SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miały być dopłaty a jednak ich niema.
Autor Wiadomość
vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-23, 09:54   

Różne są gusta. Na przykład komuś może bardziej pasować wyższa pozycja za kierownicą kony.

Cav 

Wysłany: 2020-07-23, 10:07   

vwir napisał/a:
Różne są gusta. Na przykład komuś może bardziej pasować wyższa pozycja za kierownicą kony.

No mi pasuje.
Tyle że akurat w Leafie też siedzisz dość wysoko, bo akumulatory podwyższają miejsce mocowania fotela.
Do tego stopnia, że jak sobie w Leafie 1 zamontowałem swoje fotele Recaro, które są nieco wyżej od punktu mocowania, to ciężko było się zmieścić z nogami pod kierownicą, która nie miała zbyt dużego zakresu regulacji na wysokość.

W Konie mam z jej fotelem niestety jeden problem - w tej wysokiej pozycji fotela, cierpnie mi noga na pedale gazu.
Widać kąt między siedziskiem a pedałem jest tak nieszczęśliwe dobrany, że stopa (w pozycji nie naciskającej gazu) przybiera nienaturalny kąt pochylenia, uciskający na jakiś nerw.
Elektryk ma tak samo, do tego dużo wyższy tunel środkowy w elektryku, dodatkowo ogranicza miejsca na prawą nogę i możliwość jej innego ułożenia podczas jazdy.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2020-07-23, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-23, 10:10   

No to sam sobie odpowiedziałeś, że częste wyjazdy ponad 400km to nie jedyny powód aby wybrać konę. Znajdą się inne, zależne od preferencji użytkownika.

Cav 

Wysłany: 2020-07-23, 10:11   

vwir napisał/a:
No to sam sobie odpowiedziałeś, że częste wyjazdy ponad 400km to nie jedyny powód aby wybrać konę.

Informacją, że pozycja za kierownicą jest jej słabym punktem? ;-)
Ostatnio zmieniony przez Cav 2020-07-23, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  

Cav 

Wysłany: 2020-07-23, 10:25   

vwir napisał/a:
komuś może bardziej pasować wyższa pozycja za kierownicą kony.

Tak z ciekawości, zmierz maks. wysokość siedziska fotela kierowcy nad podłogą w Leafie II....
W Konie to 48-52 cm (podłoga nie jest równa, sam fotel jest więc max. 48 cm od punktu jego mocowania).

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-23, 10:52   

Cav napisał/a:
vwir napisał/a:

No mi pasuje.

Cav napisał/a:
vwir napisał/a:
No to sam sobie odpowiedziałeś, że częste wyjazdy ponad 400km to nie jedyny powód aby wybrać konę.

Informacją, że pozycja za kierownicą jest jej słabym punktem? ;-)

Weź najpierw ustal sam ze sobą czy Ci bardziej pasuje czy nie.

Cav 

Wysłany: 2020-07-23, 11:00   

vwir napisał/a:

Weź najpierw ustal sam ze sobą czy Ci pasuje czy nie.

Teoretycznie pasuje, ale praktycznie tj. w połączeniu ze sposobem wykonania już nie.

Wybiórcze cytowanie część wypowiedzi, to tylko słaba próba jej zniekształcenia.
Lepiej zmierz ten fotel w Leafie, żebyśmy wiedzieli czy w ogóle coś takiego o czym mówimy istnieje.
Nie zdziwiłbym się, gdyby różnice były minimalne, tak jak różnica w wysokości samochodu (1,5 cm nie wliczając relingów).
Toto tylko z daleka wygląda na spore różnice w wysokości....

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-23, 12:01   

Polecam tempomat zamiast nogi na gazie.

Cav 

Wysłany: 2020-07-23, 12:07   

Apolonia napisał/a:
Polecam tempomat zamiast nogi na gazie.

Gdyby nie tempomat, to w ogóle nie byłbym w stanie tym jeździć.
Ale czytaj uważniej - problem jest największy gdy pedał jest najwyżej - czyli gdy czekasz z nogą NAD pedałem żeby go wcisnąć - czyli np. przed światłami, albo przy wleczeniu się za kimś w korku.
W spaliniaku w związku z brakiem Auto Hold, problem się potęguje.

