SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla model 3
Autor Wiadomość
Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-28, 16:00   

Wracam do wersji angielskiej ,
Ta nasza aktualizacja krajowa jest poroniona . Nie dzialaja na razie komendy , ale to mało , bo nie dzialaja te angielskie co dzialaly . A ja sie przyzwyczaiłem np do skladania lusterek Close mirrors i OK teraz nie chuchu . Do właczania kamer itp .
Do tego nawigacja jeszcze jest po angielsku .
Poczekam na poprawę i dodatki
Asystent Google mi sie marzy. W androidzie auto gadam i robi mi dobrze prawie zawsze.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-28, 16:37   

Pod tym względem ciekawie zapowiada się Volvo ze swoim elektrykiem. Mają androida natywnie w systemie multimedialnym (a nie wykorzystuje telefonu tak jak leaf). Więc google maps, asystem google, etc i to beż żadnego podłączania telefonu.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-28, 17:37   

Doszły teraz aktualizacje gier .

JEDNO CO JEST OK :
To idealnie rozumie i wypisuje zdania po Polsku !!! Te które wypowiadamy ale z komentarzem : "Komenda niezrozumiała" czy jakoś tak?
Co oznacza ,ze za jakiś czas wszystko będzie grało . Zauwazyłe to wielokrotnie ,ze to sie jak gdyby samodoskonali

Bo byłoby do du..y gdyby źle czytał, to co mówimy . A robi to świetnie .

Tylko to pewnie jak pamiętam z komend angielskich troche potrwa . To nauczanie ?
Byłem zaskoczony jak swoją autorską komendą otwierałem lusterka .po pewnym czasie .

Czyli w nawigacji określanie celu można spokojnie wypowiadać w naszym jezyku . Natomiast : np : " Jedź do domu " .... Nie zadziała
Tylko paszczą wpisujemy cel a zatwierdzamy na ekranie.
Póki co .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-08-02, 20:08   

No to się wyjaśniło chyba czemu mi padł akumulator: https://elektrowoz.pl/porady/blad-akumulator-12-v-wymaga-wymiany-w-nowej-tesli-naladuj-go-albo-wymien-na-gwarancji/

Cytat:
Według jednego z komentatorów problem powstaje podczas odłączenia samochodu od punktu ładowania w trakcie aktualizacji firmware’u. Samochód kontynuuje wtedy operację wykorzystując podstawowe źródło energii, co prowadzi do jego szybkiego rozładowania

Chyba dokładnie to samo mi się przydarzyło.

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-02, 23:33   

vwir napisał/a:
Pod tym względem ciekawie zapowiada się Volvo ze swoim elektrykiem. Mają androida natywnie w systemie multimedialnym (a nie wykorzystuje telefonu tak jak leaf). Więc google maps, asystem google, etc i to beż żadnego podłączania telefonu.

Masz na myśli Polestar2?
U mnie już przepadł za zuzycie.
120 kmh 21 kWh do 160 kmh 25 kWh

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-05, 07:45   

Idzie 2020.28.6 ponoć nic szczegolnego ? Poprawki . moze komendy wrócą ???

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-05, 08:56   

U mnie nad po staremu 2020.24

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-05, 14:14   

Polski jezyk , moze i miłe ale to gorzej niz angielski jesli chodzi o obsługe auta . W nawigacji fakt szuka juz nazw wypowiadanych po polsku.

Natomiast jak korzystałem z kilku komend - lusterka , kamera tylna , port ładowania furuk i trunk.
Teraz po przejściu na j polski nie ma ani po naszmu ani po ichniemu .
Tu tez kazdy to inaczej oceni , bo kazdy korzysta lub nie z róznych funkcji

Tak wygląda historia aktualizacji odkąd zalogowałem się na teslascope.com

tempFileForShare_20200805-182537_copy_1024x768.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 87,42 KB

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-05, 20:59   

Od rana mam 2020.28.6 ale na urlopie WiFi brak

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-08-06, 11:11   

Apolonia napisał/a:
Od rana mam 2020.28.6 ale na urlopie WiFi brak

Z moich doświadczeń nie polecam aktualizowania na urlopie, nawet jak znajdziesz wifi ;)

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-06, 20:14   

Nie robie tego, mimo, że Hotel mam z 500 m od serwisu Tesla Wiedeń.

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-09, 08:59   

2020.28.6 u mnie już jest Język polski to miły dodatek.
Brak instrukcji po Polsku i nie wiadomo jak zwracać się do szanownej Modelki.
Jak probuje po niemiecku "navigire" to pisze "na wigilię"
To zapewne znak, że do grudnia ogarnie temat ;)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-09, 09:15   

Jak pisalem , nie pogadasz . nawet po angielsku przy ustawionym naszym języku.
Jedynie co fajne , to że ładnie przekłada mowę na język pisany . Co dobrze wróży rozpoznawaniu komend .

Ma to pozytywny wpływ na szukanie w nawigacji !!! Juz3 nie trzeba wklepywać celu, a wystarczy nacisnąć mikrofonik na klawiaturze i przy włączononej nawigacji i cele szuka . Powiedzienie : "Lidl Kołobrzeg" pokarze LIDL . Ale trzeba kliknąć na wybór na ekranie .

Natomiast "Nawiguj do Lidla" bez włączonej nawigacji nie zadziała !
czyli komendy lipa , w 32 może lecz niekoniecznie . Tam bedą światła stopu migajace i kierunki przy awaryjnym hamowaniu . X i S dostaną więcej ( zawieszenie, drzwi itp )

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-08-10, 09:04   

Kupował ktoś pokrowiec na samochód?

