SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - policzmy ilu nas jest? - petycja do Prezydent
Autor Wiadomość
Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-02-02, 18:15   Warszawa - policzmy ilu nas jest? - petycja do Prezydent

Witajcie.

Co myślicie o petycji do Prezydent Warszawy o realizację budowy punktów ładowania?

Może zorganizujmy się, np zbierzmy podpisy, powiadommy prasę...
Proszę wymieńmy się pomysłami, zróbmy coś.

Co wy na to?

Maras

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-02-02, 20:21   

Maras napisał/a:
Co wy na to?
Ja jestem za i Wam kibicuję :-) Co do zbierania podpisów to swój też mogę dołożyć - już raz tam byłem i pewnie jeszcze kiedyś się zjawię, punktami do ładowania jestem więc zainteresowany :-)

jas_pik

Wysłany: 2017-02-02, 20:31   

No i ilu nas będzie ?
Na tym forum jest raptem kilkanaście osób z Warszawy , to ewentualnie zbierzemy kilkanaście podpisów. A pozostali właściciele którzy są tak bogaci że im się nie będzie chciało podpisywać .
Dla HGW jesteśmy nic nie znaczącą grupą osób , nawet nie NGO czyli nikim- niestety.
Czy ona będzie coś z tego miała ?
Czy wykorzysta to politycznie?
Przecież było by to poparcie dla programu obecnej partii rządzącej , a jej to nie będzie odpowiadać.
Nie jesteśmy grupa pedalarzy, nie mamy swojego pełnomocnika w Urzędzie, a tym bardziej żaden z nas nie zostanie szefem ZDM-u.

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-02-02, 21:24   

Może prasa, może zrobienie obciachu na całą Polskę... nie wiem, może coś wymyślimy...

Może pikieta pod UM z T V

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-02-02, 23:07   

Proponuję włączyć dealerów sprzedających EV i PHEV w stolicy - BMW, VW, Renault, Nissan, Mitsubishi itd., i koniecznie dziennikarzy - bo prasa i TV to jest naprawdę solidny kij i marchewka na włodarzy. Ponoć w Gdańsku to Toyota załatwiła darmowe parkowanie dla EV i PHEV. Nie udało im się dla HEV, w sumie więc sprzedawane przez nich samochody nie skorzystały :-)

jas_pik

Wysłany: 2017-02-03, 10:59   

W artykule GW wskazano jak dużo samochodów przybyło w Polsce w 2016 roku.
Cytat:
W 2016 r. rejestracje nowych aut na prąd w Polsce wzrosły aż o 65 proc. Ale nawet po takim skoku na polskich drogach przybyło zaledwie... 556 takich pojazdów.

Co prawda nie ma w tej liczbie jeszcze kilku moich nie zarejestrowanych oraz odjęte te które były zarejestrowane ale wyjechały z Polski , ale to świadczy o tym jak jest ich mało, nie jesteśmy zbyt dużą grupą z którą ktoś zechce się liczyć.

mkp

Wysłany: 2017-02-03, 22:01   

Proszę oto styczniowe zapytanie do Pani prezydent M.St. Warszawy:
http://bip.warszawa.pl/NR...2,frameless.htm

http://bip.warszawa.pl/NR...ap_Gajewska.pdf

Rada Warszawy przyjęła projekt wsparcia rozbudowy punktów do ładowania pojazdów elektrycznych. Czekamy na konkrety :D

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-02-03, 22:11   

mkp napisał/a:
Rada Warszawy przyjęła projekt wsparcia rozbudowy punktów do ładowania pojazdów elektrycznych. /Screen w załączeniu/ Czekamy na konkrety :D

Ok. Ciekawe czy odpowiedzą coś poza ogòlnikami.
Daj znać jak będzie odpowiedź.

Nie jestem w stanie odczytać tego screena. Możesz przesłać na maila.

jas_pik napisał/a:
nie jesteśmy zbyt dużą grupą z którą ktoś zechce się liczyć.

