SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla Model 3
Autor Wiadomość
deadaster 

Wysłany: 2017-05-29, 10:05   Tesla Model 3

Czy jest ktoś na forum kto ma rezerwację na Model 3?
Ja mam niby zrobioną ale im więcej zdjęć jej się pokazuje (ot chociażby ostatnia paczka z tmc)
https://imgur.com/gallery/3Zx4N

tym bardziej to wnętrze mnie odpycha...
Na S mnie jeszcze nie stać, 3ka jest osiągalna cenowo no chyba, że base price wystrzeli grubo ponad zapowiadane 35k $ ? - i tak biorę poprawkę, że wyposażona fajnie + większy pakiet bat. wykręci cenę do 45/50k $?

Macie jakieś własne odczucia co do Modelu 3? Są jacyś chętni na jego kupienie? Chętnie poznam Wasze opinie.

Sorry jeśli temat już gdzieś jest taki ale rzuciłem okiem i nie znalazłem.

Pozdrowienia

jakosek 
elektronik amator

Wysłany: 2017-05-29, 11:29   

Odnośnie wnętrza - ja tam lubię bardzo prosty kokpit bez przerostu plastików. Jedyne co by mogli poprawić to wkomponować jakoś bardziej ten wyświetlacz w deskę i zostawić minimum wskaźnika za kierownicą tak żeby podstawowe parametry widzieć bez odrywania wzroku z drogi.

Odnośnie zakupu - już trzymałem palec na guziku do rezerwacji, ale odpuściłem. Mam obecnie inne priorytety finansowe i za 2/3 lata kiedy była by do odbioru mógłbym zwyczajnie nie mieć tyle pieniędzy. Doszedłem do wniosku że poczekam te 3-5 lat i zobaczę co się będzie działo na rynku elektryków, a sporo się może jeszcze zmienić. Wtedy kupię używany model S, może inny używany będzie dobrze wypadał, np. nowy Leaf lub Ampera-e.

A temat o modelu 3 jest, tylko spadł na druga stronę. Pewnie się ożywi jak pojawią się pierwsze sztuki u klientów.

kozikpl
kozikpl

Wysłany: 2017-05-29, 14:24   

Bryła modelu 3 jest super, niestety wnętrze/deska rozdzielcza może być największym problem, Elon się uparł i tyle :) , ciekawy też jestem bagażnika, bo przez ten szklany dach też jest "specyficzny".

deadaster 

Wysłany: 2017-05-29, 16:47   

Bryła jest ok chociaż trochę za bardzo leci w Panamerę, ale ten wystający, niewkomponowany "tablet" na środku...no nie wiem jakoś mnie to nie zachwyca... Bagażnik, otwieranie trochę powiększył ale no będzie to chyba typowy sedan czyli przestrzeń załadunkowa może być jednak mała...

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-05-29, 19:54   

Faktycznie coraz gorzej to wygląda.
Normy i wymogi rzeczywistości zweryfikowały zamysły projektantów.
Szkoda, bo Tesla, która i tak nigdy nie słynęła z ładnych aut teraz niepotrzebnie będzie zmuszona zmagać się z falą krytyki "estetów z paserati".
Wnętrze wygląda na zakończony projekt. Tablet odstający od kokpitu sprawdził się w Mercedesach więc tym bardziej opatrzy się w Tesli dla ludu. Pamiętajmy, że to model, którym Tesla celuje w klientelę która nie może pozwolić sobie nawet na lepsze Hybrydy Plug-in. Sądzę, że niewiele wymagający klient kupi to auto nawet jeżeli finalnie będzie jeszcze brzydsze a tablet będzie musiał trzymać na kolanach.
Pozostaje czekać na jakieś dobre wieści. Czy będzie to pierwszy model w historii Tesli wprowadzony do sprzedaży bez kilkuletniego opóźnienia? Czy będzie to pierwszy w historii Tesli model gdzie nie zajdzie potrzeba wymiany większości części na koszt producenta w ciągu dwóch pierwszych lat produkcji? Czy będzie to pierwszy model w historii Tesli przynoszący zysk?
Oby się powiodło.

