Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla model 3
Autor Wiadomość
wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2020-06-01, 17:45   

Apolonia napisał/a:
Bronek dziś miałem ciekawy przypadek.
Chciałem użyć smartfony i coś poszło nie tak,
aplikacja poprosiła o hasło, całe szczęście,
że miałem kartę, bo w stresie hasła zapomniałem.
Ja pojadę w tym miesiącu po te klucze.

Apolonia, aplikacja co kilka tygodni bedzie pytac o haslo, to normalne jest.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-01, 19:34   

No i to właśnie ten pierwszy raz się wydarzył.
U Bronka też były chrzciny, ale i straty powstały.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-01, 20:47   

Z aplikacja i BT bywały czasem lekkie zawirowania . To też zalezy od telefonu , czasem od jego konfiguracji . Np oszczędzanie baterii , tryb wyłaczenia niektórych aplikacji czy samego BT .
czasem telefon uśpiony i nic go nie widzi .

Ja mam Samsungi i to wlasnie ze wzgledu na łatwość przywracania , podobnie Google i Chrome itd . Z wygody , bo korzystam z różnych urządzeń po kilka czasem dziennie . Wszedzie mam wtedy "to samo".
I Smartfonach tej Firmy nie ma problemu z Teslą . IPhone to nie dla mnie , przerabiałem i to dla tych co ....lubią to coś :mrgreen: Ale tez ludzie maja problemy..
Żona ma jakiegoś Xiaomi z wielkim ekranem 7", i tu czasem musi chwile rano zaczekać aż auto go załapie . Jest to sekunda ale wkur...a

Trzeba ustawić aby i BT i Aplikacja Tesli działała bez ograniczeń jesli chodzi o baterię i działała w tle oraz nie podlegala optymalizacji i przesyłu danych komórkowych i pracy na zasilaniu . To ustawiamy o ile mamy nowe oprogramowanie w ustawieniach telefonu .Podobnie BT też ma chodzić a nie wyłączac się gdy nie ma apki " na pierwszym planie ".
Różnie to się nazywa np pielęgnacja urzadzenia ?? Itp . Albo normalnie wchodzimy w ustawienia >>>>aplikacje>>.
Podobnie w bateria itd...
Niestety co telefon to może być inaczej , co oprogramowanie lub jego wersja - tez . Dlatego pilot jest uniwersalny .
Tylko akurat nie jestem jego fanem . Dobrze jest jak jest , tylko trzeba to wiedzieć jak korzystać z . Gdybym miał kartę TESLI , to bym ja tez zgubił telefonem . :!:

Gdyby nie apk E-Obywatel, to bym zgubił Dowod Osobisty :!:
Gdyby nie nasze prawo - to bym zgubił Dowód Rejestracyjny . :!:

A tak tylko miałem Prawko , które też miało być też elektroniczne i ma być lada moment . Dlatego olewam póki co i nie zgłaszam , czekam ....
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 21:44   

Uważaj, bo na prawko już można coś wyłudzić. Więc lepiej zgłosić.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-01, 21:59   

Zrozumialem, że kartę Tesli nosisz w telefonie?
Ja zawsze w portfelu w innej kieszeni niż telefon.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-01, 23:03   

Nie nosze karty Tesli wcale.
Nie noszę też porfela . Etui telefonu ma tą funkcje . Prawko; dwie karty kredytowe . I to przypadkowo , bo place zegarkiem ale akurat wtedy wyjatkowo były dwie

Zawsze prawko telefon i jedna karta .

Ad wyłudzenie . nawet jak zgłosze to i tak może g...o dać . W bankach itp pracują teraz pacany i jest koniec rzetelności bankowej . Liczy sie tylko prowizja i wzrosty . nawet kosztem rzetelności.
M/w wiem coś w temacie bo Teść był długoletnim Dyrektorem Banku, to silą rzeczy trochę miałem do czynienia i co tu mówić spore korzyści . Niewielu zostało pracowników z poczuciem bycia z kręgu ludzi tzw " zaufania spolecznego". Bankowiec to jak ksiądz , adwokat itp ...powinien być
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-02, 06:44   

Jak zgłosisz to może g... dać, jak nie zgłosisz to na pewno g... da ;)

ken-wywietrznik

Wysłany: 2020-06-02, 10:45   

Bronek napisał/a:
Ad wyłudzenie . nawet jak zgłosze to i tak może g...o dać . W bankach itp pracują teraz pacany i jest koniec rzetelności bankowej . Liczy sie tylko prowizja i wzrosty . nawet kosztem rzetelności.

Utratę prawa jazdy zgłaszasz występując o nowe, bo zgubiłeś. W banku się nic na prawo jazdy (teoretycznie) nie da załatwić, więc zgłasza się do instytucji anty-wyłudzeniowych jedynie stratę dowodu osobistego.

Oczywiście, jakby (mimo teorii) się coś stało, to zawsze łatwiej się wykręcić z wyłudzenia mając papier w ręku, że się zgubiło to prawo jazdy, niż nie mając.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-02, 16:48   

WG nielicznych i SzP Policjanta mozna !

