SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hyundai Kona Electric
Autor Wiadomość
KilleR.racer 

Wysłany: 2018-07-25, 09:59   Hyundai Kona Electric

Witam
Hyundai Kona Electric został zrecenzjonowany przez wujka BJorn'a zachęcam do obejrzenia.
Linki do dwóch cześci ponieżej

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

Fajne autko szkoda że takie małe :(

ps. Dziś bedzie test na długim dystansie oraz wyścig jak kiedyś

KONA vs MODEL X (OPTIMUS PRIME)
Na kanale Bjorna z live stream
LINK DO STREAM'U LIVE

bro

Wysłany: 2018-07-28, 14:01   Re: Hyundai Kona Electric

KilleR.racer napisał/a:

ps. Dziś bedzie test na długim dystansie

https://www.youtube.com/watch?v=kq3OoZoUZBA
rewolucja jest tuż tuż - lekka ręka zrobił 500 km przy 90 km/h

ciekawe ile będzie kosztować - to będzie mocny konkurent dla Tesli Model 3 lub Y
no i czy zrobią Ioniq Long Range..

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2018-07-28, 14:12   

bro napisał/a:
ciekawe ile będzie kosztować

Zapłaciłem 40400€. Full opcja z dużą baterią.

Drobny

Wysłany: 2018-07-28, 22:55   

A jak wygląda sprawa z baterią? czy też jest chłodzona i ogrzewana cieczą? tak jak w przypadku Bolta/Ampery-e? Jeżeli tak to będzie prawdziwa konkurencja dla GM w europie i pewnie w USA
YANOSICK
Full opcja czyli która wersja wyposażenia? I z dodatkami czy bez?

wodnik7

Wysłany: 2018-07-28, 23:21   

..i czy brutto czy netto? Yannosick jako biznesmen moze przypadkiem w netto podac:)

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2018-07-28, 23:33   

YANNOSICK napisał/a:
Zapłaciłem 40400€. Full opcja z dużą baterią.

Super, że po przygodzie z Oplem Ampera znalazłeś następcę.

wodnik7

Wysłany: 2018-07-29, 00:53   

W internetach wlasnie wyczytalem, ze Kona ma miec baterie, z ktorej udalo sie wyjac 66kWh-czyli ok. 70kWh brutto. Niezle, ale czas pokaze:)

kalex 

Wysłany: 2018-07-29, 08:55   

Drobny napisał/a:
A jak wygląda sprawa z baterią? czy też jest chłodzona i ogrzewana cieczą?

Bjorn w recenzji mówił ze jest chłodzenie/grzanie.

rangerek 

Wysłany: 2018-07-30, 12:56   

mimo, że to maluszek w środku to obecnie mój faworyt :)

czekam na ogłoszenie mozliwości zamówienia w PL :) i dowiedzenia się, ze termin odbioru 2020 :D

a testy Bjorna genialne :) i widać nawet ładowanie na 175kW - pytanie czy możliwe jest, że tylko 200A ma limit samochód czy slupek
no i z wad - brakuje appki na Europę

wodnik7 napisał/a:
W internetach wlasnie wyczytalem, ze Kona ma miec baterie, z ktorej udalo sie wyjac 66kWh-czyli ok. 70kWh brutto.

Bjorn to liczyl na podstawie odczytów z ekranu (z marginesem błędu) i wychodziło mu brutto ~ 70kWh :)

wodnik7 napisał/a:
..i czy brutto czy netto? Yannosick jako biznesmen moze przypadkiem w netto podac:)

z tego co rozumiem z rachunkow widzianych na FB :D (jeśli to ta sama osoba :D ) to brutto - u nas w tej cenie jutro bym zamawiał :D

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-07-30, 13:32   

U nas dużo droższa nie bedzie i bedzie pewnie jak z LEAF'em kto pierwszy się zapisze w tzw ciemno i poczeka to dostanie w dobrej cenie i w miarę szybko. Reszta poczeka jak teraz na LEAF 6 miechów :) eheheh
Pozatym dziwię się skoro jest taki popyt na auto ze nie chcą robić tego więcej żeby zredukowac kolejki. Ale moje wytłumaczenie jest takie jak by było nadmiar jak aut ICE to by ceny z kosmosu nie utrzymali za małego CROSS'a prawie 200 koła

