SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Focus Electric
Autor Wiadomość
Roberto

Wysłany: 2016-04-10, 12:31   Ford Focus Electric

Nie znalazłem żadnych informacji na temat tego auta na Forum a zamierzam sprowadzić z USA
Proszę więc jeśli ktokolwiek ma doświadczenie z tym autem w PL o podzielenie się opinią .

https://www.youtube.com/watch?v=DGtXPRFqVas

Porównanie z NISSAN LEAF

http://www.thecarconnecti...ic-compare-cars
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2018-08-14, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  

highend 

Wysłany: 2016-04-10, 15:59   

będziesz zapewne jedynym posiadaczem w PL, a kto wie czy nie w EU ;)

Roberto

Wysłany: 2016-04-10, 16:04   

Nie no jest kilkadziesiąt do sprzedania nawet w Europie

http://www.mobile.de/pl/k...ful:electricity

Arkadiusz 

Wysłany: 2016-04-11, 12:18   

Brak szybkiego ladowania DC w Fokusie powoduje ze jest niepraktyczny jak Renault Fluence EV wiec po co przeplacac? Dodatkowo ryzyko braku serwisu w Polsce.

suma 

Wysłany: 2017-08-20, 09:11   

Witam jestem posiadaczem FFE. wg mnie jest to badzo dobry ev do użytku miejskiego. Wygodny dobrze wyposażony. zasieg do ok 160km. 140 z klimą. 125 przy dynamicznej jeździe.
wady wersji 2012 tj.
1. ładowanie tylko 6.6kw/h czyli w zasadzie najszybciej to 3h ale do użytku miejskiego ładowanie tylko w garażu wystarczy.
2. brak pompy ciepła wiec w zimie duży spadek zasięgu.
zalety i jest ich dużo
1. bateria chłodzona I OGRZEWANA cieczĄ.
2. zdalny start chłodzenie i grzanie z pilotA.
3. możliwość montażu sync 3 i użytkowanie android auto co jest w standardzie od 2016. ja używam sync2 jeszcze.
4. nienachalna rekuperacja. przykład nachalnej to w i3 bmw.
5.standardowa konstrukcja focusa więc tanie części.

i kilka innych na które ja zwracam uwagę czyli
1. dostep i uruchomienie bezkluczykowy.
2. czujnik deszczu i swiatła oraz naprzemienne wycieraczki szyby.
3. dobre audio
4. xenony
5. jasne i skórzane wnętrze.

wady na ktore ja zwracam uwage
1. brak szklanego dachu
2. niedomykanie szyb po wyłączeniu zapłonu.

highend 

Wysłany: 2017-08-20, 12:36   

jak cenowo wychodzi?
i jeszcze czy bagażnik nie jest za mały?

suma 

Wysłany: 2017-08-20, 17:36   

ja kupiłem za 72 tys z fakturą vat 23. 3200km przebiegu.
w bagażniku jest bateria ale tylko w połowie za fotelami do użytku miejskiego jest ok a nawet wnęka jest ok bo skrzynka z zakupami nie lata.
w polsce sa jeszcze 2 do kupienia i obydwa sa ok
1. w debicy tam gdzie ja kupiłem za 57 tys do neg. taki sam jak mój tylko ok50 tys przebiegu cały czas nim jeżdzą i jest bez vatu.
2. perzemyśl za 84 do małej negocjacji z vat 23 ale zato z 2016 roku ok 6 lub 7 tys przebiegu. bardzo fajny egz. zaleta to sync 3 tylko przeprogramować i cieszyć się andtoid auto czyli najlepsza nawigacja i sterowanie głosowe po polsku plus asystentka google.

ja wybrałem cene posrednia rocznik 2012 ale prawie nieużywany.
co do serwisu części do forda usa sa do kupienia w serwisie ford

suma 

Wysłany: 2018-08-14, 07:21   

1.odp na post :
Witam ! Czy są tu użytkownicy Forda Focusa, dobrze byłoby wiedzieć w razie potrzeby i wymiany doświadczeń ...

tak Ja jestem właścicielem focusa i c-maxa oraz aktualnie FFE kupił mój sąsiad.

2. muszę napisać o ulepszeniach:
Po pierwsze zlikwidowałem wadę niedomykania szyb!!!!!! co było dla mnie ważne.
wystarczy w konfiguracji samochodu zmienić ustawienie fabryczne ( za pomocą interfejsu )
o nazwie gLobal open /close na wartość 02 ( global open close windows )

film z global open close windows

Po drugie zakupiłem w salonie europejski moduł telemetryczny. ( jest w bagażniku po lewej za okładziną ) odpowiada za komunikację z aplikacja My Ford Mobile oraz czasy nocnego ładowania i godziny przygotowania samochodu do jazdy ( zagrzanie lub schłodzenie na godzinę wyjazdu co działało i w wersji amerykańskiej ) ale co najważniejsze teraz działa mi aplikacja na telefonie mam powiadomienia o naładowaniu . mogę go otwierać i zamykać z apki a także lokalizować, przeglądać statystyki jazdy itp. koszt 700 zł. ( drobna kombinacja przy programowaniu i działa )

Ten samochód w tej cenie podoba mi się coraz bardziej pomimo iż jest to wersja z 2012 .
wersja od 2017 to naprawdę porządny samochód 185 km zasięgu i szybkie ładowanie .

