Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosiarka akumulatorowa
Autor Wiadomość
trax

Wysłany: 2020-05-19, 09:39   

Zastanawiam sie czy czy kupić WORX M700 w wersji bez mozliwosci podłaczenia ACS (starszy model) czy aktualny model W141E tyle ze jest on na 500m2
Czy kosiarka jakoś mierzy sobie wielkość koszonego terenu?
A może jest możliwośc ustawienia dwu stref koszenia i tak w jeden dzień część w drugi drugą cześć ogrodu - bo myślę ze bliżej powierzchniowo będzie do 700m niz 500. A ten czujnik ACS kusi zwłaszcza ze Żona sporo różnych drobiazgów ma nasadzone i owijanie tego przewodem może być kłopotliwe stąd myżlę że ultradzwiękowy czujnik może okazać się przydatny.

Kluczowe jednak jest pytanie czy model dedykowany do 500m2 poradzi sobie z nieco większym areałem ;) ?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-19, 11:07   

Mniejszy model ma tylko tyle, że trzy noże. Większy ma cztery noże. Im więcej noży tym dłużej pozostaną ostre i lepiej tną.

W141E jest o tyle fajniejszy, że ma przesunięty talerz koszący na bok, dzięki temu mniej pozostawia nieskoszonego przy ścianach i krawędziach. M700 (taki dokładnie mam) ma noże na środku, przez co przy ścianach i krawęznikach zostaje jakieś 20cm nie skoszonej części.

Tak, ustawia się kilka stref (maks 4). To są właśnie te punkty startowe, o których pisałem. Ustawiasz, że raz startuje z tego odcinka przewodu który jest w strefie A, a raz z odcinka przewodu znajdującego się w strefie B. Pomiędzy strefami przewód musi być w jednym kawałku i kosiarka musi jakoś pomiędzy nimi przejechać.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-19, 17:30   

Powiem tak . Kosiarke dostosowujemy do trawnika , ale tez i trawnik do kosiarki . Np . W tym drugim przypadku krawężniki zastępujemy takimi obrzezami aby kosiarka mogla na nie wjechac i dokosić do samej krawędzi trawy . Co i tak wymaga po miesiacach i latach dociecia trawy specjalnym półksięzycowatym nozem , bo trawnik sie podnosi.,

Kombinowac nie ma co , bo to tak jak z szukanie idealnego elektrycznego auta . nie zawsze warto placić za Tesle jak wystarczy leaf . Ale kto bogatemu zabroni .

Optymalnie to do 700- 1000 Euro max i lepiej pokombinowac z roslinami i trawą . taniej i skuteczniej .

To tak jak z SPY od leafa i aplikacjami do monitoringu , po roku bedzie jak zwykle włącz i zapomnij .

Czasem swoja znajduje wyłaczoną gdzies w ogrodzie po kilku dniach , bo wjechała na np zabawke lub jakiś "artefakt" Ostatnio trampolina się wysunęła na jej terytorium . Po dwóch dniach ,żona mówi chyba nam kosiarke ukradli bo jej dawno nie widzialam jak jeździ . ??? A ta się skubana schowała ... :mrgreen:

Także wszystkie co sa od kilku lat na rynku maja plusy i minusy . ja chwale swoja , bo akurat dziala te cztery lata i tak jak w opisie nie wymaga wielkiego zachodu . To jej zaleta . nawet jak było widac kaczki maja ja w tyłku. I o to chodzi .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-19, 17:49   

WR141E to po prostu nowszy model tej naszej. Cena właściwie taka sama jak naszej. Gdybym dzisiaj kupował to bym ją zaryzykował.

Tak zrobili od spodu, moim zdaniem dobry pomysł:

W senise to akurat jakiś mniejszy model, z jednym kołem z przodu i trzema nożami, ale tak samo są z dwoma kołami i 4 nożami. Chodzi mi tylko o przesunięcie talerza tnącego.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-05-19, 18:59   

To ja sie dolacze, kupilem kosiarke, ale nie robota, 80V greenworks, z napedem, sie okaze, jak bedzie kosic. Mam nadzieje, ze dobrze!

Bronek, piekny ogrodek, i kalarepa peruwianska niezla:)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-19, 19:20   

Na zdjeciach nawet kompostownik wyglada wspaniale a śmietnik jeszcze lepiej - szczegolnie z puszkami. :mrgreen:
Teraz juz laske kladziemy , znudzilo sie i jest na dziko.

