SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie karty trzeba posiadać aby poruszać się po PL, CZ, DE
Autor Wiadomość
AdamADV 

Wysłany: 2017-09-23, 09:19   Jakie karty trzeba posiadać aby poruszać się po PL, CZ, DE

Szykuję się do elektromobilnych podróży :) Stąd pytanie w jakie karty muszę się zaopatrzyć na Polskę, Czechy i Niemcy, oczywiście oczekuję jakiś rad i podpowiedzi od doświadczonych użytkowników :)

BMW i3 94Ah

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-23, 11:38   

Karta The New Motion jest najtańsza i bez wątpienia najlepsza do jazdy po Europie. Sprawdzałem kilka innych ale albo pokrycie słupków niskie albo absurdalne stawki za obsługę. Na zachodnich portalach chwalone są też karty typu DKV czy UTA ale to raczej dla flot.

Tu masz zestawienie kart z mojej ulubionej mapki
https://www.goingelectric...ellen/anbieter/

wodnik7

Wysłany: 2017-09-23, 13:57   

Yannosick troche myli, bo mieszkajac w Holandii NewMotion jest tanie. Dla Niemcow juz nie:) nie wiem, czy jako Polak da sie tam w ogole zarejestrowac?

Apropos, w Niemczech jest bardzo duzo miejsc darmowych (galerie, przy autostradach, itp.) Tez w malych miasteczkach tanio. Wiec dobrze planujac, da sie bez kart.

Swoja droga majac i3 trzeba naprawde dobrze planowac:)

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-23, 14:38   

wodnik7, co masz na myśli pisząc "dla Niemców już nie"? Potrafić wskazać tańszą kartę? Bardzo chętnie skorzystam i Adam zapewne także.
Kartę TNM można zamówić z każdego kraju w Europie. Bezpłatnie. Również w Niemczech. Nie sądzę aby ceny na słupkach były inne dla użytkownika z Holandii oraz dla użytkownika z Niemiec czy Polski...
Do aktywacji darmowych słupków również czasem potrzeba karty choć rzeczywiście Niemcy, Belgię, Francję i oczywiście Holandię można całe przejechać bezpłatnie i bez karty.

wodnik7

Wysłany: 2017-09-23, 18:49   

Yannosick! Oczywiscie ze ceny sa inne, przeciez sam mi o tym mowiles, porownywaliamy!

Newmotion czesto chce ok 50-60 centow za kWh, czyli ponad dwa razy wiecej niz ladujac w domu. (O Niemczech mowie! To tanio?)

Kart w Niemczech jest taki gaszcz, ze trudno nadazyc. Plus Newmotion taki, ze ma roaming z wiloma innymi. Ale tez nie ze wszytskimi..

Sa karty, gdzie placi sie ryczalt np 25€ na miesiac i mozna sie ladowac do woli. Ale na podroz po niemczech nie polecam nic, proczdokladnych studiow goingelectric (szukac darmowych).

Ja ogolnie polecam szukac darmowych, jest ich w miare duzo.

AdamADV 

Wysłany: 2017-09-24, 08:05   

YANNOSICK napisał/a:
wodnik7, co masz na myśli pisząc "dla Niemców już nie"? Potrafić wskazać tańszą kartę? Bardzo chętnie skorzystam i Adam zapewne także.
Kartę TNM można zamówić z każdego kraju w Europie. Bezpłatnie. Również w Niemczech. Nie sądzę aby ceny na słupkach były inne dla użytkownika z Holandii oraz dla użytkownika z Niemiec czy Polski...
Do aktywacji darmowych słupków również czasem potrzeba karty choć rzeczywiście Niemcy, Belgię, Francję i oczywiście Holandię można całe przejechać bezpłatnie i bez karty.

Aż tak, całe Niemcy bez karty ? :) Ja mam zero doświadczenia, mów dalej :) Głównie berlin mnie na dzień dobry interesuje i dojazd :)

AdamADV 

Wysłany: 2017-09-24, 08:07   

wodnik7 napisał/a:
Yannosick! Oczywiscie ze ceny sa inne, przeciez sam mi o tym mowiles, porownywaliamy!

