SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opel Ampera wyjęty z kanału po kilku tygodniach kąpieli
Autor Wiadomość
YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-06, 20:11   Opel Ampera wyjęty z kanału po kilku tygodniach kąpieli

:arrow: Edit: Temat wydzielony z głównego wątku o Oplu Ampera .

Mamy Amperę wyjętą z kanału po kilku tygodniach kąpieli. O dziwo udało się ją bez problemu uruchomić po oczyszczeniu gniazd i kilku złączek. Nie wywaliło żadnego bezpiecznika ale ilość drobnych błędów przyprawia o ból głowy Za kilka dni będzie w prasie. Jutro we współpracy z lokalnym klubem nieco osuszone już auto na rolki postawimy albo podamy napęd pasem transmisyjnym na przednie koła. Nie pozwalają nam robić zdjęć ale zabawa jest przednia.
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2017-09-11, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2017-09-06, 20:37   

Zapowiada się super temat.
Zrób koniecznie zdjęcia :) i zdaj relację.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-09-06, 20:56   

YANNOSICK napisał/a:
Nie pozwalają nam robić zdjęć ale zabawa jest przednia.
Zazdroszczę :-)

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-06, 21:04   

Teraz np. wiem ile wody mieści się w różnych zakamarkach Ampery i wiem skąd tę wodę należy usunąć aby uruchomić auto. Co ciekawe zarówno spaliniak jak i elektryk udało się uruchomić w ciągu kilkunastu godzin od wyłowienia auta.
Zdjęć oficjalnie robić nam nie wolno bo to są testy dla ubezpieczalni ale czasem się ten telefon jakoś tak sam odblokuje...

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-07, 20:35   

Dziś się pochorowałem i nie będę oglądał ładowania z rolek ale jutro mam nadzieję wydobrzeć i podjadę do chłopaków na szrot.
Ciekawostka: Po moim wczorajszym wpisie miałem trzy telefony od znanych z portali aukcyjnych handlarzy w sprawie zakupu tej zalanej Ampery... ludzie wstydu nie mają...

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2017-09-07, 22:18   

YANNOSICK napisał/a:
Dziś się pochorowałem i nie będę oglądał ładowania z rolek ale jutro mam nadzieję wydobrzeć i podjadę do chłopaków na szrot.
Ciekawostka: Po moim wczorajszym wpisie miałem trzy telefony od znanych z portali aukcyjnych handlarzy w sprawie zakupu tej zalanej Ampery... ludzie wstydu nie mają...

Dlatego Twoja rada by w pierwszej kolejnosci rozwazac nieco drozsze oferty z opeloccasions.nl jest w pelni uzasadniona. Tam chyba sa najmniejsze szanse na przekret, a w dodatku, gdy salon dba o reputacje to szanse na jakis chytry szwindel spadaja do zera. Oczywiscie zawsze w przypadku uzywki moze zie zdarzyc jakis zonk, ale trZeba ryzyko minimalizowac.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-08, 11:24   

SZOK!!!
Auto pojechało do Polski... Ubezpieczalnia sprzedała jako uszkodzone/niesprawne/naprawa ekonomicznie nieuzasadniona. Znając polskie realia jednak da się powymieniać pogniecione plastiki i po porządnym praniu i wrzuceniu do środka dwudziestu choinek zapachowych auto utopione "wypłynie" na jakimś komisie. Laweta była z Gniezna ale to niekoniecznie coś oznacza.

UWAGA OSTRZEŻENIE!!!
Niebieska Ampera, 2013r z czarnym, skórzanym wnętrzem i charakterystycznym logo AMPERA +- (takie jak pod moimi postami) na obu bokach. Holenderskie pochodzenie, Nie działa alarm ani czujki ruchu. Trzy orginalne felgii. Przebieg 212 kkm. Uszkodzony jest zderzak przedni, maska, lewy reflektor. Mocno skorodowany tłumik, Zerwana guma z pedału hamulca. Zerwana antena, Pęknięta przednia szyba u nasady lusterka, Lusterko wyrwane i zgubione. Na górnych częściach uszczelek drzwi widoczne przetarcia od pasów dźwigu. Porysowany łańcuchem spoiler i zderzak tylny. Możliwe uszkodzenie zawieszenia lub napędu z lewej strony.
To auto jest po kilkutygodniowym postoju na dnie kanału (3 metry pod wodą). Niech nikt nawet nie pokusi się na oglądanie takiego auta!

Jeżeli to auto trafi na sprzedaż w całości to jest moim zdaniem skurwysyństwo w czystej formie.

