SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przywileje aut elektrycznych w rożnych miastach w Polsce
Autor Wiadomość
Karwoś 

Wysłany: 2018-01-01, 21:01   

W Suwałkach brak czegokolwiek. Nawet ładowarki nie ma.

jas_pik

Wysłany: 2018-01-01, 21:10   

@Karwoś - złóż wniosek do Rady Miasta niech coś w tym temacie zrobią .
Przecież radni - bezradni nie wiedza co się dzieje na świecie a jak Ty im nie podpowiesz to nie zrobią niczego.

Karwoś 

Wysłany: 2018-01-02, 16:57   

Macie jakiś uniwersalny wniosek - w sumie mam dwa - jedna hybryda , drugi elektryk - zawsze to np taniej parkować gdzieś w mieście :D

bro

Wysłany: 2018-01-02, 23:30   

Karwoś napisał/a:
W Suwałkach brak czegokolwiek. Nawet ładowarki nie ma.

ma być Green Way:

http://api.plugshare.com/view/location/135718

Karwoś 

Wysłany: 2018-01-03, 17:06   

Miał być - poza tym Greenway mi nie potrzebny - co mi z ładowania 3,6kW :) Do tej pory nie mają warunków przyłączenia - chcą więcej niż może PGE dostarczyć z 1 trafo. Muszą ciągnąć z 2 trafo - a to już komplikacja.
Bardziej chodziło mi o przywileje w parkowaniu itp.

macko_w 
macko_w

Wysłany: 2018-02-25, 23:22   

No to dorzucę swoje... Mieszkam w Zakopanem , mam elektryka ( Leaf 40 kWh) więc napisałem maila do Urzędu Miasta z zapytaniem o ulgi i przywileje planowane w związku z ustawą o elektromobilności . Odpowiedź krótka i rzeczowa - żadnego darmowego parkowania , żadnych ładowarek , żadnych stref wjazdu .. W skrócie - odp..l się ...

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-02-26, 09:41   

macko_w napisał/a:
Odpowiedź krótka i rzeczowa - żadnego darmowego parkowania , żadnych ładowarek , żadnych stref wjazdu .. W skrócie - odp..l się ...
Zdecydowanie nie zawracaj im głowy - ustawa weszła w życie, masz prawo do darmowego parkowania, póki nie wydadzą naklejek to wystarczy pewnie kartka za szybą, że to elektryk i powołanie na ustawę o elektromobilności, może z cytatem. W sumie muszę sobie druknąć coś takiego na przypadek wycieczki do innych miast.

Slawek 

Wysłany: 2018-02-26, 10:16   

Jak coś naskrobiesz to wklej.
Bo ja też muszę sobie wydrukować, bo aktualnie mam karę darmowego parkowania, ale i tak dostałem już dwa mandaty, bo każdy ma swoje opinie na różne tematy.

kazikczerniecki
Fireman

Wysłany: 2018-03-05, 13:32   

No i doczekałem się pierwszej kontroli za jazdę buspasem. Panowie Policjanci nie słyszeli o ustawie o elektromobilności, więc mieli trochę roboty z wypisaniem papierów do sądu o ukaranie, ponieważ stanowczo odmówiłem przyjęcia mandatu. Jeszcze oczywiście będę składał wyjaśnienia, to mają panowie tydzień aby się douczyć. Dziś wydrukowałem fragmenty ustaw to będę rozdawał w czasie następnych kontroli. :mrgreen: :lol:

wojtek9300 

Wysłany: 2018-03-05, 13:44   

^^
Z parkowaniem (teoretycznie) sprawa jest jasna. Jest zapis w ustawie. Czy jazda bus pasami jest tez zapisana w ustawie? Z tego co ja zrozumiałem to samorządy mogą dać takie przywileje, ale nie muszą.

kazikczerniecki
Fireman

Wysłany: 2018-03-05, 13:50   

Samorządy mogą ograniczyć korzystanie z buspasów, jak i bezpłatne parkowanie. Ustawa o elektromobilności daje w tym zakresie samorządom możliwość wprowadzenia szczegółowych uregulowań.

czapa

Wysłany: 2018-03-05, 14:54   

Przepis o możliwości poruszania się samochodów elektrycznych po buspasach jest nieprecyzyjny. Ustawodawca zezwolił na poruszanie się tylko na wyznaczonych przez Zarządce pasach. Dopóki nie zostaną one odpowiednio oznaczone bezpiecznie jest nie korzystać z nich. W Gdańsku otrzymałem informację, że czekają do lipca kiedy to będzie możliwa identyfikacja samochodów elektrycznych na podstawie naklejek na szybie. Wtedy też uaktualnią oznakowanie przed każdym buspasem.

