SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Tesla Shuttle

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf II - premiera
Autor Wiadomość
bro

Wysłany: 2018-06-10, 15:41   

może faktycznie założyć nowy temat?

https://www.youtube.com/watch?v=5hCcR9yTCmc

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2018-06-16, 16:34   

bro napisał/a:
RadekNet napisał/a:

Ciekawe kiedy Bronek założysz temat "gdzie kupić kit do konwersji kampera??"

mogę założyć.. ale jako że nie lubię wyważać otwartych drzwi mój przepis jest prosty:

weź e-nv200 evalia 40kWh i przerób ba kamera..

https://youtu.be/Uu5gHNZQHGE

[EDIT]

oczywiście, z racji wzrostu dodałbym wysoki dach, choć z pewnością wpłynęło by to na zasięg..

http://okanekarirunavi.bi...-nv200-41-x.jpg
(daję link bo nie umiem zmniejszać zdjęć)

Jak wypuszczą NV300 w wersji elektrycznej to wezmę w wersji L2H2 ;) Na razie wszystko się o baterie rozbija (tzn zasięg vs cena).

Byłem wczoraj na przeglądzie gwarancyjnym mojego Leafa (akurat wyszło i 1 rok i 15 tyś km) i popatrzyłem na ceny nowego to ... przykro mi, ale nie kupiłbym :( Powinni nadal sprzedawać baterię 24kW ze starą ceną - jakoś nie wierzę, że większość klientów na to auto traktuje je inaczej niż auto miejskie (ileż km można zrobić po mieście w ciągu dnia??), żeby uzasadnić większy wydatek na większy zasięg.

I swoją drogą - coroczny przegląd Leafa w autoryzowanym serwisie 120e, coroczny serwis starego diesla w pierwszym lepszym warsztacie 150e :)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-16, 17:50   

Nowy w sensie, inna buda i gadżety. Raczej to tuning.

Niemniej jako auto miejskie pasuje z tą - ni pies ni wydra- , większą baterią.
Może, to przerost formy nad treścią jak jako miasto traktujemy moje zadupie, czy np Koszalin itp.

Sprawa dziennego przelotu miejskigo nabiera wagi w metropoliach i "prawdziwych miastach.

I do tego, logiki nie należy w 100%tach mieszać - jest trend, moda, ciekawość i ..." tego jeszcze nie było"
:mrgreen:
off. ostatnio zapierniczam ... 50km/h.... na hulajnodze i mi się podoba. Kto by przypuszczał, że 6tej dekadzie życia aż tak zdziecinnieje :oops:
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

highend 

Wysłany: 2018-06-17, 12:53   

w Irlandii pełno Leafów II na ulicach i przy ładowarkach

auto dobre dla nich. Dla nas (i dla mnie) - NIE, bo nie ma chłodzenia baterii....

choć w tym roku w Irlandii wyjątkowe upały (i w UK też)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-06-17, 19:11   

Dziwny ten świat.... wybrzydzamy na towar . a kupić nie można.
Nawet nie ma wielkiej alternafywy.

Przypomina mi to szał na nowe wypusty IPhona, Pomijając moją negatywną ocenę, zawsze jest szał z powodu? No właśnie, :shock: braku powodu do szału
.
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX +1xXM; Hyundai; Audi, Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Mercedes G; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Ducato-campery (Mcluois i Rapido);Toyota Corolla; Ford ;Jeep Wrangler; Nissan Leaf i inne

RadekNet 
Nissan Leaf 24kW

Wysłany: 2018-06-17, 20:11   

A bo to takie "nasze" ;) Jakby człowiek nie pomarudził, to by sobą nie był ;) My po roku jeżdżenia nadal kochamy naszego Liścia ;)

rangerek 

Wysłany: 2018-06-18, 14:59   

Bronek napisał/a:
nowe wypusty IPhona

podmienmy ajfona na Samsunga, Huawei czy innego Xiaomi :) i bedzie tak samo - tak już działa ten marketing obecnych czasów - no i dla naszej mocy nabywczej to fanaberia - ale w bogatszych krajach to normalny dlemat EV czy ICE

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-07-18, 06:36   

Leaf z większą baterią ma mieć zmieniony system chłodzenia baterii. Ciekawe, co to oznacza w praktyce. https://spidersweb.pl/autoblog/nissan-leaf-e-plus-zasieg-premiera/amp/

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-18, 14:45   

No cóż, :mrgreen:
OGŁASZAM przybycie przed czasem wg Panienki z Nissana ślicznego czarnego Leafa Tekna
Teraz czeka na przegląd przedsprzedażny. I zamawiają ładowarkę.
Obawa by czasem oleju nie nalali lub nie szukali rozrusznika..... :mrgreen:

Cena jak w zamówieniu czyli promocyjna.. No i dobrze bo pada a my z jednym autem w chałupie zostali i na hulajnogach jakoś z parasolem do kościoła jeździć nie wypada :-D

Elektrykiem tym bardziej :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-07-18, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  

krawcu 

Wysłany: 2018-07-18, 14:59   

Jakaś foto/video relacja z odbioru się szykuje?