Ps. Na rolkach w trybie Normal i L naładowano do pełna z prognozą 97 km. Nie wywaliło żadnych błędów (poza milionem błędów które już były...).

krawcu 

Wysłany: 2017-09-08, 11:35   

Ciekawe czy doczekamy się w Europie takie standardu jak jest w stanach, gdzie każdy samochód będzie można łatwo sprawdzić co i jak z nim było w przeszłości?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-09-10, 17:14   

Maras napisał/a:
Kiedyś się za to wezmę lub będąc w Gdańsku skorzystam z pomocy bardziej doświadczonego kolegi:)
Chętnie, tylko zarezerwuj sobie dobę, bo silikon musi wyschnąć :-)

Maras napisał/a:
Patryk pozdro z Wawy.
Dzięki i również pozdrawiam :-)

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-10, 20:39   

Napiszę otwarcie bo takie sprawy powinny moim zdaniem być wyciągane na światło dzienne.
Zadzwonił do mnie nowy właściciel opisanej przeze mnie zalanej Ampery - handlarz z Bielska Białej. Człowiek ten czyta to forum i dostrzegł mój post z ostrzeżeniem. Straszy mnie pozwem z powodu utrudniania mu działalności gospodarczej poprzez zdradzanie tajemnicy handlowej. Twierdzi, że usunie wszystkie usterki w wyspecjalizowanym zakładzie i jeżeli kupujący będzie dopytywał to poinformuje go o pochodzeniu i historii auta. Według tego człowieka moja "ingerencja" w jego sprawy i interesy może spowodować straty finansowe które będę musiał pokryć... :shock: :shock: :shock:
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w takich sprawach i polskich realiach? Czy mam się czego obawiać? Czy powinienem usunąć post z forum? Moim zdaniem jego oskarżenia są bezzasadne ale może ktoś był w podobnej sytuacji. Będę wdzięczny za porady.

bodix

Wysłany: 2017-09-10, 20:57   

A spróbuj tylko usunąć te posty to Cię znielubię. A na poważnie to jeśli będzie trzeba dokładam się do dobrego prawnika i czas wykluczać dziadostwo z rynku. Nic się nie martw poradzimy sobie jest nas tu wielu i powinno każdemu zależeć na wykluczaniu patologii. Rozwala mnie ta bezczelność, cholerni cwaniacy.

Wojtasek0
Ampera for EVER

Wysłany: 2017-09-10, 21:04   

Cześć,
Jeżeli macie jakieś pomysły dla kolegi to piszcie proszę do niego na priv....
Po co ułatwiać Panu z branży motoryzacyjnej ....
Przyłączam się do deklaracji odnośnie prawnika....nie można odpuszczać takim Januszom biznesu.
Cokolwiek by nie zrobił to tak auto jest po kąpieli....to już takim pozostanie. Nawet jak się je dobrze osuszy "ręcznikiem"

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2017-09-10, 21:18   

Yannosick. Pomyślmy logicznie.
Ile jest niebieskich amper w NL? Dużo pewnie.
Z przebiegiem 200kkm - też sporo. Pewnie niejedna miała dzwona.

Nie jestem prawnikiem i nie bazuj na mojej opinii - posługuję się jedynie logiką, nie podałeś ani numerów rejestracyjnych ani VIN. Innymi słowy - wskazałeś na wiele aut na holenderskich drogach. Czyli nie wskazałeś konkretnego auta.
Nie podałeś danych nabywcy, ani personaliów ani nazwy firmy ani lokalizacji firmy. Nikomu nic celowo nie utrudniasz. Nie podałeś sprzedającego oraz firmy ubezpieczeniowej, która obsługiwała to zdarzenie.

A ten cwaniak z BB już trzęsie portkami, bo wydał parędziesiąt tyś za auto, które jest wrakiem i pewnie będzie mu go bardzo trudno sprzedać (czytaj: trudno mu będzie kogoś oszukać). No gdyby to było jakieś A4 lub Passat, pewnie ukryłby się w tłumie. A tutaj skucha. Niech sam nim jeździ.

kalex 

Wysłany: 2017-09-10, 21:30   

Hhaha dobre. Kozak się trafił. A czy jegomość był już w "Turbo Kamerze" - jak nie to jest na dobrej drodze.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-09-10, 21:30   

YANNOSICK napisał/a:
Straszy mnie pozwem z powodu utrudniania mu działalności gospodarczej poprzez zdradzanie tajemnicy handlowej. Twierdzi, że usunie wszystkie usterki w wyspecjalizowanym zakładzie i jeżeli kupujący będzie dopytywał to poinformuje go o pochodzeniu i historii auta.
Tajemnica handlowa, dobre sobie. To wyraźnie sugeruje chęć zatajenia informacji mającej wpływ na wartość przedmiotu umowy kupna-sprzedaży - można potem od takiej umowy spokojnie odstąpić nawet po latach zdaje się. Co za bezczelność. Żeby było bliżej sam bym pojechał i pooglądał samochód czekając na poinformowanie o prawdziwej historii pojazdu. Może highend podjedzie?

Pawiel 
Opel Ampera 2013

Wysłany: 2017-09-10, 21:38   

To będzie mniej więcej wygladało (zgodnie z deklaracjami gościa z BB) tak:
- dzień dobry, mam do sprzedania Opla Amperę, zadbane auto elektryczne, lekko uszkodzony przód, porysowany lakier, auto już naprawione - jeździ bez problemu. Acha - no i auto leżało kilka tygodni w wodzie, ale nie ma problemu, bo słodkiej. Jakby co, daję gwarancję rozruchową. 3 miesiące...

albo tak:
- Ampera 2013 r, 200 000 km przebiegu, igła, dynamiczne i oszczędne auto, po lekkiej stłuczce - szczegóły na miejscu.