No to tak z OSTANIEJ CHWILI 30 minut temu. :-o

Zgłsilem ( wlaściwie usiłowalem zglosic ) na Policje . Mily Policjant poinformowal mnie ,żeby dac sobie na razie spokój , bo czesto przynosza im zgunby OK . Logiczne mam 30 dni na takie dzialanie .

Ale dodał zeby zglosic do Banku bo oni mają dostep do tzw Dkumentów Zastrzezonych .
OK
Poszedłem i dokonałem tego.

Ale po ok 2 godzinach Miła panienka dzwoni i prosi o dane zastrzeganego prawa jazdy numer ... I to nie numer Prawka a numer Blankietu Prawka :mrgreen:
BO IM SYSTEM NIE PRZYJMIE - i tak dobrze ,że nie trzeba dostarczyc orginału :mrgreen:

czy ktos z was go zna ? I czy ktoś wie co to ... ???
Nie da sie zgłosic zagubienia jak nie masz zdjecia dokumentów , pamieci absolutnej lub tylko udajesz ze zgubiłeś .
ja miałem zdjecie :lol:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-06, 11:33   2020.16.3

Ad Rem :
przyszła wersja aktualizacji 2020.16.3 .
Nic szczególnego nie ma - tylko pewnie porawki ?

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-06, 12:28   

Może poprawili konflikt radio-telefon, bo u mnie od ostatniej aktualizacji
zdarzają się problemy z głosem. Blue wyłącza radio w czasie połączenia
i sam też milczy, a po zakończeniu radio milczy. Robiłem reset i nadal są
powtórki tego zdarzenia. Po paru takich konfliktach nastąpiła odmowa
połączenia z telefonem, ale kartę miałem. Po 2 resetach okazało się,
że i telefon odmawiał łączenia w parę z tą Panią. Dopiero reset telefonu
dał im możliwość kompromisu. Trwało to od 10-15, a czasu na zabawy
nie miałem. Takie to przygody z technologią.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-06, 13:11   

Włącz tryb samolotowy w telefonie i potem normalny . To jedna z metod gdy cos nie tak z połaczeniem z autem .
To tez kwestia typu wersji BT w telefonie .

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-12, 06:56   

Jest ran 2020.20.12...cos z GPS i duperele

papamila2

Wysłany: 2020-06-12, 13:11   

jak tak czytam o tych aktualizacjach praktycznie co tydzień, dwa to już mi odchodzi ochota na tesle.
Wyprzedałem kampery, odpisy amortyzacyjne zginęły
i grozi mi płacenie podatków🙄, stąd pomysl na tesle.(leasing
Moja kobitka nie jest komputerowa, ledwo pin pamieta
i obawiam się że będą ustawiczne problemy.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-12, 13:44   

Poczekaj na Model Y, bo w naszym wieku w Model 3 w krzyżu łupie.
Trasa, jak już siądziesz, jest wygodnie, o ile droga nie dziurawa.
W mieście, jak wsiadasz - wysiadasz, to już poczujesz, że to coupe.
Ja w mam 50-tke i w przyszłym roku zmieniam, niech młodzi jeżdżą 3.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-12, 14:47   

papamila2 napisał/a:
jak tak czytam o tych aktualizacjach praktycznie co tydzień, dwa to już mi odchodzi ochota na tesle.
Wyprzedałem kampery, odpisy amortyzacyjne zginęły
i grozi mi płacenie podatków🙄, stąd pomysl na tesle.(leasing
Moja kobitka nie jest komputerowa, ledwo pin pamieta

Jareczku , wierz mi jak jej raz dasz ...to Ci Da też , ale już nie Teslę :mrgreen:

Nie ma żadnych problemow, to auto w babskiej wersji - siadasz - jeden ruch wajcha w dół i jedzie do przodu drugi i jedzie do tyłu . Samo hamuje jak chcesz itd .
Wysiadasz i tylko jeden guzik Cię obchodzi- Otwacie drzwi .
:lol:
Aktualizacja wyglada tak - wstajesz i masz komunikat na smarfonie ,że sie chce zrobić . Klikasz w telefonie i sie zrobiła :-D Jak nie chcesz to się zrobi kiedy chcesz .

To auto może być dla naprawdę lubiacych nieskomplikowane rzeczy ludzi , a jednocześnie też dla tych, co nie mają nigdy dość kombinacji zmian .
NIE ZANAM :!: łatwiejszego w obsłudze auta dla tych co choć raz skorzystali z komputera , smarfonu lub widzieli to w TV .
Tesla za gotówke to wrzuciliśmy w firmę ok 4600 amortyzujemy.
leaf jest w leasingu i to mnie z nim wiąże. Potem dla syna i druga TESLA :mrgreen:
Ten mój posrednik wziął ok 5000 tys ale to wlazło w cenę więc i w fakturę dla Leasingodawcy tez by było ? Zresztą trzeba by popytac . jak ja kupowałem to tez na poczatku mial byc leasing i to ON - posrednik -zalatwiał , ale pojawila sie gotówka ( szpadel /ogrod/ sloik) :mrgreen: i akurat dobry kurs euro - pośrednik sie zwrócił .

