemu. Auto niestety jest jak to mówią "wiekowe" a mimo to nie sprawia problemów. Silnik pracuje bez awaryjnie, układ hybrydowy jest OK, nie ma z nim problemów i nie wyświetla błędów, praktycznie nic się nie dzieje. Samochód jest eksploatowany co dziennie i żona na swoje potrzeby (zakupy, odwiedziny dzieci, itp) przejeżdża dziennie ok. 40-50 km. Bardzo rzadko robi więcej jak 100-150 km. Jest to auto wyłącznie dla żony, na jej co dzienne potrzeby.
Od pewnego czasu rozważam zakup Hybrydy Plug-In, i myślę o zakupie Volta, lub Ampery.
Wiem, że to prawie te same auta, ale czy "prawie" nie robi różnicy ?.
Pozwolę sobie założyć nowy temat, lub podepnę się do kogoś i mimo ze jest tu na forum wiele odpowiedzi, to z czasem też zmienia się sytuacja i poglądy w pewnych kwestiach, ja chciałbym poznać te najnowsze, za które z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2019-07-28, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-07-16, 08:02   

Volt i ampera Europa żadnych różnic, miałem to i to rewelacyjne auta.Jeszcze przez kilka dni posiadam volta.Moim zdaniem nie ma lepszej hybrydy plug-in

EVOLT 

Wysłany: 2019-07-16, 14:43   

Chyba z przekory celuje w Volta, bo Opel jakość faworytem wśród marek przeze mnie do tej pory przyswajalnych nie jest.
Nie żebym był do Opla uprzedzony, ale jakoś ta marka jak do tej pory niczym mnie do siebie nie przekonała, oczywiście to moje subiektywne odczucie, może dlatego, że chyba zawsze byłem i jestem fanem Mercedesa. Posiadałem w swoim życiu już kilkadziesiąt samochodów, i tylko 2 razy miałem Opla (pierwszy był Record, a drugi Kadet), pewnie dlatego nie mam doświadczenia w tej marce. Chevrolet też bardziej do mnie przemawia wizualnie od wewnątrz, do tej pory oglądane samochody Volt były tak jakoś bardziej zmyślnie i kolorystycznie wykonane, szczególnie ta fajna czarno-biała tapicerka w zestawieniu z białą deską rozdzielczą i innymi wstawkami. Jakoś bardziej to zestawienie kolorystyczne pasuje mi do "elektryka". W Oplu tak szaro jest.
Ponieważ jest to temat powitalny chciałbym przenieść dyskusje do innego działu, zapraszam zatem wszystkich którzy chcieliby się ze mną podzielić wiedzą do udziału w dyskusji.
Dziękuje i pozdrawiam

JacekR 
Volt 2013

Wysłany: 2020-01-20, 23:15   

Witam wszystkich forumowiczów.
Od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Volta z 2013 roku ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu na wejście na forum. Ja również jak kolega EVOLT wybrałem Volta chociaż przymierzałem się i jeździłem również trochę Amperą. W tej Amperze, którą jeździłem inaczej pracował układ kierowniczy tzn czuć było wyraźnie powrót kół do jazdy na wprost. W Volcie tego się tak bardzo nie czuje. Na pewno to kwestia gustu ale do mnie również bardziej przemawia jaśniejsze wnętrze i tapicerka z białymi wstawkami.
Pozdrawiam

EVOLT 

Wysłany: 2020-01-29, 20:31   

JacekR napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów.
Od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Volta z 2013 roku ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu na wejście na forum. Ja również jak kolega EVOLT wybrałem Volta chociaż przymierzałem się i jeździłem również trochę Amperą. W tej Amperze, którą jeździłem inaczej pracował układ kierowniczy tzn czuć było wyraźnie powrót kół do jazdy na wprost. W Volcie tego się tak bardzo nie czuje. Na pewno to kwestia gustu ale do mnie również bardziej przemawia jaśniejsze wnętrze i tapicerka z białymi wstawkami.
Pozdrawiam

