SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie nas nie chcą
Autor Wiadomość
wodnik7

Wysłany: 2016-10-01, 21:42   

oj, ponawialem.. mailem, facebookiem, az mi sie odechcialo:(

domino

Wysłany: 2016-10-02, 18:13   

dzięki za podsłanie treści pisma i sorki że teraz odpisuje jakoś mi umknęło
sądzę że troszeczkę inaczej można ująć treść "przyjmując, ze ładuje się 1-2 samochody dziennie (co w Slupsku i tak byloby ewenementem!" na dzień dobry go zniechęcasz jak nie ma samochodów elektrycznych to odpowie po co infrastruktura. Trzeba inaczej sformułować tą wypowiedź by zachęcić do proekologicznego rozwoju miasta.

domino

Wysłany: 2016-10-03, 13:14   

Ja swego czasu (w 2010 roku) wysyłałem pisma do prezydentów miast Koszalin, Słupsk.. jak i burmistrzów miast Szczecinek, Świdwin itp.

Pismo do Prezydenta koszalina.

Szanowny Panie Prezydencie

Pragnę zainteresować Pana z planem stworzenia infrastruktury dla ekologicznego transportu drogowego w mieście Koszalin w aspekcie ochrony środowiska. Popularyzacja pojazdów ekologicznych oraz budowy punktów do ładowania pojazdów elektrycznych w Koszalinie stworzy możliwości rozwoju nowego przedsięwzięcia.
Od 2009 roku jestem studentem studiów doktoranckich na Wydziale Mechanicznym Politechnice Koszalińskiej. W Katedrze Zastosowań Elektrotechniki i Elektroniki realizuję pracę doktorską związaną z napędami elektrycznymi w pojazdach samochodowych.
W tym roku mam zamiar ukończyć projekt pojazdu z napędem elektrycznym, którym będę promował ekologiczny napęd oraz Miasto Koszalin jako miasto proekologiczne.
Mniejsze koszty eksploatacyjne pojazdu z takim napędem (ubezpieczenia, serwis), skłoni wielu mieszkańców miasta do zakupu pojazdu ekologicznego.
Chciałbym przedstawić główne założenia planu budowy infrastruktury do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym w Urzędzie Miasta Koszalin.
Pojazdy z napędem elektrycznym są przyszłością przemysłu motoryzacyjnego dlatego wielu producentów motoryzacyjnych rozpoczyna wdrażanie pojazdów z napędem ekologicznym. Już dziś potrzebna jest budowa infrastruktury tzw. sieci stacji ładowania, która przysłuży się do szybkiego rozwoju pojazdów ekologicznych.

Korzyści dla miasta Koszalin

- miasto będzie postrzegane jako nowoczesne i ekologiczne,

- ochrona środowiska – zmniejszenie emisji CO2 i ograniczenie związków toksycznych
spalin,

- rozwinięcie turystyki regionu,

- zdynamizowanie gospodarki regionalnej poprzez rozwój taniego transportu (komunikacja
miejska, transport turystyczny),

Pragnąłbym nadmienić że Koszalin stałby się w Polsce prekursorem nowoczesnego transportu i infrastruktury dla pojazdów z napędem elektrycznym. Potrzeba rozwoju tej gałęzi gospodarki wynika nie tylko ze zmian zachodzących w globalnym świecie, ale także z ogromnego zainteresowania firm i instytucji oraz mieszkańców transportem ekonomicznym i ekologicznym.
W związku z powyższym uprzejmie proszę o spotkanie z Panem Prezydentem w celu przedstawienia planu w Urzędzie Miasta.

łącze wyrazy głebokiego szacunku
z poważaniem...

Czasami bawiła mnie odpowiedź: "Drogi panie samochody elektryczne to daleka przyszłosć"!!! :lol:
lub Burmistrz mojego miasta Szczecinka:
Samochody elektryczne będą za 100lat.!!!! :roll:

Jestem ciekaw co dzisiaj myślą... :idea:

bodix

Wysłany: 2017-02-28, 14:06   

Dzisiejsza odpowiedź urzędniczki z wydziału Ochrony Środowiska miasta Ustka, które dumnie zwie się uzdrowiskiem. Chodzi o aktualny cennik za parkowanie na sezon 2017.

"Odpowiadając na e-mail z dnia 27 lutego 2017 roku w sprawie opłat w Strefie Płatnego Parkowania uprzejmie informuje, że Gmina Miasto Ustka nie przewiduje zwolnień za parkowanie w obszarze SPP dla pojazdów elektrycznych."

