Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf II - premiera
Autor Wiadomość
PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 15:48   

Cav napisał/a:
Przecież to widać w każdym poście który wyprodukujesz.
No jak w każdym poście jas_pik'a widzisz wolę rządzenia "pisiorów" to chyba pora dla Ciebie na konsultację u specjalisty, mogą być początki jakiejś manii prześladowczej :-)

Cav napisał/a:
Szkoda tylko, że Ci się grupy mylą i wyłazisz z tym bagnem, które usłyszysz w tvpis, również tutaj.
A jesteś pewien, że jas_pik ma telewizor? :-) Uwierz że bardzo wielu zwolenników rządzącej opcji też dostaje wymiotów na widok telewizji, więc to nie ona, to za proste wytłumaczenie, musi być jednak coś więcej, nic nie poradzisz :-)

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 15:53   

PatrykS napisał/a:

Cav napisał/a:
Tyle że mówiłem raczej o zdolności do oceny efektów ekonomicznych takich działań, a raczej braku takiej zdolności.
A to już kwestia poglądów

Nie - to kwestia braku wiedzy ekonomicznej i ew. braku możliwości jej zdobycia w młodości.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 15:55   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Przecież to widać w każdym poście który wyprodukujesz.

Cav nie produkuję tak jak Ty głupot .

No jak ja to nie, Ty produkujesz je naprawdę.
Względnie, bezczelnie uprawiasz propagandę, bo nie podejrzewam Cię aż o takie ograniczenie umysłowe, żebyś nie wiedział, iż to co piszesz, nie jest prawdą.

jas_pik napisał/a:

Twoje ukochane polityczne towarzystwo

Tzn jakie Twoim światłym zdaniem?
Bo akurat do tego o którym myślisz, jest mi równie daleko jak do pisu - jeden pies że tak powiem.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-01, 16:05   

To ja ponownie lecę do kibla, bo laxigenem tu temat potraktowano.
Dajcie już spokój, bo Cav potrzebuje czasu, na oswojenie cudzych argumentów.
Chyba, że to już wojna, to okładajcie się, ja poczekam w kiblu.
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-06-01, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 16:06   

Cav napisał/a:
Nie - to kwestia braku wiedzy ekonomicznej i ew. braku możliwości jej zdobycia w młodości.
Wybacz - piszesz o ocenie efektów. Wspomniane setki powodują efekty dążące w stronę zmniejszenia rozpiętości zamożności, ich brak w stronę 26ciu miliarderów, naprawdę myślisz że potrzeba do tego jakiejś wiedzy, nie wystarcza intuicja?

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 16:17   

PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:
Wybacz - piszesz o ocenie efektów.

[...]
nie wystarcza intuicja?

Nie.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-01, 17:11   

Wiesz Cav choć nie zgadzam się z Tobą w kwestii cen .To musze Ci przyznać rację w kweststiach globalnych poglądów na rzeczywistość. Mamy jesień dupy średniowiecza i to dopisro jest pandemia światowa .
Czas bidoków i nieudaczników i czas swoich. Jak w klubach MC . Czy u kiboli . Szeregowi się ciesza z naszywek a szefostwo zarabia
Zawsze tak było ale teraz ciut bardziej to widać, bo nawet to robią nieudolnie..
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-01, 17:30   

PatrykS napisał/a:

vwir napisał/a:
Ale te stówki pochodzą z Twojej kieszeni...
Mojej, Twojej, korporacji zagranicznej płacącej tu podatki, Rusków kupujących nasze jabłka, Rusków płacących za transfer ropy i gazu przez Polskę, Niemców płacących pensje pracownikom montowni, podatków od akcji zagranicznych (ponad 31kPLN sam odprowadziłem w kwietniu) itp. itd. No więc nie myśl sobie, że tylko Ty biedny płacisz na "nierobów".

