SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf II - premiera
Autor Wiadomość
Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-01, 18:56   

Ad narty.. mnie brak dziury nie dotyczy. Ale podłokietnik zgoda. Tylko to też szczegół.

Na tym obecnie "wąskim" rynku trzeba mieć wielką wiarę j tolerancję i podejście komprosowe o nadziei nie wspomnę. AMEN t :lol:

U nas nie diść, że brak uzasadnudnia wyboru, to jeszcze narażasz się na kpiny. No bo wg prawdziwego Polaka tylko kombi z kratką w dieslu ma sens
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

rangerek 

Wysłany: 2018-06-01, 21:14   

Bronek napisał/a:
Na tym obecnie "wąskim" rynku trzeba mieć wielką wiarę j tolerancję i podejście komprosowe o nadziei nie wspomnę.

dodaj do tego, że nówka kosztuje 2x tyle co benzyniak (owszem widziałem porównanie (chyba spiderweb) polemizujące z wyliczeniami EFLa gdzie wyszło, że licząc wartość końcową do odsprzedaży różnica ~10% w kosztach dla firmy) ale z drugiej strony jest rachunek kompromisów :D jak ich za dużo to nie wchodze w EV - i nie będę się katował - dla mnie gdyby Leaf miał chłodzone baterie już teraz to bym się nie zastanawiał, bo inne mankamenty to rzeczywiście drobiazgi

Bronek napisał/a:
kombi z kratką w dieslu ma sens

o panie...... mialem pasata B4 w 1.9 tdi - szkoda, że miał milion kilometrow przebiegu (serio - na liczniku bylo 200k) :D i za mojej kadencji poosuło się w nim wszystko co mogło (rozrząd przeskoczył o 1 ząbek :D , wybuchłą turbina, wylał się płyn ze wspomagania) - no ale jak się okazało pod zielonym lakierem miał piękną kość słoniową i bak 90L :D
od tego momentu tylko nowe benzyny bez DPFów, dwumas i turbo (i doszedlem do sciany bo bez turbo to teraz z normalnych (zbierających się na światłąch ICE to Mazdy albo Subaru) - a że tak na prawdę nie jeżdże więcej niż to mityczne 100km :D to całkiem poważnie myślę o EV

jas_pik

Wysłany: 2018-06-01, 22:50   

rangerek napisał/a:

od tego momentu tylko nowe benzyny bez DPFów, dwumas i turbo (i doszedlem do sciany bo bez turbo to teraz z normalnych (zbierających się na światłąch ICE to Mazdy albo Subaru) - a że tak na prawdę nie jeżdże więcej niż to mityczne 100km

Od teraz każda nowa benzyna ma już sówj odpowiedni dpf niestety ( wymagania UE) . A z silnik wilkości mojej kosiarki bez turbo nie ma siły ruszyć pod górke ( nawet te mityczne Mazdy i Subaru) i wtedy EV staje się jedynym wyborem pod względem mocy i przyśpieszenia.

rangerek napisał/a:
:D to całkiem poważnie myślę o EV

Ale wybór wciąz jest mały i ceny wysokie .

rangerek 

Wysłany: 2018-06-01, 23:04   

jas_pik napisał/a:
nawet te mityczne Mazdy i Subaru

no tam ciągle 2 i 2,5L w ofercie mają wolnossące - i dlatego mówię, że doszedłem do ściany
jas_pik napisał/a:
Ale wybór wciąz jest mały i ceny wysokie

dodałbym jeszcze fatalny współczynnik amortyzacji - poelcam artykuł na spiderweb :( (leasing kosztowniejszy z wykupem)

ale patrząc na korzyści w użytkowaniu codziennym te 10-15% więcej na przestrzeni 5-6 lat da się przeboleć