Apolonia 
Tesla Model 3 i ZOE

Wysłany: 2020-07-23, 12:11   

Ja mam nogi na desce, bo tylko kierownice muszę dotykać. :)
Bronek też przyjmuje z nogami w powietrzu (pacjentów)
Jak kupi Cybertrack to będzie przyjmował z nogami na biurku (jak w westernie).
Nie czytam dokładnie, bo to Bronka branża w sprawach medycznych.
Jak nie Bronek to Monika zdiagnozuje i poprawi krążenie.

Cav 

Wysłany: 2020-07-23, 12:29   

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała z wczorajszego oglądu Kony Electric - na wyposażeniu nie ma kabla AC Type2.
Czyli jak się ktoś będzie chciał naładować z wallboxa z gniazdkiem (np. w galeriach handlowych), albo słupka - to musi kabel dokupić.
U Hyundaia to wydatek pod 2 tys zł.

Leaf ma taki kabel w cenie...

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-07-23, 12:54   

Ale już u nie-hyundaia to jakies 500-1000pln (w zależności od długości kabla, ilości faz i maksymalnego prądu). Nie traktowałbym tego jako jakiś zauważalny czynnik przy wyborze auta, aczkolwiek brak takiego kabla na wyposażeniu to niezbyt ładne zachowanie ze strony hyundaia.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-23, 17:05   

Apolonia napisał/a:
Ja mam nogi na desce, bo tylko kierownice muszę dotykać. :)

....... .

Jesteśmy w Gdańsku na Kempingu , kurde musiałem tu dojehać dieslem Fiata w jego pseudoautomacie.
I gdyby nie te odgłosy i silnika i garów w szafkach nie byłoby źle.
poniewaz po tylu latach korzystania jazda spaliniakami to jak jazda na rowerze , nie zapomina się . Niemniej troche to trwało , bo kilka miesięcy spaliniaka nie dotykałem. Jeziu jak to rzęzi !

Przygotowanie do badania :
https://youtu.be/kjIy_JSpxUo
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-07-23, 17:38   

Bronek napisał/a:
Jesteśmy w Gdańsku na Kempingu , kurde musiałem tu dojehać dieslem Fiata w jego pseudoautomacie.
To nie wziąłeś Trójki na sztywny hol - do lokalnych wycieczek? :-)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-07-23, 17:46   

To nie Ameryka ... :mrgreen: Byloby po taniości , ladwanie za fryko.
Ale akcent prądowy jest, są hulajnogi

Patryk zapraszam na jazde w Kołobrzegu jesli nie próbowałeś Trójki.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Cav 

Wysłany: 2020-10-02, 09:27   

Dziś, czyli z ponad kwartalnym opóźnieniem, dostałem info o gotowej umowie do podpisu na zielony samochód.

Oczywiście w międzyczasie zmieniło się wszystko, łącznie z zaufaniem do ewentualnej wypłaty tych środków w jakimkolwiek dającym się przewidzieć terminie, oraz faktem że już zdążyłem kupić samochód elektryczny, a z tego na który miała być dopłata, musiałem zrezygnować.

Ale oni pewnie nadal się dobrze czują i uważają że pracują prawidłowo...

Oczywiście w korespondencji nie było słowa o przeprosinach za wielkokrotne przedłużenie wszystkich możliwych terminów które sami sobie ustalili na starcie itd....

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-10-02, 10:38   

Cav napisał/a:
Dziś, czyli z ponad kwartalnym opóźnieniem, dostałem info o gotowej umowie do podpisu na zielony samochód.

Oczywiście w międzyczasie zmieniło się wszystko, łącznie z zaufaniem do ewentualnej wypłaty tych środków w jakimkolwiek dającym się przewidzieć terminie, oraz faktem że już zdążyłem kupić samochód elektryczny, a z tego na który miała być dopłata, musiałem zrezygnować.