No jakby Ci to powiedzieć... NIE. Ruscy płacący za jabłka płacą to prywatnej osobie, sprzedawcy jabłek. To nie jacyś mityczni Niemcy płacą pensje pracowników tylko Ty i ja, kupując passata kombi TDI (jeśli ta płacąca pensje korporacja to VW). Za transfer ropy płacisz też Ty i inne osoby kupujące paliwo na stacjach benzynowych.

PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:
Wybacz - piszesz o ocenie efektów. Wspomniane setki powodują efekty dążące w stronę zmniejszenia rozpiętości zamożności, ich brak w stronę 26ciu miliarderów, naprawdę myślisz że potrzeba do tego jakiejś wiedzy, nie wystarcza intuicja?

Jeśli ktoś jest Elonem i 20 lat temu potrafił zaryzykować, rzucić uczelnię i założyć paypala i mu to wypaliło, to niech sobie będzie miliarderem. Ja mu tego nie bronię. I zamiast kombinować jak by mu tu jak najwięcej zabrać i porozdawać innym za głosy wyborcze to strać tą samą energię na to, żeby też założyć taką firmę jaką on założył. Tak się buduje dobrobyt, a nie zabierając najbogatszym i bawiąc się w janosika.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-01, 17:33   

Nie dajcie się, Cav Was wszystkich wciśnie do jednego kibla, mi tu samemu dobrze.
Trzymam kciuki za Was i moją wolną przestrzeń, jak będzie trzeba użyję siarkowodoru.
Dajcie chłopu czas, ochłonie, przemyśli i zrozumie. Po japońsku pokiwać głowami i plecy.

Hermes 

Wysłany: 2020-06-01, 20:19   

Wszyscy jesteśmy głupki - oprócz tego jednego.
Jednakowoż zaprawdę powiadam Wam - po prostu: jego ból jest lepszy niż nasz

:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :kufel

...Apolonia: Zwolnij kibel! Też chcę! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 22:41   

Cav napisał/a:
Nie.
No to Ty tak myślisz, wolna wola, wielu ludziom wystarczyła, ja mogłem ją podeprzeć jeszcze podstawową wiedzą, w tym matematyką. I obyśmy doszli do takiej równowagi, że sztuczne przepływy stówek nie będą potrzebne.

vwir napisał/a:
Ruscy płacący za jabłka płacą to prywatnej osobie, sprzedawcy jabłek.
I VATu nie płacą? Sprzedawca też nie? Ani dochodowego?

vwir napisał/a:
To nie jacyś mityczni Niemcy płacą pensje pracowników tylko Ty i ja, kupując passata kombi TDI (jeśli ta płacąca pensje korporacja to VW).
I tu się mylisz, nie kupuję VW, tym bardziej Passata, a już szczególnie TDI ;-) A poważniej to mam jakieś takie subtelne przeczucie, że tych puszeczek więcej wyjeżdża za granicę niż zostaje w kraju, jak myślisz?

vwir napisał/a:
Za transfer ropy płacisz też Ty i inne osoby kupujące paliwo na stacjach benzynowych.
Ale ta ropa nie wsiąka w polski piasek tuż przez naszą zachodnią granicą - czyli paru Niemiaszków i innych Europejczyków też się zrzuca na ten transfer. Naprawdę nie Ty jeden utrzymujesz to państwo, uwierz w końcu.

vwir napisał/a:
Jeśli ktoś jest Elonem i 20 lat temu potrafił zaryzykować, rzucić uczelnię i założyć paypala i mu to wypaliło, to niech sobie będzie miliarderem. Ja mu tego nie bronię.
Ja też mu nie bronię. A jesteś przekonany, że każdy z miliarderów miał takie szczęście i żyłkę? Żaden w życiu nie musiał łąpówką albo szantażem zadziałać? Nie siedzi na zdobytych w ten sposób zasobach i nie zdziera maluczkich? Nie wciska szczepionki na świńską grypę całym narodom? To gratuluję wiary, powinieneś móc góry przenosić i skłaniać morwy do samodzielnego przesadzania się w słoną wodę.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-01, 22:47   

PatrykS napisał/a:
Cav napisał/a:
Nie.
No to Ty tak myślisz, wolna wola, wielu ludziom wystarczyła

Zdaję sobie sprawę, że wielu ze swojej indolencji/niewiedzy/braku wykształcenia próbuje czynić cnotę.
Ale naprawdę lepiej, żeby zajęli się tym, na czym się jednak znają.

