SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Krytyka samochodów elektrycznych w TVN24
Autor Wiadomość
domino

Wysłany: 2016-11-05, 14:01   Krytyka samochodów elektrycznych w TVN24

Wypowiadali się dziennikarze w TVN24 ktorzy skrytykowali samochody elektryczne. Autami tymi nigdzie nie można dojechać i potrzeba długiego kilkunastogodzinnego ładowania akumulatorów które są bardzo drogie dlatego samochody elekryczne są niedostępne dla Polaka. Nic nie wspomnieli jaki jest koszt przejechania 100 km, tylko że są ciche co też stanowi ich wadę bo nie będzie ich słychać. Skrytykowali plan Morawieckiego o likwidacji VAT-u i podatków dla aut elektrycznych.
Jak podsumowali minie jeszcze kilkadziesiąt lat zanim zmieni się na lepsze - jakaś Masakra kto dopuścił tych dziennikarzy motoryzacyjnych do wypowiadania się na temat elektrycznej motoryzacji?
Jak sami przyznali nie jeździli jeszcze takimi autami! Więc dlaczego dano im glos w TVN24?

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2016-11-05, 14:21   

Dziwisz im się? O czym będą mówić/pisać gdy już każdy będzie jeździł bezawaryjnym i bezobsługowym autem?
Jakieś pięć czy sześć lat temu rząd Holandii zamówił analizy (tak, analizy gdyż aby uniknąć ryzyka braku obiektywności w cywilizowanych krajach takie raporty przygotowuje kilka lub więcej agencji/biur/komisji) zmian po upowszechnieniu elektro motoryzacji. Jedna z tych analiz wieściła scenariusz gorszy niż koniec świata. Miało dojść do plajty przemysłu naftowego, masowych zwolnień w likwidowanych rafineriach i sieciach dystrybucji paliw, likwidacji milionów miejsc pracy w branży mechaników, dostawców i producentów części, zapaść w służbie zdrowia i co najbardziej interesujące totalną anihilację dziennikarstwa motoryzacyjnego. Podsumowując bieda i pomór wśród kadry Top Gear, Auto Świata i TVN Turbo...

domino

Wysłany: 2016-11-05, 15:26   

[quote="YANNOSICK"]Dziwisz się?

Dziwię się dlaczego kłamią w publicznej stacji!!! że nie powstaje żadna infrastruktura do ładowania aut elektrycznych, że osoby mieszkające w blokach będą miały ogromny problem z ładowaniem, że samochody elektryczne będą bardzo drogie przez cały czas ze zwrot zakupu takiego auta to 20 lat! dziwie się dlaczego skrytykowali plan Morawieckiego?
Wszyscy Polacy wysłuchali bzdury i co najgorsze uwierzą im!!!
Bo taki naród mamy!.

jas_pik

Wysłany: 2016-11-05, 16:05   

Od kiedy TVN i jej telewizje tematyczne jest obiektywnym medium?
Miałem okazję z nimi w pewien sposób współpracować - i już po pierwszych kontaktach miałem dość.
Chyba każdy program ma z założenia oczekiwanie na sponsorów lub lokowanie produktów - nawet w paragramach informacyjnych które powinny być chociażby trochę obiektywne. I jest to od dawna tajemnicą poliszynela.

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2016-11-05, 16:29   

domino, przeciez wiekszosc tego co napisales streszczajac ich wywody to prawda,
prawda, ze baterie sa drogie i przez to auta sa za drogie dla przecietnego Polaka (wiekszosci Polakow nie stac nawet na nowe auto z silnikiem spalinowym),
prawda, ze mieszkancy blokow maja ogromny problem z ladowaniem aut ,bo juz maja problem z zaparkowaniem auta blisko bloku,
prawda, ze plan Morawickiego jest do doopy, czym sie nie wyroznia z innych planow pisu,a nawiasem mowiac gdzie i kiedy nagle zostalo obwieszczone zwolnienie z vatu i podatkow dla EV ,skoro najpierw 500- mialo objac tez EV ,a teraz w nowej akcyzie nie widac wyjatkow dla EV,

a to ,ze dziennikarze motoryzacyjni to ignoranci to tez prawda,
to nie sa ludzie "techniczni" tylko showmeni,
ich zadaniem jest wywolac emocje,a nie przedstawic sprawe od technicznej strony,
wiekszosc gawiedzi odbierze ich slowa pozytywnie, zgodnie z tradycja, samochody spalinowe ,a zwlaszcza pastuch w tedeju to prawilne auta,
a to wiekszosc przyciaga reklamodawcow