Miło, że ktoś się ze mna zgadza :-D .
Rozpatrując ten typ samochodu ważny jest dla mnie jego aspekt techniczny, ale nie bez znaczenia też estetyczny, a w szczególności to co mnie otacza, czyli wnętrze. Może to idiotyczne, ale ja lubię jak coś ma charakter, a w Amperach w większości wnętrze jest bezpłciowe, takie zwykłe szare i monotonne. Nie chciałby aby posiadacze Amper odebrali moje uwagi jako przycinka, lub w inny sposób, ale mam w tym temacie swoje zdanie, i nie koniecznie musi być ono zgodne z innymi. W Volcie mimo jego biedniejszego wyposażenia, jak to w większości "amerykańców" bywa, jest jednak nieco "weselej" . Połączenie czarnej skóry, tapicerki z tymi białymi wstawkami nadaje mu taki "rasowy" charakter, i do tego wszystkiego te białe wykończenia deski rozdzielczej, oraz kilka innych wstawek.
Mi osobiście się to bardzo podoba i bardziej cenię te estetyczne dodatki, kosztem kilku innych "bajerów" które są w wyposażeniu Ampery, a których trudno się będzie dopatrzeć w Volcie, szczególnie tych sprowadzonych zza wielkiej wody.
Volt miał być autem dla żony, jego zakup miał ograniczyć koszty użytkowania przez nią auta, które ma i którym pokonuje dzienne dystanse od 50 do 80 km.
Jej dotychczasowe auto (2.5 l ) w jeździe miejskiej spalało 12-14l/100km, więc nieco dużo jak na drugi samochód w domu, służący do wożenia jej (4 liter) oraz zakupów.
Niestety plan zakupu Volta legł w gruzach kiedy zacząłem sie z tym autem poważnie rozglądać, bo to co oferują sprzedawcy komisów i kilka ogłoszeń prywatnych nie było godnych mojego zainteresowania, kłamliwe opisy stanu technicznego, bzdury opowiadane podczas oględzin, oraz rzeczy zatajone, takie jak przebiegi, bezwypadkowość, itp.
Po kilku takich wyjazdach, jak to mówi mój kolega "wody płodowe mnie odeszły" i dałem sobie spokój z Amperą i Voltem.
Podczas poszukiwań Volta-Ampery trafiłem w ogłoszeniu na fajne autko (hybryda) jakim jest FORD ESCAPE HYBRID 2,5l benzyna. Jest to SUV i w układzie hybrydowym w mieście spala 7,5 l benzyny, oraz potrafi przejechać na prądzie z szybkością nie większą jak 70 km/h ok. 3 km. Jest to marny wynik, ale pozwala w mieście i korkach poruszać się prawie na samym prądzie.
To auto produkowane było w USA zw układzie PHEV, ale w bardzo małych ilościach i zakup takiego wynalazku jest prawie niemożliwy, bo podobno trafiło jedynie do jakiś służb miejskich. Ale wracając do Volta-Ampery, to za sumę ok 50 tys otrzymujemy auto z rocznika 2012, a więc już nieco leciwe, porównując z elektrykiem "po upustach i dotacjach" np nowy Nisan LEAF za sumę ok 82 tys zł, zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem właśnie teraz takiego samochodu, kiedy rynek aut elektrycznych rozwija się w tak dużym tempie i coraz więcej jest nowości na rynku.
Mam nadzieję, że mnie nie zbanujecie bo nadal jestem zainteresowany Voltem, ale juz teraz bez wątpienia nowszym rocznikiem, model II.

Pozdrawiam

rume 

Wysłany: 2020-01-30, 17:03   

Jak patrzycie na względy wizualne to może Cadillac ELR :) Jak to mówią Chevy Volt w garniturze.

https://www.youtube.com/watch?v=t9j8sInwstw
https://www.youtube.com/watch?v=WGu89crRWRI

EVOLT 

Wysłany: 2020-01-30, 18:13   

rume napisał/a:
Jak patrzycie na względy wizualne to może Cadillac ELR :) Jak to mówią Chevy Volt w garniturze.

Ładny :-D

2008_ford_escape_angularfront.jpg
Taki kupiłem.
Plik ściągnięto 4 raz(y) 31,87 KB

pszyszek 
ELR

Wysłany: 2020-02-03, 10:49   

rume napisał/a:

Miałem przyjemność niedawno przejechać się takim, w Polsce raczej nie ma żadnego, ciężko je znaleźć w zachodniej Europie, jest kilka na Ukrainie, ja specjalnie pojechałem do Wilna.

Plusy:
- audio!!!
- mnóstwo bajerów, czujniki, inteligentny tempomat, jakieś zabezpieczenia przy cofaniu z miejsca postojowego na ulicę (nawet nie wiem jak to się nazywa), ostrzeganie przed zbyt szybko nadjeżdżającymi pojazdami z tyłu, obniżanie się lusterek przy cofaniu itp
- co dziwne bardzo dużo miejsca na nogi z tyłu (a mam 1,92m)
- wrażenia z jazdy w ciszy
- całkiem spory bagażnik jak na to czego oczekiwałem z filmów
- no i ten wygląd!

