SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla model 3
Autor Wiadomość
Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-21, 12:27   

Musi chodzi o kierownicę bo ona taka dyskowata...dysk ring Google po swojemu
Mniejsza o tłumaczenie ale mam do zakomunikowania ciekawą rzecz

30 minut prawie bez ingerencji ,czyli dotykania kierownicy podczas jazdy FSD. Jeno 3x

Warunek to wg mnie robić to co każe, a prędkość ustawiona to np 1 km poniżej dozwolonej.
Tylko zatwierdzanie zmiany pasa na prośbę samochodu. Zero własnej inicjatywy.
Całą trasę Kołobrzeg-Koszalin przejechałem na autopilocie dotykając 3x kierownicy przy niektórych wyprzedzaniach.
Wracając kombinowałem trochę sam to nieznacznie częściej prosił o interakcję
Zjazdy wolniejsze . I przewiduje lepiej np . Mijając wjazd proponuje zmianę pasa na lewy bo widzi auta ktore chcą się wyłączyć do ruchu.
Widze poprawę

Ps ładowarka Energa dziala
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-07-21, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-21, 12:30   

Bronek opisujesz nowe oprogramowanie?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-21, 12:31   

Apolonia napisał/a:
Bronek opisujesz nowe oprogramowanie?

To co masz czyli:
2020.24.6.9 z nowymi mapami!
Po mapach tak się chyba zrobiło?
nie 28 , to idzie ponownie w wersji z końcówką 28.5
Ja to widze na tej witrynie ilu i co dostaje
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-07-21, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-21, 12:35   

Ok dziś poprobuję.
Rozumiem, że też dostałeś 24.6.9
Nadal tęsknię za 28.
Mam nadzieję że nie dadzą 24.6.10
Tylko od razu 28.2 jest już 28.5

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-21, 12:40   

Tak i mapy wcześniej o dzień, dwa dostałem

Ustal cel i wjedź na dobrą drogę znaną Google i Tesli z jej prędkościami. Przy wjeździe z rozbiegówki jak poprosi rusz kewy kierunek u ruch kierownicą, reszta tylko jak zdecyduje. Nie ruszaj pedałów itp. Prędkość gałeczką ponizej dozwolonej
Hgw czy chgw ? Moze ta kamera wew? Widzi moją trzeźwą mordę to ma zaufanie?

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-21, 13:53   

Nie mam FSD to może być inaczej

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-21, 16:31   

Apolonia napisał/a:
Nie mam FSD to może być inaczej

Taka jazda z sugerowaniem zmiany pasa jest w trybie Autopilota ( jedna niebieska linia ).

Byłem mocno zdziwiony . Niemal 40 km i tylko 3 prośby o złapanie kierownicy.

Dziwne bo dojeżdżając do rozjazdów sugeruje lewy pas , podobnie jak po prawej są pacholki.
Pojawia się komunikat aby wykonać te ruchy czyli : (wajha kierunku i cyk lekko kierownicą).
Jest to trudne u nas bo na oko 70-80% pojazdów jedzie nieprzepisowo , za szybko i ciagle lewym pasem . Do tego nierówno .
A u nas obowiazuje ten kretynski limit 5 sekund na manewr
Musi sie zajeb..scie jechać w USA , teraz po tym dlugim czasie bez dotykania kierownicy itp , z kilkoma wyprzedzeniami , rozumiem jak fajnie jest jechać gdy ona to robi sama .
Tu musiałem przewidywać kiedy zechce wyprzedzić, by zdązyć zaakceptowac jej propozycję manewru .

PS .
Na 3268 pojazdów w teslascope

Ponad 2% (70) pojazdów korzystających z Teslascope otrzymało aktualizację oprogramowania 2020.28.5 w ciągu ostatnich pięciu dni.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-21, 16:58   

Cytat:
Byłem mocno zdziwiony . Niemal 40 km i tylko 3 prośby o złapanie kierownicy.

