SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Codzienny przegląd prasy.
Autor Wiadomość
PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-11-08, 20:03   

Bronek napisał/a:
Do tego nie chce aby powołując sie na doktryny, tych co pukaja nagminnie dzieci i chłopców, lub kryja takich co to robią- ludzie musieli się do tych pseudo praw stosować.
Wyhamuj proszę trochę - obrażasz wielu niewinnych ludzi wrzucając do jednego worka przestępców i uczciwych (tych drugich jednak większość), obrażasz też tych, którym ci ludzie są drodzy. Bardzo Cię proszę.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-11-08, 21:47   

PatrykS napisał/a:
Bronek napisał/a:
Do tego nie chce aby powołując sie na doktryny, tych co pukaja nagminnie dzieci i chłopców, lub kryja takich co to robią- ludzie musieli się do tych pseudo praw stosować.
Wyhamuj proszę trochę - obrażasz wielu niewinnych ludzi wrzucając do jednego worka przestępców i uczciwych (tych drugich jednak większość), obrażasz też tych, którym ci ludzie są drodzy. Bardzo Cię proszę.

Nie pisze o uczciwych i prawych, ale o wciskaniu wszystkim jedynych poglądów, za którymi stoją nierozliczeni z bezeceństw ludzie. I ci najbardziej radykalnie starają /strali sie je, te idee propagować.

Sami sredniego szczebla reprezentanci kościoła i profesorowie bardziej swiatli i szczerze wierzący są mego zdania..

Pozwólmy ludziom wybrać i liczmy na ich morale, wiarę i roztropność.
Tylko nikczemnik mierzy innych swoją miarą i uważa, że restrykcjami da sie krzewić dobro.

Czy broniąc tego hierachicznego układu, Ty nie obrażasz uczciwych, wolnych i myślacych inaczej? Nie są chyba nietykalni!
Moim zdaniem jesteś bliski przynajmniej tolerowania bezprawia, jesteś w błędzie, broniąc tej instytucji INSTYTUCJI nie wiary!
Nie masz monopolu na rację! I będę zdania, że to szczgólnie zepsuta grupa i kto w niej tkwi bezkrytycznie ten się niestety umarze tym... , Nawet ultra prawicowi publicyści czy to Terlikowski czy Warzecha mówia o tym i to jest znamienne. Może w koncu wszystko wróci na swoje miejsca?
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-11-09, 20:00   

Bronek napisał/a:
Moim zdaniem jesteś bliski przynajmniej tolerowania bezprawia, jesteś w błędzie, broniąc tej instytucji INSTYTUCJI nie wiary!
Przepraszam bardzo, ale pisałem o ludziach, nie instytucji...

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-11-09, 21:42   

PatrykS napisał/a:
Bronek napisał/a:
Przepraszam bardzo, ale pisałem o ludziach, nie instytucji...

Łyżka dziegciu zalatwia beczke miodu. W tej "profesji" akurat tych łyzek jest sporo. ( w mojej też).
Ale ja nie mówię innym kategorycznie jak żyć i nie karzę za jedzenie tlustego boczku czy picie pepesi.

I na koniec : czy biedny jeden dewiant czy przestepca jest gorszy od ' Szefa" korporacji który zna takich setki i ich kryje i ukrywa a tym samym pozwala dalej czynic zło?

Najgorsze jest to, że to tajemnica poliszynela... Tolerowana - bo jak piszesz, mowa o tym krzywdzi tych pożądnych., dlatego nie wolno o tym mówić. ? Trzeba,. Akurat teraz na każdym forum ulicy czy w parku., bo mi wleźli ze swymi kut...pod moją kołdrę i do naszych domów. Pośrednio co prawda przez cwaniaków, ale to ich robota. Nie tych co ich bronisz, ale tych co mają "wiele za uszami".
Nie da się napietnować kogoś co zasluzył na to z pewnej grupy czy instytucji , nie dotykając tych pożądnych.
Ale to nie oznacza, iż nie nalezy tego czynic bo niby krzywdzimy niewinnych.
Zawsze sa dwie strony medalu
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-11-10, 17:58   

Nie jest to właściwy wątek, ale skoro jest kontynuowany nie mogę milczeć.

Bronek napisał/a:
Łyżka dziegciu zalatwia beczke miodu.
No to żadnego miodu nigdzie nie uświadczysz w takim bądź razie - szczęśliwie w tym przypadku to nie dziegieć ani miód.

Bronek napisał/a:
Ale ja nie mówię innym kategorycznie jak żyć i nie karzę za jedzenie tlustego boczku czy picie pepesi.
A kto Ci broni? Mów, pytanie kto Cię posłucha.

Bronek napisał/a:
I na koniec : czy biedny jeden dewiant czy przestepca jest gorszy od ' Szefa" korporacji który zna takich setki i ich kryje i ukrywa a tym samym pozwala dalej czynic zło?
Cóż, będzie jeden sprawiedliwy osąd - kiedyś, my możemy się pokusić tylko o osąd ludzki. Przestępcy do więzienia i tyle, od reszty ręce i języki precz.

Bronek napisał/a:
Najgorsze jest to, że to tajemnica poliszynela... Tolerowana - bo jak piszesz, mowa o tym krzywdzi tych pożądnych., dlatego nie wolno o tym mówić.
Nie wolno powiadasz? Hmmm, chyba nikt nikomu gęby nie zamyka widzę jak Trumpowi na konferencji, jakoś przeczytałem Twoją wypowiedź i dociera do mnie wiele innych. Ja nie bronię, ale nazywajmy rzeczy po imieniu - może źle Cię zrozumiałem, ale wg mnie zarzucasz CAŁEMU klerowi, że to pedofile narzucający innym sposób życia. Z tym się nie zgadzam.