domino

Wysłany: 2016-11-05, 18:58   

KGB napisał/a:
domino, przeciez wiekszosc tego co napisales streszczajac ich wywody to prawda,
prawda, ze baterie sa drogie i przez to auta sa za drogie dla przecietnego Polaka (wiekszosci Polakow nie stac nawet na nowe auto z silnikiem spalinowym),
prawda, ze mieszkancy blokow maja ogromny problem z ladowaniem aut ,bo juz maja problem z zaparkowaniem auta blisko bloku,
prawda, ze plan Morawickiego jest do doopy, czym sie nie wyroznia z innych planow pisu,a nawiasem mowiac gdzie i kiedy nagle zostalo obwieszczone zwolnienie z vatu i podatkow dla EV ,skoro najpierw 500- mialo objac tez EV ,a teraz w nowej akcyzie nie widac wyjatkow dla EV,

a to ,ze dziennikarze motoryzacyjni to ignoranci to tez prawda,
to nie sa ludzie "techniczni" tylko showmeni,
ich zadaniem jest wywolac emocje,a nie przedstawic sprawe od technicznej strony,
wiekszosc gawiedzi odbierze ich slowa pozytywnie, zgodnie z tradycja, samochody spalinowe ,a zwlaszcza pastuch w tedeju to prawilne auta,
a to wiekszosc przyciaga reklamodawcow

Nieprawda bo można kupić używany elektryk w cenie 30-40tys zł nie trzeba wcale kupować odrazu nowego. Srednia cena spalinowego jak czytałem to 70tys zł. To jak Polaków nie stać?
Powiedz mi to po co powstala mapa ecomoto.info? jeżeli uważasz że nie ma gdzie naładować baterii! Jak już Rave udowadniał że dużo w Polsce osób posiada domki to się nie liczy? To jest grupa ponad miliona domków czy oni się nie liczą? W między czasie powstanie sieć stacji ladowania ktore będzie dostępne dla każdego oczywiście nie odrazu Kraków zbudowano wszystko trwa. Na temat dziennikarzy nie będę się wypowiadał szkoda słów i nerwow.

gienek333 

Wysłany: 2016-11-05, 20:31   

Ja się zgadzam z jas pik. Nie ma dzisiaj wolnych mediów, tylko tuby grup trzymających kasę, a przecież "nie gryzie się ręki która karmi".

domino

Wysłany: 2016-11-05, 22:38   

gienek333 napisał/a:
Ja się zgadzam z jas pik. Nie ma dzisiaj wolnych mediów, tylko tuby grup trzymających kasę, a przecież "nie gryzie się ręki która karmi".

Wiem Gienek i to jest przykre w naszej Polsce. A o programie poinformowali mnie rodzice którzy niestety oglądają TVN24 i nie rozumiem dlaczego ten program oglądają.

highend 

Wysłany: 2016-11-06, 02:38   Re: Krytyka samochodów elektrycznych w TVN24

domino napisał/a:

Jak sami przyznali nie jeździli jeszcze takimi autami! Więc dlaczego dano im glos w TVN24?

I tu jest kwintesencja. Bo większość ludzi mówi takie pierdoły, a autem nawet nie jechali.
Olać to. Olać TVN. Nie przejmujcie się. Szkoda strzępić klawiaturę.

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2016-11-06, 03:10   

domino napisał/a:
Wiem Gienek i to jest przykre w naszej Polsce. A o programie poinformowali mnie rodzice którzy niestety oglądają TVN24 i nie rozumiem dlaczego ten program oglądają.

tak jest na calym swiecie, bez kasy nie otworzysz i nie utrzymasz telewizji, wiec to jest maszynka do pieniedzy,
a TVN24 ogladaja zapewne dlatego, bo TVPis ogladac sie nie da - chyba,ze ktos chce sobie podniesc cisnienie, albo zeby mu zal dude ścisnął

miejsca do ladowania miejmy nadzieje,ze powstana, ale nie powstana pod blokiem, a wygodnym ludziom to nie bedzie pasowalo,
oferta samochodow dla wlascicieli domkow - to brzmi smiesznie,
EV wymagaja pewnych wyrzeczen i nie ma co tego ukrywac - dasz kupon znizkowy na EV dla wlascicieli domow jednorodzinnych to sie patologia z socjalnych mieszkan i inne 500plusy oburza,ze sa dyskryminowani,
zacheta podatkowa do zakupu Tesli S - to nawet nie brzmi smiesznie, to juz patologia

najlepiej, jakby EV kupowali ludzie swiadomi tego, co kupuja, bez smiesznych i niesmiesznych zachet,
nie musi (i nie bedzie,jezeli nie zostana kupione za publiczne pieniadze) jednego miliona EV w Polsce do zadnego roku wymyslonego przez jednego pisiora (reszta sekty nawet nie wie,co to jest),
i nikomu to nie jest potrzebne do szczescia - zyczylbym sobie tylko, zeby kazdego Polaka, ktory chce sobie kupic EV bylo na to stac,
no i zeby zaistniala infrastruktura pozwalajaca dosc sprawnie poruszac sie takimi autami

domino

Wysłany: 2016-11-06, 07:56   

KGB napisał/a:
zyczylbym sobie tylko, zeby kazdego Polaka, ktory chce sobie kupic EV bylo na to stac,
no i zeby zaistniala infrastruktura pozwalajaca dosc sprawnie poruszac sie takimi autami