Moja woła co 10 sek.

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-07-21, 17:16   

Bronek napisał/a:
30 minut prawie bez ingerencji ,czyli dotykania kierownicy podczas jazdy FSD. Jeno 3x

Warunek to wg mnie robić to co każe, a prędkość ustawiona to np 1 km poniżej dozwolonej.
Tylko zatwierdzanie zmiany pasa na prośbę samochodu. Zero własnej inicjatywy.
Całą trasę Kołobrzeg-Koszalin przejechałem na autopilocie dotykając 3x kierownicy przy niektórych wyprzedzaniach.

Tak gwoli ścisłości:

* Jeśli udało Ci się jeździć bez dotykania kierownicy, to nie jest feature, tylko bug. Od dawna to czasem się zdarza, np. carwow jak robiło recenzję Model 3 to na to trafiło (jest na YT). Jazda bez dotykania kierownicy jest niezgodna z przepisami i Tesla nie może na to pozwalać.

* Można natomiast jeździć długie odcinki bez "wykonywania manewrów" kierownicą. Jak się ją odpowiednio trzyma, to on sam sobie potrafi potwierdzić, że kierowca ma kontrolę i nie musi się zgłaszać co 10 sekund po "delikatny ruch kierownicą". To mi się czasem udaje, czasem nie.

* Przy zmianach pasa ruchu zawsze musi być potwierdzenie, czyli kierunkowskaz + ruch kierownicą.

Cytat:
Dziwne bo dojeżdżając do rozjazdów sugeruje lewy pas , podobnie jak po prawej są pacholki.

U mnie to samo. Zgadywałbym, że chodzi o to, żeby wpuszczać ludzi, którzy mogliby wjeżdżać.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-21, 17:37   

Nie wnikam dlaczego ale juz w porzednich wersjach bywało ,ze szczególnie na poczatku jazdy traktowal mnie ulgowo .
Potwierdzenie to u nas czyli w tych krajach gdzie mamy okrojone FSD .
W USA nie trzeba , przynajmniej CA . Odwronie mozna anulować .

U mnie trzymam kolankiem lub prawą ręką . To wiemy ..

Wracając do zmiany pasa .
Dwie aktualizacje temu samochód sam nie sugerował zmiany !!!.
Decyzje o zmianie podejmowało sie samemu . Teraz proponuje pokazując niebieski pas obok i komunikat by zaaceptować tymi dzialaniami kierunek/kierownica
Tak jak na wczoraszym czy przdwczorajszym moim filmiku, fragment jak prosi by po wyprzedzaniu zjechać na prawo .
https://youtu.be/0G9bqZMTdPI

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-07-22, 07:04   

Bronek napisał/a:
Dwie aktualizacje temu samochód sam nie sugerował zmiany !!!.
Decyzje o zmianie podejmowało sie samemu . Teraz proponuje pokazując niebieski pas obok i komunikat by zaaceptować tymi dzialaniami kierunek/kierownica

Ja jeżdżę na 2020.16.2.1 i u mnie sugeruje zmiany pasa - do wyprzedzania, do powrotu po wyprzedzaniu, na lewy pas przy wjazdach na autostradę i kiedy nawigacja na to wskazuje. Nie wiem jak było wcześniej, nie używałem "navigate on autopilot".

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-22, 07:46   

Chodzi mi o nr aktualizacji zaraz po 2020.. nie końcówki.

Skoro piszesz to 16 już jest ok.

Przed 16 bylo 12 .
Potem zaraz 20
Teraz mam 24 a czekam na 28.
Ja to zaobserwowalem chyba przy 20?
Wcześniej sam wrzucałem kierunek nie licząc na to w EU

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-24, 08:12   

TM3
Jak macie ustawiony tryb jasności wyświetlacza w pozycji auto, to ściemnia się wam w tunelach?

