SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2014-07-19, 14:21
Audi A3 e-tron :)
Autor Wiadomość
highend 

Wysłany: 2013-09-04, 15:39   Audi A3 e-tron :)

http://www.myelectriccarf...ustralia-later/

mniam mniam :)

domino

Wysłany: 2014-06-23, 18:40   Re: Audi A3 e-tron :)

Cena 37.900 euro
http://www.autobild.de/ar...ht-4365356.html

highend 

Wysłany: 2014-06-23, 18:44   

Fajne :) ale wygląda jak zwykłe audi A3
podobna sprawa z Golfem VII elektrycznym.....
Niemcy jednak są bardzo konserwatywni.

Czy tylko ja uważam, że samochód na prąd lepiej jak wygląda inaczej?
Tesla S, Leaf... - nie przypominają aut spalinowych..... :)

poczta.pl

Wysłany: 2014-06-23, 21:58   

highend napisał/a:
Fajne :) ale wygląda jak zwykłe audi A3
podobna sprawa z Golfem VII elektrycznym.....
Niemcy jednak są bardzo konserwatywni.

Czy tylko ja uważam, że samochód na prąd lepiej jak wygląda inaczej?
Tesla S, Leaf... - nie przypominają aut spalinowych..... :)

tak, chyba tylko Ty
auto ma być funkcjonalne a nie jakieś badziewne bmw i3 lub renault twizy
celowo spierdolone aby nie miało nabywców

golf, a3, fluence itd rulez

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2014-06-23, 22:13   

ale jak bardzo musi byc funkcjonalny lakier, zeby wytrzymac pawie puszczane na widok takiego cuda'ka ?
jezeli sami przerabiamy, to nie mamy za bardzo wyboru,
ale gdy kupujesz za kupe szmalu fabrycznego EV to juz nie te czasy,zeby byl przerobionym spalinowcem,
tzn. zeby nie wygladal tak samo, bo ktos chetny na taki pojazd,raczej jest indywidualista

poczta.pl

Wysłany: 2014-06-23, 22:18   

KGB napisał/a:
ale jak bardzo musi byc funkcjonalny lakier, zeby wytrzymac pawie puszczane na widok takiego cuda'ka ?
jezeli sami przerabiamy, to nie mamy za bardzo wyboru,
ale gdy kupujesz za kupe szmalu fabrycznego EV to juz nie te czasy,zeby byl przerobionym spalinowcem,
tzn. zeby nie wygladal tak samo, bo ktos chetny na taki pojazd,raczej jest indywidualista

ok ale nie jakiś cudak, auto ma być fukcjonalne
wolałbym kupić bmw5 ev lub panamerę ev niż teslę, serio, ale nie ma opcji

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2014-06-23, 23:32   

ju dżast kiding mi ? panamera to takie buraczane auto,ze az strach : limuzyna liftback :lol: wygladajaca jak rozdeptana ropucha z odwlokiem od rozdeptanej cayen,
panamera jest tym w Porsche ,czym PN Jamnik w FSO - twor totalnie z innej bajki ,ale Jamnik byl tylko jednym egzemplarzem zrobionym z nudow ,a Panamera jest w sprzedazy,
Tesla S przy tym dziwactwie ,to oklepany schemat na uto z lat 80-tych , i co z tego ze technicznie nowoczesniejsza, skoro bardziej przypomina samochod w swojej klasie niz twor od prosiaka

a bmw5 ,domyslam sie ,ze chodzi Ci o F10 (nie szkodzi ,ze najladniejsze jest e39 ,a najlepsze raczej e34) ,to mogles kupic jakis egzemplarz z uwalonym silnikiem i oddac go na "zelektryzowanie" ,to by wyszlo pewnie tyle co Tesla ,a mialbys swoj typ auta,

zreszta nei rozumiem dlaczego Ska ,jest wg. Ciebie cudakiem,
przeciez to normalny samochod ,takie polaczenie wygladu Mondeo z zawieszeniem z Citroena i bagaznikiem Merivy z tymi dodatkowymi fotelami w bagazniku ,ktore pasuja do osobowki jak swini siodlo

highend 

Wysłany: 2014-06-24, 00:29   

nie piszcie o panamerach czy innych suvach.... spalinowych ;) i tak już jest off topic bo było o audi a3 etron.

Mamy:

Tesla Model X - nadchodzące auto, wyróżnia się? TAK (choćby drzwiami tylnymi)

Model S - również się wyróżnia - nie istnieje takie auto spalinowe, owszem do Jaguara nieco linia nadwozia podobna, ale jednak zupełnie inne auto

Audi A3, Golf VII, Merc B-klasa <- oklepane jak spalinowce.
A mogli w nich coś (choć trochę) zmienić.

