SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwój infrastruktury ładowarek w polsce
Autor Wiadomość
Lukasz888

Wysłany: 2015-07-25, 15:00   Rozwój infrastruktury ładowarek w polsce

Mam takie przemyślenie po 2 miesiącach jazdy leafem, że w polsce rozwój infrastruktury następuję w taki sposób, jak gdyby ludzie którzy decydują o jej rozwoju nie korzystali z EV:))

Przykładem jest Galactico. Oczywiście jestem wdzięczny że postawili prawie 20 słupków we wrocławiu. Tylko pytanie po co? Wystarczyło by w zupełności 5. A w to miejsce super było by gdyby były ładowarki przy trasach między miastami.

Moją potrzebą związaną z korzystaniem z EV jest możliwość przejechania z miasta do miasta, co dziś praktycznie jest niemożliwe.
We wrocławiu nie korzystam z ładowarek G, bo mam swoją szybką w domu.
Najbliższa ładowarki w innych miastach znajdują sie po za zasięgiem leafa, co uniemożliwia podróż.
NP: aby dostać się na sląsk (gdzie sa ładowarki) brakuje ładowali w opolu.
By dostać się do łodzi gdzie są ładowarki brakuje punktu w połowie drogi z wro. Analogicznie poznań, berlin, drezno.
Mam wrażenie jak by nikt się nad tym nie zastanowił.
Jakie jest wasze zdanie?

MojaTesla 

Wysłany: 2015-07-25, 17:24   

Galactico to bzdura! Dlaczego nie stawiają ładowarek CCS i ChaDeMo tylko AC? Powinni tego zakazać!

domino

Wysłany: 2015-07-25, 20:07   Re: Rozwój infrastruktury ładowarek w polsce

bo tu nie chodzi o słupki tylko o wyłudzenie "Kasy z UNI" mają być słupki ładowania i są a że kilka i postawione byle gdzie to już nieważne....
nikt nie nadzoruje niczego poprostu "Dzika POLSKA"!

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2015-07-26, 10:23   

Lukasz888 napisał/a:
Tylko pytanie po co?

Po to żeby oddłużyć bankrutującą spółkę zamówieniem na 10, 20 słupków, zanim przełączono się na kolejne dwie nowe spółki. W zamówieniu opublikowanym z minimalnym czasem zgłoszeń mógł w praktyce wziąć udział tylko jeden dostawca, który o wszystkim wiedział i którego nawet polecała mi panienka z urzędu, gdy dzwoniłem żeby się dowiedzieć, czegoś o projekcie.
Na słupkach się uwłaszczono i skasowano do 20k dotacji przy założeniu, że do 40k był cały koszt. Teraz mimo, że sfinansowałeś poprzez urząd miasta budowę infrastruktury, musisz płacić za dostęp. Wartość dotacji była wyższa niż gdyby zrobić to na własną rękę i udostępniać wszystkim.

Także w Gdańsku powstały 3 punkty w tej sieci bez możliwości wykorzystania innego dostawcy i plan będzie pewnie taki żeby po cichu to rozbudowywać.
Jak zawsze wygrywać?

Wcześniej był projekt realizowany przez tę samą ekipę z domieszką innych pseudo-przedsiębiorców, gdzie z 330 terminali w 5 miastach nie zostało nic, a pieniądze jak najbardziej przelano. Ach ten pierwszy milion w Polsce....

MojaTesla napisał/a:
Galactico to bzdura! Dlaczego nie stawiają ładowarek CCS i ChaDeMo tylko AC? Powinni tego zakazać!

No postawiono np. tu coś z wtyczkami Combo (za pieniądze podatników), ale nie dla ludzi.
"Naprawdę niezłe pieniążki" przygarnę...

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2015-12-11, 18:40   

Jakby ktoś się pytał jak powinien wyglądać rozwój sieci punktów ładowania na drogach to podaję dobry (moim zdaniem) przykład z mojego podwórka:

To tylko jedna z dziesiątek firm walczących o elektrozmotoryzowanego klienta na holenderskich autostradach. Bez dotacji! Zaczeli w tym roku i już 48 punktów działa. Co piątek otwierają kolejny.

Źródło fastned.nl

Odpowiedz do tematu