SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla Model 3
Autor Wiadomość
wodnik7

Wysłany: 2017-06-13, 12:10   

powiem Ci, ze mi tych schowkow w S nie brakuje:) balagam mam zamiast w nich, na srodku:)))

Piccolo

Wysłany: 2017-06-13, 14:53   

Polecacie zakup Tesli 3? Jak to wygląda w praktyce wszystko?

wodnik7

Wysłany: 2017-06-13, 19:08   

@Piccolo: polecamy:)

w praktyce: musisz wejsc na strone tesli, wpalcic depozyt 1000€ i czekac. Wplacajac teraz, odbierzesz auto moze za 2 lata...

ja zamowilem 31.3.2016, jeszcze przed premiera, i jesli bedzie dobrze, dostane wiosna 2018.

Wiec trzeba miec praktycznie tylko... cierpliwosc:)

(i srodki pieniezne, bo bedzie kosztowalo okolo 40k€)

highend 

Wysłany: 2017-06-13, 21:47   

Piccolo napisał/a:
Polecacie zakup Tesli 3? Jak to wygląda w praktyce wszystko?

powiem Ci, że kupiłem ale nie byłem zadowolony. Nie spełniła moich oczekiwań. Wróciłem do elektrycznego Berlingo :mrgreen: ;)

jas_pik

Wysłany: 2017-06-13, 23:04   

highend napisał/a:
kupiłem ale nie byłem zadowolony.

Żartowniś :mrgreen:
Nie Kupiłeś Tesla 3 lecz kupiłeś 3 TSLA zapewne .

highend napisał/a:
Nie spełniła moich oczekiwań. Wróciłem do elektrycznego Berlingo :mrgreen: ;)

Myslałeś że po sprzedaży 3 TSLA bedziesz miał taki zysk że za to kupisz Tesla 3 ?
Nie dzisiaj .
Ale jesli dziś kupisz 3 TSLA i zabunkrujesz na wiele lat a następnie dasz je synowi to zapewnie mu wystarczy na niezły elektryczny samochód pewnie Tesla 10 :-P

highend 

Wysłany: 2017-07-09, 20:34   

Elon pokazał finalny Model 3, a tu cisza...

https://www.theverge.com/...tures-elon-musk

:)

highend 

Wysłany: 2017-07-28, 21:19   

dziś oficjalna prezentacja, ktoś ogląda?
czas 8:45 p.m. Pacific time
wypada chyba na 4.45 rano u nas? ;) to ja będę spał i sobie rano obejrzę :)

deadaster 

Wysłany: 2017-07-29, 05:30   

Strasznie krótkie wystąpienie... chyba za dużo oczekiwałem ale najważniejsze kwestie:
35k $ za 220mil i 5.6s do 100km/h, top speed 130mph
44k $ za 310mil i 5.1s do 100km/h, top speed 140mph

https://www.youtube.com/watch?v=BDQgBsXJnJM
Elon wchodzi na scenę około 21 minuty

A tutaj można obczaić trochę wnętrza i UI
https://youtu.be/cBZeJaqa6ZM?t=1h45m34s

i na koniec podsumowanie od Electrek
https://electrek.co/2017/07/29/tesla-model-3-production-specs-revealed/
Ostatnio zmieniony przez deadaster 2017-07-29, 06:45, w całości zmieniany 1 raz  

piotras24 

Wysłany: 2017-07-29, 06:44   

Więcej informacji odnośnie specyfikacji:
https://electrek.co/2017/07/29/tesla-model-3-production-specs-revealed/

Trochę duża ta dopłata do Long Range Battery. Sumując wszystkie dodatki wychodzi 58k$ i to jeszcze bez AWD.

highend 

Wysłany: 2017-07-29, 07:31   

czyli (troszke nie w temacie) wiadomo już czemu akcje Tesli zaczęły spadać.
Jest korekta - lecą na $260

wg mnie:
zalety Modelu 3
- zasięg wg mnie spoko 220 i 310 mil
- 0.23 współczynnik aerodynamiki
- niska waga (1600 i 1700kg za wersję z większym pakietem)

wady:
- znowu dostepna tylko wersja RWD, a dual będzie później...
- gwarancja na baterie 8 lat lub 100-120 tys mil (czyli mamy limit na baterie)
- wyposażony TM3 kosztuje sporo... nie wiem czy warto? ;)
- brak haka chyba nie przewidziano???

Czyli co lepsze, nowa TM3 czu używana TMS dwu-trzyletnia? ;)
Co więcej za rok TMS będzie jeszcze tańsza w używce.
Ostatnio zmieniony przez highend 2017-07-29, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  

piotras24 

Wysłany: 2017-07-29, 08:09   

Obejrzałem cały event i szczerze mówiąc dosyć słabo to wyglądało (jeśli chodzi o samo wydarzenie a nie samochód)
Niby już się chwalą, że zaczynają dostarczać produkcyjne modele a zero informacji jak wygląda wnętrze pojazdu. Brak dokładniejszych parametrów technicznych jak pojemność baterii.
Poza tym dodatki trochę za drogie jak na samochód, który ma być "dla wszystkich".
Kiedyś na pytanie czemu jest tylko jeden duży ekran i tak mało instrumentów we wnętrzu, Elon wspomniał, że "driver won't care", ale żeby tak było to trzeba dopłacić 8k$ za auto pilota....