Teraz tylko czekać, aż zaczną nakładać kary administracyjne na takich, co to się rozmyślili :mrgreen:

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-02, 10:39   

Na pocieszenie i dla tych co wierzą, że to kraj dla ludzi a nie dla Władzy, to powiem, że ponad 5 miesięcy czekam na te 2x5000 za prąd z Git planety co im w części oddaję.

krawcu 

Wysłany: 2020-10-02, 11:12   

Bronek napisał/a:
Na pocieszenie i dla tych co wierzą, że to kraj dla ludzi a nie dla Władzy, to powiem, że ponad 5 miesięcy czekam na te 2x5000 za prąd z Git planety co im w części oddaję.

Jak byś zrobił instalację na początku programu tak jak tu o tym rozmawialiśmy to by było szybciej :)
Teraz się ludzie rzucili i tam nie mogą się obrobić z tymi dotacjami.

Mój wniosek zgłoszony był chyba 7 listopada 2019 a 6 grudnia 2019 miałem pieniądze na koncie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-02, 17:31   

Mam dwie obie złożone internetowo. I co ciekawe musiałem zmienić adresy zamieszkania bo w EPUAP był brak kodu pocztowego. I tego za diabła nie można było przejść.
Jeden wniosek w rozpatrzeniu drugiego nie widać...
Pierdziele ich kasę, nie brałem i nigdy nie biorę w kalkulacjach - niepewnych dotacji, ulg i darowizn uznaniowych. Tym bardziej przyznawanych po fakcie.
To jak z dopłatami do samochodów.. Ci co brali po uwagę pseudo dziesiątki tysięcy z dopłat obiecanych,... Kupili już diesle.
następni czekają na IZERę 8-)
całe życie rabiłem swoje i za swoje. :lol:

krawcu 

Wysłany: 2020-10-02, 17:35   

Bronek napisał/a:
Pierdziele ich kasę

Jak to mówią: Bogatemu wszystko wolno ;)

Kasę pewnie dostaniesz... tylko troszkę poczekasz na nią. Pamiętaj że możesz jeszcze odliczyć PV od podatku w rozliczeniu rocznym.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-02, 17:41   

krawcu napisał/a:
Bronek napisał/a:
Pierdziele ich kasę

Kasę pewnie dostaniesz... tylko troszkę poczekasz na nią. Pamiętaj że możesz jeszcze odliczyć PV od podatku w rozliczeniu rocznym.

takie podejście zapewnia mi spokojny sen :mrgreen: A kasa mnie w dwójnasób ucieszy

Obie na żonę i te 56 o ile dobrze pamiętam pójdzie za jednym razem A kosztowały około 85??

Ekolega 
BMW i3 94ah

Wysłany: 2020-10-02, 21:17   

Bronek napisał/a:
krawcu napisał/a:
Bronek napisał/a:
Pierdziele ich kasę

takie podejście zapewnia mi spokojny sen :mrgreen: A kasa mnie w dwójnasób ucieszy

Obie na żonę i te 56 o ile dobrze pamiętam pójdzie za jednym razem A kosztowały około 85??

Ale od podatku chyba mozna odliczyc ? a jak nie dostales 5000.- to od calosci ;)

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-10-02, 21:59   

Nie jest limit sprawdziłem 53 tys od dochodu. Przez 6 lat
U nas pójdzie od razu
Ponieważ kosztowało nas to drożej to tylko odliczamy te 53 000 zł. Z racji że dwie instalacje ale na dwóch domach, których właścicielem jest moja żona to 1x odliczy sobie 53 tys ale 2x dostanie po 5000
https://wysokienapiecie.pl/27619-jak-odliczyc-od-podatku-panele-fotowoltaiczne-rozliczyc-dotacje-z-programu-moj-prad/

Cholera ja mam mieszkania, gdybym miał ten drugi np dom to by było 2x 53 tys
Trudno

https://wysokienapiecie.pl/25728-jak-odliczyc-panele-fotowoltaiczne-od-podatku/
Cytat:
Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 tys. zł. Nie dotyczy to jednego przedsięwzięcia, ale wszystkich realizowanych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. W przypadku małżonków, limit 53 tys. zł dotyczy każdego z nich oddzielnie.

Cav 

Wysłany: 2020-10-03, 03:39   

Bronek napisał/a:
Z racji że dwie instalacje ale na dwóch domach, których właścicielem jest moja żona

A propos - czy można wspólnie rozliczać wytwarzanie prądu z dwóch różnych adresów i przyłączy?

Odpowiedz do tematu