Bronek napisał/a:
Akurat teraz na każdym forum ulicy czy w parku., bo mi wleźli ze swymi kut...pod moją kołdrę i do naszych domów.
Mi pod kołdrę nikt nie wchodzi, poza żoną, ale nie będę dyskutował o upodobaniach czy doświadczeniach. Jeśli masz na myśli prawo - to przed podatkowym się tak nie bronisz, przed "pandemicznym" chyba też nie, a zwlaszcza to drugie mocno może dotknąć życia, jak to nie sąd będzie decydował o przymusowym szczepieniu czy leczeniu, a ustawa.

Bronek napisał/a:
Pośrednio co prawda przez cwaniaków, ale to ich robota. Nie tych co ich bronisz, ale tych co mają "wiele za uszami".
Sugerujesz, że kler ma jakąś władzę? Że nie mamy demokracji? W końcu ludzie wybrali władzę i nawet jeśli nie było wiadomo, że tak ta władza postąpi, to mogą ją zmienić za 3 lata, nie? A jeśli kler ma poparcie u części wyborców i w ten sposób wpływ na wybory - to chciałbyś tych wyborców pozbawić prawa głosu? Każdy ma prawo słuchać kogo chce, i wielu nadawców z tego korzysta, jeśli uważasz katolików za otumanionych to ich przekonuj, ale w granicach prawa i przyzwoitości.

Bronek napisał/a:
Nie da się napietnować kogoś co zasluzył na to z pewnej grupy czy instytucji , nie dotykając tych pożądnych.
Na pewno da się nieco lepiej niż Ty to zrobiłeś. Może to odwinięcie się za to, jak do jednego worka wrzuca się lekarzy, ale nie róbmy tak.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-11-11, 06:22   

Kontekstu nie złapałeś w pełni, ze swej perspektywy. Np nie mam nawet pretensji do Kleru, bo to korporacja dbajaca o swój biznes. Bronią swego, jak każda grupa wzajemnych interesów. Tylko dlaczego ja mam partycypować w ich interesach jako sponsor?
Nie kler mi narzuca cokolwiek, on moze narzucać swoim wyznawcom.

Mi narzuca ich tok myślenia Rząd. I tu jest problem.
Sam bardziej swiatły Kler nawet tego nie chce, bo wie iż "łaska narodu na pstrym koniu jedzie". I co madrzejsi purpuraci czy księża tego za bardzo nie pragną . To Władza się podpina, wykorzystując niestety pośrednio i Ciebie ( obrońcę wiary czy poglądów) swoich i przy okazji ich.
Bezwiednie bronisz swoich dogmatów, bo boleśnie je teraz dotknęła rzeczywistość. To rozumiem, bo to może być szokujące gdy padają autorytety itd.
Mam troche żalu i zdziwienia, że m. In i Ty szukasz usprawiedliwięń, na zasadzie iz inni są też gorsi lub że jest tam też wielu prawych ludzi. A to nie zmienia faktów. :!:

mamy akurat teraz natłok nieprzyjemnych zdarzeń I po stronie ducha ( afery) i po strnie bardziej przyziemnej.
Ad to "przyziemie" ...
Niech zacytuje pewnego doktorka
Cytat:
- Jak można po kolei popełniać tak fatalne błędy? Jak będąc premierem, można mówić w środku epidemii, że wirus jest niegroźny? (,,,) Jak można nie skonstruować żadnych narzędzi analitycznych? Jak wreszcie można rozpętać ogromny konflikt społeczny w samym środku drugiej fali pandemii? - (...) . - Gdybym naprawdę chciał zaszkodzić Polsce, to właśnie tak bym to skonstruował – stwierdził.

The End

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-11-11, 16:48   

Bronek napisał/a:
Tylko dlaczego ja mam partycypować w ich interesach jako sponsor?
Tak jak ja sponsoruję w podatkach wiele rzeczy, których bym nie chciał.

Bronek napisał/a:
Mi narzuca ich tok myślenia Rząd. I tu jest problem.
Jak już wspomniałem - tego rządu nikt nie przywiózł w teczce, sami żeśmy go wybrali, ma wciąż dużą grupę zwolenników, tego chyba nikt z oponentów nie chce przyznać, ale tak jest.

Bronek napisał/a:
Bezwiednie bronisz swoich dogmatów, bo boleśnie je teraz dotknęła rzeczywistość. To rozumiem, bo to może być szokujące gdy padają autorytety itd.
Nie dotknęła - mogę się tylko domyślać, co stało za czynami czy zaniechaniami, ale pewien jestem w 100%, że nie była to tylko i wyłącznie zła wola, że nie było to czyste zło. Ja tam za dużo autorytetów nie mam, zaufanie mam ograniczone do dostojników, ale idee, które głosi Kościół, są mi bliskie, i wieeeeelu innym ludziom, tego nie przekreślą nawet najgorsze uczynki dostojników.

Bronek napisał/a:
Jak można po kolei popełniać tak fatalne błędy? Jak będąc premierem, można mówić w środku epidemii, że wirus jest niegroźny?
Wirus jest groźny, i nie jest sam, mamy bardzo wiele groźnych wirusów, większość z nich lata między nami od zawsze. Nauczymy się żyć i z tym draństwem, ono nas nie pokona, pokonać może nas najwyżej walka z nim za wszelką cenę, a jest ona nie do wygrania.

Z mojej strony również The End.

Paren1 

Wysłany: 2020-11-21, 11:04   

W przyszłości wszystko będzie elektryczne (prawie wszystko):

youtu.be/8HZ4DnVfWYQ

Odpowiedz do tematu