Newmotion czesto chce ok 50-60 centow za kWh, czyli ponad dwa razy wiecej niz ladujac w domu. (O Niemczech mowie! To tanio?)

Kart w Niemczech jest taki gaszcz, ze trudno nadazyc. Plus Newmotion taki, ze ma roaming z wiloma innymi. Ale tez nie ze wszytskimi..

Sa karty, gdzie placi sie ryczalt np 25€ na miesiac i mozna sie ladowac do woli. Ale na podroz po niemczech nie polecam nic, proczdokladnych studiow goingelectric (szukac darmowych).

Ja ogolnie polecam szukac darmowych, jest ich w miare duzo.

A jak najlepiej szukać ? znam na tą chwilę plugshare i chyba to już dla mnie koniec :(

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-24, 16:12   

Newmotion nie może chcieć nic w Niemczech bo to są słupki innych operatorów. Ceny ustala operator. Newmotion może policzyć mniej jeżeli wynegocjuje z operatorem np. zerową startówkę. Na mapce Newmotion masz jedną cenę dla wszystkich. Jeżeli podjedziesz pod słupek Newmotion z inną kartą i zapłacisz więcej to kroi Cię wydający kartę.

Adam na Niemcy zerkaj tu:
https://www.goingelectric.de/stromtankstellen/
Pod Berlinem masz na A10 w Wildau dwie darmówki ale najczęściej wiszą tam wciąż te same Tesle...

AdamADV 

Wysłany: 2017-09-24, 19:11   

Czy aplikacja plugshare wystarczy na latanie po DE ? są tam wszystkie ładowarki ?

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-24, 20:17   

Większość jest w PlugShare. Nie istnieje taka mapa która miałaby 100% punktów więc najlepiej mieć dwie lub trzy mapki. Zawsze najbardziej przydatna będzie ta od własnego operatora ale tam darmówek nie znajdziesz...

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2017-09-25, 01:47   

YANNOSICK napisał/a:
Kartę TNM można zamówić z każdego kraju w Europie. Bezpłatnie.
Potwierdzam - też mam.

AdamADV 

Wysłany: 2017-09-25, 17:45   

PatrykS napisał/a:
YANNOSICK napisał/a:
Kartę TNM można zamówić z każdego kraju w Europie. Bezpłatnie.
Potwierdzam - też mam.

Jak i gdzie ją zamówić ?

YANNOSICK 
Ampera driver

Wysłany: 2017-09-25, 18:28   

Tu
https://newmotion.com/en/products/charge-card

AdamADV 

Wysłany: 2017-09-25, 18:31   

YANNOSICK napisał/a:
Tu
https://newmotion.com/en/products/charge-card

aaaaaa NewMotion to już mam :) zmyliło mnie to TNM

wodnik7

Wysłany: 2017-09-25, 21:02   

Kiedys sie nazywalo TheNewMotion;))

bro

Wysłany: 2017-09-26, 07:58   Re: Jakie karty trzeba posiadać aby poruszać się po PL, CZ,

AdamADV napisał/a:
Szykuję się do elektromobilnych podróży :) Stąd pytanie w jakie karty muszę się zaopatrzyć na Polskę, Czechy i Niemcy, oczywiście oczekuję jakiś rad i podpowiedzi od doświadczonych użytkowników :)

BMW i3 94Ah

opisz później koniecznie swoje podróże!!

AdamADV 

Wysłany: 2017-09-26, 09:00   Re: Jakie karty trzeba posiadać aby poruszać się po PL, CZ,

bro napisał/a:
AdamADV napisał/a:

BMW i3 94Ah

opisz później koniecznie swoje podróże!!

Pewnie :) Powoli zaczynam, wskocz na profil na Facebook My BMW i3

bro

Wysłany: 2017-09-27, 07:31   

Dziękuję, będę obserwować. Powodzenia!!

AdamADV 

Wysłany: 2017-10-13, 07:41   

To jeszcze ponawiam pytanie Czechy :) Głównie Praga, jakieś karty ? co i jak ?

Odpowiedz do tematu