Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf II - premiera
Autor Wiadomość
Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 12:17   

vwir napisał/a:
Jednak nie wiesz. Obniżka leafa która nastąpiła w listopadzie/grudniu z 157 na 118tys to obniżka o 25%.

No i?
Powód obniżki był zupełnie inny niż wyprzedaż rocznika, na auta z roku produkcji 2020 ta sama cena była utrzymana - mogłeś sobie takie zamówić.
Widziałem oficjalne pisma z Nissana do dealera, które to potwierdzały.

A sytuacja (brak dopłat i wycofanie Nissana z rynku) sprawiła, że już innych (wyższych) cen nie będzie i aut z rocznika 2020 zapewne również nie.
Niższe ceny jeszcze mogą być.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-01, 12:20   

Cytat:
Ale chcesz trafić do kibla, tak jak Apolonia,

Siedzę w kiblu jak codzień i podziwiam metamorfozę Cav,
odrazu lżej się robi. Jelito puste, Leaf jest kiepski, CCS jest
super, bo w połączeniu z Typ2 się sprawdza. I się zastanawiam
czy z posiadania racji, można ugotować rację posiłku.
Z już pustym żołądkiem zauważam, że zamiast myśleć o tym
kto ma rację, po prostu pójdę i kupię coś do życia.
Stop, nie pójdę, pojadę na prąd, bo po co się męczyć,
przecież po to kupiłem elektryka.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 12:32   

Cav napisał/a:
Powód obniżki był zupełnie inny niż wyprzedaż rocznika, na auta z roku produkcji 2020 ta sama cena była utrzymana - mogłeś sobie takie zamówić.

A świstak siedzi i zawija... Pewnie właśnie dlatego sprowadzali auta z 2019 z całej europy, zamiast dać ludziom auta z rocznika 2020 w obniżonej cenie. ;)

Nie - nie mogłeś sobie takiego zamówić z 2020 roku w cenie 118tys. Nie mogłeś i nadal nie możesz - promocyjna cena jest jedynie na auta z 2019 roku. Auta z 2020 roku nadal się sprzedają w całej europie. Może nie jakoś rekordowo, ale kilka tysięcy sztuk co miesiąc schodzi.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 12:36   

vwir napisał/a:
Cav napisał/a:

A świstak siedzi i zawija... Pewnie właśnie dlatego sprowadzali auta z 2019 z całej europy, zamiast dać ludziom auta z rocznika 2020 w obniżonej cenie. ;)

To był styczeń, wtedy jeszcze wszyscy liczyli, że rząd się wywiąże z obietnic (dopłat), a nieporezerwowanych aut z roku 2019 już praktycznie nie było żadnych.

No i cena 118 tys z rocznika 2020 dotyczyła wersji Visia, więc raczej nie było chętnych, bo każdy trzeźwo myślący wolałby lepiej wyposażoną Accentę z rocznika 2019.
Ale teoretycznie można było zamówić.
Teraz już pewnie nie można takich zamówić, bo dopłat nie ma i nie będzie, więc trzeba najpierw sprzedać te pościągane auta starsze, a mimo dodatkowych obniżek nadal chętnych brak.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 12:41   

Visia nie jest w sprzedaży od około 2 lat. Nie można jej zamówić od 2018 roku. Poza tym Visia a Acenta to zupełnie inna bajka i nijak się ma do obniżki ceny o 30%, o której tak trąbisz. Pogrążasz się.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 12:47   

vwir napisał/a:
Visia nie jest w sprzedaży od około 2 lat. Nie można jej zamówić od 2018 roku.