Jak będziemy siedzieć cicho to nikt nas nie usłyszy...

jas_pik

Wysłany: 2017-02-03, 22:42   

Jak na razie właściciele samochodów elektrycznych zameldowani w Warszawie i posiadający samochody elektryczne ( wyłacznie ) mogą uzyskać zgodę na jazdę traktem Królewskim ( Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście) składając wniosek w ZTM o identyfikator.
( trochę tą sprawę popychałem)

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-02-04, 20:57   

jas_pik napisał/a:
Jak na razie właściciele samochodów elektrycznych zameldowani w Warszawie i posiadający samochody elektryczne ( wyłacznie ) mogą uzyskać zgodę na jazdę traktem Królewskim

Kolejny absurd... Bo ci co pod Warszawą mieszkają a przyjadą elektrykiem by nie smrodzić, to gorsi są. Przecież pewnie 50 procent z nich jeździ do pracy lub na zakupy do Wawiy autami. Znam wielu... Każdy kto udowodni że ma elektryka powinien mieć te same przywileje.

mkp

Wysłany: 2017-02-04, 21:35   Re: Warszawa - policzmy ilu nas jest? - petycja do Prezydent

Maras napisał/a:
Witajcie.

Co myślicie o petycji do Prezydent Warszawy o realizację budowy punktów ładowania?

Może zorganizujmy się, np zbierzmy podpisy, powiadommy prasę...
Proszę wymieńmy się pomysłami, zróbmy coś.

Co wy na to?

Maras

Najprościej będzie poprosić o interwencję Radną Warszawy - Aleksandrę Gajewską - której interpelację wskazałem powyżej. Wspiera EV więc zapewne i będzie zainteresowana punktami ładowania. Parę e-maili w tej sprawie powinno pomóc :)

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-02-04, 21:45   

Posiadacie kontakt do tej Radnej?
Atakujmy ją pojedynczo czy 'kupą'😁

jas_pik

Wysłany: 2017-02-04, 22:10   

a.gajewska@radny.um.warszawa.pl
https://www.facebook.com/aleksandragajewska4RW/
http://aleksandragajewska.pl

KilleR.racer 

Wysłany: 2017-02-06, 10:17   

W ogóle to obsurd że w każdym mieście z osobna trzeba ubiegac się o co kolwiek. Ja jestem z podlasia ale kilka razy w roku jestem w Wawie . Więc przywileje tak samo by mi się przydały. Ale nie tylko w warszawie. Powinno być coś ustalone odgónie jak z kartami dla osób niepełnosporawnych i tyle. Wydawane w urzędzie przy rejestracji pojazdu jako bonus. I to urzędnik powinien przypomnieć że takie coś istnieje a nie każdy z osoban musi się pokątnie dowiedzieć że można mieć takie coś ale nie ma. Takie jest moje zdanie i żeby to zmienić to trzba LAT o ile w PL to się uda.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-02-06, 12:55   

KilleR.racer napisał/a:
Takie jest moje zdanie i żeby to zmienić to trzba LAT o ile w PL to się uda.
Takie jest też moje zdanie, ale za wspomniane LATa to trzeba będzie takie przywileje już kasować z powodu popularności elektryków, pamiętajmy że obecnie trwa tylko okres przejściowy, który warto by było jednak dobrze wykorzystać :-)

jatko 

Wysłany: 2017-02-06, 14:55   

kontynuując off top

Jestem przeciwny wszelakim "przywilejom" bo to trafia zwykle do osób które tego nie potrzebują

darmowe parkowanie nie zachęci mnie do zakupu tesli, a jak kogoś stać na teslę to i 2zł na parkowanie wysupła

a zamiast dotowania czegokolwiek wolę żeby mi nie zabierali

Ważniejsza, z mojego punktu wiedzenia infrastruktura, brak punktów ładowania w tym momencie jest największą bolączką rozwoju EV w Polsce. Zakup auta za ponad 50kzł po to by jeździć w koło komina jakoś do mnie nie przemawia, a najbliższe (i jedynie w zasięgu Leafa 30kWh) chademo mam la Litwie

KilleR.racer 

Wysłany: 2017-02-06, 15:40   

Dlatego jak długo nie ma infrastruktury fajnym wozem przejściowym jest AMPERA/VOLT. Miałem LEAF i przerabiałem to. Brak szybkiego ładowania w okolicy 150km to dramat. A tak krece się w koło komina a jak chcę jechać dalej to jade. Do tego jak tam "dalej" jest się gdzie podładować to + bo znów coś mozna podjechac na EV. I tyle. Nie ukrywam że liczę troche na firmy typu greenway. Ale pewnie kązdy wie że takie firmy nie zarabiają kroci na ładowaniu. Bo koszty są masakryczne.
Do tego jak piszesz że szkoda 50 tys na auto EV to obawiam się że jak bedzie infrastruktura to większość ludzi co beda mieć już takie auto EV u nas nie zajadą na taką stacje. Bo nie będzie tanio.
LINK DO VIDEO
Polecam sbie obejrzeć jak w takiej Norwegii moga być rozbierzności w cenach gdzie oni nie mają co robic z prądem.

