Zlot EV 2018
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze doświadczenia z leasingiem samochodów elektrycznych...
Autor Wiadomość
Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-11-06, 12:02   Wasze doświadczenia z leasingiem samochodów elektrycznych...

Cześć,
Reprezentuję serwis www.fmleasing.pl, który poświęcony jest branży leasingowej i wynajmu długoterminowego. W ramach serwisu staramy się publikować jak najwięcej praktycznych porad i od kilku dobrych miesięcy widzimy spore "parcie" na leasing samochodów elektrycznych. Dlatego zamierzamy stworzyć możliwie jak najbardziej kompleksowy przewodnik dotyczący tego zagadnienia. Tak, żeby każdy kto chce wziąć w leasing auto elektryczne wiedział jak to wygląda >>w praktyce<<, jakie pojawiają się trudności, itd. Zwłaszcza dotyczy to przypadków leasingu aut używanych oraz nabywanych zza granicy w ramach procedury WNT.

Mamy już zebrane relacje i doświadczenia użytkowników naszego serwisu, ale każda dodatkowa informacja z pewnością bardzo się przyda.

Jeśli ktokolwiek korzystał z leasingu przy nabyciu swojego samochodu elektrycznego albo ma bezpośrednie doświadczenia, to bardzo proszę o kontakt. Może być tu poprzez forum na priv albo na e-mail: tomasz@fmleasing.pl

Oczywiście w przygotowywanym materiale odnotujemy pomoc użytkowników serwisu SamochodyElektryczne.org odpowiednio to eksponując. :)

Z góry dzięki za pomoc.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-11-06, 13:12   

Mam Amperę w dobrym leasingu w Holandii. Chętnie odpowiem na pytania. Niestety nie mam zbyt dobrej opinii o leasingu w Polsce więc moje odpowiedzi mogą być nieco "kwaśne".

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-11-06, 13:36   

OK - Super dzięki za info.

Doświadczenia zagraniczne też sie przydadzą... :) Za chwilę odezwę się na priv.

bodix

Wysłany: 2017-11-06, 22:09   

Swojego Nissana mam w Raiffeisen czyli PKO i jak na razie nie mają tam pojęcia co leasingują do tego stopnia, że absurd w postaci karty paliwowej do elektryka nie jest dla nich przeszkodą w pobieraniu prowizji za jej wydanie. Po interwencji w pierwszej korespondencji otrzymałem wyjaśnienie, że to standartowy produkt przy leasingu auta. Nie odpuściłem i poprzez biuro lokalnego przedstawiciela leasingu zaproponowałem pani z biura zatankowanie mojego auta przy użyciu tej karty, po tym namacalnym eksperymencie odpuścili i zrezygnowali z prowizji za kartę. Karta na ładowanie do wszystkich sieci czy poradnik po punktach ładowania w europie, bonusy przy ubezpieczeniu lub darmowe przenośne CHAdeMO to rozumiem przy leasingu. No dobra z CHAdeMO przegiąłem ale reszta bardzo wskazana.

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-11-07, 11:29   

Dzięki - cenna uwaga z tym niedostosowaniem oferty.

Faktem jest, że Raiffeisen/PKO lubi ubrać klientów w produkty dodatkowe. Jednak na etapie podpisywania umowy można z nich zrezygnować - nie była ta karta wymieniona w podpisywanej umowie, albo doradca o tym nie poinformował?

bodix

Wysłany: 2017-11-07, 14:46   

Ba, ale oczywiście, że przy zawieraniu umowy nie było mowy o prowizji pobieranej comiesięcznie za kartę paliwową. Dopiero faktury ujawniły tą nieścisłość, która jest rzekomo nierozerwalnie związana z ofertą promocyjną leasingu. A jednak udało się to wyrwać z umowy co jednak zostawiło zadrę pomimo, że leasinguje się tam od blisko 10 lat.

njet

Wysłany: 2017-12-15, 10:57   

Ja właśnie kupiłem E-Golfa przez ING i karty paliwowej nie ma na razie, ale ubezpieczenie za 2500zł AC+OC jest wyliczone na podstawie normalnego Golfa…

ING także nie chciało mi dać leasingu z wykupem innym niż 0.1% bo pewnie sobie sprawdzili że po 5 latach będą mieć auto z bateria do wymiany. Na razie tyle, auto odbieram w przyszłym tygodniu.

jakosek 
elektronik amator

Wysłany: 2017-12-15, 12:29   

Jeśli nie tajemnica - ile miesięcznie trzeba za takiego e-golfa zapłacić?