Hermes 

Wysłany: 2020-06-01, 22:51   

Naprawdę?
A czym się ma zająć ktoś ze wszech miar wszechstronny? Wszystkim na czym się zna...?
Czyli jednak bardziej się zna niż inni, niektórzy. :mrgreen: :lol:

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-01, 22:53   

Cav napisał/a:
Ale naprawdę lepiej, żeby zajęli się tym, na czym się jednak znają.
Ooo, czyli głosować to jednak nie wszyscy powinni, no też mam czasami takie przekonanie :-)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-02, 06:53   

No, czyli już zaczynasz rozumieć, że to ludzie płacą, a nie mityczne koncerny. Brawo. Na następnej lekcji wytłumaczę Ci, że jeśli nałożysz dodatkowy podatek na sklepy wielkopowierzchniowe to tenże podatek efektywnie zapłacimy my, w postaci wyższych cen towarów.

Odnośnie passata tdi - wiesz, że jeździsz niemieckim samochodem? Więc nie na passata, ale też się zrzucasz na to. Tak jak każdy z nas na każdy kolejny podatek i inne rozdawnictwo. Nie mityczne koncerny, tylko my. Dowalisz niemcom? "Świetnie", to gospodarka, z którą mamy najwięcej powiązań. Ona pójdzie w dół to nasza też.

Chcesz budować dobrobyt? To nie patrz komu by tu zabrać (niemcom, ruskim, miliarderom, reptilianom) tylko patrz na siebie. Zrób produkt, za który ruscy, niemcy i cały świat zapłacą. Podatkami opłatami i rozdawnictwem dobrobytu jeszcze nikt nie zbudował.

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-02, 12:18   

Podsumowując polityczne aspekty premiery Nissana II doszliście Panowie do Premiera i całego rządu,
jak również Sejmu i Senatu oparliście sie o partie polityczne.
Ja tam w polityce się nie poruszam, lecz tak po ludzku i życiowo też nie lubię jak ktoś mnie okłamuje,
a potem mówi, dogadamy się, masz tu 500 czy 1000 i udawaj że nic się nie stało. Czasem jednak chodzi
o zasady, o moralność, o autorytety, o zaufanie, o szczerość, to związane jest z reprezentowaniem nas.
Ja widzę że zasad nie ma żadnych, autorytety są deptane, moralności brak, nie ufam tym ludziom i widzę
że politycy są nieszczerzy. I tak myśląc gdzie jest błąd to wiem jedno nie powinno być możliwym, że jedna
grupa-patria tworzy większość i nie musi rozmawiać i innymi. Coś mi się zdaje, że ugrupowań w Sejmie
powinno być np pięć: lewo, prawo, środek, ludowcy, inni i obowiązek dogadania się w tworzeniu prawa
przynajmniej przez trzy ugrupowania. Słowo dogadania się jest tu ważne bo nie oznacza przekupstwa.
Powinny być inne zasady w tworzeniu rządu też proporcjonalnie i najważniejsze dziś uwaga:
Prezydent powinien być bezpartyjny najlepiej: Komik, Aktor, Dziennikarz, Ksiądz, byle był na tyle mądry,
aby trzeba było go przekonać do słuszności podpisywanych dokumentów tworzenia prawa.
Ogólnie Premiera się udał i więcej go nie mieszam. Ja nie wnioskowałem o pomoc do Mateusza i jej nie chcę.
Nissan II jaki jest, każdy wie ładniejszy niż I, tańszy niż I, z większym zasięgiem niż I to już wystarczy.