Ciśnie się na usta - Taki mamy klimat!

highend 

Wysłany: 2017-02-28, 23:31   

domino napisał/a:

Czasami bawiła mnie odpowiedź: "Drogi panie samochody elektryczne to daleka przyszłosć"!!! :lol:
lub Burmistrz mojego miasta Szczecinka:
Samochody elektryczne będą za 100lat.!!!! :roll:

Jestem ciekaw co dzisiaj myślą... :idea:

załączaj zdjęcia z Norwegii... z innych krajów
oni nie wiedzą, siedzą za biurkami - jak jadą na wakacje to tylko w jakieś oferty typu "hotel w egipcie"... większość urzędasów świata poza stołkiem nie widzi.
nic nie wiedzą....

gienek333 

Wysłany: 2017-02-28, 23:52   

Może ja głupi jestem, ale jaki ma związek ekologia z parkowaniem? Znaczna część zanieczyszczeń od pojazdów, to zużywające się opony i hamulce.

bodix

Wysłany: 2017-03-01, 05:30   

gienek333 napisał/a:
Może ja głupi jestem, ale jaki ma związek ekologia z parkowaniem? Znaczna część zanieczyszczeń od pojazdów, to zużywające się opony i hamulce.

Właśnie w tym problem, że zanim dojadę zawsze muszę wymienić dwa komplety opon i komplet klocków. Niech przynajmniej na parkowaniu mnie nie kroją. Koledzy posiadacze EV mogą mieć ten sam problem więc i im może pomogę. W sumie gienek masz racje, może czas na poduszkowca z silnikiem od czołgu i w ten sposób pozbędę się znacznej części zanieczyszczeń no i parkowanie będzie gratis.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-03-01, 07:01   

W wielu EV (a nawet hybrydach) klocki są niemalże wieczne. Większość energii hamowania jest zużywana na doładowanie akumulatorów. Więc nie dość że nie kopcą z rury wydechowej to i mniej pylą klockami.

maniek 

Wysłany: 2017-03-01, 22:23   

Panowie co wy jaracie (coś nowego)?
też chcę :)

WYŁĄCZ TV –WŁĄCZ MYŚLENIE
https://www.youtube.com/user/podziemnaTV

Fiat 500e California white
Fiat 500e California black
Fiat 500e California gray

wester 

Wysłany: 2017-03-02, 10:05   

Ja - Radomskie ale jak Pan Maniek chce to Franz ma Camele.

bodix

Wysłany: 2017-03-02, 11:06   

U nas jedyne co najwyżej to jod choć ostatnio mówią, że napromieniowany. Wracając do tematu potrzeba jest nagłaśniania władzom w miastach i gminach, że są takie auta w ich okolicy, bo jeśli nie my to oni sami nie są nawet w stanie dostrzec czubka swojego nosa.

bodix

Wysłany: 2017-03-17, 09:53   

Dziś Statoil Szczecinek na zapytanie o możliwość ładowania- odpowiedź " Absolutnie nie". Tak więc nie było kawy i ciasteczka tyko pa pa.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-03-17, 10:14   

bodix napisał/a:
Dziś Statoil Szczecinek na zapytanie o możliwość ładowania- odpowiedź " Absolutnie nie". Tak więc nie było kawy i ciasteczka tyko pa pa.

Dzicz. Dla kontrastu przykład z mojego podwórka. Holenderska dyrekcja Shell zauważyła jak wielu kierowców aut elektrycznych podczas ładowania kupuje kawę w ich sklepikach. Podeszli więc do sprawy strukturalnie wchodząc w układ z FastNed (operatorem ładowarek) i kawa jest od niedawna całkowicie gratis dla ładujących auta na sąsiadujących za stacją ładowarkach. Wystarczy pokazać w aplikacji, że auto się ładuje. Można?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-03-17, 13:30   

bodix napisał/a:
Powiem tak - jeżeli na danej stacji wypatrzyłem gniazdko na zewnątrz i kupując kanapkę/herbatę pytałem z uśmiechem, czy można skorzystać do naładowania samochodu elektrycznego, ok. 3zł/h, to nigdy nie napotkałem odmowy. Przeważnie zainteresowanie i wypytywanie o użytkowanie następowało. No ale na wszystkich stacjach w kraju nie byłem - jeszcze :-)

YANNOSICK napisał/a:
Dzicz.
W dziczy nie ma gniazdek, więc nie jest u nas tak źle :-)

wodnik7

Wysłany: 2017-03-17, 15:00   

Na S8, Orlen w drodze z Lodzi do Wroclawia (jest na plugshare), za nic w swiecie nie wolno! prad wylaczony, i tyle. Tam juz mnie nie ujrza nigdy!

domino

Wysłany: 2017-03-17, 20:02   

bodix napisał/a:

