Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Leaf II - premiera
Autor Wiadomość
Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-03, 13:34   

PatrykS napisał/a:
vwir - bierzesz z moich wypowiedzi co chcesz i interpretujesz jak chcesz, ja z Twoich w sumie też, to ludzkie, tacy już jesteśmy. Większość naszej dyskusji to po prostu różne poglądy, tego się nie da wyliczyć ani zmierzyć w laboratorium, dawałem Ci przykłady. Uzurpowanie i uzależnianie są mi obce, akurat sam jestem bardzo niesamodzielnym typem i nie tylko ja,

W sumie dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę.
Gorzej, że nie widzisz niezbędnych skutków takiego stanu rzeczy...

PatrykS napisał/a:

jako przedsiębiorczy typ uważasz że wszyscy są przedsiębiorczy, otóż nie wszyscy, i wcale nie znaczy że nie są pożyteczni. I ja nie chcę myśleć za innych - wolę jak inni myślą za mnie,

Ale zarabiać to byś chciał za nich i nie przyjmujesz do wiadomości, że odwalanie części roboty za Ciebie, musi kosztować Ciebie, a nie ich?
Oni muszą dostać część Twojego wynagrodzenia (na każdym szczeblu) - właśnie dlatego, że za Ciebie muszą myśleć/decydować/ponosić odpowiedzialność/ryzykować straty itd itp.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-03, 14:12   

PatrykS napisał/a:
Chyba zaczynamy podchodzić zbyt osobiście - skończmy więc, zanim sobie słowo za dużo powiemy :-)

A to jest chyba jedyna Twoja wypowiedź, z którą się zgodzę. :kufel

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-03, 18:51   

Cav napisał/a:
Ale zarabiać to byś chciał za nich
Nie, zarabiam tyle że więcej nie chcę, dziękuję, jak wielu na tym forum jestem prawdopodobnie w tym jednym górnym procencie.

Cav napisał/a:
nie przyjmujesz do wiadomości, że odwalanie części roboty za Ciebie, musi kosztować Ciebie, a nie ich?
Doskonale to rozumiem, oni robią swoją robotę, ja swoją, akurat w moim fachu moja potrafi więcej kosztować niż ich :-)

Cav napisał/a:
Oni muszą dostać część Twojego wynagrodzenia (na każdym szczeblu) - właśnie dlatego, że za Ciebie muszą myśleć/decydować/ponosić odpowiedzialność/ryzykować straty itd itp.
No bez ekonoma dawniej, a kierownika/dyrektora dziś, rzeczywiście nie daje się daleko zajechać. Dla niektórych to tylko zbędny balast, że niby biorą pieniądze nic nie robiąc rękoma, ale czy Ty mnie masz za tak prostego i tępego? :-)

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-03, 19:51   

PatrykS napisał/a:

Cav napisał/a:
nie przyjmujesz do wiadomości, że odwalanie części roboty za Ciebie, musi kosztować Ciebie, a nie ich?
Doskonale to rozumiem, oni robią swoją robotę, ja swoją, akurat w moim fachu moja potrafi więcej kosztować niż ich :-)

Czyli jesteś fuksiarz, albo dobrze wybrałeś.

PatrykS napisał/a:

Cav napisał/a:
No bez ekonoma dawniej, a kierownika/dyrektora dziś, rzeczywiście nie daje się daleko zajechać. Dla niektórych to tylko zbędny balast, że niby biorą pieniądze nic nie robiąc rękoma, ale czy Ty mnie masz za tak prostego i tępego? :-)

Tu nawet chodzi głównie o przedsiębiorcę.
Czyli tego typa, którego Ty byś chciał ograbić ile się da, żeby płacić zasiłki dla tych, którzy pracować nie chcą, bo życie z darowanego jest fajniejsze.
No to jak należy postrzegać taką postawę/poglądy?
Górnolotnością i polotem nie grzeszą.

Bo chyba nie wierzysz, że PIS dobrał się do kieszeni miliarderów z Zachodu i od nich ciągnie kasę na korupcję, a nie do kieszeni polskiej klasy średniej i drobnych przedsiębiorców (jak jest w rzeczywistości)?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2020-06-03, 21:24   

Cav napisał/a:
Czyli jesteś fuksiarz, albo dobrze wybrałeś.
Po trochu jedno i drugie, a czy wybrałem - po prostu to lubiłem od nastolatka i lubię do dziś. Takich jak ja są setki w firmie, w której pracuję.

