SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mercedes B Electric Drive
Autor Wiadomość
Adams87 

Wysłany: 2017-07-02, 11:14   

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Z czym dokładnie może być problem, części pasują od zwykłej B klasy, a jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to byłem się dowiadywać i ponieważ jest to mercedes to oni mają obowiązek go serwisować, nie ważne czy kupię nowy czy używany.

kalex 

Wysłany: 2017-07-02, 12:50   

Cytat:
ponieważ jest to mercedes to oni mają obowiązek go serwisować
"oczywiście"

W Oplu mi też tak mówili ;) Nawet nie dotkną tego auta jak nie mają przeszkolonych mechaników
do serwisowania tego modelu.

Adams87 

Wysłany: 2017-07-02, 13:49   

Rozmawiałem z gościem który ma taki samochód i nie było problemów.

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-07-02, 21:57   

Adams87 napisał/a:
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Wydaje mi się, że jeśli Mercedes nie sprzedaje tych aut w Polsce to nie będzie ich w praktyce serwisował (albo, że może to nastręczać problemy). Nie chodzi o rzeczy wspólne z wersją spalinową, ale o te podzespoły, które są tylko w wersji elektrycznej.
Inne marki też często mają tylko określone punkty dealerskie przygotowane do EV, ewentualnie pożyczają sprzęt.
Nie chcę w żaden sposób zniechęcać, po prostu życie często weryfikuje obietnice i trzeba się podwójnie upewnić.

kampie 

Wysłany: 2017-07-03, 12:12   

RaveN napisał/a:
Adams87 napisał/a:
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Wydaje mi się, że jeśli Mercedes nie sprzedaje tych aut w Polsce to nie będzie ich w praktyce serwisował (albo, że może to nastręczać problemy). Nie chodzi o rzeczy wspólne z wersją spalinową, ale o te podzespoły, które są tylko w wersji elektrycznej.
Inne marki też często mają tylko określone punkty dealerskie przygotowane do EV, ewentualnie pożyczają sprzęt.
Nie chcę w żaden sposób zniechęcać, po prostu życie często weryfikuje obietnice i trzeba się podwójnie upewnić.

Nawet jeżeli samochód nie był oferowany na polskim rynku to i tak każdy autoryzowany serwis powinien go przyjąć .
Z dostępem części nie powinno być problemu, zapewne nie będzie ich w kraju ale czas transportu z Niemiec to 2-3 dni

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-07-03, 20:21   

kampie napisał/a:
Z dostępem części nie powinno być problemu, zapewne nie będzie ich w kraju ale czas transportu z Niemiec to 2-3 dni
Ale potrzeba jeszcze wiedzy i narzędzi. Z mojego doświadczenia Opel ma takie problemy, a Mitsubishi nie.

seboo 

Wysłany: 2017-09-24, 23:01   

GTX7 napisał/a:
Ktoś tym Mercem jeździł w PL lub (daj Boże) może ma takiego??

20go Października kupiłem takiego w USA dla siebie, Płynie już do Polski z Californi do mnie powinna dotrzeć na początku Listopada. Wtedy podeśle fotki i wrażenia.

Mam kolegę który naprawia tylko mercedesy, VW i Audi, powiedział że z B elektrycznym nie powinno byc problemu bo ma cały program diagnostyczny.

Więc czas pokaże

Odpowiedz do tematu