Ja Ci mówię jakie plany miał Nissan, co potwierdzał w oficjalnych pismach, ale Ty wiesz lepiej.
Idź do jakiegoś dealera i się dowiedz jak było, bo to co Ci się wydaje, albo czego nie wiesz, nie zmienia sytuacji faktycznej.
Dopóki tego nie zrobisz, dalsze Twoje bicie piany jest bezcelowe - EOD z mojej strony na dyskusję z Twoją niewiedzą.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 13:12   

No, to by było na tyle w kwestii obniżki ceny acenty z 2020 roku do 118 czy nawet 110tys ;) Lubię takie finały rozmów.

jas_pik

Wysłany: 2020-06-01, 13:14   

Cav napisał/a:
.....bo dopłat nie ma i nie będzie,....

Jakbym słyszał niejakiego złodzieja Rostows........
Będą , może nie jutro ale będą ....

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 13:27   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
.....bo dopłat nie ma i nie będzie,....

Jakbym słyszał niejakiego złodzieja Rostows........
Będą , może nie jutro ale będą ....

W wysokości 30%?
Na taką pisiorską propagandę już się nikt nie złapie, więc sobie ją daruj......
NTG.

jas_pik

Wysłany: 2020-06-01, 13:43   

Nie obrażam Cię ale gadasz jak Rostowski ( on też twierdził że kasy nie ma i nie będzie) ale ze źródeł w poważnych instytucjach do których trafiły dokumenty wiem że prace trwają .
Jak będzie wysokość dopłat to jeszcze nie wiadomo ( ale raczej poniżej 30% - bo być może zamiast bezpośrednich dopłat dla niektórych ( gdzie jak zwykle dochodzi do różnych przekrętów) będzie to zorganizowane w inny sposób tak aby wszyscy mogli z nich skorzystać.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 14:21   

jas_pik napisał/a:
Nie obrażam Cię ale gadasz jak Rostowski ( on też twierdził że kasy nie ma i nie będzie) ale ze źródeł w poważnych instytucjach do których trafiły dokumenty wiem że prace trwają .

Nie obrażam Cię, ale gadasz jak Kaczyński ze swoimi sługusami.
Tyle że już nikt Wam nie wierzy w nic co powiecie.

Już raz prace trwały, zakończyły się i dostaliśmy.
Sam wiesz co.

jas_pik

Wysłany: 2020-06-01, 14:29   

Cav napisał/a:
Nie obrażam Cię, ale gadasz jak Kaczyński ze swoimi sługusami.

Zaś Ty gadasz jak co najmniej Czaskowski .

Cav napisał/a:
Sam wiesz co.

To wg Ciebie to Kaczyński/Morawiecki wywołali pandemię , spowodowali kryzys i pozbawili ludzi pracy i dochodów .
W kryzysie sa wazniejsze inne rzeczy niż zaspokojenie próżności kilku osób.
Jak potrafisz liczyć to sobie policzysz ile możesz zaoszczędzić jeżdząc EV. I im wczęsniej zaczniesz oszczędzać tym więcej zaoszczędzisz.
Jesli będziesz czekał na gwiazdkę z nieba to być moze się jej nie doczekasz.
Sorry ale to co piszesz atakując wszystkich że tylko Ty jeden masz rację a każdy inny się myli to niestety z moje strony EOT
Napsiałem o tym co się w chwili obecnej dzieje w sprawie dopłat i tyle.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 14:38   

Cav napisał/a:
Mów za siebie, kupa ludzi wierzy że póki co nie ma lepszej opcji, kupa wystarczająca do rządzenia jak na razie.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 14:43   

jas_pik napisał/a:

Cav napisał/a:
Sam wiesz co.

To wg Ciebie to Kaczyński/Morawiecki wywołali pandemię

Nie.
Ich koledzy po metodach z Chin.

Cav napisał/a:

, spowodowali kryzys i pozbawili ludzi pracy i dochodów .

Tak.
Lockdown sam się nie wprowadził.
W zdecydowanej części - reszta to skutek równie kretyńskich działań w innych krajach.
Tych którzy postawili na rozsądek było niewiele (Szwecja, Holandia, Korea pŁd, Tajwan itd).