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-18, 15:07   

krawcu napisał/a:
Jakaś foto/video relacja z odbioru się szykuje?

Nie wykluczam nie zaprzeczam :mrgreen:
Kiedyś pamiętam w Peugeocie a potem w BMW szampanem i kwiatami Diller dodawał splendoru :idea:

Czerwony dywan i półnagie hostessy, wystarczy. Skromny jestem

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-07-18, 16:03   

Czemu pół?

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-18, 16:36   

vwir napisał/a:
Czemu pół?

Nie lubię oglądać dyndających cycków :mrgreen:

kalex 

Wysłany: 2018-07-18, 16:44   

Dyndających to nie, ale sterczące 8-)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-18, 17:42   

Kontynuując... może podział wertykalny? Półdupek, to Półdupek :mrgreen:

kalex 

Wysłany: 2018-07-18, 19:42   

Nie mogę się doczekać Twojej relacji. Będzie dużo frajdy z auta , zazdroszczę.

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-18, 20:09   

Filmów, filmików i lanserki i krytyki twardych plastików jest tyle co uwag do nie wyłącznego całkowicie ESP w innych autach. itd...

Miałem jazdę próbną i m/w wiem co to za auto. Raczej normalne aż za normalne.
Testerzy chcą być orginalnii, pseudo obiektywnii. Oni mają auta w warunkach oderwanych od ich codzienności. To sztuczny lekko świat. Kamerki na ogół skierowane na ich postaci.
Gesty i mimika jak u Ala Pacino, intra filmików Holylódź... :mrgreen:
Czasem sponsorowany, czasem realizują aktorskie pasję, niekiedy mają korzyści itd... Ale prawie zawsze coś się przydaje, nawet jak kobitka odpakowuje zwykły odkurzacz.

Oczywiście moje odczucia i wrażenia też nie będą uniwersalne. Tym bardziej, że to za moje pieniądze pomimo leasingu, to muszę najpierw sam siebie przekonać :roll: :mrgreen:

Raczej będę opowiadał i odpowiadał ewentualnie zainteresowanym.

Póki co obsługa serwisu idealna.

Najgorsze jest to, że akurat z Francji jedzie do mnie kamper, też nówka sztuka... I radość z zabawek muszę podzielić

Nissan przegiął pałę, miesiąc wcześniej dostarczyli samochód :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-07-18, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2018-07-18, 21:40   

Bronek napisał/a:
Nissan przegiął pałę, miesiąc wcześniej dostarczyli samochód
To rzeczywiście bardzo ciekawy przypadek :-)

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-20, 08:55   

Krocząc ku cywilizacji za taką konfigurację https://www.nissan.pl/cfi...ed639fe52c.html
cena obecnie 179 400 zł
Mam już cenę ostateczną a właściwie zgodną z umową 158 000zł Plus ładowarka garażowa ekstra, w tej cenie.

Jest to ponad dwadzieścia tysięcy "do przodu"

Ubezpieczenie w Ergo Hestii, też niezłe, jedynie ok. 3400 zł

Rata leasingu w WBK, 2772, 90 zł/60rat.
Pierwsza wpłata : 10 000zł (to co było zaliczką przy zamawianiu).
Wykup to ok 1 580 zł

Czyli rabat uzyskany za podanie się marketingowi medialnemu itd pokrywa z nawiązką koszy leasingu i jeszcze jest bonus w postaci ładowarki.

Oczywiście w dalszym ciągu "Nie Warto", bo to i tak " drogie rzeczy są Panie Ferdku"

WBK... dlaczego?, bo nie padnie i daje gwarancję zwrotu przy kradzieży i szkodzie całkowitej.Ale i tak oferta jest bardzo dobra. Dodam, że gdy zamawiałem, to wstępna propozycja Nissan Leasing, była o wiele gorsza!
Jako "stary" leasingobiorca, zawsze wybieram z kilku ofert, a moje kryteria to kasa, warunki i kto daje i jak daje :oops: . Przecież auto jest ich, my tylko je dzierżawimy, do czasu wykupu.
Ważna jest też obsługa, akurat WBK mam po sąsiedzku i też już z nimi wspópracowałem.
Zapewne są jeszcze lepsze oferty ale z czterech jakie analizowałem , ta dla mnie jest wystarczająca.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2018-07-20, 10:29   

