SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla model 3
Autor Wiadomość
tomo14858

Wysłany: 2019-07-16, 10:38   Tesla model 3

Mam za soba 10tkm modelem 3 wersja dwu silnikowa long range. Auto nie posulo sie. Srednie zuzycie 158Wh/100km. Jazda od maksymalnej predkosci i zabawe z przyspieszniem ktore caly czas bawi jak rowniez na autopilocie z przepisowa predkoscia. Autem zrobilsmy trase z Norwegii do Itali przez Niemcy, Austrie i Szwajcarie - dwie osoby plus pies. Jezdzac wczesniej elektrykami moge stwierdzic ze te auto nie ma praktycznie wad samochodu elektrycznego - szybkie ladowanie i duzy zasieg.
Podczas podrozy nie meczy tak - moze to ze wzgledu na przystanki na ladowanie, choc przeszkada profil siedzenia tzn zaglowka, ale pozycja za kierownica jak najbardziej dobra. Co do glosnosci to zainwestwalem w wygluszenie drzwi i bagaznika. Wg mnie jest ok choc przy grubym asfalcie slychac wyraznie szum opon. Moglbym sie jeszcze przyczepic do autoplita - nie podba mi sie ze tak gwaltownie reaguje nie tylko na przeszkody ale rowniez na zmiane predkosci. Mozliwe ze to kwestia kalibracji. Sprawde to w serwisie. Za kilka dni jestem umowiany na wymiane szyby w dachu - byla delikatnie wyszczerbiona.
Przy odbiorze auta zauwazylem wile rys lakieru - winny jest posiech i upychanie aut na prom, tak twierdza pracownicy. Auto spasowane dobrze procz klapy tylnej bagaznika - dla mnie do zaakceptowania.
Bardzo nim ludzie jezdzi daje duzo frajdy, ciagle cos mozna znalezc nowego. Zespol napedowy i zawieszenie jak dla mnie rewelacja. Materialy w srodku - nie przyczepilbym sie. Skora nie jest skora ale kto nie zobaczy jest pod wrazeniem. Delikatna i miekka - mam biala i sie nie brudziz tym ze przygotowalem ja po odbiorze z salonu.

bodix

Wysłany: 2019-07-16, 12:39   

Tylko się cieszyć i używać do woli. Nie planujesz Tomku wakacyjnych rozjazdów po Polsce i spotkania jak za czasów Ampery-e w Gdańsku.

tomo14858

Wysłany: 2019-07-18, 07:33   

Nie mam terminu, urlop sie skonczyl, ale pewnie wpadne do trojmiasta ;) . Dam znac, wiec jak ktos bedzie chcial z bliska sprawdzic model 3 to zapraszam.

DaroWien

Wysłany: 2019-07-21, 00:11   

Jezdze modelem 3 od 3 tygodni, za mna 4000km i tez jestem pod wrazeniem tego auta, jednak
doczepie sie tez do tego samego co ty, autopilot reaguje zbyt gwaltownie, zdazylo mi sie go
sprawdzic dwa razy na zwezce, raz w ostatniej chwili odbil i zmienil pas bez wlaczania kierunku
a drugi raz zatrzymal sie przed slupkami :-D na zakrecie na dwupasie wyczuwa samochod na
drugim pasie i przez to tez zwalnia co do glosnosci to czasem szum opon daje sie we
znaki, naglosnienie za to jest rewelacyjne :-D czarna skora szybko sie brudzi i widac na niej
kazdy kurz, juz dwa razy sprzatalem auto zeby bylo czyste, dywaniki chyba jednak nie
wytrzymaja zbyt dlugo bo juz widze wytarcie czy tez wygniecenie dywanika pod nogami kierowcy,
Summot nie zawsze dziala prawidlowo, czasem podjedzie auto samo i za chwile sie zatrzymuje,
natomiast przydaje mi sie przy moim ciasnym parkingu :-D aplikacja telefon nie zawsze dziala
poprawnie, auto czasem nie chce sie otworzyc za pierwszym razem, rowniez nie zawsze wykrywa
telefon i chce aby polozyc karte, czasem system sie zwiesza i potrzebuje dluzszej chwili aby
mozna bylo wrzucic Drive.
Srednie zurzycie pradu u mnie to 167Wh/km, jazda 70% autostrada do 140km/h 30% miasto
Najdluzsza trasa 400km predkosc przelotowa 120-140km/h zaladowany do 100%, pozostalo 5%

spairo 

Wysłany: 2019-07-21, 15:49   

- raz użytkownik pisze , że "Srednie zuzycie 158Wh/100km".
- potem drugi dodaje nawet gramatycznie i po polsku "Srednie zurzycie pradu u mnie to 167Wh/km "
- to jak to jest, kto bredzi ?

krawcu 

Wysłany: 2019-07-21, 17:15   

W pierwszym zapisie wkradł się błąd. Powino być 15,8kWh/100km lub 158Wh/km jak podaje Tesla.

Apolonia 

Wysłany: 2019-07-21, 18:28   

Każdy wyjazd każdy kierowca ma inne parametry.

Odpowiedz do tematu