Czy znana jest już data prezentacji modelu produkcyjnego?

wodnik7

Wysłany: 2017-05-29, 19:54   

jest na stronach TMC m.in. porownanie wielkosci M3 i MS, wcale tak maly nie bedzie (4,69m). Musi sie roznic od S, bo ma kosztowac polowe.
Kod:
https://electrek.co/2017/05/22/tesla-model-3-100-configurations/

Jak za te pieniadze, to chyba najlepsze elektryczne auto na rynku; co wazne: z wlasna siecia SC, ktorej nikt inny nie ma (i z szybkim ladowaniem, ktorego tez NIKT nie ma!)

Nie wiem, czy jezdziles tesla, ale szczerze: po 50kkm wsiadajac do spaliniaka naprawde czuje sie uwsteczniony. Serio. A mam jeszcze kilka spaliniakow..

Oficjalna prezentacja z wnetrzem za okolo 2 miesiace, wiec nie ma co mowic poki co.

MOim zdaniem bedzie wymiatal. I tyle:)

PS. rezerwacje zrobilem 31.3, pzred prezentacja, na czuja, po tym, jak w styczniu 24h jezdzilem na urlopie tesla. Tez nie mialem na nia pieniedzy, ale jakos wszystko inne stanelo i od niecalego roku mam.https://electrek.co/2017/05/22/tesla-model-3-100-configurations/

wodnik7

Wysłany: 2017-05-29, 19:57   

Cytat:
Szkoda, bo Tesla, która i tak nigdy nie słynęła z ładnych aut

Yannosick, sorry, ale przegiales:)

Bryla modelu S jest po prostu obledna. Sportowe, duze auto, wyrozniajace sie, o klasycznej ale niestarzejacej sie formie, to ma byc "nieladne auto"?

To auto zostalo stworzone w 2010 roku, sprzedaja je od 2012, i kupuje je coraz wiecej ludzi.

A na model 3 zapisalo sie kolo pol MILIONA ludzi, wplacilo pieniadze, NIE WIDZAC go i nie dotykajac. Sorry, ale nie zapisali sie na auto brzydkie:)

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-05-29, 21:23   

Spoko. Nie musisz się zgadzać ze mną. Podyskutuj z liczbami. Jeżeli liczba sprzedanych aut jest potwierdzeniem ich urody to Model S ustępuje nawet Multipli... Tak multipla sprzedawała się w liczbie ponad 50 tyś rocznie w samej tylko Europie a podobno brzydkich rzeczy nikt nie chce...

Poza tym zaparkuj S przy Quattrporte i sam porównaj...

Clarkson powiedział kiedyś, że piękne auta projektują mężczyźni których serca tłoczą krew od wielu pokoleń rozpalaną widokiem pięknych kobiet. Model S zaprojektował Niemiec! Znasz jakąś ładna rzecz zaprojektowaną przez Niemca??? Facet swój designerski gust szlifował w VW przy takich pokrakach jak New Beetle...

Model S nie zdobył chyba żadnej liczącej się designerskiej nagrody a o pozostałych modelach szkoda nawet wspominać...

Mnie osobiście eSka nie razi aż tak bardzo ale przez specyfikę rodzinną przebywam stanowczo zbyt częst z osobami zawodowo związanymi z designem z najwyższej półki i ich ocena jest miażdżąca. Nawet gdybym chciał podjąć spór z nimi to brak mi argumentów...

Ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje.
Mnie nigdy nie podobały się amerykańskie auta a teraz takim jeżdżę...
wodnik7 napisał/a:
A na model 3 zapisalo sie kolo pol MILIONA ludzi, wplacilo pieniadze, NIE WIDZAC go i nie dotykajac. Sorry, ale nie zapisali sie na auto brzydkie:)

Na ładne raczej się nie zapisali skoro jak piszesz robili to
"nie widząc".

