SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można kupic coś sensownego za 20tyś zł ?
Autor Wiadomość
palo

Wysłany: 2017-03-15, 21:40   Czy można kupic coś sensownego za 20tyś zł ?

Jak w temacie czyli czy można kupić jakiś "sensowny" pojazd elektryczny lub zelektryfikowany , hybrydę za 20 tyś zł ? Czy to raczej w tej kwocie pchanie się w problemy .
Tyle mógłbym przeznaczyć jeśli to miałoby sens.

highend 

Wysłany: 2017-03-15, 21:45   

za tyle kupisz auta grupy PSA (saxo/106 lub berlingo/partner) i jeszcze Ci zostanie....
lub dołóż trochę i poszukaj coś z trojaczków albo Leafa - ale to raczej rozbitek jakiś... :)

jas_pik

Wysłany: 2017-03-15, 22:13   

Potwierdzam w całej rozciągłości to co napisał Przemek.
Szukaj PSA ale koniecznie jeżdżącego ( nawet kilka km) ale musi jeździć abyś mógł sprawdzić zachowanie głównych podzespołów.
Jeśli potrafisz majsterkować ( masz kogoś kto Ci pomoże) to możesz budować samodzielnie akumulator z 18650 ( o ile masz źródła zaopatrzenia w logicznych cenach tych ogniw)
W tym budżecie raczej nie znajdziesz trojaczków czy Leafa , potrzebujesz co najmniej 50% budżetu więcej.Nawet rozbitki sa dużo droższe.
Poczytaj posty wik6 o Berlingo.
Berlingo czy też Saxo pozwoli Ci zapoznać się z podstawami użytkowania EV.
A ponieważ za dużo finansowo nie zaryzykujesz zawsze w razie problemów możesz sprzedać go na części drożej niż za niego zapłaciłeś.
Ale w dobrej cenie znaleźć PSA też nie jest łatwo. Ewentualnie możesz szukać PSA bez aku ( ale to jest ryzyko że coś nie będzie działać) i kupić akumulator z Leafa który da Ci niezły zasięg w autach PSA.
Wtedy ten budżet będzie w sam raz.
Starych hybryd nie polecam bo nie znajdziesz żadnej w dobrym stanie i w wersjach Plug-in czyli takich które sa bardziej elektrykami niż spalinowozami.

palo

Wysłany: 2017-03-16, 19:48   

Generalnie to chyba bardziej wolałbym jakąś hybrydę coś w stylu Prius 2 (nie plug-in) . Szukam czegoś co da mi "odetchnąć" od zmiany biegów a jednocześnie będzie dawało jakąś namiastkę elektrowozu (chyba jeszcze nie jestem gotowy na auto full EV) a do tego uspokoi sposób przemieszczania się . Sam pokonuję raczej odcinki w cyklu mieszanym to jest około 13km w jedną stronę do pracy z 3 postojami na światłach i korkami im towarzyszącymi (około 300-1000m). Jazda w korku z prędkością 20km/h a poza korkami z prędkością do 70km/h. A później wieczorem w korku w jedna stronę jakieś 1,5km a w drugą juz bez korka. Dodatkowo chciałbym by ze średniej 7,5L na tym odcinku (Corolla 1,3) dało się zejść do chmm 4,5L ? To już by mnie zadowoliło jednocześnie nie musiałbym rezygnować z zasięgu bo to hybryda a i większe bezpieczeństwo (6 poduszek )i bądź co bądź nowsza konstrukcja niż starsze PSA). Dodam że 20 tyś na auto to dla mnie dużo (nigdy nie miałem nic droższego niż 6-7 tyś) . Jednak mogę jeszcze poczekać kilka mieś i dołożyć te 4-5 tyś jeśli będzie to uzasadnione .
Zakup danego modelu będzie jednak głównie podyktowany wygodną pozycją za kółkiem (reg. kierownicy i możliwość odsunięcia fotela do tyłu (mam 186cm) gdyż od czasu wypadku (połamane i "pośrubowane" ) kolano nie pozwala mi podróżować bez bólu "normalnym" samochodem . Czy rzeczywiście taki Prius 2 w zakładanym budżecie jest mało trafionym wyborem (biorąc pod uwagę moje założenia i potrzeby) ?
Dodam że za jakiś czas chciałem do Priusa zamontować dodatkowe aku tak by wydłużyć zasięg na prądzie (przeróbka na plug-in). Jestem w stanie sobie to zrobić sam . Planuję na początek około 5kWh aku a potem docelowo 10kWh.
Nie przesądzam jednak zakupu jakiegoś fullEV z koncernu PSA (raczej nie małe Saxo czy 106-ka) jeśli będzie dla mnie wygodne i w dobrym stanie.
No i prośba do mających podobne pojazdy z okolic 3-city o możliwość "przypasowania" się do danego pojazdu tak bym wiedział czy mi pasuje i czego szukać . To zdecydowanie przyspieszyło by podjęcie decyzji. A może i zakup jeśli ktoś akurat planuje sprzedać.
Oczywiście jeśli kupno fullEV np jakiegoś PSA będzie lepszym wyborem niż np Prius 2 (zakładając moje potrzeby dzienne) to nawet kosztem ograniczenia zasięgu bym się zdecydował bo istnieje możliwość zamienienia się na spalinowóz w razie potrzeby wyjazdu gdzieś dalej (sporadyczne przypadki) . Ja sam dziennie robię do 30-35km.