Cav napisał/a:
Tu nawet chodzi głównie o przedsiębiorcę.
Czyli tego typa, którego Ty byś chciał ograbić ile się da, żeby płacić zasiłki dla tych, którzy pracować nie chcą, bo życie z darowanego jest fajniejsze.
O w życiu - przedsiębiorca uczciwie płacący podatki i sam nie robiący kokosów to nawet jakiś "zasiłek" sam nieraz powinien dostać. Boli mnie bardziej "byznesmen" płacący grosze pracownikom, a sam opływający w luksusy, oczywiście zero zysku z działalności, wszystko na żonie i/lub słupach. Jak "ograbiani" przedsiębiorcy twierdzą, że zasiłki biorą same menele, to ja twierdzę, że wszyscy przedsiębiorcy to tacy "byznesmeni" - oczywiście jedno i drugie to ten trzeci rodzaj prawdy, ale to nie chce jednak dotrzeć do niektórych mądrych skądinąd głów po obu stronach.

Cav napisał/a:
No to jak należy postrzegać taką postawę/poglądy?
Górnolotnością i polotem nie grzeszą.
Opisaną przez Ciebie postawę oceniam tak jak Ty, no ale to nie moja postawa ani poglądy.

Cav napisał/a:
Bo chyba nie wierzysz, że PIS dobrał się do kieszeni miliarderów z Zachodu i od nich ciągnie kasę na korupcję, a nie do kieszeni polskiej klasy średniej i drobnych przedsiębiorców (jak jest w rzeczywistości)?
Po części tu i tu. A opiszesz może co więcej wyciągnął z kieszeni drobnych przedsiębiorców poza tym, co już było wyciągane, pomniejszonym o obniżone któreś tam, chyba CITy, i o efekty ożywienia gospodarczego? Może USy sprawniej działają i lepiej cisną wspomnianych "byznesmenów"? A może lepiej jak mafie VATowskie wysysały tą kasę niż by miała trafiać do Kowalskich?

lookash_c
lookash_c

Wysłany: 2020-06-03, 21:50   

PatrykS napisał/a:
A opiszesz może co więcej wyciągnął z kieszeni drobnych przedsiębiorców poza tym, co już było wyciągane, pomniejszonym o obniżone któreś tam, chyba CITy, i o efekty ożywienia gospodarczego?

Drobny przedsiębiorca płaci CIT chyba tylko wg TVP :-P
Ad. obciążeń rozmaitych - nie miejsce i czas się rozpisywać, ale mój tato prowadzi działalność od ponad 20 lat, zatrudnia w tej chwili 4 pracowników i za jego czasów nie było takiego bałaganu w przepisach, biurokracji i skali obciążeń jak w ostatnich "dobrozmianowych" latach.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2020-06-03, 22:02   

Miałem już nie pisać, ale akurat dzisiaj czytałem odnośnie tych wielkich zapowiedzi i mafii vatowskich, uszczelnienia podatków, etc:
https://www.forbes.pl/gos...podatki/eyymnrl

Hermes 

Wysłany: 2020-06-03, 23:18   

Dobra Pany Drogie :)
Info dnia jest takie, że w apce pojawiły się nowe Orleny - póki co bezpłatne - i można Polskę z południa na północ przejechać "się orlenując" bezpłatnie (jeszcze)! :)
Dotychczas Orlen kończył się na Częstochowie od południa a od północy było tylko szeroko rozumiane Trójmiasto i okolice (i zdaje się Pruszcz Gdański).
A teraz mamy pomiędzy nimi: Łódź i Otłoczyn :)
....śpieszmy się korzystać z bezpłatnych Orlenów, bo i tak szybko (zapewne) odejdą. :-D :kufel :kufel :kufel

Bronek 
Leaf40/TM3AWD/LR

Wysłany: 2020-06-03, 23:39   

Prowadzimy od 93 roku ...działalność i co naprawili jedni ,to drudzy spiepszą.

A i dodam ,że dwójka pacjentów leży w boleściach na zakażnym w Szczecinie z wiadomą chorobą .
A pielęgniarce mającej z nimi kontakt nie zrobionono testu ( bedzie po tyg w piatek !), sugerowano by sobie zapłaciła . Dopiero postraszenie TV zadziałało . Więc przyklad niby "od czapy" ale oddaje dzisiejsze czasy .
Czyli najskuteczniejsze jest działanie propagandowe , mamy po lockaucie przedwyborczym 10=tego maja teraz luzik przed nastepnymi wyborami . Taki oddech od rządzący , ku pokrzepieniu serc .
Sami nie wiedzą co lepsze , kasa czy zdrowie . I tu Mądrych nie ma na całym Swiecie , to trudny wybór. Nasi się miotają .