highend 

Wysłany: 2017-05-29, 21:41   

wiadomo, że najladniejsza jest Ampera :mrgreen:

deadaster 

Wysłany: 2017-05-29, 21:47   

Panowie pamiętajmy również, że w EV auto prócz wyglądu musi posiadać dobry współczynnik Cx. tzn nie że musi ale im lepszy współczynnik tym niższe zapotrzebowanie na prąd by przecinać powietrze.
Czy S jest ładna czy nie to każdego indywidualna sprawa (w zestawieniu z Quattroporte dla mnie Tesla wygrywa ale jak mówimy gust każdy ma swój), ogólnie każde auto znajdzie na pewno grono swoich odbiorców jak i przeciwników.
Za Teslą przemawia SC - wiadomo w 3'ce będzie to opcja odpłatna ale jednak jest to ich stacja czyli zawsze będzie można z niej skorzystać, a nie jak to się dzieje na innych stacjach w PL zwłaszcza, tu nie wolno, tu tylko dla takich samochodów, tutaj tylko jak ma się kartę, a na kartę trzeba czekać, a potem i tak nie działa itp itd.
Czy ja wiem czy w Mercedesie ten tablet się przyjął? Jeździłem C klasą W205 i już taki tablet był dla mnie "ciężkim orzechem do zgryzienia", w Mazdzie 3 również jest podobna bolączka...
Ciekawe ile droższe byłoby wkomponowanie go w deskę tak jak w S'ce? Pomykałem S'ką kilka ładnych dni i korzystanie z wyświetlacza było bajką, a instrumenty można zastąpić HUD'em nawet za dopłatą, a i tak dużo osób pewnie by go domówiło.
Mamy jeszcze 2 miesiące do oficjalnej premiery chociaż Model 3 RC już raczej widzimy na zdjęciach.

wodnik7

Wysłany: 2017-05-29, 22:51   

Yannosick, ales wzial na powaznie wszystko:)

po 1: tesla to nowa marka, nie miala zakladow, fachowcow, marketingu itp. jak np. ten fiat od multipli.
po 2: von Holzhausen jest Amerykaninem
po 3: tesli model S jezdzi wiecej niz multipli:) i dalej sie sprzedaja!
po 4: czy Quattroporte sprzedal sie jak tesla kolo 200tys razy?
po 5: takie "miazdzace opinie" jakichstam ekspertow to ja mam gdzies:)
po 6: nawet (brzydszy!) model x sie sprzedaje niezle, biorac pod uwage cene.
po 7: roadster nie byl brzydki:)

po 8: to takie sprzeczanie sie tylko dla jaj, ja wiem, ze ampera najladniejsza:) a ampera-e to juz bajka designu, i ci z najwyzszej polki designerzy go zachwalaja:)))))))))))))

na serio: nie wiem, jak sie bez instrumentow przed kierownica bedzie jezdzilo, mam nadzieje, ze sie da; odczekajmy.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-05-30, 00:05   

Brak zegarów przed nosem to raczej nie będzie problem. Kwestia przyzwyczajenia.
Dla Tesli nie był to pierwszy model więc ulgowej taryfy nie ma.
Amerykanin z niego taki jak ze mnie Kanadyjczyk (po mamie) czy Holender (po meldunku). Cytując klasyka "(...) ci wszyscy nieudacznicy pojechali do Ameryki. Pożenili się, porobili dzieci, świat poszedł do przodu. Pojawiły się komputery, amfetamina, samoloty, ale co z tego, jeżeli ich serca pompują tę samą krew."
QP to ekskluzywny wózek (na dodatek przynosi zysk) więc nie ma co porównywać willi w Malibu do mieszkania na Ursynowie. Tak jak pisałem wielkość sprzedaży nie stanowi o urodzie ani jakości. Spójrz na liczbę Biedronek w Polsce. Nie znajdziesz tam nic dobrego ani ładnego a plebs wali drzwiami i oknami.
Możesz mieć opinie ekspertów gdzieś - nieskończenie wielu ludzi uważa, że wszystko wie lepiej.
Roadster nie był brzydki ale zbyt piękny też nie. Jak większość Lotusów - tu też sprawdza się teza Clarksona.

Jasne, że dla jaj. Wolałbym jak ostatnio - przy kawie i pączkach ale pozostaje nam forum. Co do Amper to Volt/Ampera jest jak dla mnie zbyt amerykańska choć nadal to najładniejszy elektryk a Bolt/Ampera-e nie ma szans w konkursach piękności ze względu na ohydną jednobryłową karoserię. Chociaż z drugiej strony koszmarny LEAF się sprzedaje...

We wcześniejszych dyskusjach ktoś sugerował, że Model 3 będzie liftbackiem ale chyba już definitywnie trzeba się pogodzić z niepraktycznym nadwoziem sedana. Dlaczego?

ps. Multipli sprzedano niemal 400 tys sztuk... Nagród też zdobyła więcej... Życzę modelowi S i 3 takich wyników.