Leaf - mi się podoba (bo mam :mrgreen: ), innym różnie - antyEVowcy się śmieją z wyglądu Leafa. Ogólnie się podoba ludziom na żywo :)

imiev/c-zero/ion - jakby zniknęły te auta.... imho jako małe miejskie są ładniejsze od smarta, a na pewno lepiej wyglądają na żywo niż na foto (no ale wysokie i wąskie nie muszą się podobać...), mała uwaga: imiev po złożeniu tylnej kanapy ma bagażnik większy i bardziej funkcjonalny niż Leaf po złożeniu tylnej kanapy..... :)

Twizzy - celowo sp....ne? Twizzy to akurat zabawny pojazd i wygląda bardzo fajnie imho :)

Renault ZOE - również się wyróżnia, nie ma takiego spalinowca

Fluence/Kangoo - wersje EV coś mają w sobie, że można je odróżnić od ich spalinowych wersji i o to coś mi właśnie chodzi apropo aut niemieckich

Smart - jaki jest każdy widzi ;)

BMW i3 - osobiście mi sie nie podoba, co nie zmienia faktu, że się wyróżnia. Być może za jakiś czas się zacznie podobać :)

Apropo aut niemieckich jeszcze: one są ładne, audi nawet bardzo - piękna linia nadwozia itp. ALE - są oklepane już - szczególnie w Niemczech. Jedziesz i ciągle: audi, audi, vw, audi, mercedes, vw, audi ;)

highend 

Wysłany: 2014-06-24, 00:35   

poczta.pl napisał/a:

ok ale nie jakiś cudak, auto ma być fukcjonalne
wolałbym kupić bmw5 ev lub panamerę ev niż teslę, serio, ale nie ma opcji

Czyli Tesla to nie auto marzeń?
To trzeba było kupić Panamerę i przerobić na EV. Profesjonalna przeróbka wyszłaby w granicach ceny Tesli myślę - ale miałbyś auto o jakim Ty marzysz.
To jest zaleta przeróbek - możesz każde auto przerobić na EV - i nie jesteś zmuszony do wybierania być może ograniczonych gotowych rozwiązań.

poczta.pl

Wysłany: 2014-06-24, 08:46   

KGB napisał/a:

przeciez to normalny samochod ,takie polaczenie wygladu Mondeo z zawieszeniem z Citroena i bagaznikiem Merivy z tymi dodatkowymi fotelami w bagazniku ,ktore pasuja do osobowki jak swini siodlo

gdzie ja napisałem ze S jest cudakiem? to piękne auto

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2014-06-24, 11:24   

poczta.pl napisał/a:
KGB napisał/a:

faktycznie, nie napisales wprost,
odczytalem to z kontekstu calej twojej wypowiedzi, w ktorej chwalisz fabryczne przerobki, a ganisz odzielne modele EV

poczta.pl

Wysłany: 2014-06-24, 11:36   

KGB napisał/a:
poczta.pl napisał/a:
KGB napisał/a:

faktycznie, nie napisales wprost,
odczytalem to z kontekstu calej twojej wypowiedzi, w ktorej chwalisz fabryczne przerobki, a ganisz odzielne modele EV

ganię cudaki jak np trójkołowce jednoosobowe itp,
auto elektryczne nie powinno być tym drugim lub trzecim autem w rodzinie tylko autem na wszystkie okazje, na dojazd do pracy, podwózkę dzieci do szkoły, wyjazd z bagażami na urlop itd,

auto chętnie kupowane jako rodzinne (nie mylić z SUV i innymi nyskami)
szkoda że Renault zaprzestał produkcji fluence ze

highend 

Wysłany: 2014-06-24, 12:29   

poczta.pl napisał/a:

auto elektryczne nie powinno być tym drugim lub trzecim autem w rodzinie tylko autem na wszystkie okazje, na dojazd do pracy, podwózkę dzieci do szkoły, wyjazd z bagażami na urlop itd,

zgadzam się.

Auto elektryczne jako nr 1 w rodzinie.
Ale dodatkowo jakiś "cudak" w rodzaju Twizzy na jakieś szybkie manewry jak trzeba... lub może być skuter/motoryckl albo nawet rower - elektryczny oczywiście :)

I dopiero auto spalinowe jako drugie-trzecie, używane jedynie w razie konieczności. Jeśli w ogóle potrzebne

Tak właśnie widzę właściwy stan posiadania samochodów przez ludzi :)

domino

Wysłany: 2014-06-24, 19:11   Re: Audi A3 e-tron :)

Audi poinformowało że E-tron będzie można naładować ze stacji ładowania które bedą znajdować sie przy salonach Audi.

http://green.autoblog.com...500-in-germany/

szykuje się wielki rozwój infrastruktury dla EV - fajnie mają!.
W berlinie mają kilkanaście salonów Audi więc będzie gdzie ładować a w samej Warszawie jest prawie 10 i pustki.

domino

Wysłany: 2014-07-16, 15:34   Re: Audi A3 e-tron :)

Premiera i sprzedaż na polski rynek Audi A3 Sportback e-tron.
Cena zaczyna się od 156 868zł.

http://www.samar.pl/wiado...em?locale=pl_PL

W przyszłym roku pojawi się wersja A6 e-tron oraz Q7 e-tron.