A wcześniej w/w panowie przeputali w czasach prosperity całą kasę, na wyborczą korupcję. Która to kasa, mogłaby teraz służyć jako finansowa poduszka, ale jej nie ma.

Cav napisał/a:

W kryzysie sa wazniejsze inne rzeczy

Dopłaty zdechły zanim ktokolwiek o pandemii słyszał, więc tego typu pierdzielenie jest po prostu żałosne.
Przypominam - miały być 10 grudnia 2019.

Cav napisał/a:

Jak potrafisz liczyć to sobie policzysz ile możesz zaoszczędzić jeżdząc EV.

No jakoś liczę liczę i nie może mi nawet na zero wyjść.
Z dopłatami wychodziło.....

A bez nich już nie - dlatego zamiast kolejnego elektryka, wybrałem ponownie spaliniaka.

A z wcześniejszym elektrykiem mi się bardzo udało, gdybym go sprzedał dwa miesiące później, byłbym w plecy jakieś 10 tys,, nawet uwzględniając tańsze jeżdżenie....
Za to nie licząc kosztów mojego czasu pod ładowarkami i straconego na wleczenie się w trasie za tirami, żeby gdziekolwiek dojechać.

Dlatego tłumaczę - żeby elektryk się opłacał, musi kosztować tyle ile spaliniak, inaczej to kula u nogi, która nigdy się nie zwróci.
Po to właśnie cały świat daje dopłaty, żeby to takiej sytuacji doprowadzić.

U nas pisiory wiedzą swoje i tylko kłamią na temat dopłat.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 14:46   

PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:
Mów za siebie, kupa ludzi wierzy że póki co nie ma lepszej opcji, kupa wystarczająca do rządzenia jak na razie.

A nie wątpię, takich co za kilka stówek się chętnie sami nastawią, jest całkiem sporo w tym kraju.
To skutek m.in Katynia, gdzie wybito nam dużo inteligencji.....

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 14:57   

Cav napisał/a:
A nie wątpię, takich co za kilka stówek się chętnie sami nastawią, jest całkiem sporo w tym kraju.
Tobie te stówki powiewają, ale uwierz, że zdecydowana większość ludzi, którym te parę stówek bardzo pomaga, nie nadstawi się nawet za całą Twoją kasę.

Cav napisał/a:
To skutek m.in Katynia, gdzie wybito nam dużo inteligencji.....
Owszem, może dziś mielibyśmy znacznie lepszy wybór niż obecny między dżumą a cholerą (wg niektórych), a miedzy dżumą i katarem (wg innych).

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 15:03   

PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:
Tobie te stówki powiewają, ale uwierz, że zdecydowana większość ludzi, którym te parę stówek bardzo pomaga, nie nadstawi się nawet za całą Twoją kasę.

Fakt, nie stać mnie na przekupienie większości.
Za państwowe jest łatwiej i taniej dla korumpującego....

Tyle że mówiłem raczej o zdolności do oceny efektów ekonomicznych takich działań, a raczej braku takiej zdolności.
Ale jak się od rodziców jej nie nabyło, w szkołach też nie, to skąd by się miała wziąć?
Ostatnio zmieniony przez Cav 2020-06-01, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 15:10   

PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:

Ale te stówki pochodzą z Twojej kieszeni...

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 15:15   

vwir napisał/a:
PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:

No i to właśnie jest ta zbyt trudna do zrozumienia kwestia...

Hermes 

Wysłany: 2020-06-01, 15:27   

Apolonia napisał/a:
Cytat:
Ale chcesz trafić do kibla, tak jak Apolonia,

Siedzę w kiblu jak codzień i podziwiam metamorfozę Cav,
odrazu lżej się robi. Jelito puste, Leaf jest kiepski, CCS jest
super, bo w połączeniu z Typ2 się sprawdza. I się zastanawiam
czy z posiadania racji, można ugotować rację posiłku.
Z już pustym żołądkiem zauważam, że zamiast myśleć o tym
kto ma rację, po prostu pójdę i kupię coś do życia.
Stop, nie pójdę, pojadę na prąd, bo po co się męczyć,
przecież po to kupiłem elektryka.

