Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miały być dopłaty a jednak ich niema.
Autor Wiadomość
domino

Wysłany: 2019-12-11, 16:15   Miały być dopłaty a jednak ich niema.

Wiele portali opisywało informacje o dopłatach do aut elektrycznych które miały zostać ogłoszone 11 grudnia jak tu:

https://wysokienapiecie.pl/24845-nabor-wnioskow-o-doplaty-samochodow-elektrycznych-ruszy-11-grudnia/

Nawet zorganizowano konferecncję;
http://nfosigw.gov.pl/o-n...samorzadow.html

A tu.....

Nici nie ma dopłat i niewiadomo czy wystartują :?:

Teraz prasa zje żywcem Ministerstwo klimatu i NFOŚiGW którzy byli odpowiedzialni za ogłoszenie i wprowadzenie dopłat - których nie ma....

Dodam tyle że dzwoniąc do NFOŚiGW miła Pani poinformowała mnie że będzie ogłoszona data naboru wniosków 11 grudnia podczas konferencji.

jareckik

Wysłany: 2020-01-23, 15:15   

Czy ktoś tak jak ja zarezerwował leafa licząc na doplaty? Termin odbioru auta zbliża się wielkimi krokami a informacji o dopłatach jak nie było tak nie ma...

jas_pik

Wysłany: 2020-01-23, 15:22   

Trzeba czekać. Chyba nie tyle co myśmy wcześniej czekali na zniesienie akcyzy na EV.
Przecież to sprzedawcy Was namawiali na zakup po obniżonej cenie - nieprawdaż?
Chociaż wszystko jest możliwe jak znów jakiś głupek z tzw opozycji ( czy tez większość która jest w mniejszości) coś tam doniesie do Brukseli i Bruksela zakaże ( czy tez jakiś sędzia wyda postanowienie o wstrzymaniu wykonania ) stwierdzając że jest to łapówka na przekupienie wyborców ( bo juz o takich pismach skierowanych do Brukseli słyszałem)
Jak widze tego typu pisma pisane przez posłów pewnej partuu to nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera.

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-01-23, 15:24   

jas_pik napisał/a:
Trzeba czekać. Chyba nie tyle co myśmy wcześniej czekali na zniesienie akcyzy na EV.
Przecież to sprzedawcy Was namawiali na zakup po obniżonej cenie - nieprawdaż?
Chociaż wszystko jest możliwe jak znów jakiś głupek z tzw opozycji

Jak na razie to dopłaty ślimaczą się przez głupków którzy nami rządzą, bez jakiegokolwiek udziału innych czynników.
Więc daruj sobie tutaj to pisiorskie pierdzielenie.

jas_pik

Wysłany: 2020-01-23, 15:39   

Cav napisał/a:
Jak na razie to dopłaty ślimaczą się przez głupków którzy nami rządzą, bez jakiegokolwiek udziału innych czynników.

Nie jestem z PIS-u dla Twojej wiedzy ale dane mi było zobaczyć głupoty ( w formie wniosku o zablokowanie dopłat w piśmie do Brukseli) .
Dlatego wszystko się może zdarzyć a nam pozostaje czekać.
A jeśli masz znajomych Poje....ów ( przepraszam ale inaczej nie potrafię tych ludzi określić) to do nich uderzaj żeby nie blokowali także tego.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-23, 15:44   

jareckik napisał/a:
Czy ktoś tak jak ja zarezerwował leafa licząc na doplaty? Termin odbioru auta zbliża się wielkimi krokami a informacji o dopłatach jak nie było tak nie ma...

