SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf 2, jak wrzucić N
Autor Wiadomość
edi

Wysłany: 2020-11-03, 12:26   Nissan Leaf 2, jak wrzucić N

Cześć,

Zadałem pytanie serwisowi Nissana, jak włączyć N.

1. Proszę otworzyć okno, przez okno dosięgnąć przycisku start,nacisnąć dwa razy. Następnie proszę nacisnąć ręką hamulec i ustawić bieg na N.
Działa, ale uwaga,nie wolno otwierać drzwi, bo włączy się P.

Zadałem drugie pytanie. Jak włączyć N, gdy auto nie reaguje, bo np. pali się bateria i trzeba auto wypchać z garażu albo padło na autostradzie, a Assistance przysyła gościa co nie ma o tym pojęcia. Jak auto wepchać na lawetę :)

Ktoś wie?

Barca

Wysłany: 2020-11-03, 12:42   

ad 1)
Ja bym sobie ułatwił życie i wsiadł do środka przed tą dziwaczną procedurą (pierwszy raz o niej słyszę).

ad 2)
https://www.youtube.com/watch?v=UTbHCv1I6h4 - ale nie jak się pali; jak się pali to się ucieka i tyle.

edi

Wysłany: 2020-11-03, 12:59   

1) w porządku,wjeżdżasz na lawetę i wychodzisz z auta. Bo jak pisałem otwierając drzwi automatycznie włączy sie P

2) a co ja auto pali się w garażu, uciekasz? wydaje mi się, że warto byłoby je wypchać z niego. I tutaj odsyłam do elektrowoz i najnowsze palące się auto .

3) rozumiem, że bezpiecznie jest ładować auto do 80% w garażu. Odsyłam do najnowszego filimik na elektowóz Chevrolet.

Hermes 

Wysłany: 2020-11-03, 13:15   

Przepraszam - a jak się "dotyka ręką hamulec" w Leafie? :lol:

Barca

Wysłany: 2020-11-03, 13:30   

No ja właśnie nie rozumiem jak można obejrzeć ten film na Elektrowozie, na którym strażacy gaszą auto na wolnym powietrzu kilka godzin i uważać, że ma sens próba wypychania płonącej bomby z garażu...
Rozumiem, że w przypadku pożaru komina i jego pękania kolega też próbowałby gasić chałupę?

Hermes 

Wysłany: 2020-11-03, 13:33   

Ja ładuję na zewnątrz - przy a nie w budynku.
Ale jakby mi płonął w garażu, to wolałbym - mimo wszystko - żeby spłonęło tylko auto a nie auto z całym budynkiem. Inna sprawa, że zdrowie najważniejsze.

Swoją drogą N można wrzucić chyba BEZ odpalania auta - na samym ACC (bo jak się rozładuje do cnego zera aku trakcyjny, to też przecież N będzie potrzebny celem lawetowania się), więc nie wiem, po co ten hamulec... Komuś się chyba pomyliło, żeby odpalić auto - ale jak płonie, to raczej średnio się uda odpalić auto. A jak się uda, to nie trzeba wypychać, tylko wyjeżdżać szybko i z auta wypie... no: takie transparenty są! :mrgreen: :mrgreen:

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-11-03, 13:49   

Przede wszystkim sprawdziłbym co się dzieje gdy to wszystko robimy z już otwartymi drzwiami. Może wtedy nie wrzuci się P i będzie można normalnie siedząc w aucie załączyć N.

Jeśli powyższe nie zadziała to spróbowałbym to zrobić z siedzenia pasażera. Gdy pasażer otwiera drzwi to P się raczej nie powinno załączyć.

Hermes 

Wysłany: 2020-11-03, 13:54   

Jak się jedzie (toczy) np. 5 km/h na D i otworzy się drzwi, to Leaf SAM wrzuca Parking. Automatycznie - tak jakby ktoś próbował w ten sposób. 8-)

I potrzymuję, że na N da się wrzucić przy ACC.

edi

Wysłany: 2020-11-03, 20:22   

Więc tak. Dla auta gdzie jest hamulec ręczny nożny, czyli jak w mercedesach. Nie mam pojęcia jak się zachowa auto z hamulcem ręcznym zaciskanym z przycisku. Może zadziała w trybie ACC.