:kufel :!: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 15:30   

Hermes napisał/a:

nic

PLONK

jas_pik

Wysłany: 2020-06-01, 15:30   

Cav napisał/a:

Wole żeby rządziły te jak nazywasz "pisiory" bo nie jestem tak bezczelnie okradany ze swojej własności ( tak zostałem zostałem pozbawiony swojej własności ) za Twoich chyba ulubionych POjebańców bo inaczej ich nie mogę nazwać .
A jedyne co zapamiętałem z ich rządów to to że oni coś obiecywali ale dostawali tylko swoi ( słynne 1 zł za 1 kWh z PV) ale takie pieniądze - co prawda krótko ale niektórzy kolesie dostawali pod koniec rządów PO . Na szczęście PiS otrzymując takiego trupa w szafie po przejęciu rządów znalazł rozwiązanie dobre dla wszystkich czyli Prosumenta . Ale niektórzy mają chyba krótką pamięć .Nieprawdaż ?

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 15:35   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Wole żeby rządziły te jak nazywasz "pisiory"

Przecież to widać w każdym poście który wyprodukujesz.
Szkoda tylko, że Ci się grupy mylą i wyłazisz z tym bagnem, które usłyszysz w tvpis, również tutaj.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 15:42   

Cav napisał/a:
Fakt, nie stać mnie na przekupienie większości.
Ja mówię o pojedynczym człowieku - zgaduję że Twój majątek przekracza 0,5mln PLN i twierdzę, że nie każdy się nadstawi za taką kwotę.

Cav napisał/a:
Tyle że mówiłem raczej o zdolności do oceny efektów ekonomicznych takich działań, a raczej braku takiej zdolności.
A to już kwestia poglądów - czy lepiej jak 26ciu miliarderów ma więcej niż biedniejsza połowa ludzkości, czy może lepiej jak nie ma aż takiej rozpiętości zamożności.

vwir napisał/a:
Mojej, Twojej, korporacji zagranicznej płacącej tu podatki, Rusków kupujących nasze jabłka, Rusków płacących za transfer ropy i gazu przez Polskę, Niemców płacących pensje pracownikom montowni, podatków od akcji zagranicznych (ponad 31kPLN sam odprowadziłem w kwietniu) itp. itd. No więc nie myśl sobie, że tylko Ty biedny płacisz na "nierobów".

Cav napisał/a:
No i to właśnie jest ta zbyt trudna do zrozumienia kwestia...
Naprawdę myślisz, że to takie trudne do pojęcia? Kwota wolna od podatku dochodowego jest całkiem spora teraz ze względu na ulgę na dzieci, i większość tych stówek pochodzi jednak od bogatszej części obywateli uczciwie płacących podatki, i od takichże firm. Część podatków jak VAT dotyka wszystkich, to prawda, co do proporcji to się teraz nie wypowiem.

jas_pik

Wysłany: 2020-06-01, 15:46   

Cav napisał/a:
Przecież to widać w każdym poście który wyprodukujesz.

Cav nie produkuję tak jak Ty głupot . Każdy opublikowany mój post jest do udowodnienia . Twoja każda wowiedź to czysty jad i jątrzenie oraz atak na PiS. Przeczytaj swoje posty które tu naprodukowałeś . Po wyciśnięciu Twoich wypowiedzi nic nie zostanie merytorycznego

Cav napisał/a:
Szkoda tylko, że Ci się grupy mylą i wyłazisz z tym bagnem, które usłyszysz w tvpis, również tutaj.

To jednak Tobie się grupy pomyliły W każdym Twoim poście kopiujesz słownictwo pochodzące bezpośrednio od politruków z Azjii ( tak Twoje ukochane polityczne towarzystwo jest finansowana z Moskwy)

Odpowiedz do tematu