Widać audi sukcesywnie rozwija game pojazdów z napędem elektrycznym.

poczta.pl

Wysłany: 2014-07-16, 15:53   

lipa znów hybryda

mann25 
6kWh/100km vmax120

Wysłany: 2016-03-20, 07:59   

Na zywo widzialem juz 2, tutaj test
https://youtu.be/3Qss6bINYZ4
126p>Samara 1.3>Golf II 1.3>Mazda 626 IV 1.8>Sierra II 2.0>Cordoba 1.6>Golf IV1.6>A4 1.8 LPG>Polo III 1.4TDI>A2 1.4TDI>Polo IV 1.4BMTDI 2007>Passat B6 1.6BMTDI 2009>Passat B7 1.6BMTDI 2011>CaddyMaxi II 1.6BMTDI 2012r> 2020 CaddyMaxi 60kmEV+0,6l LPG REX?

skuhn

Wysłany: 2016-03-20, 11:07   

[quote="poczta.pl"][quote="KGB"][quote="poczta.pl"]
KGB napisał/a:

ganię cudaki jak np trójkołowce jednoosobowe itp,

auto chętnie kupowane jako rodzinne (nie mylić z SUV i innymi nyskami)
szkoda że Renault zaprzestał produkcji fluence ze

Ej bez przesady, dlaczego ganisz?
Kazdy kupuje pojazd jaki jest mu potrzebny i zrealizuje jego wymagania transportowe i estetyczne.
Ja mam long range cruisera spalinowego do dalekich tras, ktory jest cichy, ma wygodne fotele, duzy silnik i zawiezie mnie w 3 godziny z Gdyni do Warszawy.
Do podwozenia dziecka do przedszkola i codziennych spraw mam P106 elektrycznego.
Do jezdzenia do ulubionego pubu, gdzie nie ma nigdy wolnego miejsca do zaparkowania uzywam MiniEl'a, jak jest ładna pogoda to biore MiniEl'a Cabrio i jade sobie do Sopotu na przejazdzke.
W garazu mam jungtimera włoskiego podpisanego przez czlowieka, który go projektował i jestem z nim zwiazany emocjonalnie.
Nie kazdy ma w sobie janusza i chce sie wtopic w tłum w szarej Octavii albo jakims Audi.
Jako posiadacz elektryka nie krytykuje ludzi posiadajacych spalinówki, moge ich tylko przekonywac pokazujac jego zalety. Dzisiaj całą Gdynie zablokowali biegacze maratonowi i strasznie mnie wkurzyli bo nie moglem dojechac do sklepu, ale nie darlem sie na nich tylko podziwiam jak dali rade sie zorganizowac i przekonac miasto do takich blokad. Pozdrawiam

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2016-04-28, 22:33   

Dzisiaj w Gdańsku spotkałem białego e-trona na stacji ładowania na Partyzantów, właściciel akurat wrócił do niego i chwilę sobie pogadaliśmy, ponoć często o miejsce do ładowania rywalizuje z czarną Teslą (ta sama wtyczka Type 2). Wspólną cechą z Amperą (czy z BMW i3 z range extenderem) jest tryb czysto EV jako domyślny, zasięg tylko mniejszy - do 50km przy delikatnej jeździe. Właściciel za dwa lata planuje przesiadkę na Teslę, bo wtedy już ładowarek powinno być więcej - entuzjasta elektryków, na razie hybryda jest kompromisem pozwalającym rozkoszować się elektrykiem na krótkich trasach i jednocześnie nie być ograniczonym do tych tras. Fajnie, że jest u nas takich samochodów coraz więcej :-)

Bluefist 
Mario

Wysłany: 2016-11-30, 01:21   

A oto i Właściciel A3 Etrona ze wcześniejszego wpisu :)

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2016-11-30, 16:56   

Bluefist napisał/a:
A oto i Właściciel A3 Etrona ze wcześniejszego wpisu
Witam ponownie - tym razem w wirtualu :-)

bro

Wysłany: 2017-09-18, 14:05   

Bluefist napisał/a:
A oto i Właściciel A3 Etrona ze wcześniejszego wpisu :)

Witaj! Zastanawiam się nad tym autem. Czy mógłbyś opisać swoje wrażenia.

Przede wszystkim chodzi o zasięg elektryczny w zależności od prędkości i pory roku.

Odpowiedz do tematu