SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan e-NV200 vs Renault Kangoo Z.E.
Autor Wiadomość
tutomash

Wysłany: 2017-09-20, 12:53   Nissan e-NV200 vs Renault Kangoo Z.E.

hej.

Witam wszystkich, od dluzszego czasu zastanawiam sie na kupnem auta elektrycznego.
Nie ukrywam, ze zalezy mi na duzym samochodzie rodzinnym, a samochody Tesli sa ponad moje mozliwosci finansowe, rowniez uzywane.
Moja uwage zwrocily dwa, calkiem duze samochody rodzinne Nissan ev200 oraz Renault Kangoo ZE dla 5 osob. Oba samochody sa elek. vanami rodzinnymi. Co prawda nie sa to najpiekniejsze samochody, ale sa bardzo praktyczne i daja duzo mozliwosci.
Kangoo ma rzeczywisty zasieg 200 km, ale z tego co mi sie wydaje, ma duzo ubozsze wyposazenie niz ev200. Wydaje mi sie ze francuz nie ma kamery cofania oraz nie ma szybkiego ladowanie np w 30 minut 80 % baterii.
Natomiast ev200 ma duzo mniejszy zasieg go 160km, ale za to kamere cofania, carwings oraz mozliwosc naladowania baterii do 80 % w 30min.
Oprocz tego na glownej stronie samochodyelektryczne.org w aktualnosciach wyczytalem ze od 2018 roku maja zwiekszyc baterie do 40 kWh co da 210km w normalym uzytkowaniu, co w zupelnosci mi starczy.

http://samochodyelektrycz...wh_od_2018r.htm

Wydaje mi sie ze warto troche poczekac, na nowego ev200 z wieksza bateria. Co wy o tym sadzicie ? Oba samochody maja duzy potencjal aby byc calkiem niezlymi autami rodzinnymi.
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2017-09-20, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  

highend 

Wysłany: 2017-09-20, 14:55   

"Kangoo ma rzeczywisty zasieg 200 km" ???
podziel to przez dwa i może będzie rzeczywisty zasięg :)

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2017-09-20, 15:00   

Kolega chyba pisze o nowym kangoo, z baterią 33kWh: http://samochodyelektrycz...iegu_150_km.htm

RaveN 
Administrator

Wysłany: 2017-09-20, 15:48   

Teraz jest taki czas, że warto czekać na Kangoo Z.E. (33 kWh) lub e-N200 (40 kWh), bo ceny mogą być podobne, a wzrost zasięgu bardzo ważny.

bodix

Wysłany: 2017-09-20, 20:52   

Wypowiem się odnośnie e-nv200, bo to auto żyje ze mną od 6 miesięcy. Przejechany dystans od nowości 8500km, auto w wersji evalia 7-osobowe kupione dla uniwersalności zastosowań. W aucie miejca na wszystko, bywały już przespane w nim nocki. Wyposażenie nie powala ale prostota tego auta mnie zachwyca bo każdy jest w stanie się z nim oswoić w kilka chwil. Co do prowadzenia to autem jeździ się jak z mega wypasem pod maską - pewnie i szybko. Sylwetka auta taka sobie ale jadąc tym autem każdy zrozumie, że to nic nie znaczy bo przyjemność jazdy EV rekompensuje to z nawiązką. Przy kupnie polecam wersje z opcją ładowania 6,6kW, czasem w nagłych wypadkach pomaga. Auto jak najbardziej rodzinne, realny zasięg to ok.130km choć w sprzyjających warunkach da się wykręcić 165km. Wersja 40kW to już coś i jeśli cena się utrzyma będzie hitem sprzedaży w tym segmencie aut.

Odpowiedz do tematu