jas_pik

Wysłany: 2018-06-01, 23:29   

Wyrosłem z wieku kiedy trzba było sobie przedłużać męskość samochodem.
Na dalekie wyjazdy ( chociazby na hacjendę mam DD 4x4 bo inaczej czesto nie da się inaczej dojechać - a że czasami musze coś przewieźć przyczepą to idealnie się do tego nadaje).
Ma razie nie stac mnie na Outlandera PHEV który mogłby zastapić DD.
A po miesci pomykam małym i zwinnym "trojaczkiem" który spradza się idealnie ze względu na brak kosztów parkowania i zwrotność.
Ja nie będę kupował na razie nowego w salonie bo on sie dla mnie nie opłaca.A takie artyluły tylko mieszaja ludziom w głowach . Wystarczy sobie policzyć co sie opłaca samemu

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-01, 23:57   

Obecnie został nam jeden... żony Jeep 3,6 w benzynie bez turbiny. Fajny. Co prawda jego zapięcie 4x4 to lipa, walczy z kierowcą, porównaniu z moją nieodżałowaną Gelą, to epoka .
Ale za to fajnie podrywa dziób ruszając. To autko... robi za miejskie, bo to krótka Sahara.

Dzisiaj zdjęliśmy dach... Kołobrzeg ma czyste powietrze , (oficjalnie), ale smród diesli itp jest niesamowity. Tym bardziej, że nawet benzyna już od dawna nie pachnie benzyną..

Nigdy nie będziemy elektromobilni indywidualnie, prędzej komunikacja masowa.

Nigdy, to znaczy, że ja tego nie dożyję, bo to nie tylko zależy od technologi ale i od mentalności. Nawet ci co ich stać nie kupią. Będą żyć w stereotypach.
Skrzynie automatyczne jeszcze do dzisiaj dla ponad połowy kierowców są nie do przyjęcia, bo ponoć są gorsze itd ... i już.
"Tu jest Polska" jak klasyk Ferdek powiada...Schabowy i kapusta....

Drugi klasyk ale poważniejszy Prof Bartoszewski, rzekł m.w: " Nie wszyskto co warto, się opłaca. I to co się opłaca nie zawsze warto"

Tłumacząc z polskiego na nasze : może i diesel się opłaca ale nie warto go kupować. :roll:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-06-02, 09:20   

Bronek napisał/a:
"Tu jest Polska" jak klasyk Ferdek powiada...Schabowy i kapusta....

ie przesadzałbym z tą mentalnością - to raczej wypieranie czegoś pożądanego, na co nas nie stać. Czy przywiązaliśmy się do telefonów stacjonarnych w domach? W końcu mniej awaryjne, prostsze itd. itp. Otóż nie - kiedy komórki zrobiły się tańsze od abonamentu stacjonarnego pozbyliśmy się go bez żadnego żalu. Czy nadal jeździmy maluchami, dużymi Fiatami i Polonezami, bo tanie i każdy mechanik w garażu naprawi? Odkąd w prawie każdym warsztacie mają komputer i mogą zczytać/skasować błędy nie boimy się już nowoczesnych samochodów, nawet wiekowych. To nie mentalność - to kasa, i ryzyko poniesienia dużych kosztów jeśli mamy pecha i akurat nam się ta automatyczna skrzynia sypnie.

Bronek napisał/a:
Tłumacząc z polskiego na nasze : może i diesel się opłaca ale nie warto go kupować.
Kolega kupuje teraz samochód z salonu i rozważał wersję benzynową i ON. Na jazdach próbnych ten drugi oczywiście większą przyjemność z jazdy dostarczał przy niewiele większym koszcie, argumentów za i przeciw było równo i wydaje się, że mój o nie truciu miasta przeważył.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-02, 18:05   

Polemizował bym.. ale mi się nie chce.

:mrgreen: Rodzice mają dwie komórki i stacjonarny też, bo... no właśnie? .To empatia dla znajomych, którzy dzwonią właśnie na ten w przeświadczeniu, że taniej itd....
Często jeszcze słychać... "Dzwonisz z komórki?. Rozłącz się zaraz oddzwonię"
I dlatego numer "na wnuczka" wciąż działa.