Co do filozofii producentów i zasięgów:
wychodząc z założenia, że dziennie jeździmy nie więcej jak 50 km, to baterie małe są ok?
mam odpowiedz
wyliczając że w europie jeździ autem przeciętnie 1,5 osoby to róbmy auta tylko 2 osobowe. Hehehe
podobnie myślę o prędkości ładowania typu jedna faza

Wielu producentów też w obawie o rozpędzenie masy redukowało ją jak BMW, a tu smutna wiadomość,
bo im większa masa rozpędzona, tym więcej da energii do momentu zatrzymania się, czyli świetnie rekuperuje.
Natomiast najważniejsze jest, aby tę masze tanio rozpędzić, czyli opory fizyki (cx i toczenie)
Tu wielu producentów zrobiło dziwnie duże bryły z kiepskim cx Zoe i3 itd
BMW pomyślało o tym wkładając technologie do mniejsze bryły mini ale o dziwnych kształtach
Renault powinien technologie Zoe włożyć do opakowania Clio podobnie jak PSA z 208
Ostatnio zmieniony przez Apolonia 2020-06-02, 12:26, w całości zmieniany 3 razy  

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-02, 12:19   

vwir napisał/a:
No, czyli już zaczynasz rozumieć, że to ludzie płacą, a nie mityczne koncerny.
Mylisz się, zobacz co jest na przelewie do US z koncernu, nie ludzie a koncern. I koncern sobie płaci ile chce (na ile się dogada z US), niekoniecznie wtedy kiedy mu ludzie zapłacą, ma dostęp do kredytów i pomocy publicznej, grantów itp. Może podnieść ceny - o ile dogada się z innymi koncernami po cichu (bardzo po cichu, bo to karalne). Ma większy wpływ na rząd niż jego klienci.

vwir napisał/a:
Na następnej lekcji wytłumaczę Ci, że jeśli nałożysz dodatkowy podatek na sklepy wielkopowierzchniowe to tenże podatek efektywnie zapłacimy my, w postaci wyższych cen towarów.
Plosem pana, ale moze byc tes tak, ze te wyzse ceny spowodują taki spadek opłacalności sklepu wielkopowierzchniowego, że się on zwinie w cholerę i w jego miejsce mniejsze zyskają, przestając tak dusić dostawców niskimi cenami. A mniejsze sklepy mają większe szanse konkurować z zagranicznymi sieciami.

vwir napisał/a:
Odnośnie passata tdi - wiesz, że jeździsz niemieckim samochodem?
Akurat amerykańskim jeszcze, dziś by był francuski.

vwir napisał/a:
Więc nie na passata, ale też się zrzucasz na to.
No w motoryzacji niestety jesteśmy zmuszeni wspierać inne kraje, jakimś bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności w 40 milionowym kraju nie utrzymał się ten biznes.

vwir napisał/a:
Dowalisz niemcom? "Świetnie", to gospodarka, z którą mamy najwięcej powiązań. Ona pójdzie w dół to nasza też.
A to dobre - to my mamy taki wpływ na tak bogatego sąsiada, że im gospodarka pójdzie w dół? To dlatego taki jęk na podwyższanie płac w Polsce - bo upadają im plantacje szparagów? I dlatego lepiej jak my płącimy horrendalne ceny za gaz i ropę, bo wtedy Niemcy mogą mieć tańszą i nam lepiej będzie? Ja prdl...

vwir napisał/a:
Chcesz budować dobrobyt?
Tak, w miarę równy jednak, 100 miliarderów i 38 milionów biedaków to nie jest dobrobyt.

vwir napisał/a:
To nie patrz komu by tu zabrać (niemcom, ruskim, miliarderom, reptilianom) tylko patrz na siebie.
Nie chcę nikomu zabierać, niech tylko każdy ciągnie nasz wózek stosownie do swoich możliwości.