Maras 
AMPERA 2012

Wysłany: 2017-02-08, 17:59   

mkp napisał/a:
Najprościej będzie poprosić o interwencję Radną Warszawy - Aleksandrę Gajewską - której interpelację wskazałem powyżej. Wspiera EV więc zapewne i będzie zainteresowana punktami ładowania. Parę e-maili w tej sprawie powinno pomóc :)

Napisałem do radnej, zobaczymy czy zechce się zająć naszymi sprawami.
Jakby co liczę na waszą pomoc, pomysły itp.

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2017-02-09, 20:36   

jas_pik napisał/a:
Przecież było by to poparcie dla programu obecnej partii rządzącej , a jej to nie będzie odpowiadać.

w zadnym razie, to nie bylo by lamanie konstytucji :mrgreen:
ale gronkowiec teraz ma wieksze zmartwienia niz ladowarki

co do mozliwosci jazdy EV tam, gdzie sa ograniczenia ruchu dla spalinowcow, to uwazam,ze zamiast specjalnych przepustek, wystarczy odpowiedni zapis na znaku,
i tak nie da sie tego przeczytac w trakcie jazdy,ale ktos zainteresowany moglby sie zainteresowac

jas_pik

Wysłany: 2017-02-09, 20:57   

KGB napisał/a:
co do mozliwosci jazdy EV tam, gdzie sa ograniczenia ruchu dla spalinowcow, to uwazam,ze zamiast specjalnych przepustek, wystarczy odpowiedni zapis na znaku,
i tak nie da sie tego przeczytac w trakcie jazdy,ale ktos zainteresowany moglby sie zainteresowac

Zwróć uwagę że to będzie pierwsza trasa w Pl na której będzie rozpoznawania tablic/samochodów/osób jadących i porównywania z bazami danych pojazdów dopuszczonych/pojazdów z ważnymi ubezpieczeniami/osób poszukiwanych.
Orwell się kłania

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2017-02-10, 02:32   

morawiecki chce taki system zrobic w calej PL !

ale co do EV, to na starym miescie mieszkancy maja przepustki dla swoich spalinowcow - myslisz,ze te przepustki sa tak dobrze widoczne dla kraweznikow ?
zatrzymuja oni randomowo samochody do kontroli, a jakby sie pieski nauczyli rozpoznawac kilka modeli EV ,to by je odrzucili od razu,
a te podejrzane jak np. p106e puscili by po okazaniu dowodu,
proste jak konstrukcja gwozdzia

jas_pik

Wysłany: 2017-02-10, 09:57   

Ale mandaty nie będą dawać policjanci ale CANARD

tomo14858

Wysłany: 2017-02-10, 11:48   

W Norwegii auta elektryczne mają tablicę rejstracyjne zaczynające się na EL i EK, dzięki czemu odrazu widać ze to elektryk i np nie płaci za płatne drogi, parkingi czy buspasy (jak narazie nie placi). Jeżeli wprowadzą w Polsce tablicę przypisane do auta warto o tym pomyśleć żeby auta elektryczne były w jednej grupie. Ułatwi to życie sprawdzającym, jakby rząd chciał wprowadzić przywileje dla tych aut ;) .

vwir

Wysłany: 2017-02-10, 13:28   

Podobnie jest na węgrzech - ekologiczne auta mają zielone tablice rejestracyjne.

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2017-02-10, 14:52   

marzenia, u nas tylko instytucje maja wyrozniki na tablicach,
na prywatnych autach nawet tablice za tysiaka maja wyroznik wojewodztwa,
z niektorych mozna zrobic cos tematycznego np. D0 PRADU lub N4 PRAD

Odpowiedz do tematu