SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza Tesla P85D w Polsce?
Autor Wiadomość
marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 07:28   

Janusz napisał/a:
marius109 napisał/a:
poczta.pl napisał/a:
marius109 napisał/a:
Uwaga bardzo ważna informacja dotycząca gwarancji 8 letniej na model S :
wg szefa serwisu Berlin David Schultze , jeśli ktoś założy do swojej S nie oryginalna felgę 19" lub 21" która nie jest dopuszczona przez Tesle traci całkowicie i nie odwracalnie gwarancje na cały samochód w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu , nawet jeśli to chodzi tylko o tak zwane dojazdowe kolo .... mam 21" zamówiłem 19" ale nie mieści się do przedniego bagażnika :mrgreen:

ciekawe bo brzmi jak żart!

To nie żart , na początku tez patrzyłem na Davida dziwnie ale jak się poczyta dokładnie zasady gwarancji to niestety tak jest ... na felgach w odlewie tez są znaki tesli od wewnątrz wiec lepiej kupić za 251 euro oryginalna felgę oraz sensor ciśnienia za 42 euro do pl netto bez VAT

a gdzie można kupić w takiej cenie? w Tiburgu czy w Berlinie? przydały by się na zimówki.
A tak a'propos to zamiast koła zapasowego nie lepiej kupić zestaw do naprawy?

ja kupilem w Berlinie

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 07:33   

Janusz napisał/a:
gienek333 napisał/a:
W Krk chyba jeszcze jest (czy zamknęli :shock: )?

teraz mając Tesle posprawdzam i dam znać gdzie i jak można ładować w KRK, natomiast na wrocku sie szczerze zawiodłem:-(,

we wrocku ladowanie masz stacjami Galactiko karta za 20 zl , dokonca roku 2015 za darmo , na bielanach w Ikea i Sky tower parking pod ziemny

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 07:38   

w Poznaniu tez mam sprawdzona ładowarkę przy Ikea z Galactico[img][/img]

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 07:44   

Tesla napisał/a:
Janusz napisał/a:
mam kupiłem tylko CHAdeMO jak na lekarstwo,

Janusz, kupiłeś adapter Chademo? Jak? Za ile? Długo czekałeś w kolejce?

Mozna kupić w Berlinie za 378,15 euro , jestem tam często jak coś mogę pomoc :-D

Janusz

Wysłany: 2015-05-07, 07:54   

marius109 napisał/a:
w Poznaniu tez mam sprawdzona ładowarkę przy Ikea z Galactico[url=

a jak ładujesz z Galactco ? na 220 V czy masz przejściówkę na mennekes?

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 10:08   

Janusz napisał/a:
marius109 napisał/a:
w Poznaniu tez mam sprawdzona ładowarkę przy Ikea z Galactico[url=Obrazek]Obrazek[/url]

a jak ładujesz z Galactco ? na 220 V czy masz przejściówkę na mennekes?

przejściówkę na mennekes 32A zakup w Tesli za 160 euro

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 10:19   

Ważne info : miałem okazje spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za budowę szybkich ładowarek z Tesli Supercharger . Ci ludzie są lekko oderwani od rzeczywistości w naszym kraju i potrzebują szybkiej i dużej pomocy jeśli chcemy aby te ładowarki szybko powstawały. Dlatego popytajcie wśród znajomych , poszukujemy dobrych lokalizacji w dużych miastach które posiadają Hotele , Restauracje , Galerie Handlowe, MC Donald itp. osób które zgodzą się bezpłatnie na montaż stacji na ich terenie. Tesla nie płaci za zużycie prądu przy lądowaniu samochodów , koszty te pokrywa właściciel terenu a montażu stacji Tesla. Poszukujemy również architektów do przygotowania wniosków o pozwolenia na budowę , osób które mogą być pomocne przy szybkim wydawaniu warunków zabudowy w urzędach miast jak również zakładów energetycznych

MojaTesla 

Wysłany: 2015-05-07, 10:22   

Mariusz, ja tez z nimi rozmawiałem w styczniu jak byli we Wrocławiu. To znaczy, ze minęło pól roku i oni nie zrobili kroku do przodu? Tzn. że nie bedzie SuperChargerów w tym roku w Polsce :( a ja zamiast Teslą, przylecę tu samolotem na Boże Narodzenie :(

