SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hyundai IONIQ dostępny w Polsce
Autor Wiadomość
highend 

Wysłany: 2017-02-27, 13:43   

montana napisał/a:
Kurczę, bardzo sensowne jest to auto, a sprawy gwarancyjne też wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Gdyby jeszcze można było odliczyć cały VAT. Ale i tak jest nieźle. Ampera i Leaf się nie umywają. To auto idealne na Ubera :) bo ma sensowny bagażnik. Jeździsz 5 dni w miesiącu i rata niższa o blisko 1000 zł :)

i kara 10 tys od ITD za transport osób bez licencji (podobno!)... ja spasowałem ubera. Konto mam, ale nie mam kiedy jezdzic ;)

montana 
montana

Wysłany: 2017-02-27, 14:18   

highend napisał/a:

i kara 10 tys od ITD za transport osób bez licencji (podobno!)... ja spasowałem ubera. Konto mam, ale nie mam kiedy jezdzic ;)

Jeżdzę od ponad roku Uberem jako klient, nikt nigdy nie miał takiej akcji. Licencja na przewóz osób po mieście, które znam od 30 lat... Wow, w ciekawym świecie żyjemy. Kiedy będą wydawać licencję na przechodzenie przez ulicę? :)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-02-27, 16:48   

Archarius napisał/a:
Ew. w czerwcu zacznę mierzyć na żywo - zapraszam na testy :)
A gdzie konkretnie? :-)

Archarius

Wysłany: 2017-02-27, 17:47   

PatrykS napisał/a:
Archarius napisał/a:
A gdzie konkretnie? :-)

Kraków :)

verona
Hundai Ioniq Hybrid

Wysłany: 2017-02-28, 00:02   

Archarius-dzieki za odzew.

p.s.dzisiaj byłem w salonie Margo Hundai w Gdańsku,oraz rozmawiałem z centralą.
W Polsce w żadnym salonie, nie ma stojącej wersji EV.
Ja w najbliższy weekend mam otrzymać na 2-dniowe testy hybrydę.
Jeździłem już Aurisem i Priusem IV.

PatrykS polecimy do Krakowa w czerwcu,lipcu ? ;)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-02-28, 07:12   

Archarius napisał/a:
Inni sprawdzili: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16105697_589942581198874_1311806750571472131_n.png?oh=01afcc324e6546df48b2876eb3c68c89&oe=5935A680

https://www.facebook.com/...4%3A0&width=500

Bardzo chętnie bym się na to pisał. W Krakowie bywam praktycznie co miesiąc, więc gdybyś miał kiedyś czas to chciałbym go obejrzeć na żywo.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-02-28, 08:49   

verona napisał/a:
PatrykS polecimy do Krakowa w czerwcu,lipcu ?
W sumie będę w lipcu jechał do Chorwacji, to trochę po drodze by było :-)

adamFR

Wysłany: 2017-03-24, 18:26   

Hyundai IONIQ przetestowany przez autocentrum
https://www.autocentrum.p...dno/1999933828/
plus nagranie z przyspieszenia reszta pewnie za kilkia dni
https://www.youtube.com/watch?v=TROwTnHnrso