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2018-07-30, 20:02   

W kolejności:
Drobny napisał/a:
A jak wygląda sprawa z baterią? czy też jest chłodzona i ogrzewana cieczą?
Duża bateria (69 kWh) jest chłodzona i grzana cieczą. System LG. Co do mniejszej baterii to nikt nie wie bo jeszcze jej nie produkują.
Drobny napisał/a:
Full opcja czyli która wersja wyposażenia? I z dodatkami czy bez?
Premium ze wszystkimi dodatkami oprócz droższego lakieru (bazowy podoba mi się najbardziej) i szyberdachu (będzie dostępny za rok).
wodnik7 napisał/a:
i czy brutto czy netto? Yannosick jako biznesmen moze przypadkiem w netto podac:)
Brutto. Po odliczeniu VATu, ulgi inwestycyjnej i środowiskowej wychodzi mnie 23750€.
RaveN napisał/a:
Super, że po przygodzie z Oplem Ampera znalazłeś następcę.
To raczej krok w tył ale niestety jest prawie pewne,że Volt III nie zagości w Europie.
wodnik7 napisał/a:
W internetach wlasnie wyczytalem, ze Kona ma miec baterie, z ktorej udalo sie wyjac 66kWh-czyli ok. 70kWh brutto. Niezle, ale czas pokaze:)
W czasie jazdy próbnej na napęd zużyłem 64 kWh a na pozostałe odbiorniki niemal 5 kWh. Razem daje to 69 kWh czyli dokładnie tak jak podaje producent. Niestety bufor bezpieczeństwa ma być symboliczny.
rangerek napisał/a:
mimo, że to maluszek w środku to obecnie mój faworyt
czekam na ogłoszenie mozliwości zamówienia w PL i dowiedzenia się, ze termin odbioru 2020
To właściwie kompakt. Napompowana kabina daje złudzenie przestrzeni. Mnie wystarczy bo jeżdżę w 90 sam. Ja mam termin dostawy na 05.2019 bo tak chciałem (możliwy był odbiór we wrześniu 2018 ale bez rabatu). Zastrzegłem sobie też opcję zmiany rezerwacji na Niro EV jeżeli uznam, że nie posiada trzech wad Kony brak nawiewu na tył, brak podłokietnika z tyłu i brak aplikacji).

rangerek 

Wysłany: 2018-07-31, 13:08   

YANNOSICK napisał/a:
23750€.

i hate you :mrgreen: :mrgreen:
YANNOSICK napisał/a:
nie posiada trzech wad Kony brak nawiewu na tył, brak podłokietnika z tyłu i brak aplikacji)

ale przeciez posiada podlokietnik.... pozostale 2 rzeczywiscie kapa
tu dokladnie widać za Bjornem: https://youtu.be/b-3_LO3Swlc?t=41m19s

BTW na stronie hyundai.pl Kona EV jest z komentarzem "wkrótce"

KilleR.racer 

Wysłany: 2018-08-16, 12:15   

Napis w krótce jest wielkim nadużyciem.
Dzwoniłem na infolinię nic nie wiedzą i odesłano mnie do salonów. Obdzwoniłem 2 w okolicy i jeden odwiedziłem osobiście.
Nikt nic nie wie i nie słyszał. Nawet nie ma listy żeby sie zapisać zarezerwować.
Mało tego zapytałem tak mimochodem o Ioniq'a to mówią że jest od reki to mówię że chcę jazdę testową itd. No i był ale hybryda tfuuuu :shock: . Nawet nie rozumieją co do nich się mówi. Ioniq EV niedostępny tak samo jak KONA.
Powiem szczerze nie rozumiem HYUNDAI'a że promuja coś piszą a nawet po 1 sztuce nie ma w salonie żeby klient miał styczność. SZOK i niedowiary.
Jednak chyba nie za bardzo im się opłaca tego sprzedawanie bo ineczej tego nie mogę sobie wytłumaczyć.
ps.
Jedyny plus ze na żywo obejrzałem sobie KONĘ spalinową i wcześniej pisałem że auto małe ale powiem szczerze że nie ma tagedii . Mam 192cm wzrostu i spokojnie znalazłem wygodną pozycję za kierawką a potem sam za sobą usiadłem i też nie dotykałem ani kolanami do fotela ani głową do podsufitki. Jeśli EV ma tak samo wszystko to całkiem spoko. A juz w takiej cenie jak YANOSKIC wyszarpał to kurde kosa.
Ja też 90% czasu smigam sam albo z 2 dzieci wiec było by git.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2018-08-16, 15:55   

Kilka dni temu na stronie Hyundai zapisałem się na jazdę testową Kona EV. Dzisiaj nawet dzwonili do mnie z hyundai (rozpoznawanie numeru) ale, akurat nie mogłem odebrać więc nie wiem co chcieli mi powiedzieć :) a oddzwaniać chyba nie ma sensu bo to jakaś infolinia i zapewne odbierze losowy pracownik niezaznajomiony w temacie. mam nadzieję, że jeszcze do mnie zadzwonią.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2018-08-17, 10:44   

Dzisiaj odebrałem rozmowę i miła Pani powiedziała mi, że jazda testowa Kona EV jest niemożliwa bo samochodu nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie.

Poprosiłem, żeby zapisała mnie w kolejkę....:) i dała znać jak już będzie możliwa jazda testowa. Niestety moja prośba nie została spełniona... nie ma takiej możliwości.

Mam sam co jakiś czas sprawdzać i ponownie się zapisywać..... tylko po co umożliwiają zapis na jazdę testową modelem EV..... mogliby usunąć auto z listy wyboru i po sprawie.

Odpowiedz do tematu