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 10:44   

Tesla napisał/a:
Mariusz, ja tez z nimi rozmawiałem w styczniu jak byli we Wrocławiu. To znaczy, ze minęło pól roku i oni nie zrobili kroku do przodu? Tzn. że nie bedzie SuperChargerów w tym roku w Polsce :( a ja zamiast Teslą, przylecę tu samolotem na Boże Narodzenie :(

wiem ze tak jest , dlatego pisze o tym ze jak się im nie pomoże to szybko ładowarek nie będzie :evil:

poczta.pl

Wysłany: 2015-05-07, 11:01   

marius109 napisał/a:
Tesla napisał/a:

wiem ze tak jest , dlatego pisze o tym ze jak się im nie pomoże to szybko ładowarek nie będzie :evil:

dajcie mi do nich kontakt

may the power be with you

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 14:06   

poczta.pl napisał/a:
marius109 napisał/a:
Tesla napisał/a:

wszystkie info na temat ładowarek wysyłajcie do mnie na pocztę forum , mam to koordynować :-D

poczta.pl

Wysłany: 2015-05-07, 14:17   

marius109 napisał/a:
poczta.pl napisał/a:
marius109 napisał/a:
Tesla napisał/a:

wszystkie info na temat ładowarek wysyłajcie do mnie na pocztę forum , mam to koordynować :-D

Jeśli Tesla nie płaci za prąd nie sądzę, że powstanie choćby jeden supercharger

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 16:23   

Poczta.pl nie bądź takim pesymistom. Powstanie ich więcej jak myślisz i to szybko , po pierwsze taki "operator" np Hotelu dający kilka miejsc parkingowych zyskuje " bogatych " klientów którzy w czasie ładowania samochodu naładują mu "kasę" za posiłek lub nocleg , korzysta tez z darmowej reklamy Tesli i jest na mapie Tesli jako punkt ładowania już na wieki , to jest na pewno wysoki prestiż i niska cena reklamy za około 35 zł ładownia 1 samochodu

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2015-05-07, 16:35   

to te ladowarki maja ladowac za darmo, ale Tesla nie placi za to ladowanie ?
bo gdyby ladowanie bylo platne, to problemu by nie bylo

GTX7 
GTX7

Wysłany: 2015-05-07, 17:28   

Trochę dziwne, ze Tesla nie pokrywa kosztów energii, na pewno?
W przyszłości to mogą być znaczące kwoty.
W takim wypadku cała idea, że Tesla zapewnia "ładowanie" troszkę blednie... przyznam ze smutkiem :-(

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-07, 17:30   

KGB napisał/a:
to te ladowarki maja ladowac za darmo, ale Tesla nie placi za to ladowanie ?
bo gdyby ladowanie bylo platne, to problemu by nie bylo

nie tak do końca nie płaci , Tesla płaci za cala budowę stacji , czyli architekta , pozwolenie na budowę , kabel zasilający , transformator oraz ładowarki to koszt około 40 do 50 tys euro jedna stacja

LeafOK

Wysłany: 2015-05-08, 20:39   

wierz tylko sobie
http://www.teslamotorsclu...-Will-sue-Tesla

highend 

Wysłany: 2015-05-09, 11:26   

LeafOK napisał/a:
wierz tylko sobie
http://www.teslamotorsclu...-Will-sue-Tesla

osz kurde.... 3 dni miał Teslę i zaufał autopilotowi? No nie - bez jaj.

deadaster 

Wysłany: 2015-05-12, 10:20   

marius109 napisał/a:
Ważne info : miałem okazje spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za budowę szybkich ładowarek z Tesli Supercharger . Ci ludzie są lekko oderwani od rzeczywistości w naszym kraju i potrzebują szybkiej i dużej pomocy jeśli chcemy aby te ładowarki szybko powstawały. Dlatego popytajcie wśród znajomych , poszukujemy dobrych lokalizacji w dużych miastach które posiadają Hotele , Restauracje , Galerie Handlowe, MC Donald itp. osób które zgodzą się bezpłatnie na montaż stacji na ich terenie. Tesla nie płaci za zużycie prądu przy lądowaniu samochodów , koszty te pokrywa właściciel terenu a montażu stacji Tesla. Poszukujemy również architektów do przygotowania wniosków o pozwolenia na budowę , osób które mogą być pomocne przy szybkim wydawaniu warunków zabudowy w urzędach miast jak również zakładów energetycznych

z łaski swojej jak możesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo "Tesla covers all the cost, does the set-up themselves, and pays whatever electricity the Superchargers draw from the local utility…and all they ask in return is some prime real estate, ideally located, for a half decade or so."
Jasno z tego wynika, że oni płacą wszystko i jest to zgodne z tym co kiedyś dowiedziałem się od nich mailowo ale był to rok 2012 gdzie nie planowali Polski pod SC a ja oferowałem swój teren i nadal jestem z nimi w kontakcie w tej kwestii, ale mamy plan na za około 3 lata by ruszyć w lokalizacji o której ja rozmawiałem.
Nie wiem tak samo kto takich bzdur Ci nagadal w kwestii nieoryginalnych felg bo gwarancja nie ma z nimi nic do rzeczy i to wiem też z pierwszej ręki. Tematem Tesli zajmuję się od 2008roku i nie jest mi tam prawie nic obce, a większość info mam bezpośrednio z kontaktu z nimi przez maile.