vwir napisał/a:
Podatkami opłatami i rozdawnictwem dobrobytu jeszcze nikt nie zbudował.
Brakiem podatków chyba też nie, słyszałeś o jakimś takim bogatym kraju poza siedzącymi na ropie? A w Skandynawii to mamy dobrobyt czy biedę? Bo tam podatki i socjale to takie że ho ho, ale nie chciałbym tam mieszkać.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-02, 13:16   

Ale skąd koncern ma te pieniądze? Z kosmosu? Od klientów. A klienci to my. Zwiększysz wydatki koncernu? Przeniesie to na klientów. Na passaty, na ople, czy na żywność. Efektywnie to i tak my za to zapłacimy i tak. Żebyś jak nie kombinował. Więc to my się na to zrzucimy. Co byś nie miał napisane na przelewie do US.

Upadnie sklep wielkopowierzchoniowy bo nie będzie w stanie utrzymać niskich cen? Właśnie sam przyznałeś, że zaczniesz płacić za towary więcej. Czyli znowu - to my zapłacimy za takie akcje.

Nie mamy 38 milionów biedaków. Istnieje takie pojęcie jak klasa średnia. Im większa klasa średnia tym lepiej dla kraju. Niestety większość środków na rozdawnictwo nie pochodzi od tych 100 miliarderów. Bo ci milarderzy to akurat świetnie sobie poradzą z ucieczką z podatkami do rajów podatkowych. Te podatki płacą takie szaraczki jak my.

A tak swoją drogą - wiesz, ile jest w rękach 100 najbogatszych polaków? 153mld pln (dane z 2019 roku). Wiesz, po ile mielibyśmy gdybyśmy to rozdali na 38 milionów ludzi? 4 tysiące na osobę. Gdybyś cały dorobek ich życia rozdał pomiędzy pozostałych ludzi to wyszłoby mniej niż jedna średnia miesięczna pensja na osobę. Już widzisz, czemu to nie ma sensu i tak dobrobytu nie zbudujesz?

W socjal można się bawić gdy już zbudujesz silną gospodarkę i zaczynasz odcinać od tego kupony. Bogate kraje, które przez wiele lat ją zbudowały mogą sobie na to pozwolić. Tylko że ty chciałbyś odcinać kupony, ale bez stworzenia silnej gospodarki. No tak sie nie da. A przynajmniej nie na dłuższą metę. Uzależnianie ludzi od państwa i powodowanie, że czekają na kolejną jałmużnę zamiast brać sprawy w swoje ręce też w niczym nie pomoże. Jeśli nie będziemy niczego wytwarzać tylko przelewać tą samą kasę z jednego worka do drugiego to nie będziemy bogatsi.

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-02, 15:29   

Nie ważne ile ja stracę , .... Ważne by ten od Mercedesa nie miał . :lol:
Retoryka znana z historii . Rozkułaczanie itp .
Mamy czas dla tych co mieli pecha z różnych powodów .. I nie tylko u nas, ale i na Świecie . To do nich ta gadka .
Winni są inni , stara spiewka , idealna dla miłosników paradokumentów :mrgreen:

Dzisiaj widziałem gościa ( to taki parlamentarzysta - lekarz kolega z pracy )dotychczas niemal zero aktywności , zakazami palenia fajek sie zajmowal i go wydelegowali aby publicznie wylizal tyłek Szumowskiemu .TRAGICZNE te postaci i to co znich robi pseudowładza i czy stanowisko/tytuł.
A nic nie zapowiadało tego . Przypadek , że taki sie gdzies zalapie i przejdzie metamorfozę i pachnącej truskawki zmienia się w kupę .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-02, 22:54   

vwir napisał/a:
Ale skąd koncern ma te pieniądze? Z kosmosu? Od klientów.
Już Ci pokazałem, że nie tylko od klientów. Wg Ciebie to koncern żadnego zysku nie przynosi, nie ma żadnego bufora, wszystko natychmiast przenosi na klientów, tak do końca nie jest. Do tego akurat klientaminp. koncernu motoryzacyjnego nie jesteśmy my wszyscy.

