SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o ocenę roweru elektrycznego
Autor Wiadomość
basz93

Wysłany: 2011-04-17, 10:27   Prośba o ocenę roweru elektrycznego

Chciałbym kupić rower elektryczny, głównie do jazdy po mieście. Osiedle, na którym mieszkam jest położone na wzgórzu (osiedle Orunia Górna w Gdańsku), więc jest dla mnie bardzo ważne, żeby rower wjechał tam na samym silniku oraz w trybie wspomagania. Dodam, że ważę ok. 70 kg.

Na Allegro znalazłem jeden model, który wydał mi się szczególnie ciekawy ze względu na cenę: Link

Rower niestety osiąga prędkość 15 km/h; ze wspomaganiem max. 25 km/h. Nie wiem, czy to nie jest trochę mało i zastanawiam się na jak duże wzniesienie podjedzie na samym silniku? I czy można nim w miarę komfortowo jeździć po nieasfaltowej drodze? Będę wdzięczny za rzetelne opinie oraz sugestie dotyczące wyboru konkretnego roweru. Maksymalna cena to ok. 1500 zł.

Andrzej 

Wysłany: 2011-04-17, 15:33   

Obawiam się, że pod dużą górkę na samym silniku 250W podjechać się nie da. Na stronie sprzedawcy znajdują się złe dane o 600 krotnej możliwości ładowania akumulatora rozładowanego do pełna (wg. mnie to maksymalnie 200-300 ładowań i to akumulatora rozładowanego do ok. 60%). Nie bardzo wiem co oznacza tryb jazdy normalnej i ekonomicznej. Może się okazać, że wspomaganie roweru działa tylko w czasie pedałowania a Panu chodzi raczej o jazdę na samym silniku. Niech Pan dokładnie zapyta sprzedawcę jak działa ten rower, najlepiej w rozmowie telefonicznej. Dobrze byłoby takim rowerem się przejechać i sprawdzić czy spełnia on nasze oczekiwania.
Podobne kształtem rowery ale o innej nazwie były przez dyskutantów na forum krytykowane za słabą jakość komponentów rowerowych. Proszę poczytać wpisy w tym dziale. Niestety jakość roweru idzie w parze z ceną a ta w tym przypadku jest bardzo niska - 1300 zł.

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2011-04-17, 16:34   

Chyba lepiej kupić gotowy rower EV w INTERBIKE w Gdańsku, one też chyba są ładniejsze.

tomasz_kombi 

Wysłany: 2011-04-17, 23:00   

Podjechanie pod górę na samym silniku 250W wplecionym w obręcz 26" jest praktycznie nierealne. Jak podjazd jest stromy to minimum 500W (może wówczas przydałoby się mniejsze koło) ale myślę, że przy 26" to minimum 750W lub więcej.

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2011-04-17, 23:07   

basz93:
Jeśli jesteś sprawny, to pod tę górkę spokojnie podjedziesz ze wspomaganiem pedałowaniem.
Ja na silniku z EKONAPĘDDÓW nie musiałem pedałować pod tę górkę (na Górną Orunię), ale to juz trzeba mieć rower przerabiany, gotowce w zasadzie są słabsze.

basz93

Wysłany: 2011-04-18, 11:19   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
basz93:
Jeśli jesteś sprawny, to pod tę górkę spokojnie podjedziesz ze wspomaganiem pedałowaniem.
Ja na silniku z EKONAPĘDDÓW nie musiałem pedałować pod tę górkę (na Górną Orunię), ale to juz trzeba mieć rower przerabiany, gotowce w zasadzie są słabsze.

A jaki silnik masz zamontowany - też 250 W? Chodzi o to, że czasem jak wracam do domu na rowerze i jestem już zmęczony, to chciałbym uniknąć konieczności wjeżdżania pod górę.

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2011-04-18, 16:44   

Wejdź na stronę EKONAPĘDY i na stronę INTERBIKE (linki są na moich stronach) i poczytaj.

basz93

Wysłany: 2011-04-18, 19:11   

A rower Code E-bike jest dobrej jakości? Odnoszę wrażenie, że to jest ten sam rower, który jest na tej aukcji , tylko pomalowany i pozbawiony bagażnika oraz koszyka, bo każdy szczegół jest identyczny. Zauważyłem też, że niektóre droższe modele rowerów elektrycznych miejskich na Allegro to dokładnie ten sam model, tyko inaczej pomalowany i z dodanym logiem jakiejś innej firmy; na jednej aukcji z takim rowerem część zdjęć została po prostu skopiowana z aukcji z pierwowzorem. Na przykład tutaj: Link
Ostatnio zmieniony przez basz93 2011-04-18, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  

Zbyszek Kopeć 
EV jest śliczne

Wysłany: 2011-04-18, 19:44   

W INTERBIKE masz gwarancję i serwis w Gdańsku, a z innymi to ........... .

tomasz_kombi 

Wysłany: 2011-04-18, 23:09   

@basz93
Z tymi "klonami" to częściowo masz rację bo jest to masówka (lepiej lub gorzej zrobiona).
Tak czy inaczej przeważająca część ma silniki które sprawują się dobrze jako wspomaganie lub do jazdy czysto elektrycznej po płaskim (ewentualnie lekka górka jak nie chcesz pedałować).
Jak chcesz mieć naprawdę silny rower to pozostaje raczej samodzielna konwersja (np. posiadanego już roweru) w oparciu o dostępne silniki i pozostałe komponenty. Chciałbyś sprawdzić jak się na czymś takim jeździ? Zapraszam na Zlot do Żyrardowa.

actyvny 
Fan e-bików

Wysłany: 2012-03-08, 16:49   

Za na prawdę dobry e-rower wykosztujesz się nieźle... Mimo wszystko popieram piszących, że ze sklepu najlepiej sobie sprawić rowerek :)

gregu 

Wysłany: 2012-08-25, 11:40   

Moim zdaniem nie jest możliwy zakup dobrego roweru, o niskiej wadze ( żeby nie był to czołg ważący 40 kg bo jak się skończy bateria to będziemy dzwonić po lawetę :)
dobrej baterii polimerowej i dobrym silnikiem bezoporowym w cenie poniżej 3000 zł...

za 1500 dostaniesz Code z marketu którego będziesz oddawał na serwis 1 w miesiącu. Byłem w ich serwisie pod Wrocławiem i mają pól magazynu popsutych rowerów..

Odpowiedz do tematu