SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naklejki EE na szybę
Autor Wiadomość
wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2018-09-05, 21:18   

W Kaliszu rejeatruje EFL, duzo tesli „w tym miescie“ - jezdzacych na leasingu po Polsce:)

highend 

Wysłany: 2018-09-05, 21:18   

jas_pik napisał/a:

Naklejka ma dwa numery Pierwszy numer to jest numer TERYT a drugi to numer kolejny naklejki w danym Terycie ( Teryt to statystyczny numer miasta)
Ja mam na imiev-ie numer 1 w Warszawie a na iON-ie numer 8

Zobaczymy jaką ja dostanę jutro - skoro to nie miasto, a mała gmina.

highend 

Wysłany: 2018-09-06, 21:48   

dostałem taką naklejaną w wersji na motor... cóż

gmina twierdzi, że naklejki zamawiając - musiała je komuś zlecić wyprodukować i kosztowało to gminę 200 zl. W sumie dostali 12 naklejek..
poczułem sie przykro naciągając gminę na taki wydatek :-P

niestety naklejane klejem z tyłu - cóż, w zapasie mają kolejne Pani powiedziała żebym nakleił na szybę od zewnątrz, a jak się zniszczy żebym przyszedł po następną :mrgreen:

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-09-07, 10:06   

To pięknie dali ciała... Mnie po prostu zapytali, jaką chcę i takie zamówią. Poprosiłem o takie z klejem z przodu, bo na vectrixa też nakleiłem na szybę od wewnątrz (tak jak w samochodzie). Z tym 200 to prawda - próbowali dla mnie zamówić tylko 2 sztuki, ale drukarnia zwróciła zamówienie i musieli zamówić za minimum 200. Z tego co pamiętam to gość mówił, że jest 4 rodzaje tych naklejek. Jedna z różnic to klej z tyłu/z przodu. Pozostałe to już nie mam pojęcia.

To nie tak, że sobie możesz dowolną ilość odbierać, bo naklejki są numerowane (podobnie jak druki ścisłego zarachowania). Nie wiem, co się dzieje, gdy naklejka się zniszczy. Czy wtedy trzeba wystąpić o duplikat ze swoim numerem, czy dostaje się kolejny numer?

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2018-09-07, 13:39   

Ja pytałem :) Udzielili odpowiedzi, że wydają wtórnik, z tym samym numerem, jaki mieliśmy. Naklejka jest bezpłatna.

highend 

Wysłany: 2018-09-07, 15:44   

prosta sprawa - dostanę wtedy duplikat z tym samym numerem z klejem od góry - czyli taki jaki ma być :) i naciągnę gminę na kolejne 200 zł, najwyżej mnie nie będą lubić :-P

z drugiej strony Pani powiedziała, że naklejki są tylko do końca 2019 roku, a więc przejściowo.... :) więc nie ma co się przejmować klejem ;)

granit 
Opel Ampera

Wysłany: 2018-09-07, 16:27   

Sądzę, że do 2019 większość gmin nie zdąży ich zamówić :D

czapa

Wysłany: 2018-09-10, 12:30   

Dostałem informację z UM Gdynia, że zaczynają wydawać nalepki...

Cytat:
Dzień dobry.
Chciałam Pana poinformować o możliwości odbioru nalepek do oznaczania pojazdów zasilanych energią elektryczną
i innymi paliwami alternatywnymi. Proszę o podanie numeru rejestracyjnego pojazdu na który chce Pan uzyskać
w/w nalepkę w celu ustalenia czy pojazd o którym jest mowa podlega tym przepisom.

iwi

Wysłany: 2019-03-27, 15:53   

Witajcie.

Czy po zmianie przepisów PLUG-iny teraz mogą liczyć na naklejkę EE?

krawcu 

Wysłany: 2019-03-27, 16:29   

Naklejkę EE dostają tylko samochody które w dowodzie mają wpisane jako paliwo prąd.

jas_pik

Wysłany: 2019-03-27, 16:36   

I ważność naklejek ( służących wyłącznie do jednego celu - wjazdu do stref bezemisyjnych - a tych oprócz Krakowa chyba więcej nie am) jest ograniczona tylko do 31/12/2019

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-03-27, 16:44   

W Krakowie praktycznie też już nie ma.

0wocek

Wysłany: 2020-08-15, 00:28   

Czołem wszystkim. Temat nieco przygasł z powodu zielonych tablic, ale w Gdyni napotkałem problem i chciałem się podzielić.
Kupiłem samochód i przez wiele obecnych obostrzeń zarejestruję go dopiero za miesiąc. Poprosiłem o wyznaczenie w urzędzie terminu tylko dla wydania naklejki EE. Pani inspektor odmówiła wydania, pomimo że mieszkam od 20 lat w Gdyni. Zignorowała przepis, bodajże art. 48b PoRD i kazała udać się na drugi koniec Polski do urzędu, który wydał dowód rejestracyjny. Chyba zostanę bez naklejki :mrgreen:

jas_pik

Wysłany: 2020-08-15, 13:08   

Panienka z okienka dobrze zrobiła. Naklejki były tymczasowe do czasu rozpoczecia wydawania tablic zielonych .
Aby jeździć po buspasie nie musisz mieć naklejki ani tablicy zielonej .
W razie kontroli Policja/SM sprawdzi w Cepiku czy masz prawo czy nie masz prawa.
pamiętaj że w Pl sporo osób w PHEV dostało zielone tablice mimo że nie powiiny dostać

0wocek

Wysłany: 2020-08-19, 10:18   

Nie przeczę, że wystarczy zielona tablica, ale u mnie urząd mocno ograniczył wizyty i nie przerejestruję auta. Bardziej opisałem to w formie ciekawostki jak do tego podeszli niż chcę coś zwojować :) jednak w bitwie na podstawy prawne uważasz, że ma rację?