Apropo infrastruktury rodzice powiedzieli mi że na początku programu (bo oglądałem z opoznieniem) wysuneli tezę, że wybudowanie infrastruktury dla EV w Polsce będzie kosztowac kilkunascie miliardów zł ciekaw jestem skąd te dane wzięli? Ze plan elektromobilnosci Morawieckiego przyniesie tylko ogromne straty! Jakoś w innych krajach nie słyszę o stratach a samych korzysciach. Uważam że trzeba rozwijać bazę punktow ladowania ktore oferuje ecomoto.info informować znajomych o takiej idei. Choć żyje w UK to i stamtąd i jak jestem w Polsce to robię co mogę by jak najwięcej osób usłyszało o tej idei. Mówili ze mamy przestarzała energetykę która nie pozwoli na dodatkowe obciążenie by naładować 100 czy 200.000 aut elektrycznych że projekt Polskiego samochodu elektrycznego to jakis wyimaginowany pomysł Rzadu itd...

maniek 

Wysłany: 2016-11-06, 09:35   

jas_pik napisał/a:
Od kiedy TVN i jej telewizje tematyczne jest obiektywnym medium?
Miałem okazję z nimi w pewien sposób współpracować - i już po pierwszych kontaktach miałem dość.
Chyba każdy program ma z założenia oczekiwanie na sponsorów lub lokowanie produktów - nawet w paragramach informacyjnych które powinny być chociażby trochę obiektywne. I jest to od dawna tajemnicą poliszynela.

maniek napisał/a:
Niby jest promocja napędu przyszłości, ale tak na prawdę to wszystko pic na wodę.
Lobby naftowe niestety ale nadal ma wszystkich w garści.....sorry w portfelu .

tu nawet jasno i otwarcie piszą ze VW i Shell blokują dalszy rozwój EV
VW und Shell machen bei EU Stimmung gegen Elektro-Autos

Die Autoindustrie blockiert jeden Wandel

jas_pik - święte słowa, a poniżej tylko kilka przykładów które na szybko wyszukałem, zaznaczam stanowczo nie popieram tych złodziei z nowoczesnej, PO, PSL, SLD, PIS jestem za normalnością i demokracją (tylko nie tych przebierańców z KOD)

80% polskich mediów jest w rekach niemieckich, a wy chcecie obiektywne informacje
Zdjęcia

nie dajcie się zmamić
poczytajcie, posłuchajcie, pomyślcie:

http://niewygodne.info.pl...ne-w-Polsce.htm

https://www.youtube.com/watch?v=ka_zuK4xFww

http://www.klubinteligenc...niemiecki-onet/

https://www.youtube.com/watch?v=i0_rkw-z4oY

https://www.youtube.com/watch?v=BqwiF3de3J0

WYŁĄCZ TV –WŁĄCZ MYŚLENIE
https://www.youtube.com/user/podziemnaTV

Fiat 500e California white
Fiat 500e California black
Fiat 500e California gray

konstruktor

Wysłany: 2016-11-06, 18:18   Blokady czy szanse ?

Z pewnością osoby widzące bariery nie przyczynia się do stworzenia nowego rynku samochodów elektrycznych. Każdy zajmujący się tematem zna obecne ograniczenia , ale też rozumie, że technologia w obszarze samochodów elektrycznych rozwija sie bardzo szybko, niektóre jak np zasięg szybko znikną wraz z pojawieniem sie nowych technologii w obszarze baterii.

Nie oczekujmy, ze oportunisci którzy nic do tej pory nie zrobili naraz zaczną budować samochody elektryczne .

Tego moga dokonać tylko ludzie którzy widzą ograniczenia i maja pomysł jak je pokonać i szukają rozwiązań które zniosą ograniczenia.

domino

Wysłany: 2016-11-06, 20:24   

Już nie raz mówiłem że Polska została sprzedana Niemcom jak nie bronią to pieniędzmi nas wezmą!
Sprzedawczyk uciekl do Brukseli i nie tylko on!
Wszelkie czasopisma motoryzacyjne przechodzi przez niemiecką cenzurę!

szano 
Szano

Wysłany: 2016-11-06, 21:06   Re: Blokady czy szanse ?

konstruktor napisał/a:

Tego moga dokonać tylko ludzie którzy widzą ograniczenia i maja pomysł jak je pokonać i szukają rozwiązań które zniosą ograniczenia.