Przeprowadzam się i zamiast w podziemnym garażu moje Model 3 będzie teraz stało na dłuższe okresy w ogrodzie na słońcu. Fajnie by było go czymś nakryć, żeby aż tak się nie nagrzewał.

Ten oryginalny pokrowiec Tesli wypada dość drogo: https://shop.tesla.com/product/model-3-car-cover
Pewnie by to musiało być coś robione właśnie pod Model 3, żeby miało dostęp do portu ładowania i siatkę przepuszczającą powietrze na wlocie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-10, 13:31   

POKROWCE < TAKIE ODDYCHAJACE I MIECIUTKIE SA NIESTETY DROGIE > na małą np przyczepe cena ok 900 zł .
Więc ten na Tesle o ile jest profesjonalny to tyle może kosztować. . Wazne bu materiał był miekki i przepuszczalny .
Mam na kampera nawet taki co widać swiatlo od srodka a wody nie przepuszcza .

Tu dedykowany to tym bardziej droższy . Ale kupisz badziew to beda kłopoty.. lepiej już bez !

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-08-10, 14:20   

Nie używam, ale generalnie chwalony jest evannex: https://evannex.com/products/tesla-model-3-car-cover

Trochę tańszy niż oryginalny. Nie jakoś kosmicznie tańszy ale zawsze coś.

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-08-10, 19:13   

vwir napisał/a:
Nie używam, ale generalnie chwalony jest evannex: https://evannex.com/products/tesla-model-3-car-cover

Trochę tańszy niż oryginalny. Nie jakoś kosmicznie tańszy ale zawsze coś.

A to jest gdzieś do dostania w Europie? Widziałem, że niby wysyłają, ale na jakichś kosmicznych warunkach (bez zwrotów, bez reklamacji, etc.).

A Tesla to wygląda na to, że z shop.tesla.com to tylko lokalnie w US wysyła. Da się coś od nich w Europie kupić?

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-10, 19:16   

Da się, zamówienie i odbiór wlasny.
Zz kluczykiem tak robiłem.

ken-wywietrznik
Tesla Model 3

Wysłany: 2020-08-11, 10:18   

Apolonia napisał/a:
Da się, zamówienie i odbiór wlasny.
Zz kluczykiem tak robiłem.

A możesz to jaśniej opisać gdzie i jak to można zamówić, żeby był odbiór własny?

Na shop.tesla.com mogę sobie wybrać garść europejskich krajów, ale to nadal będzie wysyłka na adres w jednym z nich.

(A cena pokrowca podskakuje do 450€ 🤯)

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-11, 11:26   

Zamawiasz w Berlinie Warszawie wiedniu i odbierasz tam.
U mnie Berlin to 80 km wiec przy okazji mogłem ogarnąć.
W sprawie np. szyby Warszawa może zrealizować zamówienie
ale odbior osobisty.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-14, 15:04   

Kurcze ???? Przejechałem 2x po 50 km S6 i nie pokazywało tych 120km/h . I nie proponowało wyprzedzania . Musiałem sam decydowac ( wajha i ruch kierownicą )
Ale tylko z TRZY RAZY miałem upomnienie abym trzymał ręce na kierownicy i to tylko wtedy gdy odpalałem autopilota na początku.
PRZEZ CAŁĄ DROGĘ - nie chciała abym dotykał kierownicy :?: :!: :!:

Apolonia 

Wysłany: 2020-08-14, 20:59   

Bronek Ty masz model na Argentyne
z SC gratis
LTE dozywotka
FSD bez EU

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-14, 22:19   

Apolonia napisał/a:
Bronek Ty masz model na Argentyne
z SC gratis
LTE dozywotka
FSD bez EU

?? A cHgW? :?: Nie mam pojęcia i nie jestem biegły w niuansach logistyki Tesli

SC- by mnie cieszyło ale raczej dla faktu tylko -"mania"
LTE-faktycznie jest dośmiertne
FSD- "'bez EU" tego nie kumam ?

A i dodam ,że robi jaja z BT , bo nie chciała sie połaczyc z telefonem jako telefonem ale z aplikacja OK .
Wywaliłem telefon i ponownie z kłopotami go zainstalowałem za chyba 4tym razem.
Do tego zarządała w połowie dogi po zatrzymaniu karty i odpalałem ją z ' START" z apki po podaniu hasła do konta. ( karty nie wożę)

Po południu zgasł ekran podczas jazdy po miescie i sie zaraz zrestartował .
Coś ta aktualizacja nie teges ?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-19, 08:16   

Od kilku dni jeżdżę niemal jak w Ameryce . Niemal, bo nie zatrzymuje się na stopach itp ale prawie wcale nie woła o trzymanie kierownicy . Własciwie na dwa dni zauwazyłe z 2x ? :idea:
Z moich obserwacji , jeśli prędkość jest w okolicach dozwolonej i nie kombinuje sie z dodawaniem np gazu na autopilocie czy zmianami kierunku , to Tesla "siedzi cicho" i kompletnie nie chce abym dotykał kierownicy .

Zrobił się teraz taki misz masz z . Zniknęła funkcja propozycji wyprzedzania . Na tej samej trasie w poprzedniej aktualizacji była i była też pokazana prędkość maksymalna , a teraz nie ma.

Nadmieniam ,iż jest spora róznica gdy mamy w opcji MAD MAX w stosunku do innych ustawień . https://youtu.be/LQOTdTEliWI

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-25, 06:09   

Idzie aktualizacja 32.3

Odpowiedz do tematu