Minusy:
- nie czytał mp3 z USB, tylko z SD
- brak Auto Android w wersji 2014 ale można upgradować do 2016 za 400$
- bardzo mało miejsca na głowę z tyłu, tylko dla dzieci
- nierozkładana środkowa część tylnej kanapy (bateria), nie przewieziemy nic dłuższego i szerokiego
- ekstremalnie nisko osadzona guma pod przednim zderzakiem, szorował przy wjeżdżaniu na piętrowy parking

No i co ważne to można go bezproblemowo przerobić do wersji europejskiej (przeprogramowane światła mijania, żółte kierunkowskazy)

rume 

Wysłany: 2020-02-03, 14:22   

pszyszek napisał/a:

Miałem przyjemność niedawno przejechać się takim, w Polsce raczej nie ma żadnego, ciężko je znaleźć w zachodniej Europie, jest kilka na Ukrainie, ja specjalnie pojechałem do Wilna.

Dziękuję za opinię.
Jechałeś go kupić?

pszyszek 
ELR

Wysłany: 2020-02-03, 14:42   

Obejrzeć najpierw czy wogóle to jest to o czym mogę myśleć, na filmach ciężko stwierdzić jaka jest jego wielkość i jakie ma się wrażenie z jazdy. Teraz się poważnie zastanawiam, auto jest na sprzedaż ale właściciel nie ma ciśnienia.

EVOLT 

Wysłany: 2020-02-04, 16:12   

pszyszek napisał/a:
Teraz się poważnie zastanawiam, auto jest na sprzedaż ale właściciel nie ma ciśnienia.

Gdzieś czytałem w Necie, że kupowania auta z Litwy to bardzo duże ryzyko, podobno są lepszymi kombinatorami od naszych rodzimych handlarzy. A skoro są lepsi od naszych to strach się bać :) . Ale ten Cadi to ładna sztuczka, marzy mi sie taki. Tylko czy nie lepiej pociągnąć z USA ?. Też nie będzie rodzynkiem, ale przynajmniej nie będzie posklejany, a skleić samemu zawsze chyba lepiej. Jedno jest pewne, zawróciłaś mi w głowie tym Cadim 8-) .
Pozdr.

pszyszek 
ELR

Wysłany: 2020-02-05, 09:22   

Zawróciłam? :)
Uważam że jeżeli ktoś zna procedurę i ma czas to lepiej samemu sprowadzić. Tamten na Litwie nie wyglądał na kombinatora, pokazał mi wszystkie zdjęcia z uszkodzeń i naprawy, powiedział co jeszcze jest nienaprawione, zachęcał do wyjazdu na ulicę (co ponoć na Litwie jest bardzo nietypowe) i ogólnie to wiedziałem że nie mam do czynienia z handlarzem tylko z pasjonatem EV (ma też Forda Fusion). Natomiast plusem jest dość przyzwoita cena (oczywiście w USA są tańsze), fakt że auto jest już gotowe do rejestracji w Polsce i ma dwa komplety opon (a one są raczej nietanie).

EVOLT 

Wysłany: 2020-02-05, 18:23   

pszyszek napisał/a:
Zawróciłam? :)

Poprawiacz ortografii zmienił Ci płeć :lol:

Pozdrawiam
ps. Odpisałem na PW.

pszyszek 
ELR

Wysłany: 2020-05-05, 09:02   

Po paru tygodniach namysłu i negocjacji ceny zarezerwowałem. Właściciel ma jeszcze zrobić upgrade systemu do wersji 2016 (auto android) i za ok. miesiąc powinien u mnie być. Stres jest ale marzenia wygrały ;)

ARTEK 68 

Wysłany: 2020-05-06, 12:09   

Gratulacje,zajebisty brat Ampery.Jak możesz to napisz ile dałeś za to cudeńko.

pszyszek 
ELR

Wysłany: 2020-05-08, 08:26   

Jeszcze nie mogę, jednak nadal trwają negocjacje :)

pszyszek 
ELR

Wysłany: 2020-05-20, 17:44   

No i stało się, mimo że nie piszę tu pierwszy raz to witam i dołączam do grona posiadaczy PHEV. Od wczoraj ELR jest w Polsce :) Pierwszy?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-20, 21:42   

Piękne auto! Wrzuć jakieś fotki tego egzemplarza.

Odpowiedz do tematu