SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2020-12-30, 12:12
Hyundai IONIQ 28kWh
Autor Wiadomość
Cav 
e-Soul/Smart ED

Wysłany: 2022-04-29, 05:41   

Auto nie pokazuje mocy ładowania?

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2022-04-29, 08:29   

nie pokazuje ale możesz zbadać przez OBD2 EVNotify

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-05-13, 13:17   

zrobiłem kolejny przegląd no i oczywiście auto podlega akcji serwisowej jednak jak to jest w zwyczaju nie można wykonać od razu tylko muszą zamówić potrzebne podzespoły i dopiero mnie ponownie wezwią

Idzie lato i zużycie dramatycznie spadło i utrzymuje się obecnie na poziomie 9-11kWh/100km :lol:

Harii 

Wysłany: 2022-06-16, 14:50   

Ostatnio jechałem odwiedzić córkę , 250 km , jechałem z prędkością 80-110 na włączonej klimie , zużycie 10,8 kW . Z powrotem gnałem 120-160 ,160 tylko na s8 i jak był prze demną jakiś ,, zając ,, zużycie 13,6 kW .
Inna sprawa że jadąc w tamtą stronę całą drogę miałem lekko pod górę i z tego chyba powodu tak mała różnica w apetycie ioniqa .
Ale niedawno jeżdżąc po mieście bez klimy pobiłem swój rekord 9,3 kW , nie kasuję tego i często na niego zaglądam

Harii 

Wysłany: 2022-06-28, 06:36   

Już kilka razy musiałem użyć awaryjnego zwalniania wtyczki ładowania .tradycyjnie , czyli zamknięcie i otwarcie zamków drzwi nie zwalniało blokady wtyczki , macie pomysł co może być przyczyną ?

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2022-06-28, 07:49   

była akcja serwisowa na otwieranie klapki

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-07-24, 18:36   

Witam dawno mnie tu nie było, bo się tylko śmiga i śmiga sama radość z jazdy i nie ma czasu na internety :-D

ale żeby nie było tak różowo to akcja serwisowa u mnie nie przeszła, już miałem umówiony termin i odwołali i nie ma następnego

takiego przypadku o jakim piszecie nie miałem u siebie, jedyne co to żeby zwolnić kabel ładowania to pomimo otwartego auta trzeba po raz drugi naciśnąć przycisk otwarcia wtedy zwalnia się blokada kabla.

no i mam awarię, padła mi klima, chciałem użyć jak teraz były te upały a tu dmucha ale nie chłodzi - jako winowajcę obstawiam kunę, ale to się okaże jak pojadę do serwisu, grzać grzeje ale nie chłodzi, niby chodzi ale na zużyciu na ekranie jest ZERO pomimo że komp zmmniejsza zasięg przy włączonej klimie uwzględniając to czyli robi to jakoś na sztywno a nie względem faktycznego poboru prądu.

też tak macie ? oglądałęm cenniki i się zdziwiłem, auto od zakupu podrożało o 20tyś, wracają stare czasy, kiedy na autach się zarabiało na rynku wtórnym ?

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-08-05, 09:19   

no i jestem po serwisie,
akcja serwisowa zaliczona odnośnie dołożenia kabelka do silnika i aktualizacji oprogramowania,
dodatkowo zrobiona aktualizacja map co przełożyło się na gorszy sposób szukania celu, zmieniła się szata graficzna i sposób wprowadzania danych o celu co znacząco jest utrudnione podczas jazdy.
No i najciekawsza sprawa dotycząca naprawy klimatyzacji, sprężarka się nie włącza i nie wiedzą na razie dlaczego, muszę auto zostawić na 3 dni bo muszą go rozebrać żeby się dostać do bebechów. Stwierdzili tylko po uzupełnianiu że było trochę mniej czynnika i bardzo znacząco mniej oleju w układzie chłodzenia, przez co jest podejrzenie zatarcia sprężarki. Jest to o tyle dziwne że auto jest serwisowane i takowa przypadłość powinna być wykryta przy przeglądzie, a po drugie ja praktycznie nie używam klimy do chłodzenia więc pad sprzężarki jest tym bardziej dziwny. W skrajnym przypadku wymiany sprężarki koszt to 8tyś zł ale i tak nigdzie nie jest dostępna :-P
więc zobaczymy co będzie dalej

Paren1 

Wysłany: 2022-08-05, 10:55   

zibi napisał/a:
ja praktycznie nie używam klimy do chłodzenia więc pad sprzężarki jest tym bardziej dziwny.

Właśnie brak używania potrafi uszkodzić układ klimatyzacji. W każdym aucie klimatyzacja powinna być uruchomiona przynajmniej raz w tygodniu i pochodzić przez dłuższą chwilę, nawet zimą. Dotyczy to wszystkich aut spalinowych i pewnie także elektryków. Wyjaśnienie znajdziesz na forach i portalach samochodowych.

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-08-05, 14:34   

ja rozumiem że organ nie używany zanika no ale bez przesady

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-08-08, 22:28   

Co do aktualizacji map to trochę sie pobawiłem, ale na spokojnie, bo podczas jazdy nie sposób było ustawić cel podróży.
Teraz jest tak, że w jednej linijce wpisuje się wszystko, miejscowość ulicę i nr dawniej było to rozbite na oddzielne linijki i inaczej wyglądało graficznie.
Zaletą nowej mapy jest to, że wreszcie widzi ładowarki w najbliższej okolicy, no postarali się, dawniej miałem najbliższą jakieś 30km wg mapy co było nieprawdą.
Jakby była jeszcze bardziej kolorowa, a nie taka nudna to by było fajnie. :-P

No i najważniejsza wiadomość klima zadziałała sama z siebie i chłodzi :-D
Ot, tak sobie puściłem, że może po jakimś czasie zaskoczy no i po chwili zaskoczyła
czynnika miałem 655g powinno być 1100g
oleju miałem 7ml a powinno być 17ml
teraz niech pochodzi niech się dobrze przesmaruje i niech tak już zostanie :lol:

mam zapuszczony barwnik UV, tak pojeżdżę a przy kolejnym przeglądzie skrupulatna kontrola klimy.

Odpowiedz do tematu