Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Leaf 2 - jakieś pomysły na schowek na okulary?
Autor Wiadomość
Hermes 

Wysłany: 2020-05-31, 14:00   Leaf 2 - jakieś pomysły na schowek na okulary?

Bo mi się walają jak nie są używane i nie mam pomysłu:
- klips na osłonę p.słoneczną raczej odpada,
- może taka siateczka przyklejana...?

Jakieś inne pomysły?

jas_pik

Wysłany: 2020-05-31, 14:19   

up od któregoś z francuzów ( megane/laguna) sa na portalach aukcyjnych po 10 - 20 zł . Przmocujesz w miejscu uchwytu w podsufitce której kierowca nie ma , a dziury w budzie powinny pasować .
Pierwsze zdjecie z googla

Hermes 

Wysłany: 2020-05-31, 14:53   

Dzięki - ja to znalazłem i mi się podoba. Ale nie wiem czy i które będzie pasowało do Leafa 2? I czym się kierować: rozstawem śrub (i jakim?) czy czymś jeszcze?

jas_pik

Wysłany: 2020-05-31, 15:13   

Wyłącznie rozstawem śrub - zmierz jaki jest u pasażera. Być może pod podsufitką są już zrobione gotowe otwory ( wtedy będziesz potrzebował odpowiednich kołków pasujących) .
Jako że Leaf pochodzi z konsorcjum Renault-Nissan to większość rozstawów powinna być identyczna .
Jak tak zrobiłem w swoim Dusterze i od laguny pasowało jak by lo by fabrycznie zrobione.
Jesli nie masz lusterka fotochromatycznego to także te od Renault pasują

Hermes 

Wysłany: 2020-05-31, 16:07   

Ja tam jednak mam uchwyt ;) Tym niemniej rozstaw śrub zmierzyłem jest 17 cm, a zbliżone znalazłem 16,5 cm. :-?
A fotochroma nie mam, niemniej jego do czegoś trzeba zdaje się podłączyć - nie wiem czy by się dało w prosty sposób...?

EDIT: jak to zdemontować, bo jakiś patent inny od wcześniej mi znanych?

1

2

3

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-31, 20:15   

Już to kiedyś pisałem. https://youtu.be/ay0i_EL1RGk
Okolice 17 sekundy. To jest film z amerykańskiego leafa II. Dokładnie takie mam w leafie I, więc wygląda na to, że do leafa II też pasuje. Co najwyżej trzeba wyciąć większą dziurę w podsufitce. U mnie chyba kiedyś w końcu to zrobię.

Hermes 

Wysłany: 2020-05-31, 20:23   

Takie mam w Toyocie ale oryginalnie tak miałem - sprawdza się idealnie. Tutaj raczej bałbym się wycinać, nie wiedząc, co jest pod wycięciem i jakie to głębokie. :-?

jas_pik

Wysłany: 2020-05-31, 20:48   

Hermes napisał/a:

A fotochroma nie mam, niemniej jego do czegoś trzeba zdaje się podłączyć - nie wiem czy by się dało w prosty sposób...?

Lusterko fotochomatyczne z laguny wystarczy zasilanie +12V oraz masa . Np po zapłonie alb z lampek oświetlenia .Lampki oświetlenia kbiny mają plus a masa kest zamykana czujnikami drzwi .
Link do temeatu na forum Dacii

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-05-31, 21:31   

Hermes napisał/a:
Takie mam w Toyocie ale oryginalnie tak miałem - sprawdza się idealnie. Tutaj raczej bałbym się wycinać, nie wiedząc, co jest pod wycięciem i jakie to głębokie. :-?

Ja się raczej odważę, bo mam takie w leafie I, więc najpierw sprawdzę, gdzie są mocowania i czy są w odpowiednich miejscach w leafie II. Raczej powinno być identycznie, ale sprawdzę. To nie tylko schowek na okulary, ale też duuuuużo lepsze ledowe podświetlenie wnętrza.

Hermes 

Wysłany: 2020-06-03, 21:55   

Przejrzałem aukcje na te schowki w uchwycie - niestety de facto tylko jeden gostek gszene tego mnóstwo wystawia w cenie od stówy wzwyż. I nawet nie to jest największym problemem, ile że rozstaw mam między 16,5 a 17 cm w zależności od metodologii (około) pomiaru, ile fakt że wyboru żadnego (nowych) nie widzę: tylko te. Tanie nie są - a zwrot każdy jest płatny (mimo Smart!) no i gostek ma takie powiedziałbym średnie opinie.
Ktoś zna inne źródło na zbliżony produkt? Bo rozumiem, że oryginalnego akcesorium to nie ma...?
...jeszcze coś bym z podłokietnikiem zrobił, żeby się jednak wysuwał, ale to pewnie prostym sposobem niemożliwe? :-?

Odpowiedz do tematu