:) )))

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-10, 21:38   

No właśnie to mnie zastanawia. Czy to, że napisałem co wiem o tym aucie to pogwałcenie tajemnicy handlowej? Czym jest wedle polskiego prawa tajemnica handlowa? Nie zdradziłem źródła gdzie można kupić takie auto poniżej ceny... roweru elektrycznego. Nie zdradziłem żadnych szczegółów transakcji.
Dla mnie zakup takiego samochodu na części ma sens ale wprowadzanie go ponownie na drogi to niemal pewne kłopoty dla użytkownika. Według mnie to po prostu nieetyczne. Nawet jeżeli sprzedający informuje o historii auta to samo oferowanie takiego towaru mnie razi. Chociaż z drugiej strony fajki są sprzedawane i nikt nie zataja ich szkodliwości...

jas_pik

Wysłany: 2017-09-10, 22:18   

YANNOSICK napisał/a:
Nie zdradziłem źródła gdzie można kupić takie auto poniżej ceny... roweru elektrycznego.

Zdradź proszę :)
Chętnie bym takiego kupił ( albo do jazd albo na części) i użył do przeszczepu do któregoś z moich pojazdów.
Udzielając mi takiej informacji w sposób publiczny nie zdradzisz żadnej tajemnicy handlowej.

Sprzedam:
P106E 1996 3d zielony metalik 4os
P106E 1998 3d biały 4os
SaxoE 2002 5d biały 4os

mixpol 
mixpol

Wysłany: 2017-09-10, 23:10   

Ja również przyłączę się do grupy solidarności z YANNOSICK-iem. W kupie siła.
Gdyby ogłoszenie w treści zawierało zdanie "auto ostatnie kilka tygodni swojego
poprzedniego życia garażowało na dnie kanału w Holandii" rozważyłbym usunięcie
tego wpisu. W innym przypadku to ta informacja służy jedynie wzmożeniu czujności
przez sympatyków eko-pojazdów by na początku swojej fascynacji za niemałe,
często bardzo ciężko zapracowane pieniądze, dostali na dzień dobry w gratisie oprócz
lumpejrosa, kubeł zimnej wody od handlarza "krętacza".
Z drugiej strony to auta z taką historią powinny mieć zakaz z dokumentach ponownej
rejestracji.

kalex 

Wysłany: 2017-09-11, 05:36   

YANNOSICK napisał/a:
Według mnie to po prostu nieetyczne

Ja bym to nazwał narażeniem "życia lub zdrowia użytkownika". Ciekawy jestem który rzeczoznawca podpisałby by się pod tym że auto po naprawie w 100% procentach "nie zagraża".

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-09-11, 07:15   

Gdyby można to podciągnąć po ujawnianie tajemnicy handlowej to połowa użytkowników forum bezwypadkowe.net miałoby spore problemy, bo co chwilę ujawniają przypadki gdzie auto było zalane, powypadkowe, z przekręconym licznikiem, itp. Do tego są tam podane dokładne linki do konkretnych ogłoszeń. Więc jedyna słuszna odpowiedź dla tego janusza biznesu to "do zobaczenia w sądzie".

jatko 

Wysłany: 2017-09-11, 12:20   

Nooo, ale przynajmniej pan się odsłonił i dzięki temu wiemy by Amper z BB nie kupować :P , sam sobie reklamę zrobił

Na FB jest fanpejdz motodetektyw - ich mirki straszą (nie tylko) pozwami kilka razy dziennie i jeszcze istnieją, możesz do nich napisać ;)

Elektryczny_Joe 

Wysłany: 2017-09-11, 14:20   

Co się przejmujesz, na twoim miejscu upubliczniłbym nagranie rozmowy z tym handlarzem na forum.
:)
Poza tym, laweta z Gniezna oznacza lawetę z centrum polskiej szkoły picowania i przekrętów.
:)
Choć trzeba uczciwie przyznać, że krajowe ASO coraz bardziej przypominają obyczaje handlarzy.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-11, 18:22   

Nie mam nagrania. Poza tym nie chcę osobistych wycieczek. Opisałem tylko auto. Auto które osobiście widziałem i dotykałem. Myślę, że kolejne ruchy z mojej strony nastąpią dopiero gdy pojawi się ogłoszenie z treścią w której pominięte zostaną jakieś istotne kwestie.

Tomek258

Wysłany: 2017-09-11, 20:00   

Dokładnie trzeba nagłośnić sprawę żeby jakiś nieświadomy kupujący się nie dal zrobić przez tego handlarza w bambuko, bo raczej pewnie jest ze w ogłoszeniu nic o zalaniu nie wspomni

Odpowiedz do tematu