Dla odmiany i w przeciwieństwie do poprzedników wypowiem się merytorycznie: tak, rezerwowałem. U mnie tak naprawdę termin już minął. Dzwoniłem do nissana, do osoby, z którą podpisywałem umowę. Ustaliliśmy, że na razie czekamy na uruchomienie dopłat, a wtedy odpowiednio skorygujemy daty na umowie.

papamila2

Wysłany: 2020-01-23, 16:22   

jas_pik napisał/a:
jak znów jakiś głupek z tzw opozycji

sorry, co Ty za pierdoły piszesz? :roll:
program nie ruszył bo ustawa miała błędy, tj. ustawodawca nie zadbał o zwolnienie proponowanej kwoty dopłaty z podatku dochodowego i dlatego została wstrzymana

a tak nawiasem, co do tego ma opozycja?
pomysł dopłat to inwencja parti rządzacej
ogłoszenie naboru ( bardzo szumne) to decyzja parti rządzacej
ustawa z błedami to też partia rządzaca
a teraz cisza i brak reakcji to też partia rzadząca

nie chcę politykować ale nie mogłem się powstrzymać

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-23, 16:33   

Dodam ,że od samego początku , wszystko co dotyczy elektromobilnoiści jest spartolone . Coś co zaczyna sie od łgarstwa , musi byc do dupy . Kazdy element , od A-do Z ....
Nic nie jest probywatelskie a tylko propropagandowe .

Od trzech lat jestem w temacie aktywnym uczestnikiem i z niczego od naszej popapranej wladzy nie skorzystałem . Jedynie faktycznie z jej propagandy !!!
Pośrednio bo naiwny Nissan jej ulegl i sam obnżył na krótko cenę .

Czyli to potwierdza Szekspirowskie : "Słowa ;Słowa; Słowa"
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Cav 
Zoe ZE40 2018

Wysłany: 2020-01-23, 17:31   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Nie jestem z PIS-u dla Twojej wiedzy

Ale walisz przekazem dnia rodem z TVP, że aż przykro słuchać.
Dla Twojej wiedzy - nikt normalny takiego języka nie używa, więc idzie Was wyczuć na kilometr.

Zdecydowanie taki język to NTG.
Tak jak cały POPIS razem wzięty.

jas_pik

Wysłany: 2020-01-23, 17:34   

papamila2 napisał/a:
sorry, co Ty za pierdoły piszesz? :roll:

Przekazuję tylko informacje - jesli uważasz że to pierdoły to ma to znaczyć że informacja jest pierdołą?
Jak to kiedyś było : jesli fakty nie sa zgodne z naszym punktenm widzenia tym gorzej dla faktów ?

papamila2 napisał/a:
ustawa miała błędy, tj. ustawodawca nie zadbał o zwolnienie proponowanej kwoty dopłaty z podatku dochodowego

Nie wiem czy wiesz ale tak było z każda dotacją do tej pory - od kazdej musiałeś zapłacić podatek dochodowy .
Ale jak poprzednio, to tym gorzej dla faktów tak ?

Bronek napisał/a:
z niczego od naszej popapranej wladzy nie skorzystałem .

Skorzystałeś ale o tym wciąż nie wiesz? A zniesiona akcyza na EV oraz taryfa G12as to nic ?

Pisze tak dlatego że klkakrotnie dostałem po dupie i własnej kieszenie - a że mam dostęp do niektórych dokumentów źrdłowych to przekazuję fakty .

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-23, 20:03   

Akcyza , nie skorzystalem za pierwszym razem .. a za drugim po perturbacjach jakbym byl zlodziejem .
taryfa AS ?? bez przesady jest czasowa i taki burdel ,ze co Księstwo to inne liczenie (poczytaj o tym wątek). Po kilku miesiącach walki ....
Place podatki i łachy mi nie robią za moja kase ,że maja byc dla mnie :!: A Tworzone prawo jest żenująco bylejakie . Mamy tego przykład nawet teraz - dopłaty

Teraz przyszedł czas dla tych, co im nie wyszło z róznych powodów , a powiedziano im ,że to przez tych co im wyszło .
I jak im sie zabierze , to tym co mieli pecha się im polepszy ...
A Papamilla2 ma rację , Twoje dane tajne i wrażliwe pochdzą ze źródła ... a la TVP i tyle w temacie .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-01-23, 21:03   