vwir napisał/a:
Upadnie sklep wielkopowierzchoniowy bo nie będzie w stanie utrzymać niskich cen? Właśnie sam przyznałeś, że zaczniesz płacić za towary więcej. Czyli znowu - to my zapłacimy za takie akcje.
A Ty widzisz tylko cenę na metce w sklepie, nie dostrzegając pozostałych kosztów ponoszonych przez nas wszystkich. I wg mnie sklep wielkopowierzchniowy przynosi więcej szkody niż pożytku - nie płaci w zasadzie podatków (wieloletnie zwolnienia), dusi cenami producentów, których potem łatwo przejąć i zaorać, a zyski idą w świat. Hoduje też biedę niskimi płacami.

vwir napisał/a:
Nie mamy 38 milionów biedaków.
No dobra, 37,6mln - ja i Ty jesteśmy prawdopodobnie w 1% najbogatszych.

vwir napisał/a:
Niestety większość środków na rozdawnictwo nie pochodzi od tych 100 miliarderów.
Tego nie twierdzę, prędzej pochodzi od nich bieda, przecież na ich majątki też wszyscy się zrzuciliśmy, nie?

vwir napisał/a:
Wiesz, po ile mielibyśmy gdybyśmy to rozdali na 38 milionów ludzi? 4 tysiące na osobę. Gdybyś cały dorobek ich życia rozdał pomiędzy pozostałych ludzi to wyszłoby mniej niż jedna średnia miesięczna pensja na osobę.
No tego mi nie musisz tłumaczyć, ale żeby zgromadzić taki majątek to trzeba było przygarnąć przez te lata nieco więcej kasiuchny, nie sądzisz? Są wydatki, o których już wspominałem, na nie też musieliśmy się zrzucić.

vwir napisał/a:
Tylko że ty chciałbyś odcinać kupony, ale bez stworzenia silnej gospodarki. No tak sie nie da.
Ja widzę to inaczej - możesz olać najbiedniejszych i niech zdychają na zasiłkach albo na głodowych pensjach (i tak będąc sporym jednak balastem), albo możesz w nich zainwestować, podnieść ich trochę z kolan i mieć liczniejsze zasoby ludzkie przekonane o swojej godności, zmotywowane. Tylko Ty widzisz wszędzie na dole pijawki, a ja tam widzę ludzi takich jak ja i tylko parę pijawek, jakie będą niestety zawsze w społeczeństwie.

vwir napisał/a:
Uzależnianie ludzi od państwa i powodowanie, że czekają na kolejną jałmużnę zamiast brać sprawy w swoje ręce też w niczym nie pomoże.
Jak już gdzieś pisałem jest masa ludzi, którzy nie są zdolni wziąć sprawy w swoje ręce, ale odpowiednio pokierowani są bardzo pożyteczni.

vwir napisał/a:
Jeśli nie będziemy niczego wytwarzać tylko przelewać tą samą kasę z jednego worka do drugiego to nie będziemy bogatsi.
Zgadzam się, dlatego może lepiej nie sprzedawać fabryk, stoczni, kopalni, wodociągów "przyjaciołom" z kasą, tylko dbać o nie sami? Tak jak i nasi "przyjaciele" czynią względem swoich biznesów?

Bronek napisał/a:
Nie ważne ile ja stracę , .... Ważne by ten od Mercedesa nie miał .
No ja mam chyba inne podejście niż Ty ;-) ;-) ;-) Jak się napracował uczciwie niech ma, czapki z głów i za wzór stawiać.