Ostatnio od znajomych coraz częściej słyszę o wynajmie długoterminowym. Twierdzą, że im się to bardziej opłaca niż leasing (nie mam, nie probowałem, więc z własnego doświadczenia nie wiem).

bodix

Wysłany: 2018-07-20, 10:31   

Oszczędności na paliwie olejach itp. to miesięczny "dodatek" w moim przypadku 500- 700zł, więc leasing w domyśle pomniejszony o te kwoty daje naprawdę sensowny wymiar, a przyjemność z jazdy... Bronek instaluj tą ładowarkę może ten Kołobrzeg oblecę kidyś w obie strony na prądzie dzięki twojej uprzejmości jak również polecam się na taką okoliczność w Słupsku.

krawcu 

Wysłany: 2018-07-20, 10:40   

bodix napisał/a:
Bronek instaluj tą ładowarkę

Tylko to pewnie będzie Type 2 z kablem...

Bronek 
Nssan Leaf Tekna II

Wysłany: 2018-07-20, 13:31   

vwir napisał/a:
Ostatnio od znajomych coraz częściej słyszę o wynajmie długoterminowym. Twierdzą, że im się to bardziej opłaca niż leasing (nie mam, nie probowałem, więc z własnego doświadczenia nie wiem).

Przy zamawianiu zrobiono mi symulację takiego wynajmu...
Dokładnie nie pamiętam, ale się w elektrykach nie opłacało za bardzo.
Serwis i jego koszty są mniejsze. itd. Wiem, że mi to nie pasowało. Rata o kilka stówek wyższa ale okres krótszy.

Co innego gdy taki samochód jest na firmę i zarabia, ma przebiegi i dostaje "w kość".
U mnie to "róża do kożucha", rocznie nawet 10 000 tyś nie zrobi.

..........................
Ad. ładowarka. Raczej też to zbyteczne dla mnie ustrojstwo. Ale co tam, dali, to wziołem.

W garażu mam co prawda "małą siłę" 16A a to za mało i nie chce mi się przerabiać itd...
Natomiast w ogrodzie zrobiłem "fest" instalację jest 36A gniazdo i ekstra różnicówka do ładowarki itd .
To pierwotnie miało być do jacuzzi i kampera ale do tej ładowarki się nada.
Tylko usytuowanie jest do kitu, musiałbym Leafem stawać za wiatą z kamperem itp. Upierdliwe.
Będę kombinował.
Z kilogram lub tonę prądu zawsze użyczę

rangerek 

Wysłany: 2018-07-23, 15:04   

Dzięki za dokładne wyliczenia rat :) mam świetny materiał do przemyśleń :) i wyliczeń :)

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2018-07-28, 14:11   

vwir napisał/a:

Z wieloletniego doświadczenia powiem, że znajomi mają rację. Już wyjaśniam z czego to wynika. To co w Polsce nosi miano leasingu (np. to co opisał Bronek) to zwykły zakup w kredycie. Przy leasingu (jak sama nazwa wskazuje) nie ma przeniesienia własności. Użutkownik płaci jedynie za wynajem auta. Dlatego w praktyce leasing (w Polsce nazywany wynajmem) jest zawsze bardziej opłacalny niż zakup.
Przykład mojego auta:
Wartośc w dniu odbioru: 48800
Wartośc po 4 latach: 13800

Koszty dla kupującego:
Utrata wartości to 35000 €
Koszt ubezpieczenia 1600€
Podatek drogowy 2400€
Paliwo + prąd 11000€
Serwis i przeglądy 2400€
Materiały eksploatacyjne 2000€
Razem 54400€ w 4lata

Koszty dla leasingującego:
48 rat po 1100€
Razem 52800€

Może zysk niewielki ale jest kilka dodatkowych plusów:
-W wynajmie nie trzeba martwić się o auto ponieważ uszkodzenia, kradzież, zniszczenia czy usterki to problem właściciela a nie wynajmującego.
-Nie trzeba angażować/posiadać środków na zakup auta.
-Płatność jest po usłudze czyli płacimy po miesiącu wypożyczenia a pieniądze mogą pracować.
-brak stresu, przygotowań i całej nieprzyjemnej otoczki związanej ze sprzedażą auta.
-Przewidywalne i stałe koszty związane z poruszaniem się autem. Zero niespodzianek.

Na obecną chwilę nie widzę lepszej opcji.

Odpowiedz do tematu