KilleR.racer 

Wysłany: 2017-03-25, 09:58   

Dołączę swoje 5 groszy , auto widziałem siedziałem w nim. Ma bardzo przyjemne materiały. Wykonanie w stosunku do leaf oczywiście na rzut oka wypada super zobaczymy co bedzie w praktyce. Bo LEAF był spasowany ok i nic mi w nim nie pukało ani trzeszczało. Ale plastiki takie twarde że strach dotykać. Do tego nie wiem czemu się tak czepiacie wyglądu. To raczej kwestia gustu, ale dla mnie jest ok. Wiadomo że grill z plug in czy hybrid jest fajniejszy ale chyba nie trzeba tego tłumaczyć ,że ten grill musi taki być jak i felgi pełne bo fizyki nie oszukasz. Auto jest dopracowane pod względem aerodynamiki. I to są tego efekty. Do tego marketing i sprzedaż ,a raczej katalogowa informacja o aucie to żenada. Miesiąc temu prawie jak tylk0 się pojawiło info że jest dostępny w PL, byłem w Warszawie okazyjnie chciałem auto przetestować. Jak już wyżej pisano nie ma aut testowych w całej PL. Brat na pisał na tweeter Hyuindai ,że to jakieś jaja. Że auto jest dostepne niby a nigdzie go nie można zobaczyć i odpisali że to wyjaśnią i byli zdziwieni. Ale wydaje mi się że jest to spowodowane popytem auta. Bjorn dorze go potestował i jest super nawet jeśli chodzi o ładowanie w DC bo jest najszybszy jak do tej pory z konkurencji łykał 80kw.

LINK DO GALERII na ŻYWO wygląda dużo lepiej !!!!

Sorki że fotki nie mega profesjonalne i ogólnie mało ale nie było czasu i sprzętu zeby się mocno na tym skupiać :) ZA dużo wrażeń

Do tego w wersji podstawowej nie ma pompy ciepła !!! Więc warto brać wersję z pakietem i wypasem wtedy jest ok ale wiadomo cena leci w górę.

rafmat

Wysłany: 2017-03-28, 12:51   

KilleR.racer napisał/a:
Dołączę swoje 5 groszy , auto widziałem siedziałem w nim. Ma bardzo przyjemne materiały. Wykonanie w stosunku do leaf oczywiście na rzut oka wypada super zobaczymy co bedzie w praktyce. Bo LEAF był spasowany ok i nic mi w nim nie pukało ani trzeszczało. Ale plastiki takie twarde że strach dotykać. Do tego nie wiem czemu się tak czepiacie wyglądu. To raczej kwestia gustu, ale dla mnie jest ok. Wiadomo że grill z plug in czy hybrid jest fajniejszy ale chyba nie trzeba tego tłumaczyć ,że ten grill musi taki być jak i felgi pełne bo fizyki nie oszukasz. Auto jest dopracowane pod względem aerodynamiki. I to są tego efekty. Do tego marketing i sprzedaż ,a raczej katalogowa informacja o aucie to żenada. Miesiąc temu prawie jak tylk0 się pojawiło info że jest dostępny w PL, byłem w Warszawie okazyjnie chciałem auto przetestować. Jak już wyżej pisano nie ma aut testowych w całej PL. Brat na pisał na tweeter Hyuindai ,że to jakieś jaja. Że auto jest dostepne niby a nigdzie go nie można zobaczyć i odpisali że to wyjaśnią i byli zdziwieni. Ale wydaje mi się że jest to spowodowane popytem auta. Bjorn dorze go potestował i jest super nawet jeśli chodzi o ładowanie w DC bo jest najszybszy jak do tej pory z konkurencji łykał 80kw.

LINK DO GALERII na ŻYWO wygląda dużo lepiej !!!!

Sorki że fotki nie mega profesjonalne i ogólnie mało ale nie było czasu i sprzętu zeby się mocno na tym skupiać :) ZA dużo wrażeń

Do tego w wersji podstawowej nie ma pompy ciepła !!! Więc warto brać wersję z pakietem i wypasem wtedy jest ok ale wiadomo cena leci w górę.

Gdzie widziałeś te auta w Genewie? Wie ktoś może czy na poznańskich targach będzie można zobaczyć Amberę e oraz Ioniq'a?

jayy 

Wysłany: 2017-03-28, 13:23   

Czesc.