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-07-29, 09:20   

To chyba najbardziej medialne auto ostatnich tygodni. W porannych wiadomościach wszystkich chyba holenderskich stacji radiowych wzmianka o prezentacji i o dobrych parametrach TM3. Niestety głównym newsem jest wycofanie ponad 30% depozytów... Przewiduje się, że około 75 % osób wycofa zamówienia gdy podane zostaną europejskie ceny. Szkoda bo miał być hit.

wodnik7

Wysłany: 2017-07-29, 14:38   

A skad masz info o wycofanych wplatach? Nikt z tesli nigdzie tego nie powiedzial.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-07-29, 19:22   

W Kanadzie, Holandii, Belgii i Norwegii (pewnie w innych rozwiniętych krajach także) były eventy w knajpach i klubach nad ranem gdzie spotykali się fanatycy którzy wpłacili po 1000 bugsów w ciemno. Byli tam też dziennikarze i blogerzy bo tak jak pisałem wcześniej TM3 to bardzo medialny samochód (i robi świetną marketingową robotę całej branży). Ich relacje cytowały dziś serwisy w NL. Szczerze mówiąc każdy kto śledził rozwój wydarzeń dotyczących TM3 widział jak z obiecanego złotego smoka zmienia się powoli w szarego pawia. Czyli kolejny drogi model Tesli nie mający wiele wspólnego z zapowiedziami auta dla ludu. Wycofanie depozytów nie jest niespodzianką ale szokuje skala. Ja jednak bym się wstrzymał z opłakiwaniem uciekających klientów bo po pierwsze część z nich jednak się rozmyśli i nie wycofają wpłaty mimo, że dziś tak deklarują a na miejsce tych którzy jednak zrezygnują znajdzie się tabun nowych. Model 3 będzie się dobrze sprzedawał wbrew głosom przeciwników EV bo nie każdego zadowalają obecne na rynku Bolt oraz i3. Po prostu nie będzie to auto dla każdego a raczej odpowiednik premiumowych Maserati Ghibli czy Lexusa IS.
Ja osobiście nie zawiodłem się ani na parametrach ani na dostępnych opcjach. Cena oczywiście o 1/3 za wysoka.

marlej108

Wysłany: 2017-07-29, 21:30   

To sa kompletne bzdury co kolega YANNOSICK pisze o rzekomym masowym wycofywaniu zamówień. Raczej jest zupełnie odwrotnie. Proszę sobie poczytać...
https://electrek.co/2017/07/29/elon-musk-confirms-model-3-reservations-have-surged-to-over-half-a-million/

a swoja droga jak ktos cos twierdzi - to powinien to udowodnic. Ciężar dowodu ciąży na twierdzącym - stara prawnicza maksyma...

więc gdzież te dowody masowego wycofywania zamówień, co?

nie ma... bo to wymysł 8-)
Ostatnio zmieniony przez marlej108 2017-07-30, 06:02, w całości zmieniany 1 raz  

marlej108

Wysłany: 2017-07-29, 21:37   

Dziennikarz slynnego w USA Motor Trend zachwycony
http://www.motortrend.com...ive-review/amp/

wodnik7

Wysłany: 2017-07-30, 07:05   

No wlasnie, wxiaz Yannosick powtarza o przerazajacej skali wycofywanych wplat-ale ani jednego cytatu.

Ja nie jestem przerazony, choc czekac troche dluzy sie.. ale na chlodno: w stanach to 35.000 minus np. 10.000 w Kaliforni: nie ma co panikowac..

No i auto jednak o niebo ladniejsze, fajniejsze i nowoczesniejsze od takiego bolta (ktory nota bene nie bedzie w Europie dostepny tez przed polowa 2018, jesli w ogole- nie mowie tu o Norwegii), a ktory nie moze korzystac z SC.

Kto wplacil, moze na 3.tesla.com sprawdzic swoj przewidywany miesiac dostarczenia:)

Szkoda, ze my w Europie, mnie tam wczoraj pokazalo (myslac, zem z USA), jan-mar 2018.. ech:( teraz juz tylko late 2018:(

Aaa, jeszcze jedno: majac Tesle, kolega Yannosick nie mialby problemu z kluczykiem: odpalic mozna komorka, i to z calego swiata:)

Wlasnie te rowniez male innowacje tesli sa fajne. Tez w modelu 3, przygotowanym pod autopilota.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-07-30, 08:28   