PS Dodam ad VORX , czysty przypadek u mnie bo bylo tanio i byłem niekumaty . Jak zwykle "ryzyk/fizyk" i mnie pozytywnie zaskoczyła . Wtedy nawet nie znalem tej marki
Obsługa on line i aktualizacje były jak w TESLI :-D
na stronach w/w Forum pasjonaci , co śledzą algorytmy i montuja kamerki . Pełna śruba :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

trax

Wysłany: 2020-05-22, 09:51   

No i pojawił się wczoraj u mnie WORX Landroid WG796E.1 (1000m2)
czyli model z przed kilku lat który przeleżał w kartonie - próba przeprowadzona zapowiada się nieźle, przy moich 7ar i jego teoretycznym "zasięgu" 10ar powinien radzić sobie spokojnie
Dziś początek rozkładania okablowania :) - jestem bardzo mile zaskoczony natężeniem dzwięku a w zasadzie jego minimalnym natężeniem.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-22, 10:23   

Jeśli chodzi o kabel to nie przejmuj się i układaj na trawniku. Oczywiście jak najbliżej ziemi (ja 'przeczesywałem' ręką trawę wzdłuż ułożonego kabla, żeby trawa wyszła nad kabel) ale i tak za kilka miesięcy nie będzie po nim śladu. Chyba, że masz gdzieś zacienione kompletnie gołe placki ziemi, to w tych miejscach lepiej wkopać.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-22, 13:36   

Taki jak mój z WIFI.
masz tam 250 m drutu . Troche szpilek dokupić chyba trzeba bedzie ?? Wszystko zalezy jak bedziesz kombinowal z wyspami itp .
Empirycznie Ci wyjdzie jak to wszystko ogarnąć . Poprawki sa możliwe nawet po latach ale wtedy trzeba z kablem uważać bo zarosnie ale mozna go wyłuskać .
Z oprogramowaniem to musisz zdecydowac czy ci pasuje to co jest czy robic update . Ja juz nie robie od roku bo jestem zadowolony .

trax

Wysłany: 2020-05-23, 19:39   

Jestem po pierwszych obserwacjach - mały zonk był bo się dziwnie restartował od czasu do czasu, ale już wiem chyba dlaczego.
Otóż zaznaczyłem opcję autoupdate firmware i przy próbie aktualizacji (a wygląda ze muszę zrobić ją przez USB) robił restart i się nie podnosił - przy okazji tracił dane typu data/czas.
Odznaczyłem opcje i chyba pomogło ... ufff
Bardzo mi się na razie podoba to co robi na 1/2 działki (za mało przewodu na całosc sie okazało), a najbardziej to jak cicho to robi! :O

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-05-23, 20:19   

Drut można sztukować .( dokupić) Są złączki hermetyczne - ale bez przesady. Mi na wyspy ( krzaki drzewa itp.) poszlo z 100m więcej .

Trawę doprowadzi do pożądku po ok tygodniu jazdy a nawet dłużej z trzema wyjazdami dziennie m/w . Inaczej na wiosnę gdy szybszy wzrost inaczj pod koniec lata.

ma jeździc niemal codziennie . No czasem z dwa trzy dni przerwy może być .
Opóźnienie na deszcz to minimum 60 minut , bo wyjedzie na mory . I będzie sie kleić od spodu trawa . Ale bez przesady , bo nic sie nie stanie . Można potem za jakis czas zajrzeć pod spod i z lekka oczyscić .
Bez przesady tez z tym czyszczeniem. Na poczatku dbalem i czysciłem przynajmniej co 2 tyg ... Wiadomo nowe. Teraz mniej tego serwisu i jest OK .

Dla mnie 3,5 cm wys. trawy to najlepsze ustawienie . Nie widać nierówności gruntu, trawa nie podsycha i jest przyjemna do chodzenia leżenia itd . Niżej, gdyby było to trzeba uważać na gałązki kamyczki itd... To są żyletki a nie noże.

Raz na 4-6tyg zmiana strony ostrza . Staram sie obskoczyć sezon na jednym czterostronnym kompecie nożyków..
Nie myj myjką ciśnieniową .

Odpowiedz do tematu