A młodzi? tu na ogół kasa i poczucie niskończoności bytu.... "Jeszcze zdąże ale nie teraz..."

Samo rozważanie zakupu obecnie diesla o ile nie jest to terenówka lub dostawczak jest świadectwem braku rozeznania. No chyba, że to kasa rządzi. Wtedy nawet kradziony ma sens bo tani. :mrgreen:

rangerek 

Wysłany: 2018-06-04, 15:18   

jas_pik napisał/a:
A takie artyluły tylko mieszaja ludziom w głowach . Wystarczy sobie policzyć co sie opłaca samemu

ale ten artykuł właśnie pokazuje, że jest nienajgorzej - w przeciwieństwie do tego co EFL pisał (45% drożej niż Astra lizingowa - golas itd :D )
Bronek napisał/a:

Samo rozważanie zakupu obecnie diesla o ile nie jest to terenówka lub dostawczak jest świadectwem braku rozeznania.

dodałbym jeszcze repa jeżdżacego non stop w leasingu 2 lata i oddajacego auto ze 100kkm+ (bo jego nie obchodzi DPF, dwumas itd bo to następny właściciel

a wracając do tematu Leafa :D - jak porównuję sobie z Ioniq (bagażnik i sterowanie infotamentem na + Leafa, szybkość ładowania i (wg mnie) CCS na + Hyundaia) i sie zastanawiam....
to poczekam na ceny wersji 60kWh, cene Kony (i test prawdziwego zasięgu mniejszej baterii przy jej Cx) i cene m3 w Europie - bo się obawiam, że mogą być podobne :(

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-04, 16:21   

rangerek napisał/a:
to poczekam na ceny

W styczniu i lutym Euro było po ok 4,15 !!! Teraz wiadomo .

Oby się nam w Europie nie popiepsz...., Trump i Włosi o nas nawet nie wspominam .
No chyba ,że ktoś już ma ta kasę w czymś co przynajmniej nie traci na wartości ( susz zioła???) :oops:

Ale to i tak nie zmienia faktu , iż następne samochody powinny być lepsze i pewnie wachlarz będzie większy.

Też bym czekał , gdybym się kierował rozsądkiem . Gdybym był jeszce bardziej rozsądny to 30 lat temu bym wyemigrował . :-D

gienek333 

Wysłany: 2018-06-04, 18:08   

A ja kupił kilka ha we właściwym miejscu :-( .

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-04, 19:59   

gienek333 napisał/a:
A ja kupił kilka ha we właściwym miejscu :-( .

? Tam gdzie Biedronki budują? itp.
Mi sprzedali po, 7,20 m2, ale kupiłem niecałe 0,4ha pod dom i kwiatki.. A trzeba było brać po horyzont.
Teraz 30 do 50x więcej .

Kupił bym se wszystkie typy Tesli i dał z dwie "Ojcu wszystkich Ojców", jak pewien bezdomny onegdaj uczynił. 8-)

rangerek 

Wysłany: 2018-06-04, 20:34   

Bronek napisał/a:
W styczniu i lutym Euro było po ok 4,15 !!! Teraz wiadomo .

wiem wiem, pojechalem w delegacje do Chicago po 3,30 za $ a teraz walutomat po 3,70 a jakbym placił ze złotówkowego to pewnie ING by mnie 3,90 skasował

Bronek napisał/a:
Też bym czekał , gdybym się kierował rozsądkiem

ja mam male dzieci :D musze się kierować "rozsądkiem" zwłaszcza, że chcę jeden samochód w gospodarstwie domowym

ale ja jestem bardzo przeciwko "hype" i byciu tredi stabaks hipster :D (mimo, że mam ekosystem Apple w domu :D to uważam, że dziala lepiej niż Windowsy i Androidy - dla mnie i rodziny (nie znaczy, że dla innych)) i ine przepłacę, tylko dlatego, ze ktos mi powie, że to zajebiste a tak na prawde to dziadostwo opakowane w szaty "EV" - stąd taki brak przekonania do 2.0 (nie mówię, że to g... ale, że to 1.7 wersja udająca nowy samochód i wolałbym zapłacić za coś co jest prawdziwą dwójką)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-04, 21:32   

Mnie to... czy to półtora, dwa czy trzy ... i czy itd.
W tej kasie, to wszystko takie sobie. Niby dużo, ale my tu bidoki europejskie lub sknery nowobogackie. Taki los nam przypadł a idzie ciemniogród...