Moge sie wypowiedziec w temacie Hyundai Ioniq. Posiadam takiego od konca stycznia. To moje drugie auto elektryczne, pierwszym bylo Renault Zoe. Auto kompletnie bez porownania, Ioniq o wiele lepszy, wiekszy, wygodniejszy, komfortowy.
Mieszkam w Norwegii, wiec klimat nie sprzyjajacy elektrykom ale za to infrastruktura swietna wiec jezdzi tu mnostwo wszelkich elektrykow.
Ioniq w zime w gorzystym rejonie 'spala' kolo 16 kWh/100km jak sie postarac mozna zejsc do 14 kWh/100 km. Ostatnie kilka dni byly szczodre jesli chodzi o temeperature w rejonach Oslo i tamtejsi wlasciciele Ioniqa zglosili 'spalanie' kolo 9-10 kWh/100 km i przebiegi rzedu 280-290km. W tutejszej prasie Ioniq uchodzi za elektryka z najlepszym srednim 'spalaniem' bije nawet Tesle. Otrzymal tytul samochodu roku 2017.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-03-28, 13:36   

To są rewelacyjne wyniki. Właściwie każdy testujący podkreśla oszczędność Ioniqa. To jest słuszna droga. Słabe osiągi ale większy zasięg.
Ps. Właściwie każdy elektryk bije Teslę pod względem ekonomii.

adamFR

Wysłany: 2017-03-28, 13:37   

pomiar zużycia energii
https://www.youtube.com/watch?v=U1D8WlqEz08
i test
https://www.youtube.com/watch?v=voGbIVn5uic

jayy 

Wysłany: 2017-03-28, 13:42   

W tym roku zamierzam odwiedzic rodzine w Polsce i chce podroz odbyc wlasnie Ioniqiem.
Trasa Norwegia(Trondheim)-Szwecja-Dania-Niemcy-Polska, okolo 2000 km. Bedzie przygoda i solidny test auta :)

Test Ioniqa w Norwegii

https://www.youtube.com/w...fyrZBrAU&t=888s

https://www.youtube.com/watch?v=Oy79PZHXq04

KilleR.racer 

Wysłany: 2017-03-28, 16:54   

rafmat napisał/a:
Gdzie widziałeś te auta w Genewie? Wie ktoś może czy na poznańskich targach będzie można zobaczyć Amberę e oraz Ioniq'a?

Możesz precyzyjniej zadać pytanie bo nie rozumiem. Gdzie tzn na którym stoisku?? Czy w jakim mieście??? Oczywiście GENEVA

ps.
Ioniq to powinien stać w salonach ale nie wiem co jest że go nie ma nawet jednej sztuki na PL.
Chyba przeliczyli się z popytem na auto czy co. Bo jaki sens jest wprowadzać coś do cennika jak nie można tego zobaczyć , przetestować a co mówić kupić!!!!

jayy 

Wysłany: 2017-03-29, 10:03   

KilleR.racer napisał/a:

ps.
Ioniq to powinien stać w salonach ale nie wiem co jest że go nie ma nawet jednej sztuki na PL.
Chyba przeliczyli się z popytem na auto czy co. Bo jaki sens jest wprowadzać coś do cennika jak nie można tego zobaczyć , przetestować a co mówić kupić!!!!

Z tego czego dowiedzialem sie od Norweskich dilerow Hyundaia to Ioniq produkowany jest tylko w Korei. Po wyprodukowaniu droga morska plynie do europy z wieloma przystankami.

Od zlozenia zamowienia do odbioru w Norwegii czeka sie pol roku.

Sa 3 terminy odbiorow aut: koniec marca, koniec lipca, koniec listopada.

Dodatkowo Hyundai produkuje tylko okreslona pule na europe, inna na ameryke inna na azje.

Zdarza sie ze pule sa zmieniane przez fabryke i dilerzy przesuwaja odbiory klientom.

Azjatyckie auta sa online tj. maja wbudowana karte sim i maja apke na komorki do kontroli statusy auta. Norweskie auta sa tego pozbawione.