LooZ^

Wysłany: 2017-05-30, 02:18   

Cytat:

Czy będzie to pierwszy model w historii Tesli wprowadzony do sprzedaży bez kilkuletniego opóźnienia?

Oczywiście, wystarczy mieć jakiekolwiek pojęcie o produkcji.

Cytat:

Czy będzie to pierwszy w historii Tesli model gdzie nie zajdzie potrzeba wymiany większości części na koszt producenta w ciągu dwóch pierwszych lat produkcji?

Nic takiego nigdy nie miało miejsca, ale co tam.

Cytat:

Czy będzie to pierwszy model w historii Tesli przynoszący zysk?

Tesla na Modelu S i X ma marżę ~26%. Możesz mi przypomnieć marże innych producentów samochodów na modelach? No bo chyba nie wziąłeś wszystkich wydatków firmy i nie podzieliłeś przez ilość wyprodukowanych samochodów? Toż to byłoby niegodne tak wyjątkowego estety z kanadyjską krwią, obracającego się w wysokich sferach designu?

Nagrody Modelu S:
- Good Design Award of the Year 2015
- Best Overall Product Design in the Automotive and Transport category

"The Good Design Awards is one of the longest standing and most prestigious design awards in the world, promoting excellence in design and innovation since 1958."

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-05-30, 09:32   

LooZ^ napisał/a:
Cytat:

Czy będzie to pierwszy model w historii Tesli wprowadzony do sprzedaży bez kilkuletniego opóźnienia?

Oczywiście, wystarczy mieć jakiekolwiek pojęcie o produkcji.

W ich pojęcie o produkcji nikt już nie wierzy. O ile opóźniony był Model S? Dwa, trzy lata? No i za Wikipedią "Tesla has been criticized for overpromising and underdelivering in a number of areas. Delivery dates for new vehicles and new vehicle features have slipped on the Roadster, the Model S and the Model X. Advanced technologies like the prospect of a large network of solar-powered supercharger stations (first installed 2012; only two are solar powered as of late 2014) and battery-swapping stations (first installed in 2013; none operational by 17 December 2014) are substantially behind"
LooZ^ napisał/a:
Cytat:

Czy będzie to pierwszy w historii Tesli model gdzie nie zajdzie potrzeba wymiany większości części na koszt producenta w ciągu dwóch pierwszych lat produkcji?

Nic takiego nigdy nie miało miejsca, ale co tam.

Poczytaj o bojach polskich teslowych celebrytów. 50% facebookowych postów takiego dajmy na to PO PRĄDa to awarie i laweta. Serwis Tesli dwoi i się i troi ale choroby wieku dziecięcego dotykają Model S z pierwszych lat produkcji bardziej niż iine auta tej klasy. To jest fakt. Mieszkam w kraju gdzie Tesli jeździ mnóstwo i uwierz mi te wszystkie Modele S na lawetach to nie są nieudacznicy którzy nie dojechali do słupka...
LooZ^ napisał/a:
Cytat:

Czy będzie to pierwszy model w historii Tesli przynoszący zysk?

Tesla na Modelu S i X ma marżę ~26%. Możesz mi przypomnieć marże innych producentów samochodów na modelach? No bo chyba nie wziąłeś wszystkich wydatków firmy i nie podzieliłeś przez ilość wyprodukowanych samochodów? Toż to byłoby niegodne tak wyjątkowego estety z kanadyjską krwią, obracającego się w wysokich sferach designu?

Jeżeli nieudolnie chcesz mnie obrazić to musisz się bardziej postarać i proponuję na PW. Jeżeli chcesz mnie rozbawić to zmierzasz w dobrym kierunku. Marża ma się do zysku nijak. Mam jednak nadzieję że z Modelem 3 będzie inaczej.
LooZ^ napisał/a:
Nagrody Modelu S:
- Good Design Award of the Year 2015
- Best Overall Product Design in the Automotive and Transport category

"The Good Design Awards is one of the longest standing and most prestigious design awards in the world, promoting excellence in design and innovation since 1958."

Na początku byłem w szoku! Potem sprawdziłem, że to jakaś lokalna nagroda z kraju gdzie jeżdżą Holdeny a poziom designu jest jeszcze gorszy niż w Stanach. Nic nie warte...