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-24, 08:49   

Tak, W USA jezdzą z czarnym tłem
(noc) bo ponoć ekran się nie wypala,
ale w sloneczne dni robi się lusterko.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-24, 09:45   

Auto. Jeszcze mi sie zaden tablet / ekran czy telewizor nie wypalił . A pixel mniej mi wisi

Henryczku , jak tam .? da sie lubic . Wiem to inna lekko bajka jak Trójka ale w sensie jazdy i obslugi podobne.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-24, 11:42   

Bronek napisał/a:

Henryczku , jak tam .? da sie lubic . Wiem to inna lekko bajka jak Trójka ale w sensie jazdy i obslugi podobne.

Jak wiesz, dupa przyzwyczajona do wygody i komfortu, ale X przebił wszystko.Ona nie jedzie, ona płynie i ta mega przestrzeń w środku.
Jak na razie wszystko ok, a i codziennie czymś pozytywnym zaskoczy. ;)

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-24, 12:15   

Bronek napisał/a:
Jeszcze mi sie zaden tablet / ekran czy telewizor nie wypalił

Mi też nie bo mało używam.
Bronek ile km już TM3 u Ciebie przejechało?
U mnie się 11500 km po 4 miesiącach zrobiło

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-24, 13:07   

@Apolonia:
Z m/w 7 tys na 8 miesięcy. Jak pisałem osobówki u nas to góra 200-300 km max i z obrzydzeniem . Auto nie moje - ta..... mi zabrala ale daje :oops: pojeździć.
Leaf też z 12000 na dwa lata i tym tylko ja pomykam
Z tym ze byly inne pojazdy.

@Henryczek:
Korci mnie by zaszaleć. Ale praktycznie to na np 10 lat jazdy osobówkami na palcach obu rąk plus fiut, mogę policzyć, ile razy kogoś wozilem z tylu.
Tylko dla szpanu bym otwierał te skrzydła :mrgreen:

Czekam... ale dlugo nie wytrzymam. Cybertrucka chyba nie doczekam na naszej ziemi z kat B.
Z racji rozmiaru i wygody we wsiadaniu poki co to Y Performance ..... ale... zobaczymy? :mrgreen:
No i kasa :!:
Drogo i boleśnie jak na kilka tysięcy km rocznie do Lidla i roboty i wchodzić w Xsa? Aczolwiek nie wykluczam.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-27, 06:42   

Sprawdzał ktoś w TM3 ubytek zasięgu przy włączonym/sentry Mode/ Trybie wartownika ? Mi na 9 h wyszło -20 km.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-27, 07:05   

Henryczek napisał/a:
Sprawdzał ktoś w TM3 ubytek zasięgu przy włączonym/sentry Mode/ Trybie wartownika ? Mi na 9 h wyszło -20 km.

Normalnie bez to tak z 2 km ubywa dziennie
W Sentry o ile pamietam to 4-9 km

WSZYSTKO ZALEZY ilu lazi Ci kolo auta ! Dlatego róznie wychodzi . Ale zre i. Tylko cos za coś . W domu i w miejscach Ulubinych oraz pracy - wykluczam w menu .

Cytat:
Just over 1 kWh is needed to keep Sentry Mode on for 24 hours
Sentry Mode ON – 315 W.
Sentry Mode OFF – 263 W.
Difference – 52 W (1.24 kWh per 24 hours)

https://insideevs.com/news/345816/tesla-sentry-mode-energy-consumption-test-by-bjoern-nyland-video/

Wg Nylanda : przy wyłączonym wszystkim, na wypadek gdyby właściciel chciał zostawić samochód na dłuższy czas. Potrzebuje tylko 25 W (600 Wh na 24 godziny lub 4,2 kWh na tydzień) .

