SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak spopularyzować w Polsce samochody elektryczne?
Autor Wiadomość
gienek333 

Wysłany: 2018-05-14, 08:45   

RysiekK napisał/a:
przypominam : zarówno polityka w temacie infrastruktury ( moc ładowarek ) jak i ewent. wsparcie w nabywaniu aut, jak i inwestycje w jego produkcję powinny promować zwiększanie efektywności energetycznej i przestrzennej transportu zwłaszcza miejskiego a NIE fundowanie (za)mocnych ( za)luksusowych i (za)wielkich fur dla tych którzy takie "lubią" i takich sie domagają, bo nie dopuszczają do swych zdemoralizowanych głów myśli że im standard spadnie. Szczegóły omawialiśmy wielokroć
:kufel

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-05-14, 11:54   

Biedni nie mają, bo im bogaci zabrali.
Tak coś komuną zapachniało, :mrgreen:

To wszystko spisek i wina? Wiadomo kogo? O mgle nawet nie wspominam :mrgreen:

Co do istoty i założeń zgoda, ale Świat nie jest doskonały. Ludzie chorują, mają pecha i nikt ich nie lubi.
Próbowano "każdemu wg. potrzeb" .... pier... nie chcę, wolę te "zdemoralizowane głowy".
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

domino

Wysłany: 2018-05-14, 19:51   

RysiekK napisał/a:
polityka w temacie infrastruktury... powinny promować zwiększanie efektywności energetycznej...

A czy takim nie byłoby udostepnienie przez przedsiebiorców infrastruktury do ładowania EV w godz. popołudniowych? o tym także już pisałem wielokroć.

RysiekK 

Wysłany: 2018-05-14, 20:32   

domino napisał/a:
RysiekK napisał/a:
polityka w temacie infrastruktury... powinny promować zwiększanie efektywności energetycznej...

A czy takim nie byłoby udostepnienie przez przedsiebiorców infrastruktury do ładowania EV w godz. popołudniowych? o tym także już pisałem wielokroć.

odpowiedź jedynie słuszna : to zależy. Zależy od warunków na jakich byłoby to udostępniane, od tego komu ( bo jak na zasadzie czysto komercyjnej to oczywiście zawłaszczyliby to bogaci w zadużych i zamocnych i zaenergochłonnych furach ). i od mocy ( jak będą rzędu kilkudziesięciu kW bedą zachecały do tych wielkich fur )---- Przypominam : POWINNIŚMY ROZPRAWIAĆ O DZIAŁANIACH PAŃSTWOWYCH I KIERUNKACH KTÓRE POWINNY BYĆ NIMI STYMULOWANE. Oczywiście aby to było możliwe rozprawiający powinni mieć przynajmniej szczątkowo właściwe rozeznanie celów ogólnych i podstaw ideowych roli państwa, a z tym jak widać jest fatalnie po przedmówcach którzy poza tym nie umią rozróżnić niefinansowania luksusów przez państwo od ich zakazywania. Z takim poziomem "świadomości" i "logiki" czarno widzę ..tak ogólnie

wodnik7

Wysłany: 2018-05-14, 20:51   

Gniazdk silowe, ktore tak bardzo promuje domino NIE JEST gmiazdem dedykowanym ladowaniu samochodow elektrycznych.

Nie mowiac o przejsciowkach itp. Promowanie ev to normalna, przystsowana infrastruktura udostepniana przez samorzady, firmy na tym zarabiajace, a nie ciesle czy stolarza po godzinach.

Spoko, tez korzystam z sily, ale to nie jest optymalne rozwiazanie. Typ2 - tak. A ladowarki typ2 to maksymalnie kilka tys zl.

gienek333 

Wysłany: 2018-05-14, 22:27   

Typ 2 to jest ładowarka, czy gniazdo AC?

jas_pik

Wysłany: 2018-05-14, 23:34   

gienek333 napisał/a:
Typ 2 to jest ładowarka, czy gniazdo AC?