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-12-15, 18:40   

Dzięki za info.

njet napisał/a:
ING także nie chciało mi dać leasingu z wykupem innym niż 0.1% bo pewnie sobie sprawdzili że po 5 latach będą mieć auto z bateria do wymiany.

ING Lease jest dość konserwatywne jeśli chodzi o leasing z wyższym wykupem, zwłaszcza w przypadku samochodów, których wartość rezydualną ciężko jest określić (niszowe modele itp).

Na baterie mogli nawet nie zwrócić uwagi, ale może faktycznie...

njet

Wysłany: 2017-12-18, 15:28   

jakosek napisał/a:
Jeśli nie tajemnica - ile miesięcznie trzeba za takiego e-golfa zapłacić?

Kupiłem używanego. Leasing 108.8% w sumie. Celowałem w ratę 1000zł miesięcznie bo z autem które sprzedałem tyle kosztowało paliwo :)

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-12-19, 18:08   

njet napisał/a:
Kupiłem używanego. Leasing 108.8% w sumie.

Przy jakim czynszu inicjalnym, jeśli wolno spytać...?

njet

Wysłany: 2017-12-22, 14:49   

Najważniejszego zapomniałem :) 30% - 5 lat - 0.1% wykupu.
Jak łatwo obliczyć golf za 75k pln.

jatko 

Wysłany: 2017-12-23, 01:32   

njet napisał/a:
Najważniejszego zapomniałem :) 30% - 5 lat - 0.1% wykupu.
Jak łatwo obliczyć golf za 75k pln.

75 netto/brutto ?

njet

Wysłany: 2017-12-23, 17:11   

Brutto. Dobra oferta. Auto wyprodukowane 2014 ale pierwsze kilometry w 2015 zrobione. Sprowadzone ze stanów przez salon VW w Tarnowie. Plan był taki żeby zamienić poprzednie auto na nowe prawie 1:1 i się udało.

highend 

Wysłany: 2017-12-23, 17:45   

njet napisał/a:
Brutto. Dobra oferta. Auto wyprodukowane 2014 ale pierwsze kilometry w 2015 zrobione. Sprowadzone ze stanów przez salon VW w Tarnowie. Plan był taki żeby zamienić poprzednie auto na nowe prawie 1:1 i się udało.

czyli wersja USA bez gwarancji i z niepasującym szybkim ładowaniem (konieczna przejsciówka)
za 75K brutto spokojnie miałbyś Leafa z 2014-2015r na Europę i to w wersji Acenta/Tekna...

njet

Wysłany: 2017-12-24, 22:34   

Ale leaf mi się nie podoba :)

tomekmisio 

Wysłany: 2017-12-25, 22:00   

Swojego e-nv też biorę w leasing też chcą mnie w GETIN LEASING wrobić w kartę paliwową rzekomo bez opłata ale pewno będzie tak jak kolega pisał wyżej będzie walka. Poza tym jakieś chore konto w banku IDEA BANK zakładają żeby sprawdzać sobie wpłaty rat leasingowych nie wiem czy w jakieś szambo się nie pakuję bo nie mam doświadczenia z leasingiem a na dodatek elektryk.

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-12-25, 22:08   

Obawiam się jednak, że to szambo. Porównując polskie i zachodnie leasingi doszedłem do wniosku, że dla samej różnicy kosztów warto wyemigrować. O jakosci obsługi nie wspominając...

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-12-29, 11:33   

tomekmisio napisał/a:
Swojego e-nv też biorę w leasing też chcą mnie w GETIN LEASING wrobić w kartę paliwową rzekomo bez opłata ale pewno będzie tak jak kolega pisał wyżej będzie walka. Poza tym jakieś chore konto w banku IDEA BANK zakładają żeby sprawdzać sobie wpłaty rat leasingowych nie wiem czy w jakieś szambo się nie pakuję bo nie mam doświadczenia z leasingiem a na dodatek elektryk.