Nie miałem elektryka a mam kilka takich pojazdów :rowerów, hulajnogi i.. pora spróbować. Bo na prąd się miło jeździ.

Akurat przypadek sprawił, że posprzedawałem ciekawe auta z powodów takich iż ich czas nadszedł by cieszyć innych.

A Nissan nawinął się przypadkowo, trafiłem na ochy i achy i bęc, bo dali w promocji wieśniakowi, to wziął.

Na kamperowym zlocie podczas Targów 3lata temu w Poznaniu, mieliśmy z żoną pierwszy kontakt z I3 BMW

I gdyby nie to, że akurat jeszcze nas cieszyły posiadane pojazdy, to już wtedy byśmy kupili. Ale też jako auto domowe.
Zresztą tuż przed Leafem byłem umówiony z dilerem BMW.

Nie ma co dzielić włosa na czworo, to tylko samochód, kolejny i mam nadzieję że nie ostatni.
Ostatnim będzie karawan, pewnie też na prąd?

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2018-06-04, 22:29   

A ja tak offtopowo, ze dzis pojechalem bo belki do sklepu, i wyjatkowo nie tesla (choc ona juz skutery i panele fotowoltaiczne i inne wozila, i jak musialem 20€ za lekko powyzej 10l diesla zaplacic, to powiem, ze sie odzwyczailem:)

O smrodzie przy tankowaniu nie wspominajac. Tyle gwoli "czekania". Ja dwa lata temu nie czekalem, zaszalelismy, i codzien usmiech na ustach. Jakbym mial czekac, to nie wiem.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-04, 23:27   

I off offa... gdyby Teslę dawali w cenie do m/w 200 tyś u nas, z serwisem krajowyma albo nawet niekoniecznie, gdyby tylko mi się nawinęła "na oczy', pewnie bym też zaszalał.

Nie było mi dane.. Nawet Beemki z rexem akurat nie mieli. w okolicach. Cienko. A do czekania czas było przywyknąć . Na kampera czekam od września. :-? :evil:

Widocznie istnieją w przyrodzie" cykle motoryzacyjne "?

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2018-06-05, 14:16   

To i ja off offa offa...
Ciekawe kiedy Bronek założysz temat "gdzie kupić kit do konwersji kampera??", bo mnie to coraz bardziej gnębi, jakby tu wyrzucić diesla z mojego staruszka i wstawić elektryka z zasięgiem jak w Tesli ;)

rangerek 

Wysłany: 2018-06-05, 14:20   

wracając do tematu - dziś Bjorn robi (albo juz zrobił) rapidgate test w lecie (jeszcze ciekawszy dla mnie)

jas_pik

Wysłany: 2018-06-05, 14:36   

RadekNet napisał/a:
"gdzie kupić kit do konwersji kampera??"

U mnie :)

RadekNet napisał/a:
wstawić elektryka z zasięgiem jak w Tesli ;)

Ale o akumulatory to się musisz sam postarać. Ołów ma 525Ah przy 96V a wazy 1,8 tony jak były nowe to miał zasięg 60 km . Jak wstawisz od tesli to zasięg będzie niezły bo masa mniejsza.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-05, 14:43   

rangerek napisał/a:
wracając do tematu - dziś Bjorn robi (albo juz zrobił) rapidgate test w lecie (jeszcze ciekawszy dla mnie)