Type 2 to strandard złacza AC z dwoma dodatkowymi pinami komunikacji do złączenia napięcia ( pin zaebepieczaeina i pin komnikacja okresląje maksymalny prąd dosteny do pobierania) .
Więszzośc ludzi myli pojęcia nazwyająć EVSE ( czyli kontrola załączenia napięcia na złaczu type 2 nazywjac je ładowarką )

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-15, 07:31   

RysiekK napisał/a:
nie umią

Umieją, a nie umią. Zazwyczaj czepianie się takich błędów sam uznaję za małostkowość, ale po Twoim protekcjonalnym stylu wypowiedzi wnioskuję, że możesz się uważać za posiadacza jedynej racji - a to mi trochę jednak nie koresponduje z takim błędami typowymi raczej dla półinteligencji. :-|

Moim zdaniem państwo w ogóle nie powinno zajmować się takim sprawami, ale ponieważ życie nie jest idealne, to mimo wszystko wolę, żeby państwo zbudowało np. autostradę do regionu X zamiast rozdać tę samą kasę w ramach socjalu w tym samym regionie - ryba-wędka i te sprawy - ma nadzieję, że wiadomo co chodzi. :) Jeżeli już zabrali tę kasę ludziom, to przynajmniej niech jej nie marnują....

Skoro więc państwo ma kreować elektryczność, to moim zdaniem nie powinno się to odbywać w oderwaniu od ludzkiej natury, której częścią jest także próżność, konsumpcjonizm itd.

Praktyka pokazuje, że to co było luksusowe i drogie na starcie staje się powszechne i tanie (dostępne) już chwilę później, bo jest konkurencja, ekonomia skali itd.

A Ty chyba myślisz o jakiejś utopii - przynajmniej tak mi się wydaje.

RysiekK 

Wysłany: 2018-05-15, 10:07   

widzę że ktoś tu nie rozumi pojęcia jak PRIORYTET. ( tekstów o "potrzebie" autostrat i "konieczności" uwzględniania roszczeniowej konsumpcyjnej natury nie skomentuję bo musiałbym użyć mocnych słów)

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-15, 10:48   

RysiekK napisał/a:
widzę że ktoś tu nie rozumi pojęcia jak PRIORYTET.

Myślę, że to Ty nie rozumiesz tego pojęcia. Jednak nie będę tego uzasadniał, bo musiałbym sprawić Ci przykrość, a akurat tego wolę uniknąć

domino

Wysłany: 2018-05-17, 18:32   

wodnik7 napisał/a:
Gniazdk silowe, ktore tak bardzo promuje domino NIE JEST gmiazdem dedykowanym ladowaniu samochodow elektrycznych.
Nie mowiac o przejsciowkach

Wodnik a co jest z tym gniazdem nie tak?
Gniazda siłowe użytkuje prawie 1 milion przedsiębiorstw czemu tego nie wykorzystać?

domino

Wysłany: 2018-05-17, 18:35   

Orlen i Lotos postawią 200 stacji ładowania aut elektrycznych.

http://gramwzielone.pl/au...t-elektrycznych

montana 
montana

Wysłany: 2018-05-18, 08:51   

Mam pytanie czy ktoś wie coś więcej na temat dopłaty 25 tys. zł przez rząd na elektryka. Nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji-czy pojawią się limity, np. auto do 100, 200 tys. zł? To raczej kluczowa informacja. Czy może mam traktować te info jako kiełbasę wyborczą,bo po wyborach rząd wycofa się jak zawsze z obietnic?

krawcu 

Wysłany: 2018-05-18, 08:58   

Na razie nic nie ma szczegółów na ten temat. Informację o dopłatach podał Tchórzewski, podobno ku zaskoczeniu ludzi z ministerstwa... pożyjemy zobaczymy.

jatko 

Wysłany: 2018-05-18, 09:04   

pomijam fakt że wszelkim dotacjom jestem przeciwny, ale do póki nie przyklepią ustawy której nie ma, to nic nie będzie wiadomo, a znając życie to nawet jak przyklepią to będą czekać aż "mateczka unia" da zielone światło. Wiadomo że PL nie może się elektryfikować, ktoś musi diesle z pocałowaniem w 4ry litery kupować

zwolnienia z akcyzy dalej chyba nie ma

domino

Wysłany: 2018-05-18, 13:28   

jatko napisał/a:

zwolnienia z akcyzy dalej chyba nie ma

I nie ma co liczyć na to w najbliższych latach!!! :-( pisałem o tym:

http://forum.samochodyele...p?p=35868#35868

tak jak już wspomniałeś ktoś musi te śmierdziele kupować i truć całe społeczeństwo! :-x