Czy mieszkam z wirusem obok ?

Nie wiem : żona też z kontaktu ;-) , a szef Sanepidu ( kolega) wyraźnie ma mieć -"dobrą statystykę ", to widać , słychać i czuć , po tym jak się wił, aby unikać testowania . Przed wyborami musi być co najmniej stagnacja w zachorowaniach itp .

Żyjemy jak w Matrixie , który spora grupa naiwnych, nawet w dobrej wierze- toleruje .
Wirus dupę pewnie uratuje populistom , bo kasa w związku z nim przyjdzie , choć Premier łgarz obleśny twierdził iż nic nie dostajemy . No ale teraz powie iż wywalczył :mrgreen:

Pojechał bym tradycyjnie do Grecji ale się niekwalifikujemy bez kwarantanny ! Oczywiście Grecy się mylą , a mi to wszystko lata. NIE O TAKE POLSKE... Mogą mi skoczyć i jedni i drudzy ... Póki co .
Komarek; 6 motocykli; Syrenka; Polonez; CITROËNY 2xBX ;XM; Hyundai; Audi; Renault Clio, Scenic; Peugeot; Chevrolet SSR; Merc.Gela; Mini; Fiaty: Maluchy, Doblo, Kampery (Mcluois i Rapido);Toyota; Ford ;Wrangler; Nissan Leaf 40 ;Tesla LR-AWD /FSD

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-04, 07:59   

PatrykS napisał/a:
A opiszesz może co więcej wyciągnął z kieszeni drobnych przedsiębiorców poza tym, co już było wyciągane, pomniejszonym o obniżone któreś tam, chyba CITy, i o efekty ożywienia gospodarczego? Może USy sprawniej działają i lepiej cisną wspomnianych "byznesmenów"? A może lepiej jak mafie VATowskie wysysały tą kasę niż by miała trafiać do Kowalskich?

Po pierwsze - żadnego dodatkowego wpływu z VAT-u, nie licząc efektów większych obrotów związanych z hossą już dawno nie ma - okazało się że większość to tylko zapisy księgowe.
Czyli ten VAT na plus to tylko wyciągnięty z kieszeni przedsiębiorców niezwrócony w pierwotnym terminie (albo wcale) podatek.
Do tego zamrożenie progów podatkowych, kwoty wolnej, kupa nowych podatków i "opłat", zakaz handlu w niedziele itd.
Teraz zakaz handlu i pracy przez kilka miesięcy w ogóle....
Nieudolne prowadzenie inwestycji drogowych, skutkujące masowym pozrywaniem istniejących
kontraktów, tylko po to, żeby dopłacić do nich znaczenie więcej w następnych przetargach (a czasu już się nie cofnie i konieczności jeżdżenia po oranym przez następne kilka lat też).
Doprowadzenie do upadku finansów samorządów, przez nieudolne "reformy", bez rekompensat za zmniejszone wpływy/zwiększone wydatki.
No i główna wina, to bezsensowne przepalenie CAŁEJ kasy w czasie hossy, zamiast na zmniejszanie zadłużenia, względnie inwestycje, to na rozdawnictwo i korupcję.
Do tego megakasa płynąca bez umiaru do kleru, na zatrudnianie pisiewiczów wszędzie gdzie się da, czego szybkim efektem jest spieprzenie wszystkiego, za co się wzięli, od stadniny w Janowie rozpoczynając.

Cav 
Hyundai Kona AWD

Wysłany: 2020-06-04, 08:00   

lookash_c napisał/a:
PatrykS napisał/a:
A opiszesz może co więcej wyciągnął z kieszeni drobnych przedsiębiorców poza tym, co już było wyciągane, pomniejszonym o obniżone któreś tam, chyba CITy, i o efekty ożywienia gospodarczego?

Drobny przedsiębiorca płaci CIT chyba tylko wg TVP :-P

Ja akurat płacę, a nie mam nawet 1 pracownika...

Apolonia 

Wysłany: 2020-06-04, 08:31   

Tu chodzi o tą premierę czy o tego premiera.
Taki dwuznaczny tytuł tematu się zrobił.

Odpowiedz do tematu