"Panowie (i Panie), dajcie sobie na wstrzymanie, "szkoda nerw" ;-)

Tłumaczenia, że perturbacje i bałagan to wina mitycznych "tamtych" uwłacza inteligencji. Rząd ma większość w Sejmie, rządzi kolejną kadencję i odpowiada za stan prawny. A jaki jest - widać, każdy może całokształt działań rządu ocenić.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-23, 22:46   

Bronek napisał/a:
Teraz przyszedł czas dla tych, co im nie wyszło z róznych powodów , a powiedziano im ,że to przez tych co im wyszło .
Rozumiem że jak ktoś nakradł to mu wyszło? I teraz szkoda go, że ma gorzej niż miał, bo to wcale nie przez niego tym co nie wyszło było gorzej? To nie jest takie czarno-białe, jeszcze kupa wyzyskiwaczy gdzieś tam się mieści.

lookash_c napisał/a:
Rząd ma większość w Sejmie, rządzi kolejną kadencję i odpowiada za stan prawny. A jaki jest - widać, każdy może całokształt działań rządu ocenić.
Tak, zgadza się, od 1000 lat ten rząd coraz większy bałagan robi, mimo że nikt im w rządzeniu nie przeszkadza, skandal po prostu.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-23, 23:25   

:shock: O czym Ty piszesz ??? Bo ja nie o złodziejach. Ja o tych co sie uczyli , pracowali , dali pracę , byli zdrowi , dokonali własciwego wyboru , mieli szczęcie , wygrali w Lotto , mają bo mają ...
Wyraźnie widać , na co jest teraz stawiane : temu damy , tamtemu damy . Bo to przemawia ....

Ja pisze o takiej narracji , która twierdzi , że każdy kto ma to właśnie złodziej , a jak zlodziej to pijak . Bareja .
Wracamy do komuny , wszystko pod kontrolą , zcentralizowane . Może będą talony na elektryki ???

A złodzieje są , byli i bedą i czy ich teraz mniej, czy wiecej ??? Mamy tyle afer , że Amber Gold to pikuś . Władza i forsa jest bezpartyjna

jareckik

Wysłany: 2020-01-24, 01:01   

13 postów i jeden na temat. Nie możecie sobie na interii na kaczora ponarzekac?

Chciałem wiedzieć jak to wygląda w innych miastach bo ja mam rezerwację za 5k ale bez dopłaty nie biorę tego leafa. W każdym razie ja miałem termin do 31.12. Ale mi przedłużyli do 31.01 ale jak nawet nie ma słowa o dopłatach to nie wiem czy mi znowu przedłuża. BTW nie chce ktoś odkupić mojej rezerwacji? Czarny leaf 7kw ładowarka kamery i opcja zima. :) )

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-01-24, 01:08   

Bronek napisał/a:
O czym Ty piszesz ??? Bo ja nie o złodziejach. Ja o tych co sie uczyli , pracowali , dali pracę , byli zdrowi , dokonali własciwego wyboru , mieli szczęcie , wygrali w Lotto , mają bo mają ...
Piszę że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą - gorzej mają teraz bogatsi, a wśród nich są nie tylko ci co piszesz, lecz też ci o których ja piszę, i kto powie jakie są proporcje liczbowe między jednymi a drugimi? To że tacy jak piszesz uczciwi mają gorzej nie znaczy że są wybrańcami, których włądza chce oskubać - są po prostu w grupie, która teraz ma gorzej, i miej świadomość z kim w tej grupie jesteśmy, tak dużo dziewic jak ja i Ty tu w niej ma, przynajmniej w mojej i nie tylko mojej ocenie. A to że np. rodziny wielodzietne teraz mają ciut lżej to jest po prostu dobre - i można sobie do woli to zamazywać kłującymi w oczy przykładami patologii, duża rodzina to jest coś co winno budzić najwyższe uznanie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-01-24, 06:17   

Racja z rodzinami. poprzednicy pod koniec zajmowali się sobą, to teraz mamy jak mamy. Niemniej wzrasta skala bylejakości, czego ZIELONE TABLICE są ofiarą.