U mnie zre jescze Teslascope bo kontroluje mi auto co godzine i pozwala ze strony internetowej sterowac i takie tam pierdoły .
Ale co to za problem ? Naprawde tu kazdy ma inaczej , bo to zalezy do czego to auto służy i jak jeździ.
Dla mnie to nie jest wazne , bo zasiegu mamy az nadto a koszty sa minimalne ( solary)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-27, 08:24   

Bronek napisał/a:
Henryczek napisał/a:

Normalnie bez to tak z 2- 5 km ubywa dziennie m/w
W Sentry o ile pamietam to 4-9 km ale to na pustym parkingu

WSZYSTKO ZALEZY ilu łazi Ci kolo auta !
Dlatego róznie wychodzi . Ale żre sporo . Tylko coś za coś . W domu i w miejscach Ulubinych oraz Pracy - wykluczam w menu .
Na Forach sa cale dyskusje i dlatego w którejś aktualizacji zrobiono te wykluczenia aby automatycznie sentry się wyłączało.

Cytat:
Just over 1 kWh is needed to keep Sentry Mode on for 24 hours
Sentry Mode ON – 315 W.
Sentry Mode OFF – 263 W.
Difference – 52 W (1.24 kWh per 24 hours)

https://insideevs.com/news/345816/tesla-sentry-mode-energy-consumption-test-by-bjoern-nyland-video/

Wg Nylanda : przy wyłączonym wszystkim, na wypadek gdyby właściciel chciał zostawić samochód na dłuższy czas. Potrzebuje tylko 25 W (600 Wh na 24 godziny lub 4,2 kWh na tydzień) .

U mnie żre jeszcze Teslascope, bo kontroluje mi auto co godzinę i pozwala ze strony internetowej sterować i takie tam pierdoły - statystyk , trasy ladowania .
Ale co to za problem ? Naprawde tu każdy ma inaczej , bo to zależy do czego to auto służy i jak jeździ.
Dla mnie to nie jest ważne , bo zasiegu mamy az nadto a koszty sa minimalne ( solary)

No ale jak ktos jeździ na styk z zasiegiem lub liczy kazda złotówke , to sie wkurza , bo to jak kapiacy kran . Niby nic nie robi a ubywa czegoś .
dziennie moze to byc nawet kilka zlotych , przy ladowaniu za pieniadze.

Henryczek
TMX

Wysłany: 2020-07-27, 09:27   

Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą :mrgreen:
Zapytanie związane bardziej z analizą pozostawienia autka na kilka lub kilkanaście dni np.na lotnisku lub w miejscu gdzie w pobliżu brak ładowarki.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-27, 09:31   

Przycytowao mi sie sam siebie .

na filmiku Nylanda na YT jest takie pozostawienie na lotnisku w zimie.
Robił ich chyba kilka m. In https://youtu.be/umdSJsNxKIo

Z tym ,że strachu nie bo przy 20% wyłączy wszystko i zaśnie głęboko.

Różnie podają od 1% do 1,8 % w ciągu dnia ...

Tu Kobitka gada co zjada https://youtu.be/TAXNb_vhzIo

Summon w stanbayu i Sentry oraz temperatura to zaobserwowalem . Czeste zgladanie aplikacją do samochodu

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-28, 07:50   

Przyszło polskie 2020.28.5
Wg Teslascope na którym jestem zalogowany ponad 20% uzytkowników tej witryny ma ta aktualizację
Teslafi podobnie
Na stronach Forum nawet 40-50% ale to niepewne dane
Pojawila sie końcówka 10

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-07-28, 14:59   

Henryczek napisał/a:

Ja mam włączone Sentry Mode 24h/7 w garażu podziemnym. Ubywa mi około 3-4% baterii (M3 LR) na 24h. Zmieniło się mocno (na lepsze) po aktualizacji 2020.16.x. Bez Sentry mode ubywa mi mniej niż 1% dziennie (nie sprawdzałem nigdy czy to jest 0.9, czy 0.01, bo mi to nie było potrzebne).

Nie używam wskaźnika poziomu naładowania baterii w "km", tylko w "%", bo te pseudo-kilometry tylko denerwują.

Odpowiedz do tematu