SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Traktor zasilany z ogniw paliwowych
Autor Wiadomość
RaveN 
Administrator

Wysłany: 2008-12-27, 12:41   Traktor zasilany z ogniw paliwowych

W lutym firma New Holland chce pokazać światu traktor zasilany z ogniw paliwowych. Pojazd będzie posiadał silnik elektryczny o mocy 120 KM (88 kW). W traktorze zastosowano również hamowanie odzyskowe.

New Holland to show first fuel cell powered tractor in February
http://www.autobloggreen....or-in-february/

Nie jest to jednak jakaś rewolucja. Zdaje się, że pierwszy tego typu traktor stworzono już w 1959r. (tak przynajmniej jest napisane gdzieś na stronie głównej www.ogniwa-paliwowe.com )

Cez4R 

Wysłany: 2009-01-03, 22:36   

O fajnie, tylko szkoda że na wodór, ale tak to już jest że ktoś musi zarobić na paliwie. Czytałem o ogniwach na metan, czy alkohol, to byłoby lepsze, zawsze można by sobie bimbru napędzić ;)

yarross 
Przekonany

Wysłany: 2009-01-07, 18:10   

Cez4R napisał/a:
O fajnie, tylko szkoda że na wodór, ale tak to już jest że ktoś musi zarobić na paliwie. Czytałem o ogniwach na metan, czy alkohol, to byłoby lepsze, zawsze można by sobie bimbru napędzić ;)

Jakbym był użytkownikiem maszyn rolniczych to bym się chyba zastanowił, czy nie dorobić im zgazowarki i pędzić np. drewnem. W końcu to żaden hi-tech, w czasie wojny a na dalekim wschodzie i długo po niej tak jeżdżono.

Cez4R 

Wysłany: 2009-01-11, 15:08   

No właśnie wg mnie to taka raczej wojenno-kryzysowa technologia, w razie czego się da, ale niewygodna bo drewna trzeba dokładać;) Ale w stacjonarnych zastosowaniach czemu nie, jak widać z dyskusji na www.drewnozamiastbenzyny.pl. Mnie bardziej pociągają technologie w których nie występuje spalanie jak napęd elektryczny.

yarross 
Przekonany

Wysłany: 2009-01-11, 23:26   

Cez4R napisał/a:
No właśnie wg mnie to taka raczej wojenno-kryzysowa technologia, w razie czego się da, ale niewygodna bo drewna trzeba dokładać;) Ale w stacjonarnych zastosowaniach czemu nie, jak widać z dyskusji na www.drewnozamiastbenzyny.pl. Mnie bardziej pociągają technologie w których nie występuje spalanie jak napęd elektryczny.

No taka domowa elektrownia byłaby niezła - parkujesz samochodzik i ładujesz prądem z drewna :) Ale to musiałby być coś mniejszego i mniej zajmującego od tego Ankotowego monstrum.

Cez4R 

Wysłany: 2009-01-26, 18:36   

Mam ziemię i chętnie bym się chociaż częściowo uniezależnił od paliw, choćby dom ogrzać słomą :) Tylko trzeba jeszcze mieć fundusze żeby zbudować jakąś instalację, najtaniej chyba napędzić bimbru do samochodu hehe ;)

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2009-02-24, 23:31   

Jest już filmik o tym traktorku. Jest to ciekawa konstrukcja, nowoczesna, ale wg mnie to nie ma szans.

VIDEO: New Holland rolls out fuel cell tractor
New Hollands NH2 fuel cell tractor
http://www.autobloggreen....l-cell-tractor/

Jacky X

Wysłany: 2015-09-09, 21:19   

Firma sprzedająca gazy techniczne LINDE ma dwa wózki widłowe na wodór. Pewnie jako ciekawostę ale pewnie jakby było zapotrzebowanie to mogą zacząć produkować.

Odpowiedz do tematu