A posty w temacie nie na temat, to też z tego powodu... trza czekać aż naprawią sp...ą robotę. Tak jesteśmy zmanipulowani, że się nawet cieszymy z tego bajzlu. Bo w błocie niektorym jest nawet dobrze. Co jw.

Niestety mozemy niedlugo tez czekac na paszporty.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-24, 06:59   

jareckik napisał/a:
13 postów i jeden na temat. Nie możecie sobie na interii na kaczora ponarzekac?

Chciałem wiedzieć jak to wygląda w innych miastach bo ja mam rezerwację za 5k ale bez dopłaty nie biorę tego leafa. W każdym razie ja miałem termin do 31.12. Ale mi przedłużyli do 31.01 ale jak nawet nie ma słowa o dopłatach to nie wiem czy mi znowu przedłuża. BTW nie chce ktoś odkupić mojej rezerwacji? Czarny leaf 7kw ładowarka kamery i opcja zima. :) )

Przyzwyczaj się. To forum to takie stężenie spierdolenia jakiego nie widziałem na żadnym innym forum. Szkoda, że nie ma sensownej alternatywy. W temacie o dopłatach do aut jest wojenka polityczna, w temacie o ładowarkach do leafa jest wychwalanie zoe. Ciesz się, że nie przyszedł jeszcze naczelny komunista i nie pisze, że wszyscy jeździmy za szybkimi i za drogimi autami i on wie lepiej czego nam trzeba i wtedy zaczyna wychwalać jakiegoś swojego gniota, którego narysował w paincie w 5 minut. A admin ma to wszystko w dupie i nie robi nic. Moderatorów brak.

Wracając do tematu - jak to zrobiłeś, że masz zarówno mocniejszą ładowarkę, pakiet zima i kamery? Oficjalnie taka konfiguracja nie łapie się na dopłaty. To dlatego płaciłeś większą zaliczke? Większość ludzi płaciła 2tys zaliczki.

A z tymi terminami to raczej się nie przejmuj. Nissanowi też zależy na tym, żeby sprzedać auta (szczególnie zeszłoroczne). Nie sądzę, żeby robili problemy z kolejnym przesunięciem terminu. Przed połową lutego raczej bym nie liczył na uruchomienie dopłat.

Barca

Wysłany: 2020-01-24, 08:04   

Zamówiłem drugiego Leafa i właśnie "full bieda": 6,6kW, zimowy, kamery, AVM. Wg słów dealara pościągali co się dało z Zachodu a ostatnio podrenowali Bułgarię, Chorwację itp. i raczej doszli do ściany z możliwością zwiększenie podaży. Ten mój zamówiony to właśnie z czyjejś rezygnacji. Zaliczka 2000, termin na koniec marca. Więc można próbować ciągać dealerów żeby Ci zmienili auto na inne. Przepraszam bardzo ale komu sprzedadzą te auta w kwietniu jak nie nam? W mojej ocenie jak nie będzie dopłąt w ogóle to Nissan powinien poważnie rozważyć sprzedaż ich za te 83-88 tysięcy bo co, znowu je będzie transportował nad Adriatyk? Z tego co wiem dealerzy też płacą za zamówione auta centrali.
Btw, szukam różnicy między rocznikami 2018 i 2019 i z informacji w necie wynika, że 2019:
1) powinien mieć już nowy soft z usuniętym (czy raczej ograniczonym) rapidgate
2) usunięcie rapidgate ma ponoć być software'owe - skorygowali zbyt konserwatywne krzywe ładowania i pozwalają się autu bardziej grzać ale także z powodu, o którym mowa w pkt 3
3) ponoć w 2019 bateria 40kWh jest w puszce od 60kWh, ma więcej miejsca więc szybciej rozprowadza ciepło ale nie wiem jakim cudem jak puszki są takie same praktycznie od 2011 roku.