Bronek napisał/a:
Retoryka znana z historii . Rozkułaczanie itp .
No prędzej wielbłąd niż bogacz, sam wiesz :-) Im większy majątek tym mniejsze prawdopodobieństwo, że uczciwie zdobyty - sami wiecie ile jest kłopotu, jak chce się coś dużego zrobić, w ilu miejscach trzeba posmarować. A smarowanie utrwala patologię, tam gdzie uczciwie chce się coś zrobić i nie idzie to powinno się dobrze przewietrzyć, to jest wielki hamulec na drodze ku dobrobytowi.

Bronek napisał/a:
Mamy czas dla tych co mieli pecha z różnych powodów .. I nie tylko u nas, ale i na Świecie . To do nich ta gadka .
No daj im trochę szczęścia teraz, miej gest :-)

Bronek napisał/a:
A nic nie zapowiadało tego . Przypadek , że taki sie gdzies zalapie i przejdzie metamorfozę i pachnącej truskawki zmienia się w kupę .
Władza deprawuje, dasz gwarancję jak długo ja czy Ty byśmy się opierali wszelkim smarujacym, codziennie atakującym? Było nie było wchodzisz w bagno, ciężko jest nie dać się pogrążyć, a przecież to nie najmocniejsze charaktery tam idą przecież.

gienek333 

Wysłany: 2020-06-02, 23:07   

:kufel :kufel :kufel . Patryk jak wystartujesz na prezydenta to pójdę na wybory ;) .

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-03, 06:22   

Utwierdzasz mnie w mej diagnozie :mrgreen:
Popierając tylko za to ze obiecują zlapać poprzednich złodzieji i zamienić ich na mniejszych , cel propagandy osiagnięty .

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-03, 11:00   

gienek333 napisał/a:
Patryk jak wystartujesz na prezydenta to pójdę na wybory .
Nie czekaj, idź na wybory :-)

Bronek napisał/a:
Popierając tylko za to ze obiecują zlapać poprzednich złodzieji i zamienić ich na mniejszych , cel propagandy osiagnięty .
Jeśli każdej ekipie udawałoby się chociaż co 4 lata zamieniać złodziei na mniejszych to mielibyśmy naprawdę wspaniałe perspektywy :-)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-03, 11:03   

Bronek, mam taką samą obserwację.

Najpierw wymyślił, żeby zabrać bogatym a dać biednym, ale gdy mu policzyłem, że to nie ma sensu i liczby nie pasują do jego narracji to tym gorzej dla liczb ;)

Uważa się za 1% najbogatszego społeczeństwa, i uzurpuje sobie prawo do myślenia za innych, bo pozostali nie wiedzą jak żyć.

Wydaje mu się, że korporacja to Bezos siedzący na worku pieniędzy, z którego sobie może uszczknąć, a nikt z tym nic nie zrobi.

No i uwielbia uzależniać innych od siebie, wykorzystując fakt, że ma od nich więcej pieniędzy. Typowe podejście 'dam im rybę, zamiast wędki'. Wtedy będą jeszcze bardziej niesamodzielni.

Szkoda czasu na dyskusje.

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-03, 13:26   

vwir - bierzesz z moich wypowiedzi co chcesz i interpretujesz jak chcesz, ja z Twoich w sumie też, to ludzkie, tacy już jesteśmy. Większość naszej dyskusji to po prostu różne poglądy, tego się nie da wyliczyć ani zmierzyć w laboratorium, dawałem Ci przykłady. Uzurpowanie i uzależnianie są mi obce, akurat sam jestem bardzo niesamodzielnym typem i nie tylko ja, jako przedsiębiorczy typ uważasz że wszyscy są przedsiębiorczy, otóż nie wszyscy, i wcale nie znaczy że nie są pożyteczni. I ja nie chcę myśleć za innych - wolę jak inni myślą za mnie, trochę się więc w mojej ocenie mylisz. Chyba zaczynamy podchodzić zbyt osobiście - skończmy więc, zanim sobie słowo za dużo powiemy :-)

Odpowiedz do tematu