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-19, 10:37   

Nie ma już nalepek i tyle, a jak byly to nie wydawali . To Kraj dziwny i nieprawdziwny .

Ja zamówilem w jakims Szwajcarskim ??? jak sie okazało sklepie internetowym aby ulatwić kontrolerom a sobie nie zabierać czasu na latenie ze skargami.
A mam czarne tablice w Leafie .
Pooklejałem z każdej strony.
Tesla ma zielone to no problem .
Ale to też zależy od kontrolującego czy kumaty czy nie .

Tu kupilem ale takiej jak moja nie widze tu inna https://www.tenstickers.p...ladowania-14461

20200819_103425_copy_800x692.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 96,84 KB

Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2020-08-19, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-08-19, 10:50   

Bronek napisał/a:
Znajomy w Gdańsku dostał mandat mimo zielonych tablic w Leafie II :-)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-19, 11:02   

PatrykS napisał/a:
Bronek napisał/a:

:mrgreen: Gliniarz "myślał" że dyplmata pod Agencją stoi ?

Ale z tym trzeba uważać , bo parkingi bywają wspólnotowe , prywatne itp . I moga miec do złudzienia podobne parkometry jak miejskie publiczne . I nie wszędzie obowiązuje Ustawa

Niemniej jest BURDEL w kraju węgla...

Np Mój "szef" ministerialny psuje wizerunek, to ucieka...na z góry upatrzone pozycje . Niemniej w sprawie kasy dla siebie - sztama ! Wszyscy niemal za. :mrgreen:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

jas_pik

Wysłany: 2020-08-19, 11:27   

PatrykS napisał/a:

Mandat czy opłatę dodatkową - bo to jest różnica.
Jesli stał w miejscu gdzie jest zakaz parkowania - to nie dziwota.
Jesli dostał wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej to wystarczy że złoży reklamację - i lokalna straż wiejska/ludziki od obsługi systemu parkowania zmuszeni będą do anulowania.
Ja w trojaczku wciąż mam białe tablice - nie bedę płacił za wymianę na zielone.
I zdarzyło mi się że stojąc w okolicy Placu Zbawiciela został mi wystawiony kwit do zapłaty.
Ponieważ nadchodziłem uprzejmie poprosiłem Panią o anulowanie . Okazało się że błędnie wpisała numer rejestracyjny, Po wpisaniu poprawnego numeru rejestracyjnego do jej palmotpopodrukraki wyskoczyła informacja na ekranie - VIP - zwolniony .

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-08-19, 12:02   

Bronek napisał/a:
Ale z tym trzeba uważać , bo parkingi bywają wspólnotowe , prywatne itp . I moga miec do złudzienia podobne parkometry jak miejskie publiczne . I nie wszędzie obowiązuje Ustawa
Publiczny - miejski.

jas_pik napisał/a:
Jesli dostał wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej to wystarczy że złoży reklamację - i lokalna straż wiejska/ludziki od obsługi systemu parkowania zmuszeni będą do anulowania.
I tak się stało.

verona
verona

Wysłany: 2020-08-20, 08:49   

Tak, to właśnie mi wystawili tą opłatę dodatkową w marcu 2020.Napisałem reklamację,do dzisiaj brak odzewu i mandatu też.To był dzień gdzie pojechałem Leafem z zielonymi tablicami.Na codzień jeżdżę drugim z białymi tablicami i naklejką EE.Tutaj nie maja problemu.
Jeszcze mi powiedzieli, że musi zebrać się komisja(1 x w miesiącu) i podejmą decyzję.
Ja mówię chyba Pan żartuje,to wynika z ustawy,nad czym chcecie debatować? Tak ma być.
Też Pana pozdrowiłem.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-08-20, 09:19   

Wsydzą sie i siedzą cicho- zamietli pod dywan . Generalnie mogą Ci skoczyć . Ale komornik też moze przyjść :mrgreen: jak im komputer wywali na czerwono Twoja karę/ nie karę za kilka lat ?? .

Zartuje
Powazniej nawet zastanawiałem sie czy na Tesli z zielonymi tablicami ,nie dać tej nalepki z wtyczką ?? Tylko to zrobiło by z kolei ze mnie idiotę , który popisuje sie oczywistością.
Z drugiej strony by to ulatwiło niektórym kontrolujacym myślenie , czy jak to zwał ?
U nas raczej są kumaci i połaczeni z "siłą wyższą" swoimi terminalami.

Odpowiedz do tematu