1. Po odpaleniu auta można wrzucić N, proste, tego wątku nie badamy.

2. Jak włączyć N, gdy nie chcemy auta odpalać albo po prostu się tego nie da zrobić, ale jednak da się włączyć dwa razy przycisk startu bez hamulca, czyli włączy nam się tryb ACC (chyba tak się zwie). Wtedy włącza nam się klimatyzacja, radio, możemy sobie otworzyć okna.
Procedura:
a) naciskamy dwa razy start bez przyciskania hamulca (włączył nam się tryb ACC)
b) musimy mieć zamknięte drzwi kierowcy (reszta drzwi nieistotna)
c) naciskamy hamulec i dajemy N
d) N mamy aktywne
e) wychodzimy przez drzwi pasażera lub przez okno, jak kto woli
f) auto wypychamy, powoli
g) gdy otworzymy drzwi kierowcy auto przełączy się na P i zatrzyma

3. A co jak tryb ACC się nie włączy? jak wypchać auto...
Póki co procedura:
a) spuszczamy hamulec ręczny (nożny)
b) zapinamy linkę holowniczą w tylną obejmę
c) ciągniemy SUV'em z hakiem i wyciągamy powoli auto, aby linka nie strzeliła.

Także wciąż nie wiem jak wrzucić N bez włączania auta. W zwykłym automacie też nie wiem...ale zwykłego nie ładuje prądem jak śpię.

Hermes 

Wysłany: 2020-11-03, 20:52   

W zwykłym aucie z automatem jest specjalny, mechaniczny przycisk na tę okoliczność - sam mam takowy. Nic nie trzeba włączać, mechanicznie zwalnia blokadę P.

Ale jak przyjdzie "fau-wej" z towarzystwem, to napisze znowu jakieś inne pie.doły. :lol: :mrgreen:

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-11-03, 22:16   

Hermes napisał/a:
W zwykłym aucie z automatem jest specjalny, mechaniczny przycisk na tę okoliczność - sam mam takowy. Nic nie trzeba włączać, mechanicznie zwalnia blokadę P.

Ale jak przyjdzie "fau-wej" z towarzystwem, to napisze znowu jakieś inne pie.doły. :lol: :mrgreen:

A ja w trzecim w życiu aucie z automatyczną skrzynią takiego "specjalnego, mechanicznego przycisku" nie mam i nie miałem w żadnym poprzednim samochodzie. I z tego powodu jednak nie generalizuję :-P

Hermes 

Wysłany: 2020-11-03, 22:49   

Wg instrukcji z poprzednich aut, funkcję "specjalnego przycisku" w tych autach, w których go nie ma osobnego, spełnia określona procedura. Inna dla różnych modeli.
Więc proszę nie generalizować, że "tak nie jest" - kwestia doboru słów.
Trochę trzeba czasami pomyśleć albo się domyślić. Albo poczytać instrukcję - z tym w narodzie jest najgorzej. Jak z myśleniem. :mrgreen:

A jak masz większe kompleksy biedulkowe - to do "fał-weja": on cię na pewno uzdrowi. Wie wszystko! :lol: :lol: :mrgreen:

Barca

Wysłany: 2020-11-04, 08:10   

str. 18 - http://mynissanleaf.ru/do...-guide-2013.pdf
Czyli to co napisano w pierwszym poście + 2 bezpieczniki.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-11-04, 08:24   

W sumie ciekawa procedura - z pozamykanymi drzwiami może być dość ciężko wyjąć ten drugi bezpiecznik ;)

Barca

Wysłany: 2020-11-04, 09:24   

vwir napisał/a:
W sumie ciekawa procedura - z pozamykanymi drzwiami może być dość ciężko wyjąć ten drugi bezpiecznik ;)

Dlatego napisano w piśmie:

This procedure requires two (2) people.

:lol:

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-11-04, 10:01   

vwir napisał/a:

Zwłaszcza gdy się auto fajczy.....

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-11-04, 10:28   

Barca napisał/a:
vwir napisał/a:

Dlatego napisano w piśmie:

This procedure requires two (2) people.

:lol:

Ale ja piszę o tym bezpieczniku w kabinie. Ten pod maską wyciągnie druga osoba, a ten we wnętrzu przy zamkniętych drzwiach to chyba tylko David Copperfield ;)

edi

Wysłany: 2020-11-13, 22:35   

Swietny material :)

edi

Wysłany: 2020-11-14, 00:11   

Wychodząc na przeciw, kupiłem linkę holowniczą do 8 ton, więc wyciągnę to auto z garażu SUV-em.
I ładuje do 100% w bezpieczniej odległości od domu :)

Co by nie było, auto wymiata, cena wymiata... ale trzeba się chronić :D

Odpowiedz do tematu