Archarius

Wysłany: 2017-03-29, 10:43   

Świeżutki test Ioniqa w wersji elektrycznej w polskim Autocentrum: https://www.youtube.com/watch?v=voGbIVn5uic

Arkadiusz 

Wysłany: 2017-03-29, 11:14   

W irlandii samochody te stoja w salonie i maja na nie bardzo dobry plan kredytowy, wplacasz 2500euro i wyjezdzasz. Jeden koleś z pracy kupił, chwali sie ze robi spokojnie 200km na baterii o czym ja w Leafie nie mam prawa nawet marzyc. Cena zaczyna sie od 29000euro uwzgledniajac 5000 zniżki czli o 5000euro wiecej niz podobna wersja Leafa.
Samochód ten widziany z boku nie rózni sie od 10 letniej Hondy Insight, jest tylko troche brzydszy z przodu a grill wyglada jak dekoracja z filmu Pan Kleks w kosmosie. Jakosc plastiku w tym pojezdzie to dramat.
Jesli w tym roku wejdzie na rynek wersja plug-in hybrid to bedzie dobra alternatywa dla Ampery, o ile jakosc bedzie na poziomie.
Ogólnie nie wiem czego dobrego mozna spodziewac sie po nowosciach Hyundaya.
Jezdziłem ostatnio nowym Tucsonem 1.7 sąsiada i czułem wibracje i chałas jak w Tarpanie z silnikiem z Andrychowa, w xi20 z wypozyczalni na urlopie pamietam ze plastiki trzeszczały do bólu zęba.
Nestety korzystanie z infrastruktury ładowarek w Irlandii staje sie ostatnio frustrujace, za sprzedanym kolejnym tysiacem pojazdow nie ida zadne nastepne inwestycje w ładowarki publiczne.

jayy 

Wysłany: 2017-03-29, 12:51   

Arkadiusz napisał/a:
W irlandii samochody te stoja w salonie i maja na nie bardzo dobry plan kredytowy, wplacasz 2500euro i wyjezdzasz. Jeden koleś z pracy kupił, chwali sie ze robi spokojnie 200km na baterii o czym ja w Leafie nie mam prawa nawet marzyc. Cena zaczyna sie od 29000euro uwzgledniajac 5000 zniżki czli o 5000euro wiecej niz podobna wersja Leafa.
Samochód ten widziany z boku nie rózni sie od 10 letniej Hondy Insight, jest tylko troche brzydszy z przodu a grill wyglada jak dekoracja z filmu Pan Kleks w kosmosie. Jakosc plastiku w tym pojezdzie to dramat.
Jesli w tym roku wejdzie na rynek wersja plug-in hybrid to bedzie dobra alternatywa dla Ampery, o ile jakosc bedzie na poziomie.
Ogólnie nie wiem czego dobrego mozna spodziewac sie po nowosciach Hyundaya.
Jezdziłem ostatnio nowym Tucsonem 1.7 sąsiada i czułem wibracje i chałas jak w Tarpanie z silnikiem z Andrychowa, w xi20 z wypozyczalni na urlopie pamietam ze plastiki trzeszczały do bólu zęba.
Nestety korzystanie z infrastruktury ładowarek w Irlandii staje sie ostatnio frustrujace, za sprzedanym kolejnym tysiacem pojazdow nie ida zadne nastepne inwestycje w ładowarki publiczne.

Co do wygladu sa gusta i gusciki, jednemu sie moze auto podobac innemu nie.

Jesli natomiast chodzi o halas i stuki badz plastiki to zupelnie sie nie zgadzam.
Mam Ioniqa juz 3 miesiac i nic nie stuka nic nie puka, wykonanie nie budzi zastrzezen. Plastiki w srodku sa ok skora tym bardziej.
Moj poprzedni samochod Renault Zoe to jest dopiero plastik fantastik nie dosc ze w srodku plastikowe prawie wszytko to i z zewnatrz pol auta to cienki blastik badz blacha jak z puszki po piwie.