Przelałem mu nawet dychę jak jeździł poprzednio z jakimiś krzesłami. Ale to nie ma znaczenia. Problem jest i kwita. W pewnym sensie, to obciach. Może nie tyle, że jest ale że brak reakcji. Nawet w sensie : "wiemy i tak ma być, bo tak nam wyszło za taką kasę" Ludzie poczuli by się lepiej. Faktu by to nie zmieniło. Ale było by miło :lol:

Ad RadekNet... to przez Ciebie :mrgreen: zanabyłem wirtualnie tego Nissana.
Kamper na prund to prościej zrobić niż zwykły samochód.
Kibel jest, spanie jest, tv jest itd. Gdzie tu się spieszyć. A i dystans 250km to akurat na skok kamperkiem, by pozwiedzać odpocząć, rowerek/skuterek wyjąć na kawkę... pojechać

Aż dziw, że nie robią. Kwestia DMC niestety problemem, bo graty kamperowe i akumulatory to problem by zmieścić się w 3,5DMC i prawku B
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-06-05, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  

jas_pik

Wysłany: 2018-06-05, 14:46   

Bronek napisał/a:

Aż dziw, że nie robią. Kwestia DMC niestety problemem, bo graty kamperowe i akumulatory to problem by zmieścić się w 3,5DMC i prawku B

Problem rozwiazuje B96 ale niestety łapie się na Viatoll-e i inne tego typu opłaty

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-05, 14:58   

4250kg ale to o zestaw chodzi.
Tle samo możesz też mieć w zestawie na B tylko z przyczepą lekką (750kg).

Chyba, że żona w przyczepie z dziećmi i wodą, bo akumulatory to jakoś niezręcznie :oops:

Edit : byki i linkhttp://info-car.pl/in...rawa-jazdy.html
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-06-05, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  

rangerek 

Wysłany: 2018-06-05, 14:59   

Bronek napisał/a:
Nawet w sensie : "wiemy i tak ma być, bo tak nam wyszło za taką kasę" Ludzie poczuli by się lepiej.

dokładnie
a jak czytam komentarze albo opłacane albo debili - fanboi (fanbojow?) na YT to mi sie zle robi

jeden pisal ze Nissan ma TMS bo podgrzewanie to tez TMS a ze nie ma chłodzenia... Nissan nowatorski :D

a wczoraj koles mi odpisal pod jednym z filmow o porównaniu Ioniq i Leaf w trasie, ze testy Bjorna i Leaf Lemon costam, że to nie są "scientific" testy więc się nie liczą (bo wg niego i Nissana to wina popsutej ładowarki, czy ładowarek - i w stylu Applowego - "trzymacie iPhona źle")
na mój komentarz, że może nie są naukowe ale za to są real life dostałem odpowiedź, że Nissan nie kłamie z zasięgiem i nie wprowadza w błąd sugerując, że to samochód na road trip bo to tylko samochód do miasta a podkreślanie zasięgu w reklamach (a przecież to nie jest ważne :D ) to tylko PR i wszyscy tak robia

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-05, 15:05   

PR w RP to podstawa.

Iladian Direct tego przykładem i tabletka na korzeń by zapłonął :-D

Ps.
Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

Taki badziew, a gupie ludzie kupujooo
Cytat:
Nissan sprzedał w Europie 100.000 Leafów. Średnio sprzedaje kolejnego co 10-minut

bro

Wysłany: 2018-06-06, 17:38   

RadekNet napisał/a:

Ciekawe kiedy Bronek założysz temat "gdzie kupić kit do konwersji kampera??"

mogę założyć.. ale jako że nie lubię wyważać otwartych drzwi mój przepis jest prosty:

weź e-nv200 evalia 40kWh i przerób ba kamera..

https://youtu.be/Uu5gHNZQHGE

[EDIT]

oczywiście, z racji wzrostu dodałbym wysoki dach, choć z pewnością wpłynęło by to na zasięg..

http://okanekarirunavi.bi...-nv200-41-x.jpg
(daję link bo nie umiem zmniejszać zdjęć)

Odpowiedz do tematu