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-12, 14:38   

deadaster napisał/a:
marius109 napisał/a:

z łaski swojej jak możesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo "Tesla covers all the cost, does the set-up themselves, and pays whatever electricity the Superchargers draw from the local utility…and all they ask in return is some prime real estate, ideally located, for a half decade or so."
Jasno z tego wynika, że oni płacą wszystko i jest to zgodne z tym co kiedyś dowiedziałem się od nich mailowo ale był to rok 2012 gdzie nie planowali Polski pod SC a ja oferowałem swój teren i nadal jestem z nimi w kontakcie w tej kwestii, ale mamy plan na za około 3 lata by ruszyć w lokalizacji o której ja rozmawiałem.
Nie wiem tak samo kto takich bzdur Ci nagadal w kwestii nieoryginalnych felg bo gwarancja nie ma z nimi nic do rzeczy i to wiem też z pierwszej ręki. Tematem Tesli zajmuję się od 2008roku i nie jest mi tam prawie nic obce, a większość info mam bezpośrednio z kontaktu z nimi przez maile.

to się możne nie interesuj tylko sobie kup tesle gościu a jak się nie znasz to nie pisz bzdur na forum ....ja RÓWNIEŻ MAM WSZYSTKIE INFORMACJE Z PIERWSZEJ REKI ::: felgi David Schulce szef serwisu Berlin ,,,, Supercharger Christian Zeh szef inwestycji na PL... zadzwon albo napisz o potwierdzenie :evil:

deadaster 

Wysłany: 2015-05-12, 15:24   

Po primo nie będziesz mi mówił co mam robić a co nie, a po drugie szef serwisu widocznie nie do konca tez wie chyba o czym mowi. Czemu tak twierdze? Ponieważ jest wiele miejsc gdzie stoja SC i nie ma tam kompletnie nic ani pubu restauracji hotelu itp wiec idąc ta Twoją informacja właściciel gruntu płaci za prąd do SC nie generujac zysku na swojej działalności. I to co napisalem wcześniej jest zebrane z info z wystapien Muska i wywiadów z nim oraz z info z działu we Fremont co dla mnie jest bardziej wiarygodne i pochodzi z czasow gdy serwis w Berlinie nawet nie był w planach. Tyle ode mnie.

marius109 
marius109

Wysłany: 2015-05-12, 16:37   

deadaster napisał/a:
Po primo nie będziesz mi mówił co mam robić a co nie, a po drugie szef serwisu widocznie nie do konca tez wie chyba o czym mowi. Czemu tak twierdze? Ponieważ jest wiele miejsc gdzie stoja SC i nie ma tam kompletnie nic ani pubu restauracji hotelu itp wiec idąc ta Twoją informacja właściciel gruntu płaci za prąd do SC nie generujac zysku na swojej działalności. I to co napisalem wcześniej jest zebrane z info z wystapien Muska i wywiadów z nim oraz z info z działu we Fremont co dla mnie jest bardziej wiarygodne i pochodzi z czasow gdy serwis w Berlinie nawet nie był w planach. Tyle ode mnie.

Po primo nie przypominam sobie żebyśmy byli na Ty. Kazdy może sobie zbierać informacje z netu prasy i wystąpień Muska , a fakt jest taki ze Tesla nie płaci za zużycie prądu i tyle :-P

highend 

Wysłany: 2015-05-12, 18:06   

W necie ogolnie jest przyjete bycie na "Ty". Szczegolnie ze uzywamy nickow.
A temat jest ciekawy i chetnie sie dowiem czy Tesla placi za prad czy nie.

poczta.pl

Wysłany: 2015-05-12, 20:11   

marius109 napisał/a:
deadaster napisał/a:
marius109 napisał/a:

to się możne nie interesuj tylko sobie kup tesle gościu a jak się nie znasz to nie pisz bzdur na forum ....ja RÓWNIEŻ MAM WSZYSTKIE INFORMACJE Z PIERWSZEJ REKI ::: felgi David Schulce szef serwisu Berlin ,,,, Supercharger Christian Zeh szef inwestycji na PL... zadzwon albo napisz o potwierdzenie :evil:

potwierdzam co do felg, rozmawiałem z Davidem :(
reszty nie jestem pewien

highend 

Wysłany: 2015-05-12, 20:16   

poczta.pl napisał/a:

potwierdzam co do felg, rozmawiałem z Davidem :(
reszty nie jestem pewien

jest do Tesli taka książeczka, gdzie są opisane warunki gwarancji? Bo to co ktoś gada to wiesz.... Może warto tam poczytać?

Odpowiedz do tematu