SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Używany BMW i3 vs nowy VW ID3 (Neo).
Autor Wiadomość
tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-02-28, 13:08   Używany BMW i3 vs nowy VW ID3 (Neo).

Od dłuższego czasu przymierzam się do i3 (i3 będzie jako drugie auto w rodzinie, pierwsze Outlander PHEV)

Po ostatnim ujawnieniu projektu dopłat do aut EV w kwocie 36 000 PLN zacząłem zastanawiać się czy zaczekać jeszcze rok z zakupem auta „pure EV”.
Tak sobie kalkuluję.
1) Planowany używany BEV BMW i3 z roku 2014 za 17 000 E, czyli do 75 000 PLN. Bateria 22 kWh
VS
2) VW ID3 (NEO) rezerwacja w połowie 2019 roku, szacowana cena 120 000 pln minus dopłata 36 000 czyli około 84 000 PLN. Odbiór samochodu w 2 połowie 2020. Bateria między 40-50 kWh.

… i co teraz robić?
Za i3 -> Po pierwsze chciałbym mieć już, i po drugie nie wierzę w obietnice VW (zapewne będzie drożej i później)
Za VW ID3 -> nowy samochód z gwarancją, zasięg 2x więcej inż. i3 60Ah, no i VW ciut większy nić i3

Co sądzicie?

cablejungleman

Wysłany: 2019-02-28, 15:50   Re: Używany BMW i3 vs nowy VW ID3 (Neo).

tomusy napisał/a:

… i co teraz robić?
Za i3 -> Po pierwsze chciałbym mieć już, i po drugie nie wierzę w obietnice VW (zapewne będzie drożej i później)
Za VW ID3 -> nowy samochód z gwarancją, zasięg 2x więcej inż. i3 60Ah, no i VW ciut większy nić i3

Co sądzicie?

Trochę tu będę stronniczy bo właśnie kupiłem używane i3, ale w sumie przechodziłem przez podobny proces myślowy i stwierdziłem, że póki co ceny bmw i3 z roczników '14 '15 utrzymują się mniej więcej na tym samym poziomie, więc jeśli przyjdzie mi sprzedać auto za rok to niewiele stracę. Za i3 przemawia też jego unikalność dlatego klient się zawsze trafi. Dlatego postawiłem na i3 już teraz, i być może to jest ostatni gwizdek zanim na rynku zrobi się naprawdę konkurencyjnie i praktyczne powody zakupu "normalnych" EV będą nie do odrzucenia.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-02-28, 16:07   

Ja bym do tego dołożył: jesteś pewien, że będziesz miał dopłatę 36tys?

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-02-28, 19:23   

vwir napisał/a:
Ja bym do tego dołożył: jesteś pewien, że będziesz miał dopłatę 36tys?

To tylko moje zdanie: Na 99% dopłaty będą:
1) idą wybory, kiełbasa wyborcza musi być
2) jest fundusz niskoemisyjny ( te 10 gr z każdego litra paliwa) więc musi być rozporządzenie jego wydatkowania

Można tylko się zastanawiać czy kwota 36 tys. utrzyma się w docelowym dokumencie.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-02-28, 22:25   

Może być zapowiedź dopłat w ramach kiełbasy wyborczej. A potem wielkie g...

krawcu 

Wysłany: 2019-03-01, 10:48   

Jeśli dopłaty mają być dla dilerów to bym nie liczył na to że obniżą oni ceny właśnie o tyle, tym bardziej dla samochodów które wcześniej nie były sprzedawane i nie ma do czego porównywać ceny.

jogur 
EV-fan

Wysłany: 2019-03-01, 12:08   

krawcu napisał/a:
Jeśli dopłaty mają być dla dilerów to bym nie liczył na to że obniżą oni ceny właśnie o tyle, tym bardziej dla samochodów które wcześniej nie były sprzedawane i nie ma do czego porównywać ceny.

z tymi dostawcami/dilerami/itp to zawsze jest zabawnie i strasznie zarazem - dziś patrzyłem na konfigurację auta na stronie tesli dla Niemiec, Francji, itp oraz Other Europe

najtaniej z VAT wyszło we Francji (ok 91 tyś EUR za wersję S bez wodotrysków, niecałe 98 tyś EUR z dodatkami, bez dotacji !)
w przypadku Other EU - wychodziło mi prawie 99 tyś netto EUR.

także dotaccje z naszego funduszu dla dilera to czysta propaganda, bo on może zawsze ceny dla nowych krajów ustawić tak, że zeżre dotację w całości. A "starzy dilerzy" też znajdą sposób na zwiększenie dochodu, ty się nie boj ...

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-03-04, 10:22   

...no i poniższy artykuł rozwiał moje nadzieje na tani samochód w 2020 roku.

https://insideevs.com/volkswagen-i-d-neo-pricing-leak/

Chodzi o to, że VW przyjmuje strategię Tesli i najpierw wypuszcza auta z największa baterią (czytaj droższe), tańsze pojawią się conajmniej w 2021 roku.

Tylko jeśli wypuszczą auto za 30 000 Euro + VAT to słabo wypadną w porównaniu z Teslą 35 000 USD + cło + VAT.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-03-04, 11:15   

Seat też się zaczyna odgrażać nowym elektrykiem: https://www.auto-motor-i-...koncept,36134,1
Targi w Genewie już za kilka dni, więc zobaczymy.

Ale jak na razie to wszystko piękne zapowiedzi i plany, tymczasem tesla już jest, działa i można ją zamawiać.

tomusy
O-PHEV, A-Hybrid

Wysłany: 2019-03-05, 12:48   

vwir napisał/a:

Ale jak na razie to wszystko piękne zapowiedzi i plany, tymczasem tesla już jest, działa i można ją zamawiać.

... weź nic nie mów, ja już tak sobie liczę, że jakbym sprzedał dwa obecne auta, dołożył drugie tyle minus dopłata to wyszłaby Tesla M3 , ahh te marzenia....Tylko czy żona zechce jeździć rowerem ;) no cóż, plan mam taki aby kupić EV w tym roku, więc jeszcze trochę może się zadziać na rynku (spadek ceny starszych EV z second hand).

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-03-05, 14:11   

Kup teslę i elektryczny rower :]

A tak na poważnie - na razie przyjąłem strategię: 'czekam'. Z ciekawościa zobaczę relacje z Genewy. Zobaczymy, czy ktoś pójdzie w ślady hyundaia czy kia (kii?) i zacznie coś produkować, zamiast zapowiadać.

Odpowiedz do tematu