Apolonia 

Wysłany: 2020-01-24, 08:20   

Cytat:
temacie o ładowarkach do leafa jest wychwalanie zoe

Vwir mi też było by przykro ładować się w domu z mocą 6 kw
Wychwalac to można Tesla za ładowarkę 32A 22 kW, ale nie każdego stać.
Każdy kto kupuje tanie auto np. Leaf od 30 tys zł powinien wiedzieć dlaczego
co go czeka uzytkowo i na codzień. To samo mowie znajomym, zanim zaczniesz
Żonie prezentować Kona Niro czy i3 sprawdź jak to się ładuje i czy dają EVSE.
Mówię to tylko dla tego żeby było mniej rozczarowań.
A Zoe no rzeczywiście z popierduchy za 50 tyś wsiadasz rano robisz 300-350 km
Wracasz, od godz 13 do 15 ladujesz do pełna i możesz robić kolejne 300-350 km
Dziennie 1000 km na prądzie z gniazdka za 30 gr. to mało które auto potrafi.
Pytanie dlaczego inne EV tego nie mają? Bo za bardzo byly bo jak spalinowe?
Ktoś tu kogoś dyma. Producenci mogli by oferować te 3 fazy np za doplata, ale nie.
Nic z tego, trzeba męczyć Kona przez 20 godzin na gniazdku.
Oboje wiemy że w EV jest ważny zasięgu i lądowanie bo oczami to tego nikt nie kupuje.
Są po prostu brzydkie i zrobione z przymusu.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-01-24, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-24, 09:42   

Apolonia - no i spierdolenia ciąg dalszy. Właśnie idealnie pokazałeś to, o czym pisałem.
Ostatnio zmieniony przez vwir 2020-01-24, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

Apolonia 

Wysłany: 2020-01-24, 09:49   

vwir napisał/a:
Fapolonia - no i spierdolenia ciąg dalszy. Właśnie idealnie pokazałeś to, o czym pisałem.

Bez urazy to samo poprawia pisownię.
No i mamy Żwir, już poprawiam.
Co do treści sam o nią zaczepiles.
Nie udawajmy, że EV są idealne.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-24, 09:57   

Nadal nie rozumiesz. Już nawet mi się nie chce tłumaczyć, bo niektórzy mają zbyt krótki horyzont. TEMAT JEST O DOPŁATACH DO ELEKTRYKÓW. Nie o czasach ładowania, wyższości jednego auta nad drugim, czy elektryki są idealne, czy co tam sobie jeszcze wymyślisz. Jesteś JEDYNĄ osobą, która w tym temacie znowu zaczyna wojenkę na temat wyższości jednego czy drugiego auta. Jedyną. Czyli właściwie prowadzisz wojenkę sam ze sobą. Ciekawe, kto zwycięży...

Barca

Wysłany: 2020-01-24, 10:05   

Na razie zwycięża Apolonia z Apolonią bo niestety vwirze ale dokarmiasz trolla generując kolejne posty nie na temat.
Wracając do tematu, ktoś zmieniający Leafa I na II rozważa oddanie Leafa I w rozliczeniu do salonu? To chyba zawsze jest niekorzystne w stosunku do próby samodzielnej sprzedaży czy też można liczyć na jakąś sensową wycenę?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-01-24, 10:11   

Racja. Lepiej po prostu odpuścić. Liczyłem tylko na to, że może gość z czasem zmądrzeje. Niestety chyba się przeliczyłem.

Odnośnie odkupienia - w nissanie jest w ogóle taka opcja? Byłoby to najprostsze rozwiązanie. Ale z drugiej strony nie widziałem w nissanie programów takich jak masz na przykład w fordzie, że w salonie kupujesz używane auta danej marki. Więc nie wiem, czy oni w ogóle mają taką możliwość.

Odpowiedz do tematu