Skupiając się jednak na Modelu 3. Czy takie danie jak wielkość kół/ogumienia są już dostępne? Jakie będzie audio? W Wyższych modelach audio jest na wysokim poziomie i mam nadzieję, że akurat tu nikt nie będzie oszczędzał.

wodnik7

Wysłany: 2017-05-30, 09:39   

kola 19". Wiecej poki co nie wiadomo. Wejdz na mojego linka z postu wyzej, tam kilka info jest.

Prezentacja w lipcu.

kozikpl
kozikpl

Wysłany: 2017-05-30, 21:49   

Tak mi jakoś wpadło do głowy:
Czy to nie jest trochę dziwne, że pierwsze modele 3 mają trafić do klientów już w sierpniu, a Elon ma go zaprezentować w pełni w lipcu?

wodnik7

Wysłany: 2017-05-30, 21:59   

@kozikpl: nie, to norma. Tak samo bylo np. z modelem X, wtedy od razu ze sceny prezentacji pierwszych 6 aut wyjechalo do pierwszych klientow:)

kozikpl
kozikpl

Wysłany: 2017-05-30, 22:10   

wodnik7 napisał/a:
@kozikpl: nie, to norma. Tak samo bylo np. z modelem X, wtedy od razu ze sceny prezentacji pierwszych 6 aut wyjechalo do pierwszych klientow:)

rzeczywiście, pamiętam :) , ale mimo wszystko z tą deską rozdzielczą i bagażnikiem.........

Pozostaje poczekać do lipca.

kamosor 
kamosor

Wysłany: 2017-05-31, 08:59   

Jak dla mnie brak wyświetlacza na wprost i doklejony tablet to porażka,takich osób jest znacznie więcej i myślę ,że Elton jest zbyt mądrym facetem by ignorować gusty potężnej rzeszy potencjalnych klientów ,może jeszcze nie dziś ,bo 3-ka i tak jest poza konkurencją i te zamówienia dają mu poczucie spokoju ,ale ,, jutro ?"

bro

Wysłany: 2017-06-03, 09:17   

Ja też założyłem rezerwację - jako prezent dla siebie pod choinkę :) pieniądze i tak leżały na koncie oszczędnościowym, wiec czy tu czy tu - bez znaczenia

Zalety jakie postrzegam to sieć ładowania - nawet niech będzie te 7 SC to przy obecnej ilości to game changer. A tak na prawdę potrzeba mi już tylko tej łódzkiej..

Kolejna zaleta - wygląd - dla nieznających się normalny "zwykły" samochód, dla reszty rzadki..

Oczywiście przyspieszenie :) nawet 5,5 sek. Jest dla.mnie super, jeszcze z "efektem elektryka"

Z wad:

Nie podoba mi się w Tesli, że nie ma fizycznych przycisków. Nie znoszę odrywać wzroku od drogi, ana ekranie nie "wymacasz". Sytuację będzie ratować autopilot i programowalna kierownica (?)

Kolejna wada to przestrzeń bagażowa (14 q ft to prawie 400 l) mówiąc szczerze nie powala. W dodatku trzeba podzielić na bagażnik i frunk, ja raczej będę czekał na dual motor, więc może się okazać że w wielkim aucie mam frunk tylko na kable i bagażnik mniejszy niż w Golfie. No i samo otwieranie nieszczęsłowie rozwiązane.

Kolejna wada to szklany dach. O ile jestem niesamowitym fanatykiem takiego rozwiązania to nie akceptuje go bez przesłony - w skrajnych warunkach pogodowych (mróz, upał i deszcz) nie da się żyć

Design. Niby mi się podoba, ale na kolanamie nie rzuca, 100 × bardziej podoba mi się model S, a ideałem q którego stronę mogliby dążyć jest Audi A7

Jakość. To to czego obawiam się najbardziej. Niestety Tesla nie słynie z niezawodności, i nawet to ze wymienią coś na gwarancjimie nie ratuje jak.będę musiał się tłumaczyć rodzinie z dzieckoem ze czekamy w trasie 2 godz na.lawete w skrajnym upale, bo miałem kaprys..