Arkadiusz 

Wysłany: 2017-03-29, 13:55   

Jesli chodzi o plastki to nie powiedziałem nic o ich skrzypieniu w tym modelu, sa po prostu brzydkie, szczególnie tapicerka drżwi. Gdy przejedziesz tym pojazdem 50000+km to bedzieszmnógl stwierdzic czy jest trwała czy nie . Nikt na forum nie ma jeszcze takiej wiedzy jak sądze.
Każdy chetnie przeczyta rzeczową opinie a nie tylko że "u mnie nie skrzypi"

jayy 

Wysłany: 2017-03-29, 14:32   

Arkadiusz, Jesli chcesz sie juz odnosic do wypowiedzi innych osob to przynajmniej cytuj wlasciwe stwierdzenia a nie upraszczaj to dwoch slow by potem zarzucic nierzeczowe wypowiedzi.
Jest delikatna roznica miedzy twoim:
Cytat:
"u mnie nie skrzypi"
a moim sformuowaniem:
Cytat:
"Mam Ioniqa juz 3 miesiac i nic nie stuka nic nie puka, wykonanie nie budzi zastrzezen. Plastiki w srodku sa ok skora tym bardziej."

Atrapa grilla nie musi byc szara, mozna sobie wybrac oddmienny kolor tego grilla ktory
Cytat:
"wyglada jak dekoracja z filmu Pan Kleks w kosmosie."

Kazda opinia jest rzeczowa jesli zawiera sie w temacie i wypowiada sie osoba ktora miala jakakolwiek stycznosc z zadanyn tematem.

Wracajac do tematu...

Ioniq jest dostepny od ponad pol roku na rynku Norweskim, coraz wiecej osob wypowiada sie pozytywnie na temat tego auta nawet ci ktorzy posiadali inne elektryki jak rowniez posiadacze Tesli.

Moim zdaniem na obecnym etapie rozwoju aut elektrycznych nie powinno sie ich porownywac do aut normalnych bo konstruowane sa pod zupelnie innym katem i inzynierowie musza spelnic zupelnie inne cele np minimalizacja zurzycia energii-kosztem wagi-dzieki zastosowaniu odmiennych materialow-odmienny ksztalt nadwozia.

Kluczowym jest porownywanie aut elektrycznych miedzy soba. Tu niewatpliwie Ioniq plasuje sie w czolowce roznego typu zestawien i testow.

montana 
montana

Wysłany: 2017-03-30, 11:04   

Nie ma co się kłócić, auto jest naprawdę ciekawe, chyba w sumie na dzień dzisiejszy to najlepszy wybór jeśli chodzi o elektryki a w Polsce kosztuje 150 tys. zł brutto. Testy zarówno Bjrona jak i Zachara Zawadzkiego potwierdzają moją opinię. Auto jak na swoją cenę i innowacyjny napęd, naprawdę nie ma czego się wstydzić. Sam bym brał, ale utknąłem z rezerwacją na T3.

jayy 

Wysłany: 2017-03-30, 12:28   

Tylko wiecie co jest najgorsze?
Auto w Norwegii z pelnym wyposazeniem kosztuje 300 000 NOK (z wszytkimi kosztami dodatkowymi takimi jak opony zimowe, transport itp itd) co przy dzisiejszym kursie na PLN daje 139 775 zl.
Czyli w PL Ioniq kosztuje wiecej!!!
Do tego jeszcze skala zarobkow polskich a norweskich.
Dlatego nie ma sie co dziwic ze w PL jest tak malo elektrykow. :(

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-03-30, 14:12   

W Norwegii nie ma vatu na samochody elektryczne. Więc netto jest nawet droższy niż w Polsce.

jas_pik

Wysłany: 2017-03-30, 14:19   

A w Polsce jest akcyza której nie ma w Norwegii - więc jeśli ktoś ma ta firmę to być może mu się opłaci sprawdzać z PL.Ostatnio zauważyłem że bardzo dużo Dacii z polskich salonów jedzie bezpośrednio do salonów we Francji bo sa tam droższe a przy okazji eksporterzy zarabiają na różnicy VAT-u pomiędzy tymi krajami

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

Odpowiedz do tematu