A co do zasięgu :
rekordy:
samochodem sąsiada z dębicy do lublina 187 KM (tak to ten który był do wyboru jak ja kupowałem swój )
samochód jedzie najekonomiczniej na tempomacie. 50-60 km/h
tempomat jest o około 10 % lepszy od człowieka w ekonomi.

aktualnie sąsiad jeździ swoim do rodziny 160 km w jedną stronę ( i zostaje mu 10 do nawet 24 km zasięgu ). mówi że im jedzie wolniej tym szybciej dojeżdża bo nie musi się ładować.
standardowo używa go na dojazdy do pracy 2 x 35 km

ps naprawy : u mnie nic
u sąsiada po zakupie 1 łącznik stabilizatora ( standard wszystko pasuje od zwykłego ) 30 zł

[/quote]

Ferdek 

Wysłany: 2018-08-23, 09:12   

suma napisał/a:

Ten samochód w tej cenie podoba mi się coraz bardziej pomimo iż jest to wersja z 2012 .
wersja od 2017 to naprawdę porządny samochód 185 km zasięgu i szybkie ładowanie .

Z tego co kojarzę to tam jest Typ 1 (?) 1 faza 32A - ładowarka pokładowa o mocy 6,6kW tak jak napisałeś. Faktycznie pakiet 23kWh ładuje w 3 godziny? Z jakiego poziomu naładowania?

suma 

Wysłany: 2018-08-24, 07:14   

oczywiście wersja moja 2012 ładuje o 0 km do 100% około 20Kwh ( moc 30A x 230v = 6,6kw )
bateria ma 24 kwh ( 20kwh dostępne dla użytkownika ) ładowanie 3 h
wersja 2017 ma baterię 33kwh ( a więc ładuję się 4,5 h ) ale ma gniazdo combo. w wersji na europę bezproblemowo można ładować na szybkich ładowarkach.

co do użyteczności baterii :
na duży plus chłodzenie i ogrzewanie płynem ( w gorące dni nawet jak ładowanie jest ustawione na noc to włączy chłodzenie baterii , tak samo zimą prosi o podłączenie do stacji na postoju aby ogrzewać pakiet. jest to bardzo bezpieczne dla baterii i daje gwarancję wieloletniego użytkowania bez problemów.

co do serwisu :
wszystkie części są dostępne w serwisie jeśli chodzi o napęd elektryczny. a ze względu na bazowanie na modelu spalinowym dostępność części blacharskich i mechanicznych do wyboru i koloru. stwierdzam że nawet wygodniej się powinno serwisować niż leafa. ( jeśli w ogóle coś trzeba serwisować oprócz filtra kabiny ).

Ferdek 

Wysłany: 2018-08-24, 08:22   

suma napisał/a:
( jeśli w ogóle coś trzeba serwisować oprócz filtra kabiny ).

A też jest za pedałem gazu (tzn. "prądu")? Miałem Focusa starszego niedawno ...wymiana filtra kabiny wiązała się z odkręceniem pedału gazu. W większości aut jest to mniej bezinwazyjne. W Focusie Electric też tak jest?

Zastanawiam się czy wersje z rynków EU też mają gniazdo typ 1? Ta wersja 2017 33kWh ma już typ 2?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-08-24, 09:23   

Europejska wersja (przynajmniej ta z 2017) ma typ2 (jest też CCS, ale nie wiem, czy w opcji, czy w standardzie): http://elektrowoz.pl/test...bjorna-nylanda/

suma 

Wysłany: 2018-08-24, 14:24   

oczywiście wersja europejska od 2017r. ma type2 i combo do szybkego ładowania.. a także sync3 co jest wg mnie aktualnie najlepszym rozwiązaniem multimediów.
tzn
android auto. dla telefonów z androidem. tj wybieranie głosowe adresu . poi lub rozmówcy po polsku. mapy z telefonu on line wybieranie trasy najszybszej aktualnie. dodatkowo asystentka google którą można o coś zapytać. czyli mapa the best muza z telefonu np spotify i komunikaty z yanosika w tle . idealne rozwiązanie.
dodatkowo orgialne oprogramwanie sync3 i zegary można mieć po polsku!

braders

Wysłany: 2018-08-26, 22:45   

Daj znać jakbyś sprzedawał ;-) Jeżdżę foką mk3 w sedanie, a żona chce swoje auto zmienić na ff3 hatchback - więc czemu nie EV. Auto wygląda 100x lepiej niż leaf.

braders

Wysłany: 2018-08-27, 07:53   

Jeszcze jedno. To nie jest tak, że wszystko z USA pasuje. Wahacze są inne (aluminiowe i nie da się wymienić samych sworzni) i kupa detali. Są dostępne, tylko trzeba czasem poczekać.

Odpowiedz do tematu