Materiały - super, że wnętrze jest bajeranckie, jest mega tablet (który pewnie i tak.tylko odbija światło z sunroof, a z moim przyzwyczajeniem będę tylko wycierał ślady palców), ale jakość modelu S, wydaje.się mocno amerykańska. Jednak przyzwyczailiśmy się do europejskich samochodów.

Podsumowując - na razie czekam, zobaczymy co będzie dalej. Nie mogę doczeka się kolejnej odsłony za.miesiąc. Mam nadzieję, że później będą jazdy testowe w Warszawie dla właścicieli rezerwacji.

Jak.mi się nie spodoba to anuluje, jak będzie mega vibe to odsprzedam swoje miejsce w kolejce.

Na tą chwilę myślałem o jakiejś hybrydzie plugin typu A3 etron (w mieście na prądzie, w trasie benzyna) ale chyba mają więcej wad niż zalet.. idealnie byłby i3, ale.ma jeszcze zbyt mały zasięg + brak sensownejładowarki po drodze..

Więc czekam. Mam nadzieję że Nissan pokażę coś sensownego do tego czasu, może grupa VW?
Ostatnio zmieniony przez bro 2017-06-03, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  

bro

Wysłany: 2017-06-03, 09:27   

Swoją drogą - ciekawe ile jest fizycznie rezerwacji z PL - wg reservation trackera ok 350 - w czasie gdy składałem rezerwację było 188..

I jeszcze jedno - ciekawe jaka będzie ostateczna cena w PL i jaka będzie rata leasingowa, ale bardzo ciężko to odgadnąć - może pomogli by właściciele modeli S i X - ile kosztował ich w $ USD, ile po przeliczeniu na € EUR (PLN) i jaką mają z tego ratę leasingową?

wodnik7

Wysłany: 2017-06-03, 14:20   

@bro

jako uzytkownik S od 50kkm ponad, owiem ci tyle: nigdy na drodze nie stanalem.

Cytat:
Materiały - super, że wnętrze jest bajeranckie, jest mega tablet (który pewnie i tak.tylko odbija światło z sunroof, a z moim przyzwyczajeniem będę tylko wycierał ślady palców), ale jakość modelu S, wydaje.się mocno amerykańska. Jednak przyzwyczailiśmy się do europejskich samochodów.

jezdze w kazdej pogodzie, i nie wycieram ekranu. ma taka jakosc, ze nie jest to potrzebne. Nic nie odbija.

Sunroof bedzie w opcji, wiec bedzie tez dach zwykly (wg ostatnich informacji). Jakos w S jest powalajaca. I klawiszy nie potrzeba, mozna sterowac glosem (dziala!) albo przyciskami na kierownicy.

Wlasnie "prostota" wnetrza jest jego zaleta: wychodza updaty, zmieniala "przyciski" wirtualne, jest coraz lepiej. majac mase guzikow jak w innych (czy smieszne idrivy w bmw, albo w mercedesie) nic zmienci sie nie da.

bro

Wysłany: 2017-06-04, 23:36   

No zobaczymy jak to będzie. Ty nie stanąłeś, ale dużo osób miało problemy - Moja Tesla wymieniał 2 razy silnik, Bjørn wymieniał baterię. Mogły to być problemy wieku dziecięcego, ale z drugiej strony tu też mamy do czynienia z zupełnie nowym produktem i mogą być problemy jak z wdrażaniem X. A przypominam, że serwisu w PL nie ma i nie mówi się że ma powstać..

Przy okazji - jaką prędkość autostradową możesz utrzymać na jakim odcinku? Czy np. dojedziesz z Warszawy do Poznania z prędkością 120 km/h? Czy musiałbyś jechać za tirem 90km/h?

danso 

Wysłany: 2017-06-05, 12:20   

Rezerwowałem trójkę 1.04.2016. Będę jednak czekał na dual motor i nie przeraża mnie wnętrze.
Bardzo chętnie oglądnę ją "na żywo" i wówczas podejmę ostateczną decyzje czy biorę to auto.
Na razie truję środowisko moim dieslem...

bro

Wysłany: 2017-06-13, 11:59   

dobra wiadomość - widać, że będą schowki w drzwiach:

https://electrek.co/2017/06/11/new-model-3-photos-show-us-the-clearest-view-yet-of-the-steering-wheel/

Odpowiedz do tematu