SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Ampery w Holandii - ku przestrodze
Autor Wiadomość
LeszekP

Wysłany: 2018-07-05, 19:09   Zakup Ampery w Holandii - ku przestrodze

Witam wszystkich forumowiczów, a szczególnie szczęśliwych użytkowników Opla Ampery.
Chciałbym się z wami podzielić wrażeniami z wyprawy do Holandii po Amperę i ostrzec jednocześnie, by ktoś nie popełnił takiego samego błędu.
Na końcu tekstu jeszcze będę miał do Was prośbę.
Poszukując modelu samochodu dla siebie trafiłem na to forum i poczytawszy wiele pozytywnych opinii i widząc jak wasze środowisko jest pomocne i życzliwe
zdecydowałem się na zakup, używanej oczywiście, Ampery. Taki jest mój "krótkotrasowy" tryb życia, że taki plug-in mi bardzo odpowiada.
Stwierdziłem, że najlepszym miejscem zakupu będzie Holandia, bo drogi dobre, klimat łagodny, inna kultura traktowania samochodów i duża szansa na nieprzekręcony licznik.
Ogarnąwszy swoje możliwości finansowe stwierdziłem, że taki 2013, poliftingowy model jest w moim zasięgu i taki znalazłem na stronie

https://www.autoscout24.p...8400?cldtidx=13

Napisałem do tamtejszego salonu, że jestem zainteresowany, a miły (wówczas) tamtejszy szef- pan Collin Schollema odpisał, że oczywiście samochód jest dostępny, nawet zgodził się na
mały rabat do 12.600 euro. Nie mogłem pojechać od razu, więc zapytałem (cały czas mailowo po angielsku) czy jest możliwość zarezerwowania na parę dni tego samochodu. Oczywiście była taka możliwość po wpłaceniu 15% zaliczki.
Trochę skracam, bo korespondencja trwała kilka dni.
Sprawa wydawała się uczciwa - salon samochodowy, samochód sprawdziłem na wszystkich możliwych stronach po nr rejestracji (w Holandii samochód mimo zmiany właściciela nie zmienia numerów), płatność przelewem, udokumentowana.
Przelałem więc tytułem zaliczki, z odpowiednią adnotacją w opisie przelewu, 1500euro na konto salonu i otrzymałem od p.Schollemy potwierdzenie wpływu.
Po kilku dniach, gdy już mogłem, wziąłem urlop, pożyczyłem lawetę z samochodem do przyciągnięcia i udałem się z kolegą na 800 kilometrową, dwudniową wyprawę.
Gdy w poniedziałek 02.07.2018 dotarłem na miejsce do salonu Autobedrijf Bockhoudt w Assen, ul. A.H.G. Fokkerstraat 30, przywitał mnie pan Schollema, zaproponował kawę, oglądanie i przejażdżkę moim przyszłym samochodem.
Wszystko wydawało się być na najlepszej drodze do szczęśliwego finału, do momentu, gdy widząc, że jestem zadowolony, wpłaciłem zaliczkę i przyjechałem z lawetą
pan Scholema powiedział, że cena tego samochodu to nie umówione 12.600, a 15.000 euro. Bo niby jakiś podatek.
Normalnie zdębiałem w tym momencie, ale pokazałem mu jego własne ogłoszenie leasingowe, gdzie jak wół stoi wartość samochodu netto 10.702, brutto 12.950 euro.
Nie, wg niego tam była pomyłka, a na dziś cena jest 15.000. Chyba myślał, może trochę nie bez racji, że trafił na jelenia z Polski.
Oczywiście choćbym chciał, to nie miałem takiej kwoty. Tylko różnicę pomiędzy umówionym 12.600, a zaliczką.
Pan Schollema nagle się usztywnił, żadne argumenty nie trafiały. 15.000 albo jedziecie pustą lawetą do domu. No i pojechaliśmy, ale wcześniej przy świadkach wydobyłem od niego obietnicę, że zwróci nienależną zaliczkę.
W ten sposób straciłem dwa dni, kupę kasy na transport, a zyskałem wściekłą żonę i wkurzonego kolegę, którego wlokłem przez 2000km bez celu.
Nie wiem teraz czy kiedykolwiek zobaczę jeszcze te 1500euro, bo jak na razie mimo kilu ponagleń konto puste.
A teraz prośba:
Jeżeli ktoś z Was posługuje się niderlandzkim lub angielskim, niech zadzwoni do pana Collina Schollemy tel.+31 592 421 665 i zapyta ile właściwie kosztuje ten samochód 12.950 jak w ogłoszeniu czy 15.000 jak dla jelenia-Polaka. A przy okazji, czy jest skłonny w takiej sytuacji zwrócić zaliczkę, czy ją sobie przywłaszcza?