PS. niby aglomeracja trójmiejska ale tylko Gdynia jest świadoma, że w SPP pojazdy elektryczne są zwolnione z opłat. W Gdańsku i Sopocie osoby odbierające telefon nie miały pojęcia, że obowiązuje ustawa o elektromobilności i daje takie przywileje.

kuba9449

Wysłany: 2018-03-09, 06:40   

Co do buspasów, jeżdżąc po nich powinniśmy się stosować do sygnalizacji autobusowej? W wielu miejscach światła dla autobuśów zmieniają się korzystniej niz zwykłe.

Maxxc 
MIA Electric L

Wysłany: 2018-03-09, 16:09   Przywileje Poznań

Witam!

Jako, iż miałem wykupioną kartę abonamentową dla "elektryków" (360zł/rok) w Poznaniu, wysłałem oficjalne pismo z zapytaniem o darmowe parkowanie w strefie płatnego parkowania (SPP).
Dziś otrzymałem odpowiedź, w której potwierdzone zostały przywileje darmowego parkowania. Otrzymałem zwrot za niewykorzystane miesiące (nie kłóciłem się o zwrot "wstecz", od momentu obowiązywania ustawy).
Kopia odpowiedzi od Zarządu Dróg Miejskich wylądowała za szybą, zobaczymy czy kontrolerom SPP będzie się chciało czytać, co tam jest napisane. I czy zakwalifikują mój "wynalazek" jako elektryczny.
W każdym razie zostałem poinformowany, iż w razie czego mam przyjeżdżać z większą ilością mandatów - w celu anulowania. Nie po jednym co dzień. :)

A na stronie internetowej ZDM Poznań - nadal jest informacja o abonamencie dla "elektryków" w kwocie 30zł/miesiąc...

Pozdrawiam
Maxxc

macko_w 
macko_w

Wysłany: 2018-03-18, 13:55   

Wygrana !!!
Dostałem maila od Urzędu Miasta Zakopane . Wszyscy dzierżawcy parkingów w pasie drogowym na terenie miasta zostali poinformowani że samochody elektryczne parkują za darmo. Działa , chociaż jest kilku zdziwionych... Nie dotyczy parkingów na terenach prywatnych poza pasem drogowym . Przyjeżdżajcie :-D :-D :-D

Gorsza wiadomość - będąc na przeglądzie w Krakowie dowiedziałem się że jedyne darmowe chademo w salonie Nissana okupują taksówki i ciężko się dopchać . To jedyna szybka ładowarka bez użycia której nie wrócę do domu ( chyba że się prześpię przy słupku IKEI...) A podobno ABB już nie działa.. Prawdaż to ???

kozikpl
kozikpl

Wysłany: 2018-03-18, 16:13   

Powinni coś zrobić z tymi taksówkarzami, przecież to jest nie do pomyślenia.
Ja bym to nazwał istną kradzieżą prądu! :)

yoorek

Wysłany: 2018-03-19, 21:08   

macko_w napisał/a:
Wygrana !!!
Dostałem maila od Urzędu Miasta Zakopane . Wszyscy dzierżawcy parkingów w pasie drogowym na terenie miasta zostali poinformowani że samochody elektryczne parkują za darmo. Działa , chociaż jest kilku zdziwionych... Nie dotyczy parkingów na terenach prywatnych poza pasem drogowym . Przyjeżdżajcie :-D :-D :-D

Gorsza wiadomość - będąc na przeglądzie w Krakowie dowiedziałem się że jedyne darmowe chademo w salonie Nissana okupują taksówki i ciężko się dopchać . To jedyna szybka ładowarka bez użycia której nie wrócę do domu ( chyba że się prześpię przy słupku IKEI...) A podobno ABB już nie działa.. Prawdaż to ???