Żal... szkoda że w moim mieście tacy ludzie mieszkają.
Następnym razem można podjechać "obok" do Komunikacji Miejskiej bo Prezes jest na elektryki nastawiony bardzo pozytywnie zresztą będzie lada moment ogłoszony przetarg na zakup 10 elektrycznych autobusów.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-03-17, 22:13   

bodix napisał/a:
Dziś Statoil Szczecinek na zapytanie o możliwość ładowania- odpowiedź " Absolutnie nie".
A udało Ci się nawiedzić fabrykę Schneidera?

bodix

Wysłany: 2017-03-18, 17:33   

Patryk, niestety mimo mojej chęci to ani pogoda ani zasięg, wykluczyły mi możliwość dojazdu do fabryki. Dojazd do domu skończył się na braku informacji o pozostałym zasięgu i dreszczyk emocji nie znany z Ampery. Już połowa kierowców województwa mnie nienawidzi za tak wolną jazdę, a nawet były klaksonowe wyzwiska. Nie przewidziałem, że pogoda będzie tak okrutna a auto jest swojego gabarytu i te kWh znikały jakoś szybciej. Postaram się napisać więcej ale to w innym temacie.

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2017-03-18, 19:56   

PatrykS napisał/a:
bodix napisał/a:
Powiem tak - jeżeli na danej stacji wypatrzyłem gniazdko na zewnątrz i kupując kanapkę/herbatę pytałem z uśmiechem, czy można skorzystać do naładowania samochodu elektrycznego, ok. 3zł/h, to nigdy nie napotkałem odmowy. Przeważnie zainteresowanie i wypytywanie o użytkowanie następowało. No ale na wszystkich stacjach w kraju nie byłem - jeszcze :-)

YANNOSICK napisał/a:
Dzicz.
W dziczy nie ma gniazdek, więc nie jest u nas tak źle :-)

Patryk, coś mi się śmiesznego przypomniało.
Mam kolegę, który zawsze jak się zapyta, uzyskuje odopwiedź odmowną. Chodzi tutaj o formę , w jakiej zadaje pytania :)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-03-19, 15:30   

Pawiel napisał/a:
Mam kolegę, który zawsze jak się zapyta, uzyskuje odopwiedź odmowną. Chodzi tutaj o formę , w jakiej zadaje pytania
Jakiś przykład? :-)

highend 

Wysłany: 2017-03-19, 16:39   

PatrykS napisał/a:
Pawiel napisał/a:
Mam kolegę, który zawsze jak się zapyta, uzyskuje odopwiedź odmowną. Chodzi tutaj o formę , w jakiej zadaje pytania
Jakiś przykład? :-)

pewnie tak pyta

https://www.youtube.com/watch?v=-h057K7E3io

;)

kalex 

Wysłany: 2017-05-22, 07:35   

Przeglądam sobie Plugshara na Wrocław. I sznurówki mi się rozwiązały jak przeczytałem że w Narodowym Forum Muzyki , zbudowanym z publicznych pieniędzy pobierają 20 zł za dostęp do ładowarki (parking płatny 4zł/godzina). Dzisiaj spróbuję to potwierdzić. Ale mam zamiar napuścić na nich dziennikarzy etc. Powinni ich rozszarpać :evil:

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-05-22, 08:43   

kalex napisał/a:
Ale mam zamiar napuścić na nich dziennikarzy etc. Powinni ich rozszarpać
Ja tam widzę szklankę do połowy pełną - jest ładowarka i jest dostępna :-)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-01-01, 13:47   

Hotel Sheraton w Sopocie, tuż przy molo, informacja z dziś - nie mają możliwości :-) Pomogłem dziś jednemu Duńczykowi, który się tam zatrzymał, naładował się na sopockiej stacji Energi. Taki hotel w takim miejscu, ale wstyd - w żadnym, w którym się w Polsce zatrzymywałem, nie robili problemu, choćby miał to być przedłużacz ciągnięty gdzieś przez okno, a tu taka lipa :-)

wodnik7

Wysłany: 2018-01-03, 18:38   

Mnie nie pozwolili w Policach, hotel Dobosz (olbrzymi, nieladny, ale fajny basen i sauna i cudowne sniadanie); a mieli gniazdko na zewnatrz..

A tych Dunczykow spotkalem w Bistro Jajo - porozmawialismy sobie troszke:) Zaczelo sie niemilo, bo sadzili, ze wyjalem im kabel i wlozylem swoj (ich lezal odlaczony na ziemi), i odlaczyli moj kabel... ale sie dogadalismy, i niecala godzina sie podladowalem jedzac naprawde pyszny tam obiad (kotlet jajeczny polecam, a takze lososia na plackach i cudne pierogi ze szpinakiem).

Pozdrowienia, Patryku, bardzo Cie chwalili:)

Odpowiedz do tematu