Pozdrawiam
Leszek
c.d.n.

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2018-07-05, 22:18   

Z tego co widze, to sprzedawca mogl operowac cena netto (oczywisty blad w ogloszeniu), mialem taka sama historie, ale nie wplacilem zaliczki, bo w doslownie ostatniej chwili moj sprzedawca (Opel Fred Jaansen Huizen) sie kapnal, ze ja mysle o brutto, a on o netto. Paradoksalnie, ta sytuacja pozwolilammi 12 miesiecy pozniej kupic dokladnie w samym miejscu auto idealnie wpasowujace sie w moje potrzeby i to u tego samego sprzedawcy (ktory mnie doskonale pamietal i potraktowal ze zwiekszonym zaufaniem dzieki temu).

Janosick wspominal kiedys na forum, ze zdecydowana wiekszosc aut to auta leasingowe, stad domyslnie niektorzy operuja kwotami netto.

Obys dostal nalezna zaliczke spowrotem i bys znalazl auto, ktore Ci spasuje.

kalex 

Wysłany: 2018-07-05, 22:36   

Rozumiem że gość zmienił przytaczane przez Ciebie ogłoszenie ? Bo w tym które podlinkowałeś jest że "EXCL.BTW".

bodix

Wysłany: 2018-07-05, 22:55   

Leszek swego czasu ja miałem podobnie z niemiaszkami i już witałem się z gąską z tym, że nie płaciłem zaliczki a wysłałem pisemną rezerwację. W przeddzień wyjazdu helmut wysłał maila, że ich stały odbiorca zawinął większość Amper z placu gdzieś na wschód i mogą mi zaoferować wybór z tych co zostały. A zostały przebrane najbiedniejsze sztuki z przebiegami nie dla mnie. W tamtym czasie mieli z 15 poleasingowych Amper , było w czym wybierać- przez 3 dni. Koniec końców nieoczekiwanie trafiła się jedna demo w salonie Opla i już ponad dwa lata jesteśmy razem, ha. Szkoda tylko twojego czasu i kasy, niestety dziadostwo jest już i tam. Faktycznie Yanosik byłby bardzo pomocny ale juž dawno nie udzielał się na forum. Na pewno nie porzucaj zakupu Ampery bo to fajne uniwersalne auto, które daje niesamowitą frajdę z jazdy. Trzymam kciuki za tę misję, powodzenia.

highend 

Wysłany: 2018-07-05, 23:09   

Adwokat, Sąd, zaliczka jest do zwrotu. Zawsze.
Przepada tylko zadatek (jak Ty zawalisz) lub jest zwracany dwukrotnie (jak salon zawali).

A poza tym odradzam wpłacanie zaliczek/depozytów... czegokolwiek zdalnie.

Podoba Ci sie jakis samochód w Holandii, ale nie masz lawety ? Pakuj się w osobówkę i jedz go ogladac. Na miejscu daj zaliczke lub calosc i podpisuj umowy.... :) Nigdy przez neta.

wodnik7

Wysłany: 2018-07-05, 23:37   

Moja tesle tez kupilem wplacajac zaliczke, zorganizowalem transport i podjechalem - i okazalo sie, ze wszytsko tak, jak ustalone. A zaliczke to nawet nie mailowo ustalilem, a telefonicznie, wiec w sumie nic w reku nie mialem:) to tak apropos highenda - nieki dy jest ok.

Bardzo Cie niemilo potraktowano, tym bardziej, ze masz ogloszenie z cena netto 10 z hakiem. Mam nadzieje, ze auto znajdziesz jeszcze fajniejsze i pieniadze zwroca (musza!)!

highend 

Wysłany: 2018-07-06, 00:29   

W dobie tak wielu oszustów - odradzam przelewy przez neta przy drogich autach.
Jasne, że tutaj jest salon (komis?) - no ale sytuacja jakby nie do pozazdroszczenia.
Z drugiej strony: w umowie zaliczki powinno być zapisane jaka jest pozostała kwota do zapłaty.

Odpowiedz do tematu