SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam koleżanki i kolegów
Autor Wiadomość
EVOLT 

Wysłany: 2019-07-15, 22:41   Witam koleżanki i kolegów

Witam.
Chciałbym się przywitać i zarazem dołączyć do grona posiadaczy i zwolenników aut z napędami elektrycznymi i hybrydowymi. Obecnie posiadam samochód hybrydowy starszej generacji, jakim jest Ford Escape Hybrid z 2006 r. Auto posiadam, a raczej posiada go żona od ponad roku. Poza drobnymi problemami natury blacharskiej (które zostały już zrobione) nie ma z nim jak na razie żadnego problemu. Auto niestety jest jak to mówią "wiekowe" a mimo to nie sprawia problemów. Silnik pracuje bez awaryjnie, układ hybrydowy jest OK, nie ma z nim problemów i nie wyświetla błędów, praktycznie nic się nie dzieje. Samochód jest eksploatowany co dziennie i żona na swoje potrzeby (zakupy, odwiedziny dzieci, itp) przejeżdża dziennie ok. 40-50 km. Bardzo rzadko robi więcej jak 100-150 km. Jest to auto wyłącznie dla żony, na jej co dzienne potrzeby.
Od pewnego czasu rozważam zakup Hybrydy Plug-In, i myślę o zakupie Volta, lub Ampery.
Wiem, że to prawie te same auta, ale czy "prawie" nie robi różnicy ?.
Pozwolę sobie założyć nowy temat, lub podepnę się do kogoś i mimo ze jest tu na forum wiele odpowiedzi, to z czasem też zmienia się sytuacja i poglądy w pewnych kwestiach, ja chciałbym poznać te najnowsze, za które z góry dziękuje.
Pozdrawiam

marcin.elektro 

Wysłany: 2019-07-16, 08:02   

Volt i ampera Europa żadnych różnic, miałem to i to rewelacyjne auta.Jeszcze przez kilka dni posiadam volta.Moim zdaniem nie ma lepszej hybrydy plug-in

EVOLT 

Wysłany: 2019-07-16, 14:43   

Chyba z przekory celuje w Volta, bo Opel jakość faworytem wśród marek przeze mnie do tej pory przyswajalnych nie jest.
Nie żebym był do Opla uprzedzony, ale jakoś ta marka jak do tej pory niczym mnie do siebie nie przekonała, oczywiście to moje subiektywne odczucie, może dlatego, że chyba zawsze byłem i jestem fanem Mercedesa. Posiadałem w swoim życiu już kilkadziesiąt samochodów, i tylko 2 razy miałem Opla (pierwszy był Record, a drugi Kadet), pewnie dlatego nie mam doświadczenia w tej marce. Chevrolet też bardziej do mnie przemawia wizualnie od wewnątrz, do tej pory oglądane samochody Volt były tak jakoś bardziej zmyślnie i kolorystycznie wykonane, szczególnie ta fajna czarno-biała tapicerka w zestawieniu z białą deską rozdzielczą i innymi wstawkami. Jakoś bardziej to zestawienie kolorystyczne pasuje mi do "elektryka". W Oplu tak szaro jest.
Ponieważ jest to temat powitalny chciałbym przenieść dyskusje do innego działu, zapraszam zatem wszystkich którzy chcieliby się ze mną podzielić wiedzą do udziału w dyskusji.
Dziękuje i pozdrawiam

Odpowiedz do tematu