Jak ceny ogniw spadną do poziomu deklarowanego przez Muska czyli < 100$/kWh to będzie pełno elektrycznych bolidów ;)

http://samochodyelektrycz...ego_formatu.htm

Rzucił wyzwanie mafiom paliwowym i to z jakim rozmachem ;)

Tesla Gigafactory - September 2016 update l Electrek
https://www.youtube.com/watch?v=lCoxZy5491U

Elon Musk on the stupidity of fossil fuels dependence (2012.8.7)
https://www.youtube.com/watch?v=ZVjpB4TB-So

Wygląda to tak jakby ktoś na księzycu zrobił coś z niczego... robi wrażenie...
Przy obecnych cenach nie widzę sensu pakowac się w elektryczne bolidy o pojemności wiekszej jak 4kWh i to raczej w wersji hybrydy, stąd mój pomysł na mały HPEV, ale śledzić poczynania Muska trzeba bo jest szansa na spory postęp.. Goście "odkrywali koła" żeby usprawnic procesy produkcji... Oby tak dalej..

Mniej gadania, trzeba robić... bo dojazd do pracy w korkach, podczas gdy jest fajny most dla lekiego pojazdu elektrycznego, motywuje żeby wozić się czyms takim jak HPEV jak najszybciej, tym bardziej że jest jeszcze wolna stacja ładowania w poblizu-a przynajmniej słupki z tabliczkami ;)

gienek333 

Wysłany: 2016-11-06, 21:24   

Aku 100$ za kWh, to można już dzisiaj kupić.

domino

Wysłany: 2016-11-06, 22:59   

gienek333 napisał/a:

A ci pseudo dziennikarze mówili o 300$ za kWh!
Wszystko poszło niestety w eter.

Carcik 
Instalator Paneli PV

Wysłany: 2016-11-07, 12:59   

gienek333 napisał/a:

Poproszę o link albo namiar, poważnie się zastanowię na zakupem.

Montaż Paneli Fotowoltaicznych
https://www.facebook.com/ecoautomationpila/

gienek333 

Wysłany: 2016-11-07, 14:32   

Zażyj czasem na drugie forum :-P .

Carcik 
Instalator Paneli PV

Wysłany: 2016-11-07, 19:44   

700zł/kWh - http://forum.arbiter.pl/v...p?p=88699#88699
770zł/kWh - http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5789

nic taniej nie widać na pierwszy rzut oka, a o ile wiem 100$ to będzie około 400zł.

gienek333 

Wysłany: 2016-11-07, 20:01   

Rzeczywiście trochę przesadziłem "US18650V3 2250mAh 10A. Pakiety 4zł za ogniwo. Dostępność 500 szt", to wychodzi jakieś 130$.

jas_pik

Wysłany: 2016-11-07, 20:05   

Oj tam niewiele drożnej ja sprzedaje bo nie wiem gdzie zdobyć solidny BMS
http://forum.samochodyele...opic.php?t=1622

domino

Wysłany: 2016-11-08, 16:28   

gienek333 napisał/a:
to wychodzi jakieś 130$.

Ale to nie 300$ jak chrzanili Ci pseudo dziennikarze w TVN24.

piotras24 

Wysłany: 2017-02-07, 18:48   

Kolejny materiał krytykujący samochody elektryczne i próbujący udowodnić, że spalinowe są bardziej przyjazne dla środowiska:
https://www.facebook.com/...61243410563025/

Carcik 
Instalator Paneli PV

Wysłany: 2017-02-07, 22:41   

Reportaż największy nacisk położył na to iż każdy pojazd unosi zalegające cząsteczki pyłu z drogi. I 80% zanieczyszczenia z tego tytułu pochodzi. Tyle że wcześniej spalinowe je wygenerowały głównie hamulcami i pyłami spalin a teraz biedne EV są oskarżane że je unoszą.

Drugie to jakiś wesoły dziadzia podał że 100km/15kWh ale żeby tyle naładować pojazd elektrownia w naszym kochanym kraju musi spalić "wyngla" 55kWh, sprawność 27%. Zweryfikowałem i różne opracowania w necie podają sprawność Polskich elektrowni na 35-40% (trochę mniej zasugerowali), no i niby te 55kWh wyngla wydziela więcej CO2 (16kg) niż podobny benzynowy samochód spalając benzynę (14kg CO2). Tu muszę jeszcze poczytać ile wyngiel wydziela CO2.

Cześć ludzi ma panele fotowoltaiczne więc całkowicie zmienia się podejście do sprawy.

Odpowiedz do tematu