Oj, a to musi być koniecznie Getin Leasing? To jedna z najgorszych firm. Te konta w banku, karty paliwowe itp. to jest właśnie ubieranie klienta w dodatkowe produkty. Oczywiście nie tylko Getin tak postępuje, ale w przypadku tej firmy dochodzi jeszcze szereg innych rzeczy, które powodują, że ta firma należy do grona najsłabiej ocenianych.

tomekmisio 

Wysłany: 2017-12-30, 09:17   

Tomek-FmLeasing napisał/a:
tomekmisio napisał/a:

Oj, a to musi być koniecznie Getin Leasing? To jedna z najgorszych firm. Te konta w banku, karty paliwowe itp. to jest właśnie ubieranie klienta w dodatkowe produkty. Oczywiście nie tylko Getin tak postępuje, ale w przypadku tej firmy dochodzi jeszcze szereg innych rzeczy, które powodują, że ta firma należy do grona najsłabiej ocenianych.

No cóż mleko już rozlane trzeba je pić.
Myślałem że kolega szybciej się odezwie.
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

Tomek-FmLeasing 

Wysłany: 2017-12-30, 10:47   

tomekmisio napisał/a:
No cóż mleko już rozlane trzeba je pić.
Myślałem że kolega szybciej się odezwie.
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

Przerwa świąteczna rządzi się swoimi prawami... :(

Staraj się unikać opóźnień w płatnościach, bo Getin ma kosztowne procedury windykacyjne. Za niecały rok ustal jaki zaproponują Ci koszt kontynuacji ubezpieczenia i ewentualnie poszukaj alternatywy i/lub negocjuj z nimi. Jeśli przegapisz termin 30 dni przed zakończeniem obecnej polisy, to będziesz skazany na ich łaskę, a Getin potrafi mieć bardzo drogą kontynuację ubezpieczenia, Żeby się nie rozpisywać, to chodzi o mechanizm, który opisany jest tutaj: Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?.

Gdyby w trakcie leasingu doszło do obniżki stóp procentowych, albo ich podwyżki (bo obecnie są niskie), a potem znowu obniżki, to nie zapomnij upomnieć się o obniżkę raty na piśmie. Bo to jedna z tych firm, która podwyższa ratę jeśli jest wzrost Wibor, ale w drugą stronę już to nie działa... :(

Co do innych spraw, to już niekoniecznie masz wpływ, więc nie będę pisał.

Mimo tego co napisałem, życzę zadowolenia z wyboru i Szczęśliwego Nowego Roku! :)

tomekmisio 

Wysłany: 2017-12-30, 19:34   

Tomek-FmLeasing napisał/a:

Staraj się unikać opóźnień w płatnościach, bo Getin ma kosztowne procedury windykacyjne. Za niecały rok ustal jaki zaproponują Ci koszt kontynuacji ubezpieczenia i ewentualnie poszukaj alternatywy i/lub negocjuj z nimi. Jeśli przegapisz termin 30 dni przed zakończeniem obecnej polisy, to będziesz skazany na ich łaskę, a Getin potrafi mieć bardzo drogą kontynuację ubezpieczenia, Żeby się nie rozpisywać, to chodzi o mechanizm, który opisany jest tutaj: Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?.

Gdyby w trakcie leasingu doszło do obniżki stóp procentowych, albo ich podwyżki (bo obecnie są niskie), a potem znowu obniżki, to nie zapomnij upomnieć się o obniżkę raty na piśmie. Bo to jedna z tych firm, która podwyższa ratę jeśli jest wzrost Wibor, ale w drugą stronę już to nie działa... :(

Co do innych spraw, to już niekoniecznie masz wpływ, więc nie będę pisał.

Mimo tego co napisałem, życzę zadowolenia z wyboru i Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Dzięki za podpowiedzi będę miał je na myśli a co do ubezpieczenia to od razu wybrałem opcje we własnym zakresie w PZU.
Jeszcze Raz Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

Odpowiedz do tematu