jas_pik

Wysłany: 2017-03-16, 20:39   

Chyba jeden z naszych klubowiczów ma 106-tke i jest z 3City (skuhn).
Stare PSA bez aku znajdziesz za około 5 kPLN.
Ja mając 185 cm bez problemu sie mieszczę w 106-tce , chociaż do Berlingo łatwieij się wsiada bo jest wysokie :)
Wspomniałeś że możesz sam sobie zrobić akumulator - poczytaj posty kolegi Carcika z Piły - może to będzie właśnie dla Ciebie niezłe rozwiązanie? Twoja trasa i prędkości - w tym przypadku nawet 5 kWh to będzie świat i ludzie.
Ja pierwsze pojazdy elektryczne kupiłem właśnie po operacjach kręgosłupa aby mieć czym jeździć na rehabilitacje bo nie mogłem jeździć samochodem normalnym.
I właśnie pojazdy elektryczne były dla mnie strzałem w dziesiątkę.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-03-16, 21:30   

palo napisał/a:
No i prośba do mających podobne pojazdy z okolic 3-city o możliwość "przypasowania" się do danego pojazdu tak bym wiedział czy mi pasuje i czego szukać .
Mogę zaoferować Amperę i i-MiEVa. W Pruszczu jest i-MiEV do kupienia. Niemniej przynajmniej 30kPLN trzeba wysupłać.

vwir
Vectrix VX-1

Wysłany: 2017-03-17, 06:58   

Moim skromnym zdaniem prius nie ma żadnego sensu. Moja żona jeździ podobny dystans (15km w jedną stronę) w zbliżonych warunkach (10km w miarę płynnie, ostatnie 5km po rondach i korkach) i ma spalanie 4.4-4.6. Auto to clio 1.5dci, cena poniżej 20 tys pln. Spokojnie mieści się w nim osoba o wzroście do 200cm. Oczywiście istnieją wersje z automatem. Aczkolwiek uważam, że to właśnie idealne warunki dla czystego elektryka. Powtarzalny dystans, przewidywalne warunki. Dlatego sam rozglądam się dla niej za elektrykiem.

palo

Wysłany: 2017-03-17, 12:07   

Ja diesla nie chcę . Nie potrafiłbym znieść świadomości że komuś z tyłu robię nawet niewidoczny (jeśli nie ma zadymienia) smród. Sam też z tego powodu nie potrafię za dieslem jechać bliżej niż 50m z włączonym nawiewem.
Jeśli hybryda jest bez sensu a diesla nie chcę to już prędzej zagazuję Corollę .
PatrykS dziękuję za propozycję , naprawdę miło z Twojej strony ale nie chcę sobie robić "smaka" tym bardziej że mnie na tego typu pojazdy nie stać . Może coś zdołam dołożyć jeśli się zdecyduję a tak to chyba bym się rozglądał za jakimś PSA . Może Berlingo lub Partner tylko gdzie to jest dostępne bo nic na portalach nie widzę .

Odpowiedz do tematu