Tak - ABB nie działa ale jest nowa darmowa ładowarka Greenway przy Stawowej - Galeria Bronowice - naprzeciwko Ikei. Juz taksówkarze zaczeli sie podpinać, ale jest OK

kazikczerniecki
Fireman

Wysłany: 2018-03-20, 09:45   

Buspas - Warszawa - ciąg dalszy. Składałem wyjaśnienia w WRD i sprawa ma dalszy bieg, a mianowicie, panowie nie znali przepisów i odpuszczają mi jazdę buspasem, ale pozostaje sprawa nie dostosowania się do znaku P-8b czyli oznakowanie poziome "strzałka kierunkowa do skręcania", pomimo że oznakowanie poziome jest przed tym skrzyżowaniem uzupełnione oznakowaniem pionowym informacyjnym F-19, który wskazuje kierunki ruchu na poszczególnych pasach przez skrzyżowanie. Wniosek prosty panowie się trochę uparli i stosują przepis połowicznie. Ciekawy jestem interpretacji sądu. Będę przekazywał relację z postępów w sprawie.

Znak F-19.jpg
Plik ściągnięto 2415 raz(y) 49,87 KB

wodnik7

Wysłany: 2018-03-20, 10:16   

Moim zdaniem dla wszystkich oprocz busa/taxi obowiazuje skret w prawo, a prosto wolno owsm wlasnie (i elektrycznym tez). Czy niby busy jada srodkowym a za skrzyzowaniem zmirniaja pas na prawy??

kalex 

Wysłany: 2018-03-20, 16:23   

Się panowie policjanty ośmieszają. Na tym przykładzie widać że bardzo często nie są problemem przepisy tylko ludzie i ich mentalność.

krawcu 

Wysłany: 2018-03-31, 21:52   

W Warszawie Policja będzie dawać mandaty za jadę EV po buspasach:
https://wysokienapiecie.pl/9387-samochody-elektryczne-na-buspasach-mandat-policja-interpretuje-ustawe-ministerstwo/

gienek333 

Wysłany: 2018-03-31, 22:38   

Nie wiem jaki jest zapis w ustawie (czy chodzi o samochody, czy pojazdy), bo to jednak różnica. Od kilkunastu lat jeżdżę wolnobieżnymi i jak robi się za mną korek, to zjeżdżam na chwilę na pobocze. Jeżeli ktoś to chce wpuścić na buspasy to dla mnie jest idiotą (albo wydaje mu się że na prąd to tylko coś powyżej 100 000 zł). Generalnie dla mnie jest to forma dyskryminacji i jest to kolejny gniot niezgodny z Konstytucją.

bodix

Wysłany: 2018-03-31, 23:23   

Nie demonizuj, takie formy dyskryminacji to zadośćuczynie za codzienne wdychanie tych dieslowskich trupów z wyciętymi filtrami DPF nie wspominając gdzie była konstytucja jak VW dopuściła się oszustw w emisji spalin. W czwartek byłem w biurze strefy płatnego parkowania w związku z końcem okresu ważności mojej winietki i jednocześnie chciałem dowiedzieć się co wiedzą o bezpłatnym parkowaniu elektryków względem ustawy. Pani oczywiście zero o takie ZERO wiedzy po chwili wyjaśnienia stwierdziła, że wie Pan ustawa sobie życie sobie. Takie to są w Polsce konstytucyjne prawa obywatela, jak wprowadzają nowy podatek to egzekucja jest błyskawiczna jak nie zapłacisz VAT, PIT to organy państwowe zablokują ci konto ale jak masz prawo po swojej stronie to mają cię w ..... tyle.

wodnik7

Wysłany: 2018-03-31, 23:43   

Dziekuje bodix, piszesz z duszy mojej jakby. Dziekuje!

tomekmisio 

Wysłany: 2018-04-01, 13:54   

bodix napisał/a:
Takie to są w Polsce konstytucyjne prawa obywatela, jak wprowadzają nowy podatek to egzekucja jest błyskawiczna jak nie zapłacisz VAT, PIT to organy państwowe zablokują ci konto ale jak masz prawo po swojej stronie to mają cię w ..... tyle.

Co racja to racja tak właśnie jest.
Nie myślmy o tym choć dziś jak nas robią .....
Wszystkim Życzę kolorowych pisanek mogą być elektryczne hi hi. :) :-D ;)

Odpowiedz do tematu