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-18, 14:17   

jatko napisał/a:
pomijam fakt że wszelkim dotacjom jestem przeciwny, ale do póki nie przyklepią ustawy której nie ma, to nic nie będzie wiadomo, a znając życie to nawet jak przyklepią to będą czekać aż "mateczka unia" da zielone światło. Wiadomo że PL nie może się elektryfikować, ktoś musi diesle z pocałowaniem w 4ry litery kupować

Wystarczy wprowadzać przepisy, które są zgodne z prawem unijnym.

Na razie w Polsce obowiązują w niektórych obszarach przepisy niezgodne z prawem unijnym, które są mniej korzystne dla polskiego podatnika, niż wymagania unii i Komisja Europejska wydała na nie zgodę >na wniosek rządu polskiego<

Poza tym np.: akcyzę na elektryki można znieść bez pytania KE.

Więc obwinianie UE chyba jest trochę bez sensu, bo to polskie (kolejne) rządy utrzymują wysokie obciążenia podatkowe.

jas_pik

Wysłany: 2018-05-18, 17:27   

Tomek-FmLeasing napisał/a:

Prawo unijne tak nie działa

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-05-18, 17:51   

Jak wprowadzali, to bez pytania. Potem dopiero słali wyjaśnienia...
Zasada idiotyczna od pojemności..
Do tego istota tej daniny, akcyza to jest ochrona włsnych producentów, poroniona.. Solairis i co jeszcze ?

itd.

Kasa.. i tyle.Natomiast gadać, i obiecywać , dlaczego nie?

Ps. Akurat miałem farta, bo Nissan promocyjnie obniżył cenę gdy zamawiałem. Generalnie jestem ok 20 000zł "do przodu". Czyli wydając, zaoszczędziłem. Też to głupie gadanie :mrgreen:

Oczywiście, to nie tylko brak doliczenia akcyzy , ale rabaty i to cena mniejsza w stosunku do ceny obecnej. Nissan "łaskawie" podniósł ceny :evil:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-18, 19:36   

jas_pik napisał/a:
Tomek-FmLeasing napisał/a:

Prawo unijne tak nie działa

Tzn?

jas_pik

Wysłany: 2018-05-18, 20:47   

Zmiana w tym momencie zniesienie akcyzy na samochody elektryczne w Polsce wymaga zgody UE.

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2018-05-21, 08:03   

jas_pik napisał/a:
Zmiana w tym momencie zniesienie akcyzy na samochody elektryczne w Polsce wymaga zgody UE.

Zdaje się, że chodzi o ewentualną pomoc publiczną, a nie sam podatek akcyzowy od samochodów, który chyba nie jest obligatoryjnie wymagany przez UE.

Dla chcącego nic trudnego.

jas_pik

Wysłany: 2018-05-21, 18:04   

Prawo UE ma doć specyficzną konstrukcję - bez zgody nie można znieść.
Dla chcącego nic trudnego - ale jak się ma w UE osoby które bez przerwy robią krecią robotę to się nie da bo prawo UE jest ponad prawem krajowym .

gienek333 

Wysłany: 2018-05-21, 20:15   

Osoby które masz na myśli bardzo dobrze pracują dla swojej ojczyzny. Moim zdaniem nawet powinni zostać odznaczeni "krzyżami żelaznymi" za te zasługi.

jas_pik

Wysłany: 2018-05-21, 21:25   

Nic dodać nic ując i mamy to co mamy.
Czasami nóż się w kieszenie otwiera.
Ale róbmy swoje i na lokalnych spotakniach z wójtami/burmistrzami ( a teraz otworzył się na to czas bo wybory lada moment) trzba im przypominać że najważnijsza jest praca u podstaw i że można lokalnie sporo zrobić uruchamiaąc bezpłatne miejskie ładowarki. Nie musza być mocna , wystarczy 1f/16A pod każdym urzedem miesjim/gminnym . Zminiejszy to smog itd...
Czyli tematy łatwo wpadające w ucho włodarzom i może uda się trochę takich ładowarek postawić .

Odpowiedz do tematu