Cóż. Opisałem co usłyszałem w radio tuż po imprezie Tesli. Po prostu reakcje ludzi którzy liczyli na dobre auto za 30000 Euro a pokazano im dobre auto za 60000 Euro. Być może wycofują się firmy leasingowe bo to one są odpowiedzialne za większość depozytów. Nie wiem. Mam kuzyna w Kanadzie który zrezygnował bo uznał że wypasiona trójka jest cenowo zbyt blisko eSki a na S czekać nie trzeba. Ja te reakcje rozumiem ale dla fanatyka będzie to bzdet... Bo fanatyk krytykuje czekanie na inne auta ale w Tesli mu to nie przeszkadza. Bo fanatyk 500 km zasięgu u konkurencji uznaje za niewystarczające ale 300 w Tesli jest OK. Bo fanatyk praktyczne pieciodrzwiowe nadwozie konkurencji nazywa brzydkim a niepraktycznego sedan chwali pod niebiosa...
Zluzujcie Panowie. Obiecuję, że gdy tylko przeczytam o tym w sieci to nie omieszkam zalinkować.
Sam nie zdecydowałem się na wpłatę depozytu gdyż nie zależy mi na pierwszeństwie ale auto w tej formie i z tymi parametrami bardzo mi odpowiada (tylko cena nie). Nie wykluczam zakupu ale czekam na pierwsze oferty leasingowe.

bro

Wysłany: 2017-07-30, 08:45   

Mam bardzo podobne zdanie do Was. Nawet bagażnik nie byłby dla mnie przeszkodą. Tylko gdzieś tr affordable uciekło. Może w krajach z dopłatami się obroni, ale jak dla mne przesadzili. I jeszcze trzeba pamiętać o dopłacie do 4×4.

Cóż poczekam jeszcze ze swoim depozytem, ale trzeba się będzie zastanowić co teraz..

Niestety konkurencja nie powala i Tesla jest daleko przed resztą nawet z ogromną ceną.

tombou

Wysłany: 2017-07-30, 13:08   

ciekawe czy podane zasiegi ok 350 i 500km są wg skrajnie nierealnej normy NEDC,czy amerykanskiej, w której podane wartosci są mozliwe do realizacji w praktyce przy spokojnej jezdzie

highend 

Wysłany: 2017-07-30, 15:02   

Bedzie dobrze. Tylko nie od razu.

bro

Wysłany: 2017-07-30, 15:02   

tombou napisał/a:
ciekawe czy podane zasiegi ok 350 i 500km są wg skrajnie nierealnej normy NEDC,czy amerykanskiej, w której podane wartosci są mozliwe do realizacji w praktyce przy spokojnej jezdzie

EPA

wodnik7

Wysłany: 2017-07-30, 15:41   

Yannosick: " Bo fanatyk krytykuje czekanie na inne auta ale w Tesli mu to nie przeszkadza. Bo fanatyk 500 km zasięgu u konkurencji uznaje za niewystarczające ale 300 w Tesli jest OK. Bo fanatyk praktyczne pieciodrzwiowe nadwozie konkurencji nazywa brzydkim a niepraktycznego sedan chwali pod niebiosa... "

sorry, ale przeginasz, i to nie po raz pierwszy. Po prostu nie ma konkurencji majacej 500km. Apera NIE JEST DOSTEPNA (nie da sie jej kupic! a nwet jesli, Ampera e nie jest tansza) A tesla wciaz robi bardzo wiele, aby sprzedac jak najwiecej.

Poza tym piszesz, ze "tak jest, ze wycofano wielka czesc depozytow". Bo Twoj kuzyn wycofal i ktos w radiu powiedzial. To, jak nie przymierzajac, wypowiedzi Blaszczaka o spacerowiczach. Sorr no:(

deadaster 

Wysłany: 2017-07-30, 18:10   

Kilka detali - istotnych dla Modelu 3

źródło - motortrend.com - więcej zdjęć -> http://www.motortrend.com...t-drive-review/

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-07-30, 19:56   

wodnik7 napisał/a:
sorry, ale przeginasz, i to nie po raz pierwszy. Po prostu nie ma konkurencji majacej 500km. Apera NIE JEST DOSTEPNA (nie da sie jej kupic! a nwet jesli, Ampera e nie jest tansza) A tesla wciaz robi bardzo wiele, aby sprzedac jak najwiecej.

Nie Michał, nie przeginam. Patrzę na fakty a nie marzenia. Ampera-e nie jest w moim mniemaniu konkurencją Modelu 3 ale jeżeli upierasz się przy tych porównaniach to faktycznie zasięg 500 km nie stanowi dla Ampery-e/Bolta problemu. Bolta da się kupić od ręki a Amperę-e z okresem oczekiwania pół roku. To oczywiście jest strasznie długo... dla osób które od marca 2016 do połowy 2019 czekają na Model 3. Hipokryzja. Bolty i Ampery-e jeżdzą po drogach świata podczas gdy Modelu 3 jeszcze nie widać nigdzie więc gdzie to Twoje " tesla wciaz robi bardzo wiele, aby sprzedac jak najwiecej"?
Nie mam pojęcia dlaczego każdy mój wpis odbierasz jako atak na "jedynie słuszną markę EV" ale proszę wyluzuj bo nie chodzi o przerzucanie się wytartymi już argumentami. Pozdro i peace !

Odpowiedz do tematu