Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zna ktos dobrych (ale i tanich) instalatorow fotowoltaiki?
Autor Wiadomość
Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-01, 11:19   

No cóż ...gdy sie nie czyta instrukcji obslugi ???
Zreszta przypuszczam ,ze chciala przyjechać .
Byla presja .. I sytuacja trudna . Zginął smartfon i dwie karty plus prawko .
Niby 4 tyś to dużo i boli, ale pies morde lizał ... Za głupotę trzeba płacić ...

:!: Tylko gorzej , taki smarfon jak u mnie to banki , kody dane , programy do pracy Dysk Google z różnymi rzeczami apki itd .. jednym słowem to jakby mnie wziąć na przesłuchanie i dać scopolaminę lub łamać kołem . :roll:

Blokowanie tego z internetu w Tesli było priorytetem :!: Dlatego po kilku próbach odpalenia, daliśmy spokój
Żona pomyliła hasła i usiłowała nie tym sie zalogować do Konta Tesli...

Gdyby to było 400km a nie 40km po S6 i brak drugiego auta pod nosem , to pewnie byśmy wywalczyli sukces :mrgreen:

PS .I tak zagroziłem rozwodem .. Chciaz nie pamietam ??? Może Ona ?

Fajny był samsung Note A10+ . Dla mnie to biuro , gabinet itg .. A i żeby nie był iz jestem nie szczery To dał nam NFZ z Waszych pieniedzy w ramach pomocy w związku z koronawirusem . Do kontaktu z pacjentami - zwrot zakupu takich srodków ja w/w . Czyli to Wy zaplaciliscie za mojego Alzheimera :oops:

A ja jako V kolumna to przetraciłem :evil:

Nie nadaje się na darowizny , upusty i dotacje . Nie zasługije nawet na dopłaty do EV . Zmarnuję jat ten telefon .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 11:32   

Odnośnie danych i innych takich - w mojej branży jest takie powiedzenie: ludzie dzielą się na tych którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą robili kopie zapasowe.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 12:43   

Bronek napisał/a:
Tylko gorzej , taki smarfon jak u mnie to banki , kody dane , programy do pracy Dysk Google z różnymi rzeczami apki itd ..
No ale Google to wszystko backupuje, można też zobaczyć pozycję telefonu z GPS, próbowałeś?

szkutnik 
Tesla S 85D 2015

Wysłany: 2020-06-01, 14:37   

Ja od kilku lat planuję jutro zrobić porządki w komputerze i kopie ważnych danych.
Bronek, może ukoi to trochę twoje sumienie, ja odpuszczam ci winy za zgubienie tego ,w części mojego(podatki), telefonu.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-01, 16:34   

To nie pierwszy raz
Kiedys mi w rajdzie dwa dyski jednocczesnie padly
Kopie
Z tym nie ma problemu kopie były i zdjęcia ...aplikacje Wszystko wróciło. Hasła pozmieniałem. 100% warto za pewne ograniczenia wolnosci i inwigilację mieć to.

Druga sprawa to jak po pożarze okazuje sie że obrastamy w zbędne rzeczy-aplikacje itp.
Kopie mam zawsze na kilku kontach
Teraz Samsung i Google i tez jak google szuka telefonu.
Znalazły ale tuz przed wyjazdem ..ostatnia synchronizacja . Jest ustawione na blokade i wyczyszczenie .jakby ożyl w cudzych rekach
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-01, 16:46   

Po prawdzie off to postojowe 2080. Pożyczki bezzwrotne 2x 5.000. Zus 3 m-ce free
I za środki do komunikacji z pacjentem ..ten telefon i monitor ok 5000akurat byl potrzebny ..obiektywnie coś tam dali..
Moja "ulubiena"poprzednia Władza dała gowino ale bylem wolnym niby i dumnym i nie było mi wstyd. Teraz spróbowali mnie kupić. To zgubienie bylo w proteście . Nie dam się za żadne skarby. To są ludzie nie do zaakceptowania . Nawet jak mi odkupią ten pfon

Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-06-02, 22:02   

Przyslali mi pierwsza oferte na instalacje:
Panele
RISEN ENERGY 310WP HalfCut 17 szt.
Konstrukcja
System CORAB PB-068 aero 15 stopni południe (poziomo) 17 szt.
Inwerter
Sofar 4.4KTL-X 1 szt.
Kraj pochodzenia Chiny Gwarancja 10 lat Moc 4000 W WiFi - Tak Trójfazowy
Rozdzielnica AC 400V, typ 1+2 do 33kW 1 szt.
Rozdzielnica DC 1000V, 2xMPPT Bettermann typ 1+2 1 szt.
Montaż 17 szt.
Materiały instalacyjne
Podstawowe materiały instalacyjne 1 szt.
Wartość netto 25 676,75 zł VAT 8% Wartość brutto 27 730,89 zł

I teraz tak, to ma miec niby 5,27kW a Inwerter 4000W ? to jest dobrze ?
Wychodzi 5260.- za 1kW instalacja na płaskim betonowym dachu stelaże obciążone, nie przykręcane do dachu. Troche drogo...

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-02, 22:26   

Najczęściej spotykam się z przewymiarowaniem tak do 20% (panele vs falownik). Tutaj to już 30% - chyba trochę za dużo. Tyle to panele już potrafią generować w majowe dni. Ja bym dał jednak mocniejszy falownik.

jas_pik

Wysłany: 2020-06-02, 22:59   

Z mojego doświadczenia ( tylko dwie instalacje od 8 lat) to przewymiarowanie jest bez sensu.
Ale wszyscy "fachowcy" czyli sprzedawcy uczą się w boju za pieniądze klientów .
Przewymiarowanie msz nie ma sensu Moc falownika może być max 10% mniejsza niż moc nominalna paneli a nie 20% dlaczego - dlatego że takie piki mocy z paneli sa możliwe tylko przez krótką chwilę gdy panele sa jeszcze chłodne z słońce wyjdzie zza chmury.
Nie uszkodzi to falownika bo on nie odda większej mocy niż jego moc nominalna.
Co do cen nie będe się wypowiadał bo w podanym przykładzie inwerter w zalezności od dostawcy ( wszycy maa te same warunki gwarancyjne) może kosztować od 4000 do 6500 zł brutto .
A panele - można kupić w naprawdę w róznych cenach .

gienek333 

Wysłany: 2020-06-02, 23:26   

Można też polewać panele wodą chłodzoną w gruncie (w zimie możemy tą energię odzyskać) :idea: .

Odpowiedz do tematu