I jak Apolonia pisze jest ładna w swej klasyczności nie za wielka , ale łupie w kregosłupie , tylko za to idzie jak przyklejona .
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-06-12, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-12, 15:11   

Bronek napisał/a:
łupie w kregosłupie , tylko za to idzie jak przyklejona .

Oj idzie, idzie, wiem, że i TMY będzie szedł. Popróbuję w Berlinie, jak będzie możliwość.
Bronek, chyba to już możliwe będzie w przyszłym tygodniu, że pojadę na teren wroga.
Pamiętam o kluczu fob, o ile to jeszcze u Ciebie aktualne.
Dziwne tylko, że piszą na googlemap, tymczasowo zamknięte.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-12, 15:23   

Dla mnie Fob przyjedzie z CHAMERYKI m/w po 26 czerwca :mrgreen: dzięki wodnikowi7 :kufel
O ile go nie wezmą za przemytnika , nosiciela Co19 lub terorystę :mrgreen:
Ale dzieki za pamięć . :kufel

jak zdrowie i itp pozwoli i dozyje to najchetniej bym sie szrpnął na Cybertrucka dla jaj !!!
A tak performace ?? Lub Y .
Tylko my powietrze wozimy . :-| i to niedaleko czyli tylko dla jaj .

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-12, 17:45   

Fob masz załatwiony, dobrze, że piszesz.
U mnie 2020.16.3 nadchodzi.
Dobra ściema właściwie to tylko jakiś zgoda na
przesyłanie danych. Odmówilem, bo nie po Polsku.
P.S.
Dziś kolejne info 2020.20 przybywa.

ken-wywietrznik

Wysłany: 2020-06-14, 07:39   

papamila2 napisał/a:
jak tak czytam o tych aktualizacjach praktycznie co tydzień, dwa to już mi odchodzi ochota na tesle. (…) Moja kobitka nie jest komputerowa, ledwo pin pamieta

Jak ustawisz sobie, żeby przychodziły "standardowo" to pewnie będziesz miał raz na trzy miesiące. Poza tym, nie musisz tych aktualizacji instalować.

Jak ktoś "nie jest komputerowy" w dzisiejszych czasach to jak kiedyś "niepiśmienny". Z każdym samochodem będzie problem. Chyba, że sobie antyka bez elektroniki kupisz 🤷‍♂️

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-14, 10:24   

Ja bym żonę zmienił a Teslę kupił :-D

papamila2

Wysłany: 2020-06-14, 23:28   

Cytat:
Ja bym żonę zmienił a Teslę kupił

"Bronek"
Jak Hania to przeczyta to gips masz pewny.
a co do Tesli... jeden kamper poszedł "do ludzi"
i aż mnie paluchy świerzbią. 😁

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-15, 06:42   

Tesla ma to do siebie że stosunkowo dobrze trzyma wartość.
Leasing mniej boli, z solarami na dachu to de facto paliwo zero. Bo je masz czy tak czy siak są.
U mnie też kamper stoi i stoi bo nam sie póki co jeździć odechcialo, wiosna to fajnie jest w domu.
:-D
Obiektywnie czy Zoe czy Leaf są ok. ALE to ale powstaje jak pojeździsz Teslą.

A ja mam tak, że samochody żony, to jej samochody i jak gacie czy stanik . Założyć mogę , a co ? Dla zabawy ale nie na co dzień .
I tez mnie świeżbi , ale nie mogę przeginać musze poczekać na skonumowanie leasingowe Nissana

Zawsze wzrastalo mi męskie ego gdy przypominal mi się dowcip:"
Kochana wygralem milion w Lotto, pakuj się!.... "
Robie w kobitkach, to bym taki pewny reakcji nie był. :mrgreen: Baby to... Monika mi Teslę zabrała, a jakbym nie dal to bym się pakował :mrgreen:

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-22, 09:29   

Bronek, jest news, będzie to co chciałeś w Tesli, 360° kamera.
W oprogramowaniu 2020.24 na wstecznym pokazuje tył, boki i przód.
Dodali też lepsze przeglądanie nagrań sentry. Mam nadzieję,
że skrócili pliki z 10 min do np 5 i przyspieszony podgląd dodali.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-22, 10:47   

Fajnie , bo o ile tylna kamera Tesli jest świetna, to brak widoku na krawezniki lekko niepokojące może być.
Przodu jednak sie nie da , (ale to marudzenie) .
Niemniej u nas często miejsca parkingowe są pograniczane słupkami a podjazd do nich przodem ,tylko na czujnikach to loteria. Czasem te " betonowe wyższe od spojlera klocki ". Itd
.............................................................
Miłe wczoraj spotkanie miałem z białą trójką w Ogrodach HORTULUS >
Z małymi na modłę chamerykańską - tablicami

tempFileForShare_20200622-224908_copy_1280x762.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 86,79 KB

20200620_170504~2_copy_1280x720.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 222,19 KB

Odpowiedz do tematu